Gra dla 2-osób - Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Damiano0406
Posty: 5
Rejestracja: 26 mar 2016, 11:44

Gra dla 2-osób - Pomoc w wyborze

Post autor: Damiano0406 »

Szukam dobrej gry 2-osobowej. (Dla większej ilości graczy również mogą być, ale wariant 2-osobowy jest dla mnie najważniejszy). Z informacji pobocznych mam 21 lat i głównie będę grał z dziewczyną. No i nie muszę ograniczać się do wyboru tylko jednej, mogę zakupić dwie lub więcej. Przedstawiam listę gier które znalazłem i mnie zaciekawiły, jak ktoś grał to proszę o opinię czy warto.

- K2
- 7 Cudów Świata: Pojedynek
- Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec
- Splendor
- Carcassonne
- Patchwork
- Zombiaki 2: Atak na Moskwę
- Sztuka wojny
Ostatnio zmieniony 26 mar 2016, 21:28 przez Damiano0406, łącznie zmieniany 1 raz.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2-osób - Pomoc w wyborze

Post autor: misioooo »

My z żoną zaczynaliśmy ileś lat temu od K2. Mam to do dzisiaj i czasami grywamy - bardzo przyjemna gra! Polecam na start. Działą bardzo dobrze na 2/3 osoby i wg mnie ciut gorzej na 4.
Carcassonne też mieliśmy ale dosłownie po kilku partiach wiało straszną nudą - troszkę przereklamowane to dla mnie. Na dwójkę działa jednak bardzo dobrze.
Drako mieliśmy - za proste trochę...
7 Ronin mamy - bardzo fajna, mała gra tylko na dwie osoby. Stricte strategiczna z brakiem losowości - liczy się umiejętność planowania i przewidywania działań przeciwnika.

Podsumowując - chcecie, lekko i przyjemnie, bez mordowania się to K2. Jak chcecie się tłuc i walczyć - 7 Ronin to bardzo dobra pozycja.
Jak chcecie euro gdzie czacha może lekko zadymić do tego mnóstwo negatywnej interakcji - polecam Metallum - świetna gra na dwie osoby.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
edytao3
Posty: 26
Rejestracja: 12 paź 2015, 19:32

Re: Gra dla 2-osób - Pomoc w wyborze

Post autor: edytao3 »

Patchwork to dla mnie pewniak :-) Wszyscy moi znajomi polubili. Bardzo przyjemna gierka i zawsze przegrany mówi-jeszcze raz :-P
Grałam w 7 cudów pojedynek, ale jakoś wolę 7 cudów-tylko wariant 2 osobowy nie bardzo nam odpowiada, natomiast od 3 osób świetna gra.
Splendor-najbardziej lubimy w 2 osoby grać,bo mamy wrażenie że bardziej kontrolujemy grę.
Carcassonne-lekkie,przyjemne, dla niektórych zbyt proste,choć my najczęściej gramy na zakończenie wieczoru z grami.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Gra dla 2-osób - Pomoc w wyborze

Post autor: TV3 »

Na 2 i więcej - K2 powinno się nadać. Trochę kombinowania, trochę emocji, trochę ryzyka. Całkiem przyjemnie się gra. Do czego bym się przyczepił, to to (głównie na planszy zimowej), że początkowe 1/3 gry to takie przymiarki do prawdziwych 2/3 gry. W każdym razie pomysłowe to.

7 Cudów Pojedynek - bardzo fajne. Szybkie, intensywne od początku do końca, z pewną dozą kombinowania. Proste, choć do banalności daleko. Oczywiście tylko na 2.

Patchwork - bardzo przyjemnie płynie to szycie kołdry. Leciutka gra, ale znów - nie banalna.

Carcassonne - cóż... wielu zwolenników to to ma. W zasadzie to dobra gra, ale jakoś na dłuższą metę bez szału u nas...

Splendor - jak powyższa pozycja - też spoko, ale bez zachwytu. jako, że kaliber podobny do Patchworka - tu moim zdaniem Patchwork lepszy.


Oczywiście powyższe opinie są dość subiektywne :).
Reszty gier nie znam.
Wojtimen
Posty: 77
Rejestracja: 20 lis 2014, 09:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 2-osób - Pomoc w wyborze

Post autor: Wojtimen »

Patchwork - prosta, szybka i lekka gra. Jednakże spora dawka kombinowania i planowania. Polecam.

7 cudów: pojedynek - gra też nie jest jakoś mózgożerna. Rozgrywka nieco dłuższa niż w patchworku.

Do grania z drugą połówką wybrałbym jednak Patchwork :)
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Gra dla 2-osób - Pomoc w wyborze

Post autor: TV3 »

Wojtimen pisze:Rozgrywka nieco dłuższa niż w patchworku.
A tu bym polemizował :)
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2-osób - Pomoc w wyborze

Post autor: Rafalm »

Jak chcesz tylko na dwie osoby, to z podanej listy proponuję Patchwork, a z nie wymienionych na liście Jaipur. 7 Cudów Świata: Pojedynek ponoć tez jest dobre, ale nie wypowiadam się, bo nie grałem. To wszystko tytuły wyłącznie na 2 graczy.

Jeśli chcesz zagrać też w więcej osób, to z listy sprawdzi się Splendor, zobacz może jeszcze Red7, a z trochę większych tytułów zerknij na Taluvę.
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Gra dla 2-osób - Pomoc w wyborze

Post autor: Indar »

Splendor w/g mnie średni - to straszny suchar.
Z tej listy polecam 7 Cudów Świata: Pojedynek - to solidna pozycja.
Szogun: Dwór Tenno to dodatek do gry Shogun, która chodzi od 3 osób.

Pomyśl jeszcze nad Zimną Wojną - ideał dla dwóch osób.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Gra dla 2-osób - Pomoc w wyborze

Post autor: Grzdyll »

Indar pisze:Splendor w/g mnie średni - to straszny suchar.
A z kolei Splendor wg mnie świetny - choć to faktycznie straszny suchar :-)

Poza wspomnianymi rozważ jeszcze klasyk dwuosobowy taki jak Neuroshima Hex choć niektóre panie nie trawią tematu postapo...
Damiano0406
Posty: 5
Rejestracja: 26 mar 2016, 11:44

Re: Gra dla 2-osób - Pomoc w wyborze

Post autor: Damiano0406 »

Dzięki za liczne odpowiedzi! :)

Zaktualizowałem listę. 7 Roninów nie można nigdzie kupić (nie udało mi się przynajmniej znaleźć), więc wypadł z listy. Shogun faktycznie tylko dodatek więc również odpada. Drako odpada, chyba nie przypadłoby zbytnio mojej Pannie, poza tym wydaję się grą tylko na kilka rozgrywek.

Jeśli ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia na temat pozostałych gier to zapraszam. ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Gra dla 2-osób - Pomoc w wyborze

Post autor: warlock »

Damiano0406 pisze: Zaktualizowałem listę. 7 Roninów nie można nigdzie kupić
https://3trolle.pl/gry-planszowe/strate ... gn=7-ronin

Jakiś czas temu trochę się naprodukowałem na temat Sztuki Wojny - http://kawanaplansze.blogspot.com/2015/ ... bitwy.html ;)
Damiano0406
Posty: 5
Rejestracja: 26 mar 2016, 11:44

Re: Gra dla 2-osób - Pomoc w wyborze

Post autor: Damiano0406 »

Temat do zamknięcia, zdecydowałem się na Patchwork, Zombiaków II, Sztukę Wojny i w przyszłości 7 Cudów Świata: Pojedynek. Dzięki wszystkim za komentarze.
ODPOWIEDZ