Hybrid

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Hybrid

Post autor: cohlerc1 »

Alez robicie smaka. Trza sie zebrac i wkoncu posklejac te gre ;)
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

cohlerc1 pisze:Alez robicie smaka. Trza sie zebrac i wkoncu posklejac te gre ;)
Polecam, klimat wciąga. Zasady też okazują się bardziej przystępne niż ich ilość by na to wskazywała. Niemniej dzisiaj po przestudiowaniu instrukcji widzę ile błędów robiliśmy, ale załapałem wszystko co czytałem od razu (a przed grą to czytałem, ale średnio rozumiałem). Dobrze, że jednak zaczęliśmy od najprostszego, 1-wszego scenariusza. Już ostrzę pazurki na kolejną partyjkę w przyszłym tygodniu, bo zabawa się zacznie, jak się wszystkie umiejętności i LoM zapamięta :twisted:

... a do przyszłego tygodnia ogarnąłem kolejny worek modeli do składania :mrgreen:
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Hybrid

Post autor: Muttah »

Dokładnie, początkowo jest burdel przez zasady i dużo rzeczy do ogarnięcia (ja chyba do 5-tej partii notorycznie zapominałem o dociąganiu Army Cards na 'first contact' i 'first blood'). No ale jak się już pamięta mniej-więcej co dany LoM daje, oraz że można zagrywać karty przed rzutami, no i przede wszystkim co która postać potrafi, to potem jest już z górki.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

Muttah pisze:Dokładnie, początkowo jest burdel przez zasady i dużo rzeczy do ogarnięcia (ja chyba do 5-tej partii notorycznie zapominałem o dociąganiu Army Cards na 'first contact' i 'first blood'). No ale jak się już pamięta mniej-więcej co dany LoM daje, oraz że można zagrywać karty przed rzutami, no i przede wszystkim co która postać potrafi, to potem jest już z górki.
Przez to, że kilka razy czytałem, żeby o tym pamiętać to nie było z tym problemu natomiast zapomnieliśmy pare razy o dobraniu Action Card kiedy umierały nam modele. Było też kilka wpadek typu - sprawdziłem co mi daje Prestige dopiero w momencie, kiedy dostałem wounda :roll:
Ostatnio zmieniony 11 mar 2016, 10:59 przez Musza, łącznie zmieniany 1 raz.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Hybrid

Post autor: Muttah »

Prestige jest zajebisty! Dlatego właśnie Knight of Hod jest takim kozakiem, bo ma Prestige 2, a nawet bez tego walczy konkretnie. Tak więc dopóki nie dostanie rany, to może albo w defensywie przyblokować jakiś ważny korytarz, albo ostro przyatakować (moja ulubiona opcja to podwójny hit z [chyba] trzeciego poziomu offensive combat, po którym można jeszcze dorzucić combined attack :D).

Natomiast co do zasad, to my też na początku zapominaliśmy o dobraniu kart po śmierci, ale prędzej nam to weszło w nawyk niż first contact / first blood (strata postaci zawsze boli, ale karta na pocieszenie podnosi morale, tym bardziej jeśli przeciwnik się już zgrał, a doszła jakaś dobra karta :twisted:).
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

Muttah pisze:Prestige jest zajebisty! Dlatego właśnie Knight of Hod jest takim kozakiem, bo ma Prestige 2, a nawet bez tego walczy konkretnie. Tak więc dopóki nie dostanie rany, to może albo w defensywie przyblokować jakiś ważny korytarz, albo ostro przyatakować (moja ulubiona opcja to podwójny hit z [chyba] trzeciego poziomu offensive combat, po którym można jeszcze dorzucić combined attack :D).

