Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gocho »

Mi przydawała się mapa Throra - żeby uczynić jakiś obszar aktywnym poza kolejką.
To nie jest dobre ... to jest bardzo dobre.
Assur
Posty: 62
Rejestracja: 19 kwie 2013, 16:37
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Assur »

Mapa Throra to generalnie wyśmienita karta - pozwala omijać te ciężkie wymogi podróży obszarów w wielu przygodach. Jeśli w talii jest bohater ze sferą wiedzy, prawie zawsze w talii ląduje u mnie 1-2 sztuki mapy.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: TTR_1983 »

Czy FFG kiedyś jakoś się określała, kiedy zamierza zakończyć wydawanie nowych dodatków do WP?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 318 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

TTR_1983 pisze:Czy FFG kiedyś jakoś się określała, kiedy zamierza zakończyć wydawanie nowych dodatków do WP?
Nie. A czemu?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: TTR_1983 »

tomb pisze:
TTR_1983 pisze:Czy FFG kiedyś jakoś się określała, kiedy zamierza zakończyć wydawanie nowych dodatków do WP?
Nie. A czemu?
Pytam z ciekawości, ile to jeszcze potrwa :mrgreen:
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Mają jeszcze dwie sagi do zrobienia, to oznacza wydawanie stuffu conajmniej do Q3 2017 (jakieś 3 cykle).
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 318 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

rattkin pisze:Mają jeszcze dwie sagi do zrobienia, to oznacza wydawanie stuffu conajmniej do Q3 2017 (jakieś 3 cykle).
We Władku cykle wychodzą chyba rzadziej, niż w innych LCG. Tu wypada jeden rocznie, więc jeśli sagę dokończą w przyszłym, to wypadałby również jeszcze jeden deluks + cykl. Ale co zrobi FFG, to sam jestem ciekaw. Z racji braku turniejów i domowego grania, w tym solo, ta gra będzie nieśmiertelna, bo po zamknięciu obudzi się działalność fanowska. Wydawca może jednak jeszcze długo doić tę krowę, bo ona tylko z polskiej perspektywy słabo wygląda. Na BBG Lotr od premiery nie wypadł poza hotness.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

tomb pisze: We Władku cykle wychodzą chyba rzadziej, niż w innych LCG.
Nic mi o tym nie wiadomo. Natomiast na przestrzeni ubiegłych 12-18 miesięcy było w FFG trochę perturbacji w cyklach wydawnicznych, zapewne związane z mergerem z Asmodee - przez co było trochę poślizgów i przesunięć w wydawaniu packów, ale to poszło po całym katalogu.

tomb pisze:bo po zamknięciu obudzi się działalność fanowska
Niby już jest First Age. Chciałem kiedyś zamówić z Artscow, ale jakoś nie mogę się zebrać.
tomb pisze: Wydawca może jednak jeszcze długo doić tę krowę, bo ona tylko z polskiej perspektywy słabo wygląda. Na BBG Lotr od premiery nie wypadł poza hotness.
Trochę tak, trochę nie. Lore w pewnym sensie ogranicza. Jest skończona liczba miejsc i postaci, które mogą wziąć na warsztat. O ile wymyślanie imion paru bohaterom jeszcze przechodzi, o tyle dorabianie całych "settingów", to może już być zbyt duże rozciągnięcie. Gdzieś im to się musi wyczerpać.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 318 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

rattkin pisze:
tomb pisze: We Władku cykle wychodzą chyba rzadziej, niż w innych LCG.
Nic mi o tym nie wiadomo.
Sprawdziłem - częstotliwość jest/była różna dla różnych tytułów, ale dla Władka wychodzi 1 deluks + cykl rocznie. Do tego sagi, najtmery i scenariusze specjalne, więc i tak (za) dużo.
rattkin pisze:Gdzieś im to się musi wyczerpać.
Oczywiście, ale ja mam nadzieję, że wyczerpie im się późno. Tematycznie dla mnie mogą sobie folgować, ile chcą. Niech Tolkien w grobie wiruje, a ultrasi łysieją ze zgrozy i rozpaczy.
Problemem jest wejście w grę. Co prawda, w przeciwieństwie do innych LCGów, wejście we Władka zawsze jest takie samo (tylko do nadrobienia więcej), dzięki brakowi turniejów, ale już gdyby ktoś chciał zaopatrzyć się tylko w podstawkę i ostatni deluks, to sprawa nie wygląda różowo. (Ciekawe, jak spisują się talie zbudowane tylko na podstawie oraz wybranym deluksie i cyklu. Trza sprawdzić.) Tutaj można posiłkować się wersją easy scenariuszy, ale jest to półśrodek, moim zdaniem lepszy dla wytrawnych eksperymentatorów, niż dla świeżaków, którzy woleliby grać w pełną wersję gry. Stąd dalsze cykle musiałyby wprowadzić zmiany, które zachęciłyby nowych graczy do zakupu bieżących, a nie starych dodatków, co dostarczyłoby tytułowi świeżej krwi i uzupełniło braki po starych klientach.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
c08mk
Posty: 2464
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

