The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
kosmos
Posty: 60
Rejestracja: 08 paź 2014, 09:31

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: kosmos »

1. nie, (za wyjątkiem obszarów które scenariusz każe ci przejść aby przejść dany etap wyprawy - w podstawce takich chyba nie ma, ale w dodatkach już są)
2. nie, za wyjątkiem patrz punk 1.
3. tak
4. tak - każdy dodatek na którym jest napisane dołącz do postaci można dołączyć zarówno do bohatera, jak i sprzymierzeńca,
wydarzenia również można grać na sprzymierzeńców o ile nie jest napisane że dane wydarzenie dotyczy bohaterów
5. nieoczekiwana odwaga - przydzielasz bohatera do wyprawy - zostaje wyczerpany, następnie wyczerpujesz nieoczekiwaną odwagę (dołączoną do tego bohatera) i przygotowujesz bohatera - możesz się nim bronić lub atakować
Aragorn z przywództwa - przydzielasz go do wyprawy (zostaje wyczerpany), korzystasz z jego odpowiedzi: po przydzieleniu do wyprawy wydaj żeton zasobów z puli Aragorna aby go przygotować (idealne kombo z Teodredem, który pozwala dobrać żeton zasobów innemu bohaterowi przydzielonemu do wyprawy)
jest też wydarzenie w podstawce (nie pamiętam nazwy) wyczerp bohatera którego kontrolujesz aby przygotować innego bohatera
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: krokodiler »

maly74 pisze:Karta celu-"POCHODNIA" na koniec rundy podnosimy zagrożenie o 2 czy o 2 za kartę + 1 za normalny koniec rundy?
Czy karty celu strzeżone możemy zdjąć "Górnikiem z Żelaznych Wzgórz"?
Wydaje mi się że nie, w takim razie czym można się takich kart pozbyć?
Podnosimy o 2 za kartę (to dotyczy tylko gracza, do którego bohatera Pochodnia jest dołączona) + 1 normalnie.
Górnik umożliwia odrzucenie dodatku z cechą Stan, nie można za jego pomocą pozbyć się innych kart. Jeśli dobrze rozumiem pytanie, to z kartami dołączonymi do kart za słowem kluczowym Strzeżona radzimy sobie tak:
instrukcja pisze:Zależnie od
rodzaju dołączonej do karty strzeżonego celu karty,
należy sobie z nią poradzić w następujący sposób:
Wróg: Wróg opuszcza grę, kiedy zostanie pokonany
lub w wyniku działania efektu karty.
Obszar: Obszar opuszcza grę, kiedy zostanie w pełni
zbadany lub w wyniku działania efektu karty.
Podstęp: Efekty podstępu są rozpatrywane albo
anulowane (karty podstępów aktywują się natychmiast,
kiedy zostaną odkryte).
a następnie, z samymi kartami ze słowem kluczowym Strzeżona:
instrukcja pisze:Kiedy wszystkie karty dołączone do kart strzeżonych
celów zostaną usunięte, gracze mogą zdobyć cel
w sposób opisany w treści danej karty.
:)
maly74
Posty: 30
Rejestracja: 21 lis 2013, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: maly74 »

W jaki sposób można pozbyć się karty celu ze słowem: strzeżona dołączonej do bohatera?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: RUNner »

maly74 pisze:W jaki sposób można pozbyć się karty celu ze słowem: strzeżona dołączonej do bohatera?
Jeśli masz na myśli karty celów z Ucieczki z DG, to moim zdaniem nie można się ich pozbyć przy pomocy kart gracza, bo nie posiadają cechy stan. Czy taka karta celu jest kontrolowana przez gracza, czy przez talię spotkań? Bo jeśli przez gracza, to są jeszcze efekty cienia nakazujące odrzucenie dodatku przez broniącą się postać (lub nawet wszystkich dodatków gracza). Poza tym, karty celów mają słowo ograniczenie, więc tylko 2 takie przedmioty mogą być używane przez postać. Jeśli dołączymy trzeci przedmiot z ograniczeniem, to musimy odrzucić któryś z dwóch wcześniejszych (czyli można wtedy wybrać kartę celu). Całe założenie opiera się na kwestii kontroli dodatku (gracz czy talia spotkań?).
Nigdy nie starałem się odrzucać tych kart celów z przyczyn fabularnych. W końcu mapa potrzebna żeby uciec z lochów. Pochodnia daje światło, bo ciemności egipskie. A kluczem otwieramy wszystkie bramy po drodze.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
maly74
Posty: 30
Rejestracja: 21 lis 2013, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: maly74 »