Natomiast co do zasad, to my też na początku zapominaliśmy o dobraniu kart po śmierci, ale prędzej nam to weszło w nawyk niż first contact / first blood (strata postaci zawsze boli, ale karta na pocieszenie podnosi morale, tym bardziej jeśli przeciwnik się już zgrał, a doszła jakaś dobra karta :twisted:).
Jak graliśmy to przy pierwszym combacie wyrzuciliśmy wszystkie karty, a później zapominaliśmy o dobraniu... :roll:

Pytanko - jak rzucam kartę "3" przed rzutem na atak to daje +3 do SL, +3 do SL i ataku (czyli mogę używać wyższych LoM) czy albo to albo to?

i na koniec trochę p0rno, bo właśnie złożyłem Dasyatisa #2 i do pełnego zoo brakuje już tylko Nemesis Clone:

Obrazek
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Hybrid

Post autor: Muttah »

O jaaaa, masz tego Dasyatisa z 'grzebieniem'!!! Mnie się udało dostać tylko tego z wielką szablą, a cholercia szukałem tego właśnie co Ty masz i nigdzie go wtedy nie znalazłem :/ BTW, można wiedzieć z jakiego źródła pozyskujesz modele? Może bym jeszcze coś przygarnął do skompletowania kolekcji... Ew. może w grę wchodzi jakaś wymiana? Mam jeszcze trochę nieposkładanych figurek i trochę kart z Cry Havoca - może coś Cię zainteresuje? W razie czego mogę sporządzić jakąś listę tego co mam na wymianę. Tak czy inaczej, Twoja 'menażeria' jest imponująca i szczerze mówiąc bardzo chętnie bym zobaczył jakie wyjdą spod Twojej ręki (bo patrząc na to co wcześniej wrzucałeś będą co najmniej miażdżące :) ). Z kolei moje 'zwierzaki' prezentują się tak:

Obrazek

Co prawda nie ma na tym zdjęciu drugiego centurusa z pazurami, ani tygrysa (które paćkałem później), ale kiedyś znowu przysiądę do Hybrydy i może pokusze się jeszcze o kilka fotek.

Natomiast co do Twojego pytania, to karty podwyższają SL i LOM, tak więc można albo znienacka przypakować jakiegoś szeregowego cieniasa, bądź też rannego 'szefa' (jak pewnie wiesz, każda rana obniża o 1 NV, wszystkie LOM, oraz ruch postaci).

Natomiast jeśli chodzi o sytuację o której piszesz, to nie mogliście zużyć wszystkich kart w jednej walce, gdyż gracz nieaktywny może zagrać tylko jedno utrudnienie (hindrance).

W praktyce u nas wygląda to tak:

-gracz który ma wykonać rzut kością mówi 'z kartą / bez karty'. Jeśli nie zadeklaruje zagrania karty PRZED rzutem kostką, to traktowane jest tak jak gdyby powiedział 'bez karty'. Tak czy inaczej, przed rzutem wolno mu zagrać TYLKO JEDNĄ KARTĘ.

-drugi gracz, niezależnie od decyzji pierwszego, może zagrać TYLKO JEDNĄ kartę utrudnienia, która negatywnie wpływa na SL oraz LOM gracza wykonującego rzut (jeśli gracz wykonujący rzut zagrał kartę, to ich efekty się niwelują).

-na koniec gracz wykonujący rzut może zagrać DOWOLNĄ ILOŚĆ KART, POD WARUNKIE ŻE ZAGRAŁ KARTĘ PRZED RZUTEM. Karty te niwelują karty utrudnienia jw. i kumulują się z kartą zagraną wcześniej. Innymi słowy, jeśli gracz wykonujący rzut zadeklaruje 'bez karty' (lub nic nie powie), to jest w dupie i nie może w żaden sposób zareagować na utrudnienie zagrane przez drugiego gracza.

Reasumując, w ramach utrudnienia nie da się zagrać więcej niż jednej karty.

A swoją drogą to bardzo kuszące, żeby zaraz na początku wyprztykać się z kart :mrgreen: Choć ja sądzę, że lepiej jednak wyczekać, poświęcić kilku frajerków (czekając aż przeciwnik zrzuci się z wszystkich 'asów'), a potem zmiażdżyć go serią zboostowanych ataków, na które nie będzie już miał czym odpowiedzieć (jeśli w międzyczasie zginęło nam kilku gości, to przewaga w kartach może być sroga). Oczywiście nie zawsze się to udaje i ogólnie wybór odpowiednich momentów na granie kart jest ważnym elementem strategii.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

