Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4122
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2673 times
Been thanked: 2589 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gizmoo »

Rzeczy z KS-a mają być dosłane dopiero w czerwcu. Więc "trochę" trzeba będzie poczekać... :( Ja jeszcze nawet nie zagrałem w BP, bo nadal ogrywam oryginalnego Zombicide'a i BP leży na półce.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: olsszak »

Sama gra się nie nudzi, ale bardziej doskwiera mała ilość bohaterów, bo wszyscy są w użyciu i oni się ograli:)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
art7667
Posty: 14
Rejestracja: 28 lis 2013, 17:24

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: art7667 »

olsszak pisze:Sama gra się nie nudzi, ale bardziej doskwiera mała ilość bohaterów, bo wszyscy są w użyciu i oni się ograli:)
Pociesz się myślą, że jak dostaniesz resztę rzeczy z KSa to na ich małą ilość na pewno nie będziesz mógł narzekać. :)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: olsszak »

art7667 pisze:
olsszak pisze:Sama gra się nie nudzi, ale bardziej doskwiera mała ilość bohaterów, bo wszyscy są w użyciu i oni się ograli:)
Pociesz się myślą, że jak dostaniesz resztę rzeczy z KSa to na ich małą ilość na pewno nie będziesz mógł narzekać. :)

Tyle wiem i dlatego teraz się nie martwię. Martwię się o później, że jednak będę chciał więcej scenariuszy i zastanawiam sie na ile samemu będę musiał coś wymyślać, a na ile tutaj twórczość innych pomoże. Dodatkowe zastanowienie to czy CMON będzie w jakikolwiek sposób rozwijać scenariusze? Jak to było z wcześniejszymi Zombicide?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
art7667
Posty: 14
Rejestracja: 28 lis 2013, 17:24

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: art7667 »

olsszak pisze:
art7667 pisze:
olsszak pisze:Sama gra się nie nudzi, ale bardziej doskwiera mała ilość bohaterów, bo wszyscy są w użyciu i oni się ograli:)
Pociesz się myślą, że jak dostaniesz resztę rzeczy z KSa to na ich małą ilość na pewno nie będziesz mógł narzekać. :)

Tyle wiem i dlatego teraz się nie martwię. Martwię się o później, że jednak będę chciał więcej scenariuszy i zastanawiam sie na ile samemu będę musiał coś wymyślać, a na ile tutaj twórczość innych pomoże. Dodatkowe zastanowienie to czy CMON będzie w jakikolwiek sposób rozwijać scenariusze? Jak to było z wcześniejszymi Zombicide?
Na zombicide.pl, zombicide.com i zombicide-scenarios.com jest naprawdę z czego wybierać i zdecydowanie wystarczy na długo, choć trzeba przyznać, że o wiele więcej scenariuszy na tych stronach jest do pierwszych trzech sezonów, Rue Morgue to zaledwie 5 przy bodajże 80 do Zombicide. Generalnie tendencja jest zniżkowa i każdy kolejny sezon to coraz mniej scenariuszy ale mam nadzieję, że nowo rozbudzony hype na serię pomoże trochę i będziemy mogli cieszyć się z większej ich ilości.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 622
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

AkitaInu pisze:
Gab pisze:Proszę mi tutaj nie bluźnić, niektórzy nadal czekają na swój egzemplarz gry :)
A brales z ksa?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Jasne, że z ksa zamówienie zbiorowe więc czekam cierpliwie...jeszcze. Co jak co ale Zombicide bez dodatków z ksa wygląda marnie, wiem to na podstawie pierwszej edycji Zombicide. Kupiłem wersje pl grałem z ludźmi ok pół roku i też się zaczęło nudzić. Po zakupie pełnej wersji KS wraz z sezonem drugim doszło tego tyle, że w pewnym momencie na naszym stole nie miało prawa lądować nic poza Zombicide.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: olsszak »

art7667 pisze:
Na zombicide.pl, zombicide.com i zombicide-scenarios.com jest naprawdę z czego wybierać i zdecydowanie wystarczy na długo, choć trzeba przyznać, że o wiele więcej scenariuszy na tych stronach jest do pierwszych trzech sezonów, Rue Morgue to zaledwie 5 przy bodajże 80 do Zombicide. Generalnie tendencja jest zniżkowa i każdy kolejny sezon to coraz mniej scenariuszy ale mam nadzieję, że nowo rozbudzony hype na serię pomoże trochę i będziemy mogli cieszyć się z większej ich ilości.
Sprawdziłem wszystkie trzy strony i nie znalazłem ani jednego scenariusza do BP :(
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: lynwith »

olsszak pisze:Sprawdziłem wszystkie trzy strony i nie znalazłem ani jednego scenariusza do BP :(
Hmmm pewnie pojawią się jakieś, gdy będą wszystkie komponenty gry :P ;)
badbocian
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2012, 23:51