Teraz wszystko jasne, serdeczne dziękuję :)
Gram w scenariusze stworzone przez NinjaDorg i dlatego coś mi nie pasowało z tymi kartami.
Gram solo i scenariusza Ucieczki z DG nawet nie próbowałem zacząć.
Wujek Fester
Posty: 24
Rejestracja: 10 sty 2016, 18:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Wujek Fester »

Witam.
Grałem dziś po raz kolejny pierwszy scenariusz i już jestem coraz bliżej pozytywnego zakończenia :) Ale znowu pojawiły się małe wątpliwości więc mam pytania:
1. Przeprawa przez mroczną puszczę - 3B wariant pierwszy "nie schodźcie za nic..." - "aby wygrać tę grę gracze muszą odnaleźć i pokonać Pomiot Ungolianty". Karta nakazuje umieścić w strefie przeciwności pająka. Najsensowniejszym wyborem będzie oczywiście Pomiot. Ale pokonałem go już wcześniej bo akurat się pojawił, więc czy muszę zrobić to drugi raz?
2. Przeprawa przez... - 3B wariant drugi "Ścieżka Beorna" - trzeba zdobyć 10 stópek oraz "gracze nie mogą pokonac tego etapu dopóki Pomiot... jest w grze". Rozumiem, że jeśli na wcześniejszym etapie wyprawy pokonałem Pomiot to już nie muszę drugi raz tego robić? Jeśli nie to mimo 10 stópek gram aż Pomiot wylezie i go pokonam?
3. Karta "Ostrzeżenie Dunedainów" - opis Akcja: zapłać 1 żeton....aby dołączyć OD do innego bohatera. Czy w tym opisie chodzi o kolejną kopię tej karty? ( rozumiem, że skoro nie jest to "unikalna" to mogą być liczne kopie w grze? Czy też w tym opisie chodzi o przekazanie właśnie tej dołączonej kopii karty innemu bohaterowi?
4. Kwestia Gandalfa:
a. co znaczy "odrzuć" Gandalfa z gry?
b. czy mając 3 kopie w talii mogę go zagrać 3 razy w ciągu rozgrywki? ( fabularnie to ma sens, wszyscy wiemy jakim zabieganym czarodziejem był Gandalf :wink: )
moje pytanie wzięło się z powodu odrzucania Gandalfa na koniec rundy. Rozumiem, że karty "unik" mogą być tylko po jednej takiej samej w grze. Ale Gandalf jednak na koniec rundy odchodzi.
5. Karta unikalna tytuł "Namiestnik Gondoru" rozumiem, że skoro jest to "unik" nie może być dwóch bohaterów z tym tytułem w jednym czasie, ale co jeśli bohater z tą kartą zginie a ja mam drugą kopię w talii. Czy mogę zagrać tą kartę na kolejnego bohatera?
6. Ostatnie pytanie wynikające trochę z powyższego. Spodziewam się odpowiedzi Nie ale wolę się upewnić: "Unikalny" Faramir np. Jeśli sprzymierzeniec "unikalny" zginie to już nie wróci choćbym miał i 10 kopii tej karty?
z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: RUNner »

