Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

@Uday
przepraszam, że wczoraj nie odpisałem, ale chciałem sprawdzić czy nie napisałem swojej opinii zbyt pochopnie :)

I okazało się, że tak. po głębszym zastanowieniu wyszło, że i tak używałem tego raczej pod karty, które ginęły, a więc bez nadużyć.
No i z koro były możliwości nadużywania tego poprzez efekty innych kart to jest to słuszna droga :)


A propos errat - czy jest jakaś opcja, że producent powymienia graczom kart, na których zmienił się tekst? Czy pozostaje liczyć an to, że ktoś wykona karty do druku (gdzieś widziałem dla cześci).
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

olsszak pisze:A propos errat - czy jest jakaś opcja, że producent powymienia graczom kart, na których zmienił się tekst? Czy pozostaje liczyć an to, że ktoś wykona karty do druku (gdzieś widziałem dla cześci).
Nie ma szans na dodruk nawet tych kart, które Galakta skopała w tłumaczeniu, więc o erratach zapomnij. Można liczyć tylko na prace fanów do samodzielnego wydruku.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: neutrino »

olsszak pisze:A propos errat - czy jest jakaś opcja, że producent powymienia graczom kart, na których zmienił się tekst? Czy pozostaje liczyć an to, że ktoś wykona karty do druku (gdzieś widziałem dla cześci).
Raczej nie ma co na to liczyć. Ten temat pojawiał się już na forach, w tym bgg, parę lat temu. Ludziska deklarowały nawet chęć kupna paczki poprawionych kart. FFG się do tego chyba nawet nie ustosunkowało.

Gesendet von meinem PzKpfw. VI Ausf. E mit 88mm KwK 36 L/56.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

W przygodzie "W głąb Ithilien" występuje taka niezależna postać - Celador. Uważam, że jego tekst wymuszony powinien zostać zmieniony. W tej chwili gdy jakaś postać opuści grę lub wyprawa się nie powiedzie, należy zadać Celadorowi 1 punkt obrażeń. Zmieniłbym to analogicznie do nowego działania "Rogu Gondoru". Czyli postać musi zostać zabita, żeby efekt się aktywował. W tej przygodzie wystarczy wprowadzić do gry Gandalfa i już jest pewne, że Celador dostanie ranę na koniec rundy. Ja rozumiem że opuszczenie drużyny przez Gandalfa może powodować uszczerbek na morale ale bez przesady! ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
AndO3131
Posty: 35
Rejestracja: 15 gru 2014, 18:37

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: AndO3131 »

RUNner pisze:W przygodzie "W głąb Ithilien" występuje taka niezależna postać - Celador. Uważam, że jego tekst wymuszony powinien zostać zmieniony. W tej chwili gdy jakaś postać opuści grę lub wyprawa się nie powiedzie, należy zadać Celadorowi 1 punkt obrażeń.
Najlepiej porównać z angielską wersją. Akurat na Celadorze tekst się zgadza :D
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: neutrino »

TTR_1983 pisze:
ramar pisze:Wracając do tematu podstawki, w tym roku ma być dodruk - tak więc można liczyć, że pojawią się wszystkie poprawki na kartach z podstawki. Źródło: strona galakty, na samym dole.
yyy możesz napisać na których kartach są błędy w podstawce?
Możesz zajrzeć tu (zaznacz odpowiednie checkboxy). Ale już mi się nie chce tej stronki utrzymywać, więc karty się kończą gdzieś koło Czarnych Jeźdźców.

