Star Wars: Rebelia / Rebellion (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rocy7 »

Nanking pisze:Gra już jest w przedsprzedaży w jednym sklepie w Warszawie. Koszt 380 zł (pełna cena 400 zł).
Gra podobno ma być w marcu.
W Miniature Market jest za $74.96.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: adikom5777 »

I za tyle możesz kupić nie płacąc dodatkowo vatu i kosztów transportu? Bo porównując jakieś ceny powinieneś brać pod uwagę wszystkie koszty zakupu. Ceny w Europie zawierają dość spore koszty transportu oraz inne podatki, których nie ma w USA.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

W porównaniu do promocyjnych cen gier typu Scythe :D to przelicznik cena - ilość tego co dają całkiem dobra.
Jak naród nie myślał co czyni to teraz ma cene dolara taką jaką ma. :) Już nie mogę się doczekać premiery coby walić z Krążowników do tych terrorystów obrzydliwych i złych do szpiku kości... (pociera kolankami niczym Jagna w Krzyżakach)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: adikom5777 »

NTomasz pisze:W porównaniu do promocyjnych cen gier typu Scythe :D to przelicznik cena - ilość tego co dają całkiem dobra...
SCD Scythe to 100$, czyli cena porównywalna z Rebellion. Wersja Collectors kosztuje prawie 2 razy więcej, ale umówmy się, będzie się działo w tym pudełku (duża plansza, metalowe customowe monety, znaczniki surowców).

Ja też się nie mogę doczekać Rebelliona. Z synem skończyliśmy prawie kampanię Imperium Atakuje i będzie w co grać potem :)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Banan2 »

NTomasz pisze:Jak naród nie myślał co czyni to teraz ma cene dolara taką jaką ma. :) Już nie mogę się doczekać premiery coby walić z Krążowników do tych terrorystów obrzydliwych i złych do szpiku kości... (pociera kolankami niczym Jagna w Krzyżakach)
Eee tam, $ był drogi zanim naród przestał/zaczął myśleć :wink:
Myślę, że cena Rebellion PL będzie porównywalna z Forbidden Stars, czyli ok. 310 PLN w dobrych sklepach po dobrych zniżkach/rabatach.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Valarus »

Banan2 pisze:
NTomasz pisze:Jak naród nie myślał co czyni to teraz ma cene dolara taką jaką ma. :) Już nie mogę się doczekać premiery coby walić z Krążowników do tych terrorystów obrzydliwych i złych do szpiku kości... (pociera kolankami niczym Jagna w Krzyżakach)
Eee tam, $ był drogi zanim naród przestał/zaczął myśleć :wink:
Myślę, że cena Rebellion PL będzie porównywalna z Forbidden Stars, czyli ok. 310 PLN w dobrych sklepach po dobrych zniżkach/rabatach.
Pozdrawiam
Jak wyjdzie w PL z takim samym opóźnieniem co Forbidden Stars, to będzie świetnym zakupem na walentynki 2017 :mrgreen: Do tego czasu kurs dolera też się może trochę zmienić, i nigdy nie wiadomo w którą stronę.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1133
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 127 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: kaimada »

Nanking pisze:Gra już jest w przedsprzedaży w jednym sklepie w Warszawie. Koszt 380 zł (pełna cena 400 zł).
Gra podobno ma być w marcu.
Najlepszy i najtańszy sklep w Łodzi poinformował mnie, że gra ma być ponoć na przełomie marca i kwietnia.
Który sklep w Łodzi jest najlepszy i najtańszy? Może być PW. :wink:
Co do kursu dolara - idzie sukcesywnie w dół i będzie szedł dalej.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Szaweł »

kaimada pisze:Co do kursu dolara - idzie sukcesywnie w dół i będzie szedł dalej.
A nie masz jakiegoś info odnośnie GBP? ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 527 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: kaszkiet »

Szaweł pisze:
kaimada pisze:Co do kursu dolara - idzie sukcesywnie w dół i będzie szedł dalej.
A nie masz jakiegoś info odnośnie GBP? ;)
Poproszę numery totka na najbliższe losowanie.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

1 2 3 4 5 6
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 527 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: kaszkiet »

A skąd mam wiedzieć, że jesteś tak dobrze poinformowany jak kaimada?
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

a skąd wiesz, że on jest tak dobrze jak ja :)
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1133
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 127 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: kaimada »

Czepiacie się.