tomb pisze:Na BBG Lotr od premiery nie wypadł poza hotness.
Był moment, że wypadł ale po tygodniu czy dwóch wrócił. : )
templar79
Posty: 50
Rejestracja: 03 lut 2016, 08:45
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: templar79 »

tomb pisze: ale już gdyby ktoś chciał zaopatrzyć się tylko w podstawkę i ostatni deluks, to sprawa nie wygląda różowo. (Ciekawe, jak spisują się talie zbudowane tylko na podstawie oraz wybranym deluksie i cyklu. Trza sprawdzić.) Tutaj można posiłkować się wersją easy scenariuszy.
Ja gram na CS i Saga Władca. Daje radę na normalnym poziomie. Chociaż jest kilka kart ze wcześniejszych dodatków, które znacząco ułatwiły by grę.

Aktualnie moja drużyna (Pipin, Merry, Dunhern i Frodo) weszła na Mokradła. W trybie kampanii jest mi dość łatwo. Dunhern będący wojownikiem, z dwoma sztyletami i zastraszeniem był w stanie zabić każdego wroga. Najgorszy moment to jak Nazgul z 6 ranami jest w strefie przeciwności i wychodzi wydarzenie odwróć Smeagola, możesz to skasować wyczerpując pierścień, Nazgul ma 15 threata i dostaje cień, który nie pozwala go zabić, uratował mnie Boromir w następnej rundzie, przyjmując trzy ranki.
Teraz czas na walkę z Haradem i już wiem, że za Czarną Bramę pójdą Słoniki.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1581
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 208 times
Been thanked: 609 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

Jeśli koniec Władka oznaczać ma tym samym start nowego Solo LCG-a to nie mogę się doczekać :) Mam tylko nadzieje, że jak do tego dojdzie to się bardzo wysilą ze zmianami mechaniki i nie dadzą kopii LOTRa w nowej tematycę
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 578 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Ogromnym atutem WP jest świat i fabuła. Nie będzie lepszego miejsca do rozgrywania solowych potyczek :) Dlatego póki sprzedaż jest zadowalająca, przygoda będzie trwać. W tej chwili jest już za dużo tych wszystkich przygód do rozegrania :D
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: TTR_1983 »

RUNner pisze:Ogromnym atutem WP jest świat i fabuła. Nie będzie lepszego miejsca do rozgrywania solowych potyczek :) Dlatego póki sprzedaż jest zadowalająca, przygoda będzie trwać. W tej chwili jest już za dużo tych wszystkich przygód do rozegrania :D
a co mają powiedzieć nowi gracze? :mrgreen: Ja podjąłem decyzję, że kupuję tylko duże rozszerzenia. Od początku mam co nadrabiać :mrgreen:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 578 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

A co mogą powiedzieć gracze, którzy kupili wszystko po polsku, a później sprzedali kolekcję i kupili całość po angielsku, by ostatecznie powrócić do polskiej wersji językowej?? :D
Kupuj po kolei i nie narzekaj więc! ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Maxxx76 »

Jeżeli FFG zdecyduje się po sadze zakończyć Władcę, to pewnie tylko po to, by wydać go w edycji 2.0 :-D
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gocho »

Mapa Throra to generalnie wyśmienita karta - pozwala omijać te ciężkie wymogi podróży obszarów w wielu przygodach. Jeśli w talii jest bohater ze sferą wiedzy, prawie zawsze w talii ląduje u mnie 1-2 sztuki mapy.
W Helmowym Jarze, chodzi o coś innego. Tworzysz nowy bufor do pokonania przez strefę przeciwności. Po pierwsze możesz oddalić dołożenie żetonu postępu na wyprawie, po drugie, jak już masz usunąć obszar to usuniesz taki, który najmniej zaszkodzi w danej rundzie. Co do siły Mapy Throra pełna zgoda.