Dzięki za rozjaśnienie, bo to była dla mnie niejasna kwestia, której nie potrafiłem rozczytać z instrukcji. Podeszliśmy do tego tak, że pierwsze ciosy są kluczowe, bo później rannym będzie trudniej zadać obrażenia. Dlatego też Pestki wydały nam się przegięte (szczególnie, że wylosowałem kartę, która mi zreanimowała jedną), ale później się okazało, że kart brakuje, a 1 wound to jeszcze nie koniec świata :wing:

Modeli szukałem po starych znajomych (pochodzę z Kielc, a tam scena Konfrontacji była olbrzymia), a trochę wyhaczyłem na forum mgły odpowiadając na zardzewiałe ogłoszenia. Co do Dasyatisa #2 to ja pamiętam, że nawet kiedy Rackham żył nie mogłem go dorwać (a sklep u mnie w mieście był wyposażony po sufit w figurki). Szkoda, bo wygląda nieporównywalnie lepiej. Jakbym gdzieś zobaczył kolejnego to będę pamiętał, żeby Ci dać znać.

Twoje Zoo ładnie się prezentuje, oczywiście jeśli można tak powiedzieć o tych ohydnych kreaturach hehe. Zazdroszczę Centurusa, bo ja wyszukałem tylko wersję z halabardami w zaporowej cenie, więc odpuściłem. Przez to zamiłowanie do alchemików i ich potworki totalnie zaniedbałem arsenał gryfów... cóż uzupełni się... kiedyś :mrgreen:

Co do modeli na wymianę mam niestety tylko Ysis i 2x clone of Dirz (a szkoda, że teraz dałeś propozycję, bo niedawno puściłem worek "powtórek" do znajomego za psią kasę w tym Cypher Lukan, Keratisi, Dasyatis #1 i 3 klonów Dirza), a z kart Cypher Lukana i obie Sashie Samaris. Może uda mi się coś od znajomych wydusić jakbyś dał listę czego szukasz, a za listę co byś oddał byłbym niezmiernie wdzięczny (szczególnie jeśli masz jakieś karty bez kompletu z modelem, albo takie powtarzające się bym przygarnął).

Malowanie niestety zostawiam na końcu. Najpierw chcę złożyć wszystkie modele które mam, czyli spinować co się da, oczyścić z nadlewek, powymyślać jakieś podstawki, a niektórym modelom wypełnić szpary po klejeniu albo pokonwertować (kilka się złamało niefortunnie i bez konwertowania się nie obejdzie, ale na szczęście to drobnostki)

Na koniec zdjęcie z czym wojowałem dzisiaj. Właśnie w tej partii było zabawy z Sentinelem, któremu odłamały się nogi (a były za cienkie do pinowania) i kolejnym któremu poszedł miecz w 2 miejscach. Na szczęście kosztem niewielu detali wszystko już naprawione i poklejone (klejem epoksydowym 24h, więc solidnie):

Obrazek

i niewielka partia odstawiona na jutro:

Obrazek
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

kolejne modele poklejone, Dawn Warriorzy (jedne z moich ulubionych jednostek, imo DUŻO ciekawsi i przy okazji masywniejsi od nowszych braci Sentineli) i Sered (czyli ucieczka w konwersje po niefortunnym złamaniu broni)
Obrazek

Obrazek
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Hybrid

Post autor: schizofretka »

Skoro temat odżył, to zapytam: miał ktoś do czynienia z recastami z cadwallon.com? Względnie skąd innąd? Duża różnica?

Bo cały czas mi trochę brakuje do kompletu, w tym niestety kilka rzadkich modeli.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

schizofretka pisze:Skoro temat odżył, to zapytam: miał ktoś do czynienia z recastami z cadwallon.com? Względnie skąd innąd? Duża różnica?

Bo cały czas mi trochę brakuje do kompletu, w tym niestety kilka rzadkich modeli.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.

