Gra z drugą połówki dla 2+osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra z drugą połówki dla 2+osób

Post autor: misioooo »

cyberowca pisze:Ja przyłączę się do zdania @misioooo. Uważam że te ikonki w RFTG są trochę demonizowane. Ja gram z żoną i po kilku partiach nie sprawiała nam większego problemu. W tej chwili jest to obok zamków burgundii ulubiona gra mojej żony.
My po 3-4 partiach już tak graliśmy, że partyjka "pełna" to jakieś 20min może... Niepełne czasami i 10min (błyskawiczne wyrzucenie 12 kart na stół... Tak po 2-3/turę ;P )
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
cyberowca
Posty: 117
Rejestracja: 17 lut 2014, 12:27
Lokalizacja: Płońsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra z drugą połówki dla 2+osób

Post autor: cyberowca »

No i to też mi się bardzo podoba, że za jednym posiedzeniem można rozegrać 3-4 partyjki.
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Gra z drugą połówki dla 2+osób

Post autor: Trawus »

Zagrałem wczoraj po raz pierwszy ze swoją luba od 2 lat. Na stole wylądowała Pandemia. Nie wiem czy to ja już jestem skażone grami typu Eclipse, Chaos itp ale rozgrywka była banalna i prosta. Fakt, że zagraliśmy na easy ale cała mechanika jest taka jakaś nijaka. Chyba za bardzo jestem przyzwyczajony do ciężkich, długich tytułów. Moja druga połowa tez podeszła do tego bez szału. Dużo lepiej odebralismy BSG chociaż graliśmy na min 4 osoby. Na pewno damy jeszcze szansę Pandemii na wyższym poziomie czy ze znajomymi ale niestety nie będzie to gra w do ktorej będziemy wracać z pasją. Ot niedzielna, krótka rozgrywka ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Gra z drugą połówki dla 2+osób

Post autor: detrytusek »

Trawus pisze:Zagrałem wczoraj po raz pierwszy ze swoją luba od 2 lat. Na stole wylądowała Pandemia(.....)
Fakt, że zagraliśmy na easy ale cała mechanika jest taka jakaś nijaka(....)
ale niestety nie będzie to gra w do ktorej będziemy wracać z pasją. Ot niedzielna, krótka rozgrywka ;)
Witaj w świecie Pandemica. Nie jesteś skażony to po prostu taka gra. Na wyższym poziomie masz większą szansę na porażkę ale będzie tak samo płytko i nudnawo.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Gra z drugą połówki dla 2+osób

Post autor: TV3 »

Fakt, jeśli nie zaiskrzyło teraz, to marne szanse, że zaiskrzy na wyższym poziomie. Jedynie większe emocje przy odkrywaniu większej ilości kart epidemii. Ale mnożąc przez zero i tak otrzymamy... :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Gra z drugą połówki dla 2+osób

Post autor: warlock »

Imo wiele uroku Pandemica tkwi w graniu w pełnym składzie. Podczas rozgrywki dwuosobowej ta gra może być nudna. Przy 4 osobach mechanicznie niby nic się nie zmienia, ale zaczyna działać efekt grupy: wszyscy przy stole walczymy w słusznej sprawie ;). Bardzo lubię dyskusje o różnych metodach na zażegnanie kryzysu i analizę zdolności większej liczby postaci. Na dwie osoby jest mało opcji i wszystko jest za mało "żywiołowe".