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: badbocian »

Czy ktoś się orientuje, czy będzie wersja polska Black Plague?
Historia sprzedaży: ToI:Days of the Fox/Assassinorum:EF/WQ:Silver Tower/CoH: AtB 2nd ed./CoH Solo Exp/CoH Firefight Gen/Blood Bowl 4th ed/Assault of the Giants/Heroes of Normandie+dodatki/Exile Sun/Dragon's Ordeal/Myth/Shadowscape/Attack!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4056
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

badbocian pisze:Czy ktoś się orientuje, czy będzie wersja polska Black Plague?
Będzie. Portal wyda polskiego black plague

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: olsszak »

Nie wiem czy ktoś już miał taką "nieprzyjemność":
Spoiler:
Efekt upadku z wysokości ok. 1 metra na podłogę pokrytą wykładziną, a podobno ludzie z CMON rzucali takimi figurkami o ściany w trakcie testów... (sic!)

Chyba do nich napiszę z pytaniem o wymianę figurki, bo to jakiś absurd przecież :( Dbam mega o gry, ale takiego efektu nie byłem w stanie przewidzieć...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Toudi »

My wczoraj zagralismy pierwszy raz. Przyjemne turlanie, no i jezeli o mnie chodzi malowanie tej gry jest obowiazkowe. Duza czesc zabawy plynie z klimatu, a pomalowana grupka zombie obok nie pomalowanej robi wielka roznice:)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: olsszak »

Znalazłem ciekawe wątki na BGG:

https://boardgamegeek.com/article/22095026#22095026 - quest book

https://boardgamegeek.com/thread/138433 ... -companion - Book of dead

może się ruszy w temacie :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 622
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Czy ktoś może mi powiedzieć czy na karty bohaterów pasują któreś z dostępnych na rynku koszulek?
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Dwntn »

Gab pisze:Czy ktoś może mi powiedzieć czy na karty bohaterów pasują któreś z dostępnych na rynku koszulek?
Jako osoba która obowiązkowo koszulkuje wszystkie zakupione gry muszę zapytać: po co? Przecież te karty leżą wygodnie w podstawkach i nigdy nic się z nimi nie robi poza spoglądaniem na keywordy od czasu do czasu.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 622
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Jako osoba, która zamówiła wydanie KS wiem, że tych bohaterów będzie multum. Przy losowaniu swoich herosów karty się jednak stykają i obcierają. Wiem wiem ale pod tym względem jestem pedantem i u mnie musi być tip top.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4056
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Gab pisze:Jako osoba, która zamówiła wydanie KS wiem, że tych bohaterów będzie multum. Przy losowaniu swoich herosów karty się jednak stykają i obcierają. Wiem wiem ale pod tym względem jestem pedantem i u mnie musi być tip top.
Też bym chciał koszulki ale raz że chyba nie ma żadnych któe pasują a dwa że miejsca w plstikach mają zaokrąglone rogi i tym bardziej przeszkadza ;)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 622
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

No właśnie tak zaobserwowałem na screenach KS-owych, miałem nadzieję że jednak to zmienili. No nic będę się obchodził jak z jajkiem :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4056
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Gab pisze:No właśnie tak zaobserwowałem na screenach KS-owych, miałem nadzieję że jednak to zmienili. No nic będę się obchodził jak z jajkiem :)
A nie masz jeszcze swojej kopii z KSa ? Late pledge czy kupowałeś od kogoś ? :)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 622
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Na zbioróweczkę się zapisałem i niestety czekam na swoją kopię. Dodam, że nie jest to cierpliwe czekanie...
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4056
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Gab pisze:Na zbioróweczkę się zapisałem i niestety czekam na swoją kopię. Dodam, że nie jest to cierpliwe czekanie...
Ale to już po pierwszym terminie rozsyłania paczek tak? Bo Zombicide był już u mnie przed świętami :)
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: lynwith »

Przy zbiorczych zamówieniach i tak dostawało się tylko jeden egzemplarz core setu :P
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4056
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

lynwith pisze:Przy zbiorczych zamówieniach i tak dostawało się tylko jeden egzemplarz core setu :P
Ok, to fakt, my bad :)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 622
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Więc czekam do czerwca ehhhhhhh za samo opóźnienie powinni dać coś fajnego w gratisie...
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Sekator »

Warto brać wersję sklepową z dodatkiem? Nie załapałem się na KS i się zastanawiam. Chodzi to jakoś na dwie osoby?
ODPOWIEDZ