Portal Games w 2016r.

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Marx »

th0m4s pisze: Jak już się ktoś przyczepił, to spróbuję zamienić czepianie się w odrobinę konstruktywnej krytyki.
Do humoru na pewno trzeba się przyzwyczaić i staram się wziąć to pod uwagę, staram się też wziąć pod uwagę można się czuć przed kamerą nie swojo...

Ale...

Mam wrażenie że obaj próbujecie nadrobić brak trzewika i utrzymać filmiki w jego stylu - i tu moja propozycja żeby spróbować po swojemu myślę że będzie wam łatwiej, a co tego wyjdzie to już inna kwestia ;)

Mam tendencje do złego formułowania myśli ;) postem naprawdę chcę pomóc...
Pudło. Nie czepiam i nie krytykuję dla samej krytyki. Oceniam materiał od strony merytorycznej jak i samą formę, a to drugie cierpi przez operatora. Tyle.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Panczo
Posty: 56
Rejestracja: 29 sty 2016, 15:26
Lokalizacja: Very Dark Place

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Panczo »

ja mam taką propozycję, bo się straszny off top robi: może zostawmy ten wątek na rozmowę na temat tego co portal planuje na 2016 rok a nasze żale wylewajmy w jakimś specjalnie do tego założonym wątku? W ten sposób wilk syty i owca cała ;)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Portal Games »

Obrazek
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Carmash »

Gratulacje! Poczekajcie z zamknięciem zbiórki do mojej wypłaty, bo myślę Was wesprzeć. Będzie może jakieś internetowe przedstawienie instrukcji tej gry? Bardzo mnie ciekawi, ale z 51 Stanem nie miałem w ogóle do czynienia. Posiadam ONI, ale w dalszym ciągu nie wiem jak ten zacny tytuł ma się do Waszej nowej pozycji :)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Portal Games »

Dziś powinna się pojawić instrukcja.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: karawanken »

A co słychać w sprawie HoN? :D
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Kudtacz »

Tak z innej beczki - wiadomo już coś o Bomb Squad?
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Lubel »

Co z "Na sprzedaż" kiedy będzie dostępna?
Awatar użytkownika
Marudka
Posty: 141
Rejestracja: 13 lip 2015, 09:09
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Marudka »

Blood rage - możliwe że przegapiłam ale zapytam:
Jakaś bliższa data wydania znana? Jaka będzie SCD?
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Lubel »

Marudka pisze:Blood rage - możliwe że przegapiłam ale zapytam:
Jakaś bliższa data wydania znana? Jaka będzie SCD?
Dobre pytanie.

Dodam jeszcze, będzie wydana wraz z dodatkami ? Którymi ?
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: TTR_1983 »

I gdzie ta instrukcja? Boicie się? :mrgreen:
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Carmash »

Pozbawiłem dłonie połowy paznokci, a instrukcji jak nie było, tak nie ma do tej pory! :D

Zabawię się zatem w pracownika wydawnictwa i napiszę: spokojnie, ludziska, będzie jutro! :D
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Maxxx76 »

Ktoś jeszcze wierzy w to co Portal głosi? :-) Tak się nastawili na marketing, że zapomnieli o produkcie :-) Ale jak to mówią - reklama dźwignią handlu :-D
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Carmash »

Może i jestem naiwny, ale ja wciąż im wierzę. Dość powiedzieć, że wszelkie niedoskonałości tuszują świetnie wydanymi pozycjami, które nie schodzą z mojego stołu przez dłuższy czas. Opóźnienia? Każdy zalicza poślizg, a prawda jest taka, że moje tempo rozgrywania poszczególnych partii, a zawrotne tempo kupowania nowych pozycji nie idą ze sobą w parze, toteż mogę spokojnie czekać, bo mam w co grać :)

Osobiście na kontakt z nimi również nie narzekam. Co pytanie, to otrzymuję w miarę szybką odpowiedź. Jestem nowy, może dlatego. Wy z kolei zanudziliście już biedaków na śmierć :D
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Maxxx76 »