Osobiście nie miałem z nimi do czynienia, ale widziałem w necie zdjęcia i czytałem opinie, że są bardzo dobrej jakości. Ktoś pisał, że przy okazji zamówienie poprosił o jakiś element który mu się złamał i przysłali za free z jakimiś gratisami. Zamierzamy z grupą znajomych zrobić zbiorowe zamówienie tylko czekamy na jakiś rabat (od święta do święta robią -20%). Jeśli chcesz to możesz się podpiąć.

a czego szukasz tak bajdełej?

i żeby nie było, że się przy niedzieli obijam ( :wink: ) kolejne modele się suszą (i znów była akcja ratowania odłamanych nóżek u sztandarowego):

Obrazek
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Hybrid

Post autor: Muttah »

Kurde, sporo tego przygarnąłeś - będziesz miał co robić przez najbliższe... miesiące? Lata? :D

A co do Sentineli i Dawn Warriors to się zgadzam - sam trochę deliberowałem nad tym których wziąć i ostatecznie stanęło na Dawn Warriors + Arkhon Seneth, czy jak go tam zwą (dowódca chyba jakiś od nich). Tak czy inaczej, moi jeszcze niepoklejeni, bo wychodzę z założenia że niemalowanymi w Hybrida nie gram :D
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Hybrid

Post autor: schizofretka »

Musza pisze:

Osobiście nie miałem z nimi do czynienia, ale widziałem w necie zdjęcia i czytałem opinie, że są bardzo dobrej jakości. Ktoś pisał, że przy okazji zamówienie poprosił o jakiś element który mu się złamał i przysłali za free z jakimiś gratisami. Zamierzamy z grupą znajomych zrobić zbiorowe zamówienie tylko czekamy na jakiś rabat (od święta do święta robią -20%). Jeśli chcesz to możesz się podpiąć.

a czego szukasz tak bajdełej?
O, o, ja bardzo chętnie; trochę drogo wychodzą jak na piratów. Na pewno potrzebuję większości bohaterów - neuromancer, sasia, ysis, ale też któryś Dasyatis. Jakby był rabat i akurat pieniądze, to łyknąłbym pewnie wszystko, do czego wyszły karty, a czego nie mam. Kart jak rozumiem nie dołączają, trzeba drukować? Może przy okazji zbiorowego zamówienia szarpnąć się również na profesjonalny druk (u nas)? Zawsze mi zgrzytały takie samoróbki przy ładnych, pomalowanych figurkach...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

schizofretka pisze:
Musza pisze:

Osobiście nie miałem z nimi do czynienia, ale widziałem w necie zdjęcia i czytałem opinie, że są bardzo dobrej jakości. Ktoś pisał, że przy okazji zamówienie poprosił o jakiś element który mu się złamał i przysłali za free z jakimiś gratisami. Zamierzamy z grupą znajomych zrobić zbiorowe zamówienie tylko czekamy na jakiś rabat (od święta do święta robią -20%). Jeśli chcesz to możesz się podpiąć.

a czego szukasz tak bajdełej?
O, o, ja bardzo chętnie; trochę drogo wychodzą jak na piratów. Na pewno potrzebuję większości bohaterów - neuromancer, sasia, ysis, ale też któryś Dasyatis. Jakby był rabat i akurat pieniądze, to łyknąłbym pewnie wszystko, do czego wyszły karty, a czego nie mam. Kart jak rozumiem nie dołączają, trzeba drukować? Może przy okazji zbiorowego zamówienia szarpnąć się również na profesjonalny druk (u nas)? Zawsze mi zgrzytały takie samoróbki przy ładnych, pomalowanych figurkach...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.

Kart niestety nie dołączają, trzeba upolować albo wydrukować. Jak wiesz gdzie się da wydrukować w takiej jakości jak oryginał to ja bym się chętnie na to szarpnął.

Co do figurek, których szukasz to mam dwie Ysis (pomalowana i nowa) i mogę Ci jedną odsprzedać :wink:

ta pomalowana wygląda tak:
Obrazek
Muttah pisze:Kurde, sporo tego przygarnąłeś - będziesz miał co robić przez najbliższe... miesiące? Lata? :D
myślę, że to się w latach liczy, więc jakbym nie grał niemalowanymi to bym nie grał w ogóle :D
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Hybrid

Post autor: cohlerc1 »

Ja też chętnie bym sie podłączył. Większość ciekawszych figurek jest nie do znalezienia poza ebayem i ceny masakra. Taka miserycord za 30-40 dolarów a i droższe widziałem.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

Dla chcącego nic trudnego, dzisiaj udało mi się wynegocjować stały rabat 20% na Cadwallonie, więc kto chce może już zacząć sporządzać listę zamówienia. Myślę, że z początkiem przyszłego tyg. puścimy zamówienie, od €149 jest wysyłka gratis (ale już ja sam będę mieć połowę tego).