Wujek Fester pisze:Witam.
Grałem dziś po raz kolejny pierwszy scenariusz i już jestem coraz bliżej pozytywnego zakończenia :) Ale znowu pojawiły się małe wątpliwości więc mam pytania:
1. Przeprawa przez mroczną puszczę - 3B wariant pierwszy "nie schodźcie za nic..." - "aby wygrać tę grę gracze muszą odnaleźć i pokonać Pomiot Ungolianty". Karta nakazuje umieścić w strefie przeciwności pająka. Najsensowniejszym wyborem będzie oczywiście Pomiot. Ale pokonałem go już wcześniej bo akurat się pojawił, więc czy muszę zrobić to drugi raz?
Niestety tak ;)
Wujek Fester pisze: 2. Przeprawa przez... - 3B wariant drugi "Ścieżka Beorna" - trzeba zdobyć 10 stópek oraz "gracze nie mogą pokonac tego etapu dopóki Pomiot... jest w grze". Rozumiem, że jeśli na wcześniejszym etapie wyprawy pokonałem Pomiot to już nie muszę drugi raz tego robić? Jeśli nie to mimo 10 stópek gram aż Pomiot wylezie i go pokonam?
Jeśli jest w grze to musisz go pokonać mimo 10 stópek. Jeśli pokonałeś go wcześniej lub nie pojawił się w ogóle - kończysz grę sukcesem gdy liczba punktów postępu wyniesie min. 10.
Wujek Fester pisze: 3. Karta "Ostrzeżenie Dunedainów" - opis Akcja: zapłać 1 żeton....aby dołączyć OD do innego bohatera. Czy w tym opisie chodzi o kolejną kopię tej karty? ( rozumiem, że skoro nie jest to "unikalna" to mogą być liczne kopie w grze? Czy też w tym opisie chodzi o przekazanie właśnie tej dołączonej kopii karty innemu bohaterowi?
Chodzi tylko o przekazanie innemu herosowi tego dodatku. Normalnie postacie nie mogą się wymieniać dodatkami.
Wujek Fester pisze: 4. Kwestia Gandalfa:
a. co znaczy "odrzuć" Gandalfa z gry?
b. czy mając 3 kopie w talii mogę go zagrać 3 razy w ciągu rozgrywki? ( fabularnie to ma sens, wszyscy wiemy jakim zabieganym czarodziejem był Gandalf :wink: )
moje pytanie wzięło się z powodu odrzucania Gandalfa na koniec rundy. Rozumiem, że karty "unik" mogą być tylko po jednej takiej samej w grze. Ale Gandalf jednak na koniec rundy odchodzi.
Gandalf już tak ma, że odchodzi na koniec rundy. Dodatkowo jest to postać unikalna więc w danej chwili tylko 1 kopia Gandalfa może być w grze. Śmietnik to obszar poza grą jakby co.
Wujek Fester pisze: 5. Karta unikalna tytuł "Namiestnik Gondoru" rozumiem, że skoro jest to "unik" nie może być dwóch bohaterów z tym tytułem w jednym czasie, ale co jeśli bohater z tą kartą zginie a ja mam drugą kopię w talii. Czy mogę zagrać tą kartę na kolejnego bohatera?
Oczywiście że możesz zagrać. Sytuacja jak wyżej. Unikalna karta może być w grze tylko w jednym egzemplarzu w danym momencie. Dlatego jak bohater z NG zginie, spokojnie możesz zagrać ten dodatek na innego bohatera jeśli masz go na ręce.
Wujek Fester pisze: 6. Ostatnie pytanie wynikające trochę z powyższego. Spodziewam się odpowiedzi Nie ale wolę się upewnić: "Unikalny" Faramir np. Jeśli sprzymierzeniec "unikalny" zginie to już nie wróci choćbym miał i 10 kopii tej karty?
Może wrócić mimo to że wcześniej zginął. Inaczej nie miałoby sensu umieszczanie w talii unikalnych kart w 3 kopiach.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Wujek Fester
Posty: 24
Rejestracja: 10 sty 2016, 18:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Wujek Fester »