Według wszelkich prognoz i tego co się dzieje na rynku dolar będzie szedł dalej w dół. Najodważniejsze prognozy mówią nawet o 3.3zł/1$ do końca roku.

A kurs funta to już sami sobie zobaczcie co się działo przez ostatnie 3 miesiące.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

ale Rebelion jest we Marcu a nie w koniec roku :P. Zresztą do końca roku to Rebelianci mogą zniszczyć gwiazde śmierci i kurs dolara może się zmienic!

Co do zawartości w Scythe - nadal nie wiem jak planszówka może kosztować 600 zl... W czasach kiedy planszówki przeżywają fascynację przerostem formy nad treścią (macie tu super figurki i grę poziom grzybobranie za jedyne 300zł) i atakiem KS super edycji z figurkami zmienianymi w karton w regular nie jest to chyba super świetne.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Banan2 »

NTomasz pisze:ale Rebelion jest we Marcu a nie w koniec roku :P. Zresztą do końca roku to Rebelianci mogą zniszczyć gwiazde śmierci i kurs dolara może się zmienic!
W jakim marcu?! My tu rozprawiamy o wersji PL a ta będzie najwcześniej w III kwartale. Tak więc jeśli zniszczenie Gwiazdy Śmierci miałoby spowodować spadek kursu dolara, to niech ją niszczą ... :mrgreen:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: AkitaInu »

NTomasz pisze:ale Rebelion jest we Marcu a nie w koniec roku :P. Zresztą do końca roku to Rebelianci mogą zniszczyć gwiazde śmierci i kurs dolara może się zmienic!

Co do zawartości w Scythe - nadal nie wiem jak planszówka może kosztować 600 zl... W czasach kiedy planszówki przeżywają fascynację przerostem formy nad treścią (macie tu super figurki i grę poziom grzybobranie za jedyne 300zł) i atakiem KS super edycji z figurkami zmienianymi w karton w regular nie jest to chyba super świetne.
Może kosztować też duzo więcej :) popatrz na wszystkie produkty CMON, i też część kickstarterów ;)
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

to tylko potwierdza, że kupa w ładnym opakowaniu skusi dużo ludzi :P

a sooory wersja PL... not interested at all... (3 kwartał? czyli Galakta wyrobi się na wielkanoc 2017:P)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Banan2 »

NTomasz pisze:a sooory wersja PL... not interested at all... (3 kwartał? czyli Galakta wyrobi się na wielkanoc 2017:P)
Niewierny Tomasz .... :wink:
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1133
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 127 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: kaimada »

NTomasz pisze:ale Rebelion jest we Marcu a nie w koniec roku :P. Zresztą do końca roku to Rebelianci mogą zniszczyć gwiazde śmierci i kurs dolara może się zmienic!
So what i told you was true... from a certain point of view. :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=pSOBeD1GC_Y
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

Banan2 pisze:
NTomasz pisze:a sooory wersja PL... not interested at all... (3 kwartał? czyli Galakta wyrobi się na wielkanoc 2017:P)
Niewierny Tomasz .... :wink:
MUHUHUAHAHA! <kaszel> tak właśnie! nigdy nie ufaj Galakcie! NIGDY!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: rastula »

Jak to niektórzy muszą sobie racjonalizować niekupienie gry smarowaniem jej fekaliami ...
plozzt
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2015, 14:43

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: plozzt »

Co to za sklep :)? Zlozyl bym preirdera
plozzt
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2015, 14:43

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: plozzt »

Co to za sklep :)? Zlozyl bym preirdera
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

rastula pisze:Jak to niektórzy muszą sobie racjonalizować niekupienie gry smarowaniem jej fekaliami ...

jest wiele gier których nie kupienie racjonalizuje sobie tym, że są to fekalia :) (nie lubię wydawać kasy na coś co uważam za mega słabe np)
zapewne też posiadasz gry na które patrzysz i myślisz - to kupa jest - a pełno ludzi je lubi...
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rocy7 »

AkitaInu pisze: Może kosztować też duzo więcej :) popatrz na wszystkie produkty CMON, i też część kickstarterów ;)
akurat z tego, co CMON sprzedaje i mam jestem bardzo zadowlony mechanicznie, wiec nie zgodze sie z opoinia, ze to tylko plastik.
ODPOWIEDZ