Z tymi świetnie wydanymi produktami to bym nie był taki pewny :-) Chyba że mówisz o stronie wizualnej :-) Bo jeśli chodzi o błędy i niedotestowanie, to czasami ręce opadają... Wyjątkiem są gry Michała Oracza :-)
A odnośnie wiary... Trudno im wierzyć, skoro po raz kolejny coś obiecali, obietnicy nie dotrzymali i nawet nie pojawiło się żadne sprostowanie. I oni uważają się za profesjonalistów? ;-)
I żeby było jasne raz na zawsze. Każdy kto tutaj pisze i sugeruje pewne zmiany życzy Portalowi dobrze, szkoda tylko, że Portal te sugestie olewa. Więcej rzetelnych informacji, więcej twórczej pokory, więcej koncentracji na produkcie a nie na marketingu i będzie dużo lepiej. Skoro może FFG, Rebel, Galakta i inni, to powinien móc i Portal :-)
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Carmash »

Czerpiąc przyjemność z tego hobby i nie czepiając się wszystkiego na siłę, owszem, uważam ich gry za świetnie wydane produkty ;) Nie odczuwam problemów z balansem w ich rozgrywkach, a że Michał to poniekąd perfekcjonista, to już zupełnie inna bajka. Żeby to mi było też jasne raz na zawsze :D

Z tą pokorą może i jestem w stanie się zgodzić, ale odkąd czytam wpisy na tym forum, to mam wrażenie, że niewiele jest jej także u samych odbiorców :)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Maxxx76 »

To przeczytaj wątek Rebel. Też mają opóźnienia, wpadki i inne takie. Sprawdź jak profesjonalnie to załatwiają i że w ich wątku praktycznie nie ma marudzenia. Przypadek? Nie sądzę :-)
Szkoda więc, że uważające się za profesjonalne wydawnictwo (Portal) nie stać na profesjonalne zachowanie :-D
Ostatnio zmieniony 25 lut 2016, 08:23 przez Maxxx76, łącznie zmieniany 1 raz.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Carmash »

Czyli solidny klaps zamiast ciasteczek? :D
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Maxxx76 »

Podam przykład :-)
Kilka lat temu jeden z dużych koncernów samochodowych stanął przed problemem pękających szyb w ich nowym modelu auta. Pęknięcia te, wynikające ze zbyt dużych napięć, zdarzały się bardzo rzadko, ale reakcja kierowców (nawet tych, którzy nie używali w ogóle aut tego koncernu) była natychmiastowa. Pojawiła się ogromna fala krytyki i głosy, że poprzednie wersje tego auta były lepsze, bezpieczniejsze itp.
Co zrobił koncern? Natychmiast przeprosił, przeprowadził kampanię informacyjno-reklamową, wycofał z rynku model do poprawki, a właścicielom zaoferował darmowe usunięcie wady. I poniósł niezłe wydatki :-)
Co zrobiłby Portal? Sądząc z doświadczenia najpierw milczał, później prezes koncernu nazwałby narzekających hejterami a jego żona nazwałaby ich nerdami. Obraziłby się i dalej sprzedawał wadliwy produkt. Ot, niektórzy są profesjonalistami a inni nie i jeszcze długo, długo nie :-)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Trolliszcze »

Maxxx76 pisze:Wyjątkiem są gry Michała Oracza :-)
To chyba taki romantyczny mit. Wystarczy spojrzeć na wątek zasad Tezeusza, ile tam jest rzeczy niejasnych i niedookreślonych. (Choć ja i tak uwielbiam tę grę.)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Maxxx76 »

I ostatnia ostoja padła ;-)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: AkitaInu »

Trolliszcze pisze:
Maxxx76 pisze:Wyjątkiem są gry Michała Oracza :-)
To chyba taki romantyczny mit. Wystarczy spojrzeć na wątek zasad Tezeusza, ile tam jest rzeczy niejasnych i niedookreślonych. (Choć ja i tak uwielbiam tę grę.)
To fakt, tutaj sie z Troliszcze zgodzę, sam mam Tezeusza i naprawde lubię tę grę ale ilość wątpliwości co do zasad jest dość spora :) Wystarczy popatrzeć na objętość FAQ'a
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: vojtas »