Grający w bitewniaki kolega, rzekł kiedyś: dobre jednostki, przy specjalnych warunkach pola bitwy robią się jeszcze lepsze,a słabsze nie nadają się do niczego. Trochę też niestety tak jest we Władcy - dobre karty robią się coraz lepsze- bo bardziej niezbędne w trudnych scenariuszach, a to co było plewą, niestety jeszcze bardziej nie nadaje się do gry.
Innymi słowy: scenariusze, robią się tak wymagające, że wiele eksperymentów w budowaniu talii,trzeba zarzucić by w ogóle myśleć o ich przejściu.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: farmer »

Ayaram pisze:Jeśli koniec Władka oznaczać ma tym samym start nowego Solo LCG-a to nie mogę się doczekać :) Mam tylko nadzieje, że jak do tego dojdzie to się bardzo wysilą ze zmianami mechaniki i nie dadzą kopii LOTRa w nowej tematycę
Wiesz, że ta nowa tematyka to zapewne będzie Star Wars? :>
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Maxxx76 »

Ale po co SW? Jest już :-)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: farmer »

Ja nie pragnę kolejnego LCG'a solo w świecie SW.
Jednak spodziewam się, że jeśli miałby taki powstać, to w tym świecie.

Póki co mamy 2 planszówki i 2 bitewniaki w świecie SW.
Znajdzie się więc zapewne miejsce na drugą karciankę :>.

Licencja musi na siebie zarobić...
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1581
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 208 times
Been thanked: 609 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

RUNner pisze: Ogromnym atutem WP jest świat i fabuła. Nie będzie lepszego miejsca do rozgrywania solowych potyczek :) Dlatego póki sprzedaż jest zadowalająca, przygoda będzie trwać. W tej chwili jest już za dużo tych wszystkich przygód do rozegrania :D
I tak i nie. Świat to mega duży atut, ale ile można te gobliny obijać... ;)
Maxxx76 pisze:Jeżeli FFG zdecyduje się po sadze zakończyć Władcę, to pewnie tylko po to, by wydać go w edycji 2.0 :-D
Bo ja wiem? To jednak nie typowy LCG 1vs1, gdzie koniec wydawanie tytuły = gra martwa. Tutaj gra będzie dalej działać tak samo, więc czy ja wiem czy przybliżony % graczy ruszyłoby w 2.0 jak w przypadku GOTa?
farmer pisze:Wiesz, że ta nowa tematyka to zapewne będzie Star Wars? :>
A proszę Cię bardzo :>
c08mk
Posty: 2464
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

farmer pisze:Wiesz, że ta nowa tematyka to zapewne będzie Star Wars? :>
farmer pisze:Licencja musi na siebie zarobić...
W USA Stars Wars jest już takim uniwersum, że jakbyś wydał papier toaletowy Star Wars to się sprzeda, opłacisz licencję i jeszcze dobrze zarobisz.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Przypomnę tylko że swego czasu FFG zapowiedziało karciarkę SW jako drugiego kooperacyjnego LCGa (po WP:LCG). Jednak negatywny odbiór tej informacji przez fanów (cokolwiek to znaczy) sprawił, że zmienili zdanie i wydali SW:LCG w obecnej postaci.

Natomiast wydaje mi się że LOTR:LCG jeszcze sporo pociągnie. Wiadomo że koszty licencji sprawiają że gra musi się sprzedawać lepiej niż dobrze jednak wydaje mi się (opieram się na liście liczbie użytkowników BGG posiadających różne dodatki do LCGów) iż LOTR pomimo wieku jest najlepiej sprzedającą sie kanciarką FFG obok Netrunnera. Dodatkowo wydaje się że Netrunner traci popularność dużo szybciej niż LOTR, np 4 duży dodatek dla każdej z gier gier ma odpowiednio +/-900 właścicieli (Net) do 1300 (LOTR) - znowu dane z BGG. A trzeba pamiętać że do LOTRa w tym czasie wyszły dodatkowo 3-4 duże rozszerzenia sagi.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Jedno jest pewne, gdyby się nie sprzedawał zadowalająco, to by tego nie ciągneli. Więc póki co, nie ma powodów do obaw. A nawet gdyby zamknęli jutro, to contentu i tak jest ogromna ilość.
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: neutrino »

Orientujecie się może z jaką częstotliwością FFG robi reprinty? Od Tygodnia czy dwóch Dwarrowdelf jest "Awaiting reprint" i zastanawiam się kiedy wróci do oferty.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
ODPOWIEDZ