Ale najpewniej Pandemic zwyczajnie Ci się nie spodobał :D Jak najbardziej rozumiem Twój punkt widzenia ;).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Gra z drugą połówki dla 2+osób

Post autor: detrytusek »

warlock pisze: Przy 4 osobach mechanicznie niby nic się nie zmienia, ale zaczyna działać efekt grupy: wszyscy przy stole walczymy w słusznej sprawie ;). Bardzo lubię dyskusje o różnych metodach na zażegnanie kryzysu i analizę zdolności większej liczby postaci.
A to nie jest tak, że każdy coop nabiera wtedy rumieńców? :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Gra z drugą połówki dla 2+osób

Post autor: warlock »

detrytusek pisze:
warlock pisze: Przy 4 osobach mechanicznie niby nic się nie zmienia, ale zaczyna działać efekt grupy: wszyscy przy stole walczymy w słusznej sprawie ;). Bardzo lubię dyskusje o różnych metodach na zażegnanie kryzysu i analizę zdolności większej liczby postaci.
A to nie jest tak, że każdy coop nabiera wtedy rumieńców? :)
Najpewniej właśnie tak jest ;) Generalnie bardzo podoba mi się cała ta burza mózgów przy stole. Mechanicznie gra może być nudnawa, ale nadrabia emocjami ;). Na dwie osoby nawet nie siadam do Pandemica bo potrafi znudzić. Ale na 4 zawsze zagram z przyjemnością (szczególnie w Legacy - skończyliśmy na czerwcowej rozgrywce póki co ;)).
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Gra z drugą połówki dla 2+osób

Post autor: TV3 »

warlock pisze:Imo wiele uroku Pandemica tkwi w graniu w pełnym składzie.
Ja tam nie widzę różnicy. To znaczy czasem widzę - kiedy ktoś (np jedna para) chce zagrać zdecydowanie mniej efektywnie niż inny ktoś (np druga para) :)
detrytusek pisze:A to nie jest tak, że każdy coop nabiera wtedy rumieńców? :)
Yhy, rumieńców powodowanych irytacją przez burdel decyzyjny :lol:
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra z drugą połówki dla 2+osób

Post autor: misioooo »

Największy burdl decyzyjny jak dla mnie jest w Space Hulk: Anioł Śmierci oraz w Darkest Night (choć temu brakuje sporo do Anioła)...
Jak dla mnie w SH:AŚ nie da się grać "multi" :) Za duże zależności pomiędzy decyzjami, komandosami etc. Podobnie Darkest Night - zamiast rozgrywki na 1-2h w grupie robi się 4h mordęgi i dywagacji nad kolejnym ruchem (który to implikuje mnóstwo kolejnych "wydarzeń" i zależności)... Pandemia to pikuś ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Gra z drugą połówki dla 2+osób

Post autor: HUBertPL »

Pandemic na easy jest banalny, średni jest naprawdę dobrze nazwany :)
Fajnie się nam gra dopiero na trudnym poziomie. Jest ciężko, i o to chodzi w tej grze.

Idealną grą dla pary, jak na razie jest Patchwork. Gram z żona i córką, i dostaję baty - i bardzo dobrze, bo mam z kim grać w domu ;)
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra z drugą połówki dla 2+osób

Post autor: Rafalm »

Jak chcecie wyzwanie kooperacyjne to spróbujcie swoich sił w Ghost Stories. Tam jest nad czym myśleć, a win ratio na poziomie 15%-20% rozegranych partii jest normą ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Gra z drugą połówki dla 2+osób

Post autor: detrytusek »

Rafalm pisze:Jak chcecie wyzwanie kooperacyjne to spróbujcie swoich sił w Ghost Stories. Tam jest nad czym myśleć, a win ratio na poziomie 15%-20% rozegranych partii jest normą ;)
Potwierdzam, polecam. Z minusów - słaba instrukcja ale za to bardzo ładna (gra, nie instrukcja ;) ).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
krzyche
Posty: 9
Rejestracja: 29 maja 2014, 09:56

Re: Gra z drugą połówki dla 2+osób

Post autor: krzyche »

Zgadzam się z Wami co do Pandemii. Kupiłem ją niedawno, ale też nie zaiskrzyło. Grałem głównie z dziewczyną i jakoś tak nudnawo i bez emocji się grało. Także gra wylądowała na półce.
Teraz myślę o zakupie Dominiona... Co sądzicie? Dobrze chodzi na dwie osoby?
ODPOWIEDZ