Przy okazji jeszcze znajomy wygrzebał dla mnie kilka kart (cyphera i karty z podstawki mam podwójnie, więc jak komuś się przydadzą to mogę przy okazji rozdać):
Obrazek

Owocny dzień dla Hybrydy :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Hybrid

Post autor: schizofretka »

Dobrze, że mięso dziś kupiłem, bo inaczej do następnej wypłaty zostałbym jeszcze na dokładkę wegetarianinem...

Zrobię ewidencję złomu, poszperam co ludzie piszczą w necie i najdalej w weekend zrobię listę (jeśli termin przyszłotygodniowy się utrzyma), ale podejrzewam, że sam mogę dobić do tej kwoty, przynajmniej przed rabatem.

Nie widzę kart na focie, ale jeśli cypher - cypher lukan i jest po angielsku to nie mam i chętnie łyknę razem z Ysis (mogę poczekać na wszystko razem).
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

schizofretka pisze:Dobrze, że mięso dziś kupiłem, bo inaczej do następnej wypłaty zostałbym jeszcze na dokładkę wegetarianinem...

Zrobię ewidencję złomu, poszperam co ludzie piszczą w necie i najdalej w weekend zrobię listę (jeśli termin przyszłotygodniowy się utrzyma), ale podejrzewam, że sam mogę dobić do tej kwoty, przynajmniej przed rabatem.

Nie widzę kart na focie, ale jeśli cypher - cypher lukan i jest po angielsku to nie mam i chętnie łyknę razem z Ysis (mogę poczekać na wszystko razem).
Ok, to w sumie dobrze, że paczkomat wczoraj mi nie przyjął Ysis. Puszczę wszystko na raz.

Sam muszę się jakoś opanować, bo jak wrzucę wszystko co bym chciał do koszyka to bym zbankrutował absolutnie :mrgreen:
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Hybrid

Post autor: Muttah »

To ja też bym się podłączył skoro taka fajna akcja - w weekend może mi się uda znaleźć chwilę i przejrzeć zbiory.
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Hybrid

Post autor: cohlerc1 »

W kontekscie przyszłych zakupów, orientuje się ktoś jak wygląda użycie pozostałych "frakcji"? Można je dołączyć do podstawowych czy używa się ich odrębnie?
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

cohlerc1 pisze:W kontekscie przyszłych zakupów, orientuje się ktoś jak wygląda użycie pozostałych "frakcji"? Można je dołączyć do podstawowych czy używa się ich odrębnie?
Sprawdzę dzisiaj w zasadach i poszukam w necie info, bo w sumie to ciekawe, szczególnie, że jak odnieść do nich zasady dla skorpionów i karty mutacji :?:

Muttah? :wink:
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Hybrid

Post autor: schizofretka »

Ok,
posiłkując się listą z https://boardgamegeek.com/article/5278080#5278080 okazuje się, że nie jest ze mną tak źle.

Z rzeczy, do których są karty w pudle (Hybrid lub Nemesis) brakuje mi tylko
- Dasyatis 1 (tzn. nie mam żadnego)
- jednego tygrysa (mam dwa)

Mam więc z Gryfów:
3*Templars, 2*Executioners, 3*Conscripts (z buławą, nie toporem, ale chyba wsio rawno), 3*Fusiliers, 3*Inquisitor (dubel, pewnie do oddania jedna), 1*Hunter

Z Dirz:
2*Keratis, 2*Skorize,2*Tiger, 3*Clones, Biopsist, Ysis (o dziwo! - sorrki)

Oprócz tego tylko Garell, Phidias i Exorcist (bez karty niestety).

