Terra (Bard Centrum Gier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Terra (Bard Centrum Gier)

Post autor: Veridiana »

Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Terra (Bard Centrum Gier)

Post autor: espresso »

Nie bardzo chce mi się zakładać konta dla jednego komentarza, a mam drobną uwagę do recenzji, więc napiszę tutaj: opady mierzy się wysokością, więc jak najbardziej mogą być wysokie lub niskie. Alternatywnie można też objętością.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Terra (Bard Centrum Gier)

Post autor: WRS »

Dziękuję za uwagę, zawsze człowiek się czegoś może nauczyć.

Mimo wszystko, w grze popularyzującej wiedzę użycie skrótu myślowego charakterystycznego dla slangu meteorologów niekoniecznie będzie zrozumiałe dla ogółu.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Terra (Bard Centrum Gier)

Post autor: tomuch »

A jak się Wam podoba różnica w rozkładaniu kostek na mapie (Fauna-Terra). Dla mnie jednak fajniej było w Faunie ze względu na pewne ryzyko... Teraz są takie karty, gdzie wszystkie kostki mogą polecieć na mapę (np. południk 0).
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Terra (Bard Centrum Gier)

Post autor: WRS »

Ale zdecydowanie więcej jest kart, gdy musimy trafić w jeden obszar (ew. sąsiedztwa zostają).

Takie karty jak południk 0­­° są wyjątkiem i można przejść do porządku dziennego nad nimi. Zachować do edukowania najmłodszych.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Terra (Bard Centrum Gier)

Post autor: NTomasz »

Grałem i w Faune i w Terre: dużo fajniej gra się moim zdaniem w F. na co wpływ ma poziom trudnosci pytan w T. - poziom łatwy jest w sumie bardzo łatwy - poziom trudny ogranicza się do całej gry losowych strzałów a poziom średni wygląda troche jakby wzięto połowe takich i połowę takich.. od 0 do Hero. Jednocześnie dużo więcej pytań targetujących 1 pole dodatkowo utrudnia? / sprawia że jest więcej poczucia strzelania z łuku do samolotu. Fauna to przyjemna miła gra o zwierzątkach, nawet kiedy człowiek się zbytnio nie interesuje to jakąś tam wiedzę nawet z podstawówki ma - mniej więcej wie gdzie żyją żyrafy albo że nietoperze nie dorastają do 10 metrów - niestety jeżeli ktoś się nie interesuje nowinkami ze świata inżynierii itp (nawet jak w podstawówce i liceum był pilny) to na pytanie gdzie znajduje się największa zapora wodna na świecie (1 region) i ile ma metrów standardową Polską odpowiedzią wydaje się być: "Ch.. wie" oraz "pewnie w ch.."
Dodatkowo jak w recenzji: niektóre regiony są nakreślone na mapie zwyczajnie - źle. A miejsca materializują się gdzieś gdzie ich nie ma (Maracana recenzja - nas też to zjadlo).
Zamysł może i fajny ale jak w recenzji zamiast smiesznej zabawy ze znajomymi robi się z tego czasem 1 z 10 po Mongolsku.
ODPOWIEDZ