Gra dla małżeństwa :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
jacol29
Posty: 39
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:10
Has thanked: 4 times

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: jacol29 »

Dziękuję wszystkim za ożywioną dyskusję :)

Listy z whitechapel byłyby idealne... gdyby nie dzieci (ze względu na długość rozgrywki). I dlatego szukaliśmy czegoś niezbyt długiego, dobre na rozgrywkę wieczorną, ale nie nocną :) A niezbyt trudne zasady to takie które da się szybko wytłumaczyć i przyswoić - dlatego odrzuciliśmy cruzoe chociaż tematyka świetna. 7 ronin oglądałem, ale wydawało mi się, że to gra bardziej na intuicję co zrobi drugi gracz. Za to po kilku partiach mogę stwierdzić, że 7 cudów świata: pojedynek był strzałem w 10 do tego stopnia, że moja żona się wciąż pyta czy zagramy :) Z jednej strony jest trochę losowości w tej grze, ale nie na tyle, żeby zmienić znacząco stosunek sił. Ponadto można stosować dużo różnych taktyk. Na 6 partii 3 wygrane ma punkty, 2 poprzez zwycięstwo militarne, 1 poprzez zwycięstwo kulturowe.
jacol29
Posty: 39
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:10
Has thanked: 4 times

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: jacol29 »

Stwierdziliśmy razem z żoną, ze potrzebujemy jeszcze czegoś lekkiego, wciąż gra która najlepiej działa na 2 osoby, przede wszystkim z wyczuwalnym klimatem i nie za długa. Gdyby nie pierwszy warunek, kupiłbym munchkin, no ale niestety... Macie jakieś propozycje? Szczerze mówiąc w tej kategorii raczej mało jestem obeznany.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: Pixa »

Szybka (15 min), z wyczuwalnym klimatem i lekka to np. Mr Jack Pocket.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
petina
Posty: 33
Rejestracja: 30 sty 2012, 14:06

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: petina »

my z męzem często grywamy:

aktualnie nasze ulubione
7 cudów pojedynek - ok.30min
patchwork - ok.30min
takenoko - ok.40min
seasons - ok.1h

grane wczesniej, ale ciagle wracaja na stol
race for the galaxy - ok.30/40min
splendor - ok.40min
small world - ok.1h
dominion - ok.1h

zawsze bierzemy w kazda podróz

mr.jack pocket
rój pocket
osadnicy z catanu szybka gra karciana
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: RE.Lee »

To ja jeszcze inne często grane przez żonę i mnie polecę:

Kooperacyjne:
The Grizzled - nowa karcianka, bardzo klimatyczna

Przeciwko sobie:
Evolution - w zależności o nastroju można albo praktycznie niezależnie budować roślinożerne silniczki, albo napadać na siebie drapieżnikami ;)
Blood Bowl: Team Manager - bardzo dobrze sprawdzała się na wakacjach
Splendor - trochę suche, ale jednak wciąga
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
jacol29
Posty: 39
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:10
Has thanked: 4 times

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: jacol29 »

Dzięki za sugestie. A tak jeszcze mi ostatnio wpadło colt express, dobrze to działa na 2 osoby?
Awatar użytkownika
Marudka
Posty: 141
Rejestracja: 13 lip 2015, 09:09
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: Marudka »

jacol29 pisze:Dzięki za sugestie. A tak jeszcze mi ostatnio wpadło colt express, dobrze to działa na 2 osoby?
wizualnie super i jeśli brać to tylko z mapą wąwozu

co do samej gry to narzeczony zachwycony, mi się nie podoba w ogóle
może zmienię zdanie jak zagramy więcej razy :mrgreen:
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: josiu »

A my z żoną zagrywamy się ostatnio w Namiestnika. Bardzo dobra gra dla małżeństwa :). Oczywiscie nadal z naszego stołu nie schodzą Siedem Cudów Pojedynek, Osadnicy NI, Splendor. Jaipur i Patchwork grany jest juz rzadziej.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: Rafalm »

Ja daję +1 dla Patchworka. Według mnie to jedna z najlepszych gier na 2 osoby (i tylko na 2 osoby). I spełnia wszystkie Wasze kryteria.

Wspomniany Colt Express to dla mnie osobiście bardziej gra dla grupy osób. Im więcej graczy tym większa zabawa.
Zwierzaczek
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2016, 10:48

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: Zwierzaczek »

ja chciałem pograć z dziewczyną, ale nie da się jej do niczego przekonać. jak ją nakłonić?
quzdrowieniu.pl
genialna sprawa
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: detrytusek »

Zwierzaczek pisze:ja chciałem pograć z dziewczyną, ale nie da się jej do niczego przekonać. jak ją nakłonić?
Bo to jest wątek o grach dla małżeństwa. Musisz klęknąć po prostu, a potem nie będzie miała wyboru :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: Gromb »

Patchwork na dwie osoby to super sprawa. Można tez zastanowić sie nad Takenoko i Wsiąść do pociągu: Nordic Countries.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: misioooo »

No.... dla pary chłopak/dziewczyna czy dla małżeństwa są ciekawsze... "gry" niż wszystkie wyżej wymienione ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: Pan_K »

misioooo pisze:No.... dla pary chłopak/dziewczyna czy dla małżeństwa są ciekawsze... "gry" niż wszystkie wyżej wymienione ;P
Miała być mała losowość. No i nie wiem, jak z użyciem szarych komórek... ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
AnaCross
Posty: 105
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: AnaCross »

