Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: vinnichi »

No nic jest jeszcze chwila czasu żeby pomyśleć, przedsprzedaż potrwa chyba gdzieś do połowy lutego. Ciekaw jestem czy przeniesienie zasady friendly fire z Black Plague na Sezon 1 zaburzy równowagę, bo z tego co czytam BP jest dużo trudniejsze i tam już pewnie chcieli w ten sposób ułatwić życie graczom.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Morsereg »

mam pytanie do ludzi ktorzy zamawiali dwie kopie Z:BP
czy cena za przesylke w tym momencie tez jest podwojna?
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Dwntn »

Morsereg pisze:mam pytanie do ludzi ktorzy zamawiali dwie kopie Z:BP
czy cena za przesylke w tym momencie tez jest podwojna?
Tak, w moim wypadku po zamówieniu dwóch Knight Pledge cena wysyłki mniej więcej podwoiła się.

- K.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wassago »

Niewiele mniejsza niż podwójna. W zależności od liczby kopi, cena za wysyłkę 1 egzemplarza była w okolicach 21-16$

A czemu się pytasz?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Hmm co prawda black plague bralem jedno ale przy 7 sins za dwie kopie i w cholere dodatkow zjadlo ni 36$

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Morsereg »

wielkie dzieki za odpowiedzi
a pytam ze wzgledu na inna gierke (XenoShyft: Dreadmire) wydawana przez CoolMiniOrNot
i z kumplem chcielismy wlasnie zakupic i przyoszczedzic troche na przesylce. dlatego tez sie tu zapytalem bo wiedzialem, ze pare osob kupowalo po dwie kopie - a niestety, CoolMiniOrNot nie odpowiada na mojego maila.
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Kisun »

No i będzie wersja pl - wydawca Portal - jeszcze w tym roku. Wow
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: karawanken »

Wuuuut ???? Skąd ta informacja.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: rastula »

karawanken pisze:Wuuuut ???? Skąd ta informacja.
Jak mogliście koledze to zrobić...nie zdążył jeszcze zapytać "czy będzie polska wersja?" :P
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: karawanken »

Świat schodzi na psy. Niczego już nie można być pewnym.
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Kisun »

Ze źródła: https://www.periscope.tv/w/1lPJqgjvdgbKb gdzieś po 12minucie :). Dla niecierpliwych napiszę że 7sins tez będzie.
A jak link nie działa to na fb działa do jutra.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: karawanken »

rastula pisze:
karawanken pisze:Wuuuut ???? Skąd ta informacja.
Jak mogliście koledze to zrobić...nie zdążył jeszcze zapytać "czy będzie polska wersja?" :P


Akurat jeśli chodzi o tę grę nigdy bym nie śmiał spytać o polską wersję. Już dawno temu postanowiłem, że kupuję grę jak będzie dostępna w sklepach, bo żonę łatwiej przekonać do fantasy zombie niż do realistycznych, których nie znosi.

A teraz będzie trzeba czekać na polską wersję. Mam nadzieję,że nie tyle ile czekam na HoN :D
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

First of all, we'd like to give you a general update on the production side. As you may be aware of, Chinese New Year begins on January 31st and this holiday will go on until February 22nd. During CNY our factory will be closed, so that means they will only be able to resume work on Zombicide Black Plague's production after that. Due to their public holiday and also the huge quantity of components that are required to fulfil your pledges, all the production should be ready by April, which means we estimate Wave 2 packages will be delivered by June. We don't have a hard date to share with you yet, but we'd like you to know that we will do everything in our power to get everything done as quickly as possible. We wanted to be transparent with you and share our realistic estimates, even though that might not be what you all wanted to hear. We hope the quality of the product you will receive makes up for this delay.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

pan_satyros pisze:First of all, we'd like to give you a general update on the production side. As you may be aware of, Chinese New Year begins on January 31st and this holiday will go on until February 22nd. During CNY our factory will be closed, so that means they will only be able to resume work on Zombicide Black Plague's production after that. Due to their public holiday and also the huge quantity of components that are required to fulfil your pledges, all the production should be ready by April, which means we estimate Wave 2 packages will be delivered by June. We don't have a hard date to share with you yet, but we'd like you to know that we will do everything in our power to get everything done as quickly as possible. We wanted to be transparent with you and share our realistic estimates, even though that might not be what you all wanted to hear. We hope the quality of the product you will receive makes up for this delay.
Właśnie przez takie sytuacje, uważam że projekty kickstarterowe powinny mieć podaną datę realizacji i maksymalne opóźnienie jakie te projekty mogą osiągnąć po przekroczeniu tego terminu powinien być zwrot kasy. Z tego co pamiętam na poczatku mówiono o grudniu jako dacie premiery-jasne termin nierealny ale każdy mówił sobie luty/marzec i gra będzie. Teraz wyskakują z czerwcem...wolne żarty.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: olsszak »