EDIT: dodany link :P
Ostatnio zmieniony 04 lut 2016, 10:03 przez neutrino, łącznie zmieniany 2 razy.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

AndO3131 pisze:
RUNner pisze:W przygodzie "W głąb Ithilien" występuje taka niezależna postać - Celador. Uważam, że jego tekst wymuszony powinien zostać zmieniony. W tej chwili gdy jakaś postać opuści grę lub wyprawa się nie powiedzie, należy zadać Celadorowi 1 punkt obrażeń.
Najlepiej porównać z angielską wersją. Akurat na Celadorze tekst się zgadza :D
Tekst się zgadza (niezależnie od wersji językowej), ale moim zdaniem zasada jest pozbawiona logiki.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
AndO3131
Posty: 35
Rejestracja: 15 gru 2014, 18:37

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: AndO3131 »

neutrino pisze:Możesz zajrzeć tu (zaznacz odpowiednie checkboxy). Ale już mi się nie chce tej stronki utrzymywać, więc karty się kończą gdzieś koło Czarnych Jeźdźców.
Chyba miałeś na myśli tutaj :wink: Gdybyś kiedykolwiek miał ją zdejmować, daj mi znać. Może nawet za parę lat bym ją uzupełnił.
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: neutrino »

AndO3131 pisze:
neutrino pisze:Możesz zajrzeć tu (zaznacz odpowiednie checkboxy). Ale już mi się nie chce tej stronki utrzymywać, więc karty się kończą gdzieś koło Czarnych Jeźdźców.
Chyba miałeś na myśli tutaj :wink: Gdybyś kiedykolwiek miał ją zdejmować, daj mi znać. Może nawet za parę lat bym ją uzupełnił.
Otototo. Dzięki.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Galakta reklamuje sprzedaż nowego deluxa, a cykl Twórca Pierścienia czy Angmar leżą i czekają na lepsze czasy. Ciekawe czy te dodatki ostatecznie zostaną wydane w formie DnŻ, czy jednak nawet to zostanie polskim graczom odebrane?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

RUNner pisze:Galakta reklamuje sprzedaż nowego deluxa, a cykl Twórca Pierścienia czy Angmar leżą i czekają na lepsze czasy. Ciekawe czy te dodatki ostatecznie zostaną wydane w formie DnŻ, czy jednak nawet to zostanie polskim graczom odebrane?
Nie widzę powodu do czarnych myśli. Czytałeś to?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

tomb pisze:
RUNner pisze:Galakta reklamuje sprzedaż nowego deluxa, a cykl Twórca Pierścienia czy Angmar leżą i czekają na lepsze czasy. Ciekawe czy te dodatki ostatecznie zostaną wydane w formie DnŻ, czy jednak nawet to zostanie polskim graczom odebrane?
Nie widzę powodu do czarnych myśli. Czytałeś to?
Oczywiście że czytałem i jakoś mnie to nie uspokaja, ale nie zamierzam tego wątku tutaj rozwijać.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 251 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

Ja z powodu ostatnich zawirowań z DnŻ zacząłem się zastanawiać czy nie warto kupić sobie tych dodatków już teraz póki jeszcze jest taka możliwość. Obecnie ogrywam drugi cykl więc jeszcze trochę czasu jest zanim dojdę do Twórcy Pierścienia, ale opóźnienia po stronie FFG nie napawają optymizmem. Jedyny ból to spory wydatek finansowy który będzie spożytkowany dopiero za kilka miesięcy.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: donmakaron »

Z ilością sprzymierzeńców to u nas różnie. Najczęściej gramy w dwie osoby, monotaktyką i fioletowo-niebieskim albo niebiesko-zielonym miksem. Taktyka ma koło 20-25 sprzymierzeńców, czasem kapkę więcej. Pozostałe decki często opierają się na jakimś combo. Najwięcej mają chyba decki z Elrondem - koło 30 sprzymierzeńców, a najmniej na tajności z dobieraniem miliona kart jak gram ostatnio - około 18 sprzymierzeńców.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Na dwójkę rzeczywiście może być mniej sprzymierzeńców, bo łatwiej bronić ataki i nie potrzeba tyle mięska. Ale w partiach solo liczba sprzymierzeńców to pierwsza rzecz, jaką liczę przy tworzeniu talii.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

A propos DnŻ to fajnei by było mieć w końcu jasnośc jakie konkretnie uda się załatwić w roku 2016. Na ten moment brakuje 2 z RingMaker i 6 z Angmar, a zaraz luka będzie się powiększać, bo rozwija się Dream-Chaser.