Ja z narzeczonym niemal nałogowo grywamy w Seasons (Pory Roku). A poza tym dość często na stole ląduje Patchwork i Wsiąść do pociągu, czasem Zombiaki, albo Gwiazdy są w porządku. A zdecydowanym hitem gier bardzo szybkich jest Zaginione Dziedzictwo :D
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: misioooo »

Moja lubi na stole... znaczy się jak rozkładamy gry na stole takie jak:
1. Pośród Gwiazd - trzeba pokombinować sporo do tego bardzo ładne
2. Legendary Encounters - Alien (bo wspólnie walczymy przeciwko Obcym, których nie lubi... nawet filmu nie oglądała bo jej się nie podoba)
3. Rummikub (bo fajniejszy od remika karcianego - można "mieszać" wszystkim co na stole leży)
4. Innowacje - bo lubi czasami mi dowalić tak, że stół posprzątany jednym zagraniem ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: detrytusek »

misioooo pisze:Moja lubi na stole... znaczy się jak rozkładamy gry na stole takie jak:
1. Pośród Gwiazd - trzeba pokombinować sporo do tego bardzo ładne
2. Legendary Encounters - Alien (bo wspólnie walczymy przeciwko Obcym, których nie lubi... nawet filmu nie oglądała bo jej się nie podoba)
3. Rummikub (bo fajniejszy od remika karcianego - można "mieszać" wszystkim co na stole leży)
4. Innowacje - bo lubi czasami mi dowalić tak, że stół posprzątany jednym zagraniem ;P
Misioooo a czy stół to wytrzymuje? :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: misioooo »

Solidny, bukowy. Daje radę od kilku lat :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: Khag »

Podepnę się pod wątek ;)

Z żoną aktualnie gram w takie gry jak :
#Abalone
#Rój
#Osadnicy: NI

Rzadko wracamy do :
#Carcassone

Odstawione:
# Zakazana wyspa

W sumie to korzystając z gotówki chciałbym zainwestować w cos nowego. Zależy mi na dużej regrywalności oraz, żeby rozgrywka nie była zbyt długa - z powodu 3 letniego syna czas mamy tylko wieczorami. Ciężkie eurosy i klimat ostrego figurkowego fantasy(niestety :() odpadają. Zależy mi na dość sporej negatywnej interakcji - brakuje tego w osadnikach. Dodatkowym atutem będą piękne grafiki. Na pewno kupie patchworka jako przerywnik, ale docelowo szukam czegoś większego na 30 - 60 min. Zastanawiam się nad: 7cudów: pojedynek, Seasons, TTR (podobno bez dodatkowych map ciężko na 2P), Exoplanet, Dzienniki Lewisa i Clarka. Ideałem by był Świat dysku: AM, ale cena powala.

pozdrawiam
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: ramar »

Jeżeli szukasz gry z dużą negatywną interakcją to żadna z wymienionych przez Ciebie gier sięnie sprawdzi. Zastanów się nad proponowanymi przez misiaaa "Innowacjami".
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 934
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: louiscyphre »

Khag pisze:W sumie to korzystając z gotówki chciałbym zainwestować w cos nowego. Zależy mi na dużej regrywalności oraz, żeby rozgrywka nie była zbyt długa - z powodu 3 letniego syna czas mamy tylko wieczorami. Ciężkie eurosy i klimat ostrego figurkowego fantasy(niestety :() odpadają. Zależy mi na dość sporej negatywnej interakcji - brakuje tego w osadnikach. Dodatkowym atutem będą piękne grafiki. Na pewno kupie patchworka jako przerywnik, ale docelowo szukam czegoś większego na 30 - 60 min.
Sprawdź polskie Metallum - temat kosmiczny.
Grafiki kafli planet są super. Regrywalnośc jest - losowy układ planet za każdym razem. Czas gry ok 60 min. Negatywna interakcja jest podstawą gry: przesuwasz, niszczysz przeciwnikowi roboty wydobywcze, manipulujesz przychodem za wydobycie.
abarabam
Posty: 45
Rejestracja: 18 gru 2012, 07:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: abarabam »

Tylko Pandemic Legacy. Zagracie nie pożałujecie ani grosza wydanego na grę.
Sprawdzcie ranking bgg.
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: Khag »

Pandemic'a kupie jak będzie chciał coop'a ;) Póki co z małżonką nie mamy parcia na gry tego typu.
Poznań i okolice.
Azgat
Posty: 11
Rejestracja: 06 lut 2016, 14:44

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: Azgat »

abarabam pisze:Tylko Pandemic Legacy. Zagracie nie pożałujecie ani grosza wydanego na grę.
Sprawdzcie ranking bgg.
A do pandemic legacy wystarczą 2 osoby(tak by była frajda bez kombinowania) ? Bo zastanawiam się nad tą grą a nie chcę skończyć taka jak z 7 cudów świata, gdzie jak chcemy pograć w 2 osoby to nei ma to większego sensu.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla małżeństwa :)

Post autor: misioooo »

abarabam pisze:Tylko Pandemic Legacy. Zagracie nie pożałujecie ani grosza wydanego na grę.
Sprawdzcie ranking bgg.
Oddasz mi pieniądze jak się nie spodoba? Piszesz jakby to był pewnik i fakt. Jednak co do gier to każdy ma swój indywidualny gust.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