Gab pisze:
Właśnie przez takie sytuacje, uważam że projekty kickstarterowe powinny mieć podaną datę realizacji i maksymalne opóźnienie jakie te projekty mogą osiągnąć po przekroczeniu tego terminu powinien być zwrot kasy. Z tego co pamiętam na poczatku mówiono o grudniu jako dacie premiery-jasne termin nierealny ale każdy mówił sobie luty/marzec i gra będzie. Teraz wyskakują z czerwcem...wolne żarty.
Częściowo bym się z Tobą nie zgodził. Zainteresowanie tym projektem w ramach KS przeszło najśmielsze oczekiwania plus jeszcze sporo osób robiło Late Pledge. Ja akurat jestem zdania, że lepiej dostać pełnowartościowy produkt później niż narzekać na niedoróbki w tym co otrzymasz wcześniej. Dodatkowo fajnie postąpili wysyłając nam podstawkę na własny koszt przed Gwiazdką :)

Z drugiej strony zastanawia mnie na ile niezależnie realizują poszczególne projekty, ponieważ zastanawiam się nad ostatecznym terminem choćby:
a) 7 sins
b) Arcadia Quest
c) Xenoshyft

Realizują dużo na raz i pytanie czy będzie efekt kuli śniegowej?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: lynwith »

olsszak pisze:Z drugiej strony zastanawia mnie na ile niezależnie realizują poszczególne projekty, ponieważ zastanawiam się nad ostatecznym terminem choćby:
a) 7 sins
b) Arcadia Quest
c) Xenoshyft

Realizują dużo na raz i pytanie czy będzie efekt kuli śniegowej?

7 sins już ma lekkie opóźnienie... Z racji zamówienia The Others obawiam się tego efektu kuli śnieżnej, ale cały czas się gdzieś tli nadzieja, że będzie dobrze :)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: bubu »

olsszak pisze: Z drugiej strony zastanawia mnie na ile niezależnie realizują poszczególne projekty, ponieważ zastanawiam się nad ostatecznym terminem choćby:
a) 7 sins
b) Arcadia Quest
c) Xenoshyft
Zapowiedziane na listopad ubiegłego roku B-Sieged powoli dociera do wspierających. Czyli dwa i pół miesiąca obsuwy. A to byl mały projekt.

Xenoshyft (tak myślę) nie będzie tak opóźniony z racji prostej produkcji- same karty.
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: wilczur »

postanowiłem zrobić krótki unboxing wersji kickstarterowej bez dodatków.

https://www.youtube.com/watch?v=q2fZ5vkuB10
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wassago »

Bardzo dobry poradnik malowania krok po kroku figurek Zombicide BP
https://www.youtube.com/watch?v=LMOTmOchKyQ

Jeżeli ktoś nie planował malować, to polecam, nie jest to trudne, a efekt jest super, nawet przy "słabym" malowaniu.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Fegat »

Zombicide zaczyna mnie nudzić...
Jednak regrywalność samej podstawki jest marna, tak samo jak podstawowa Arcadia Quest :/
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Proszę mi tutaj nie bluźnić, niektórzy nadal czekają na swój egzemplarz gry :)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Dwntn »

Fegat pisze:Zombicide zaczyna mnie nudzić...
Jednak regrywalność samej podstawki jest marna, tak samo jak podstawowa Arcadia Quest :/
U mnie to samo. Raptem 10 Questów, raz po przejściu nie ma się specjalnej ochoty wracać, chyba że w ramach casualowego grania za każdym razem z przypadkowymi graczami w klubie.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Gab pisze:Proszę mi tutaj nie bluźnić, niektórzy nadal czekają na swój egzemplarz gry :)
A brales z ksa?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Toudi »

Ja tez czekam :(
art7667
Posty: 14
Rejestracja: 28 lis 2013, 17:24

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: art7667 »

Podstawka ograna, a na resztę rzeczy z KSa trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Z drugiej strony, leżą jeszcze na półce rzeczy bądź to w ogóle niegrane ( Kawerna, Terra Mystica ) bądź to zaledwie "liźnięte" ( Podróże Marco Polo czy też Orleans ) także nie ma co narzekać :D
ODPOWIEDZ