Ja dopiero co skończyłem ogrywać pierwszy cykl przygód, więc daleko mi jeszcze do tych, ale tez chciałbym mieć większą pewność, że pojawi się to w PL w rozsądnym czasie, a nie np. 2017 ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

W trakcie "Afery Pierścieni" Galakta się wyraźnie wypowiedziała, że utrzymywanie LCGa im się nie opłaca, bo widzą jak się sprzedają kolejne dodatki.
Na tej podstawie wnioskuję, że dalej obserwują sprzedaż. Jak pewna ilość deluxów się sprzeda pewnie będą dalej tłumaczyć cykle. Jak sprzedaż będzie mała to cykle będą się pojawiać bardzo powoli.
Myślę, że też dlatego właśnie robią dodruk podstawki. Bez podstawki nikt nie kupi deluxa który jest wydrukowany i leży w magazynie.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

c08mk pisze:W trakcie "Afery Pierścieni" Galakta się wyraźnie wypowiedziała, że utrzymywanie LCGa im się nie opłaca, bo widzą jak się sprzedają kolejne dodatki.
Na tej podstawie wnioskuję, że dalej obserwują sprzedaż. Jak pewna ilość deluxów się sprzeda pewnie będą dalej tłumaczyć cykle. Jak sprzedaż będzie mała to cykle będą się pojawiać bardzo powoli.
Myślę, że też dlatego właśnie robią dodruk podstawki. Bez podstawki nikt nie kupi deluxa który jest wydrukowany i leży w magazynie.
@C08mk
O deluxe raczej nie ma obaw. Natomiast był wcześniej jasny komunikat co do cyklów, że będą w DnŻ, a teraz coś utknęło ;)
Zastanawiam się czy za mało zamawiamy w ramach DnŻ, czy Galakta zbyt wolno tłumaczy, że FFG teraz "nabrało wody w usta" i nie zrealizowało nic z pierwszego półrocza 2015?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 272 times
Been thanked: 112 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: preshiq »

Też się właśnie zastanawiam czy Galakta nie kręci trochę. Niby zwalają winę na FFG,że tamci nie ogarniają. A może sami do końca nie chcą DnŻ kontynuować. Chociaż coś mi się kojarzy że ktoś na forum FFG narzekał że też bardzo opóźnia się DnŻ w jego kraju, chyba o Hiszpanię chodziło, i też na FFG była zwalana wina, że ich system drukowania dodatków jest bardzo niewydolny.
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 33 times
Been thanked: 27 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: the_ka »

Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: neutrino »

Swego czasu ktoś na tym forum sprzedawał organizery/wkładki do pudełka do WP. Niestety nie pamiętam użytkownika, nie potrafię odnaleźć wątku. Będę wdzięczny za pomoc w poszukiwaniach.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

neutrino pisze:Swego czasu ktoś na tym forum sprzedawał organizery/wkładki do pudełka do WP. Niestety nie pamiętam użytkownika, nie potrafię odnaleźć wątku. Będę wdzięczny za pomoc w poszukiwaniach.
Matt
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: neutrino »

olsszak pisze:
neutrino pisze:Swego czasu ktoś na tym forum sprzedawał organizery/wkładki do pudełka do WP. Niestety nie pamiętam użytkownika, nie potrafię odnaleźć wątku. Będę wdzięczny za pomoc w poszukiwaniach.
Matt
U sure? Ten użytkownik ma 4 posty, niezwiązane z tematem.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: neutrino »

Dzięki.

EDIT: Kolejne pytanie. Czy ktoś próbował wkładać do tego karty w koszulkach ffg? http://fabryka-planszowek.pl/pl/p/Drewn ... oszulek/39
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
ODPOWIEDZ