Maxxx76 pisze:To przeczytaj wątek Rebel. Też mają opóźnienia, wpadki i inne takie. Sprawdź jak profesjonalnie to załatwiają i że w ich wątku praktycznie nie ma marudzenia. Przypadek? Nie sądzę :-)
Szkoda więc, że uważające się za profesjonalne wydawnictwo (Portal) nie stać na profesjonalne zachowanie :-D
Myślę, że to po części kwestia znacznie większego zaangażowania Portalu. Rebel jest głównie sklepem i polskim wydawcą gier zagranicznych - coś tam czasem wyda polskiego autora, ale to zdarza się raczej rzadko. Portal nie dość że wydaje gry zagraniczne, to jeszcze projektuje własne, od niedawna wydaje je samodzielnie na całym świecie, buduje społeczność i zajmuje się aktywną promocją hobby w Polsce. Widać że Portal nie daje sobie rady z tym wszystkim - jedne rzeczy wychodzą im lepiej, inne gorzej, niemniej należy docenić, że robi znacznie więcej niż np. Galakta, która pojawia się na konwentach stosunkowo rzadko, a i wpadek też ma niemało. Każdy wydawca ma swoje za uszami, Rebel też. Myślę, że Portalowi obrywa się częściej, bo działają znacznie szerzej niż inni, a jego szef ma taki a nie inny charakter i jest właściwie osobą publiczną. Portal oczywiście nie jest niewiniątkiem, ale przekreślanie wszystkich gier od tego wydawnictwa (jak to kilka osób wcześniej zasugerowało), bo prezes się publicznie wyżalił, a kilka tytułów zaliczyło spore opóźnienia, wydaje mi się mało poważne. Przewinienia wydawnicze/komunikacyjne Portalu to naprawdę pryszcz w porównaniu z tym, co wyprawia wiele powszechnie znanych firm o bardzo szerokich kadrach i możliwościach finansowych. Co by nie mówić, Portal uczy się bycia znacznie większym wydawcą i producentem gier, więc potknięć należy się spodziewać i oczywiście je rzeczowo wytknąć, by Portal o tym nie zapomniał. Najważniejsze jest to, że Portalowcy to czytają i są świadomi, co się ludziom nie podoba. Oby tylko wyciągnęli właściwe wnioski.

A porównanie z szybami samochodów wyjątkowo nietrafne :P - produkty oraz grupy docelowe ogromnie się różnią, a i kapitał producentów jest zupełnie nieproporcjonalny. Bardziej zasadne byłoby porównanie planszówek do innych produktów kultury dystrybuowanych w formie fizycznej, a pochodzących od podmiotów o porównywalnych możliwościach.

No ale znowu offtop się zrobił.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Banan2 »

Masz wiele racji.
I z całą sympatią do produkcji Portalu to myślę, że Portal, w pewnym sensie, dotarł do ściany swoich możliwości. Już teraz widać, że funkcja Prezesa, Projektanta i Marketingowca w jednej osobie się nie sprawdza. Co jest zrozumiałe, bo Portal tworzy i wydaje coraz więcej. I to zaczyna być trudne do sensownego ogarnięcia. Pomimo różnych starań cały czas można odnieść wrażenie, że osobą, która rządzi w firmie jest pan o nazwisku Chaos :wink:
Inna sprawa to to, że żaden Cathala czy Bauza nie wydaje swoich gier tylko je tworzy a wydają je profesjonalne wydawnictwa. A w Portalu mamy wszystko w jednym :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: kwiatosz »

Maxxx76 pisze:To przeczytaj wątek Rebel. Też mają opóźnienia, wpadki i inne takie. Sprawdź jak profesjonalnie to załatwiają i że w ich wątku praktycznie nie ma marudzenia. Przypadek? Nie sądzę :-)
Szkoda więc, że uważające się za profesjonalne wydawnictwo (Portal) nie stać na profesjonalne zachowanie :-D
A wymiana wszystkich instrukcji w Strongholdzie nie była profesjonalnym zachowaniem? A co z marudzeniem na wysyłanie przez Rebela materiałów do Poprzez wieki w niezabezpieczonych przesyłkach? Narzekanie na opóźnienia to jedno (w kwestii braku opóźnień mam zaufanie tylko do Badger's Nest w Polsce ;) ), ale zarzucanie nieprofesjonalnych zachowań to co innego - no chyba że masz jakieś niedawne przykłady. Z mojej obserwacji jednak wydawnictwa w Polsce generalnie zawalone rzeczy z wydanymi produktami załatwiają skutecznie.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Zablokowany