Tak więc z oferty cadwallon interesuje mnie:

Centurus Clone
http://cadwallon.com/clone-of-scorpios-2.html
http://cadwallon.com/clone-of-scorpios-1.html
http://cadwallon.com/vicar-of-dirz.html
http://cadwallon.com/senechal-mail-order-only.html
http://cadwallon.com/griffin-thallions-2.html
http://cadwallon.com/thallions-of-the-griffin-1.html
http://cadwallon.com/dasyatis-clone-2-c ... tis-2.html
http://cadwallon.com/dasyatis-clone-120 ... 00-04.html
http://cadwallon.com/crimson-servant.html
http://cadwallon.com/tiger-of-dirz-1.html
http://cadwallon.com/aberration-metal.html
http://cadwallon.com/scorpion-neuromancer.html
http://cadwallon.com/sered-templar-commander.html
http://cadwallon.com/praetorian-guard-g ... x-set.html (może warto podzielić się na pół, jak myślicie?)
http://cadwallon.com/misericord-griffin.html
http://cadwallon.com/kyrus-the-somber.html
http://cadwallon.com/darkness-hunter-2.html
http://cadwallon.com/sasia-samaris.html
http://cadwallon.com/dawn-warriors.html
http://cadwallon.com/cypher-lukhan.html
http://cadwallon.com/alyena.html
http://cadwallon.com/nefarius-clone.html
http://cadwallon.com/centurus-clones-1.html
http://cadwallon.com/centurus-clones-2.html



Ewentualnie:

http://cadwallon.com/dirz-biopsist-2.html (potrzebnych mi dwóch?)
http://cadwallon.com/the-executioner-mail-order.html
http://cadwallon.com/templars-of-hod.html (to chyba błąd i są purifiers, więcej niż w grze mi chyba się nie przyda?)
http://cadwallon.com/templars-griffins-2.html
http://cadwallon.com/conscripts-griffins.html (ilu ich warto mieć w sumie?)
http://cadwallon.com/keratis-warriors-t ... ators.html

I z innej bajki, do Kings of War:
http://cadwallon.com/wolfen-zombie-3.html
http://cadwallon.com/wolfen-zombie-2.html
http://cadwallon.com/wolfen-zombie-1.html
http://cadwallon.com/sessairs-centaurs.html

Muszę tylko po paru drinkach podsumować ile to by wyszło...

Komentarze? Czegoś więcej, czegoś mniej?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Hybrid

Post autor: ajfel »

No ładnie. Właśnie stałem się dzisiaj szczęśliwym posiadaczem Hybrid+Nemesis i już widzę, że to dopiero początek polowań ;-)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Hybrid

Post autor: schizofretka »

Gratulacje!


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

Mnie najbardziej zależy na Centurusach z pazurami i Kyrusie - obłędne modele!
ajfel pisze:No ładnie. Właśnie stałem się dzisiaj szczęśliwym posiadaczem Hybrid+Nemesis i już widzę, że to dopiero początek polowań ;-)
No to witaj w klubie, będziesz żałować, że tu zajrzałeś :mrgreen:
schizofretka pisze:Ysis (o dziwo! - sorrki)

http://cadwallon.com/praetorian-guard-g ... x-set.html (może warto podzielić się na pół, jak myślicie?)

http://cadwallon.com/dirz-biopsist-2.html (potrzebnych mi dwóch?)

http://cadwallon.com/templars-of-hod.html (to chyba błąd i są purifiers, więcej niż w grze mi chyba się nie przyda?)
po kolei:
Na Ysis jest już kolejny chętny, więc nic się nie dzieje :wink:

Pretorianów chętnie bym wziął 2 z boxa

Biopsist kolejny zapewne nie jest potrzebny, tak samo jak 50 innych modeli, a jednak fajnie mieć :roll: Niemniej jak próbujesz ograniczyć to ja bym darował go sobie tak jak 3ciego Tygrysa i dodatkowych Keratisów.

Tak to Purifiers, ale box nazywał się właśnie Templars of Hod

Na koniec - pewnie trzeba będzie rozbić zamówienia na kilka drobniejszych, bo przy takiej ilości byłoby duże ryzyko zapłacenia cła i vatu (przy przesyłkach do 2-3kg pisali, że tylko raz ktoś się skarżył, że oberwał opłatami celnymi). Proponuje, żeby każdy sobie zrobił listę najważniejszych dla niego modeli na pierwsze zamówienie (przy okazji sprawdzimy jakość, czas dostawy etc.) i drugą listę mniej ważnych na kolejne zamówienia. Jakoś na początku przyszłego tyg będziemy się dogadywać konkretnie co komu.
ODPOWIEDZ