Cześć.
Udało mi się wreszcie przejść pierwszy scenariusz w normalnym trybie :)
W trakcie rozgrywki jednak miałem jedną sytuację, której rozstrzygnięcia nie do końca byłem pewny. Mam prośbę o wytłumaczenie tej niejasności:
Ithileński Wilczy Dół - a efekt cienia mówiący: "broniący się gracz musi wybrać i odrzucić 1 kontrolowany przez siebie dodatek".
Wilczy Dół jest dodatkiem. Zagrałem go do strefy przeciwności i wpadł do niego Pająk. Na niego doszła karta cienia z powyższym opisem. Sprawdziłem w instrukcji i tam jest tylko, że dodatki należą do gracza, który je zagrał chyba, że chodzi o bohaterów innego gracza i jeśli jakaś karta mówi coś innego. Tu tak nie było. Kusiło mnie żeby odrzucić właśnie ten dół ale nie będąc pewnym odrzuciłem dodatek z bohatera ( czyli zagrałem na swoją niekorzyść - ale może prawidłowo ? ). Jak to się rozpatruje w tym przypadku??
Kwestie poboczne związane z tym "Dołem":
- czy Pająk znajdujący się w tej pułapce atakuje? ( grałem, że tak gdyż nie ma opisu że nie jak to ma miejsce z kartą Leśnej Pułapki )
- czy po pokonaniu Pająka "Dół" należy odrzucić ze strefy przeciwności? ( ja odrzuciłem - może znowu na nie swoją korzyść ? )
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: RUNner »

Mogłeś wybrać Wilczy Dół i go odrzucić. Gracz jest właścicielem dodatku w tym przypadku.
Pająk w tej pułapce oczywiście atakuje gracza z którym jest w zwarciu.
Dodatek odrzucasz na swój śmietnik po pokonaniu pająka.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Wujek Fester
Posty: 24
Rejestracja: 10 sty 2016, 18:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Wujek Fester »

Hej.
Znowu mam pytanie. Tym razem chodzi o kartę "Atak z zaskoczenia". Czy mam rozumieć tekst tej karty dosłownie i po prostu umieścić w grze Sprzymierzeńca z ręki ( nie płacąc zasobami ) ??

Jeszcze mam jedną prośbę i na końcu małe pytanie, które może wydać się głupie.
Prośba: jakieś porady co do przejścia scenariusza "Podróż w dół Anduiny" ? Ten Troll na wstępie strasznie mi psuje dużo krwi i przyprawia o ostrego wkur***. Czasem wyskoczy od razu po nim ( ze 2 - 3 tury po nim ) Poganiacz z Dol Guldur i Bagienna żmija i pozamiatane :evil: . Dotychczas raz na 10 podejść przeszedłem dalej i juz sobie płynąłem elegancko w dół Anduiny, to wtedy obszary mnie dobiły swoją liczbą.. Gram na razie Aragornem, Theodredem i Glorfindelem ( leczenie się przydaje ;-) ), Więc talia 50 kart ( ostatnio odchudziłem do chyba 40 ) na Przywództwie i Wiedzy. Plus dodatki - Pieśń Mądrości x3, Namiestnik Gondoru x2, Gandalf x3, Kram x3. Ale ciężko jest :( .

Teraz to być może głupie pytanie:
Tworząc talię spotkań wziąłem karty zgodnie z symbolami podanymi w instrukcji w ich liczbie, która była w pudełku. To nie ma znaczenia, że niektóre są w kilku kopiach??? ( chodzi mi o obszary bardziej np. Przełęcz Nekromanty - nagle w strefie zagrożenia są aż 2 np. ). Pytam z małą nadzieją, że może jednak powinno być mniej włożonych do talii spotkań. Co do wrogów i podstępów to akurat jest zrozumiałe, że mogą wystąpić w kilku kopiach. Do tej pory gram zgodnie z instrukcją czyli wszystko co było pomieszane zgodnie z symbolami podanymi w opisie scenariusza.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: krokodiler »

Wujku ;),

Atak z zaskoczenia tak właśnie działa: płacisz jeden zasób przywództwa i umieszczasz (na jedną fazę, w uproszczeniu) w grze sprzymierzeńca z ręki. Kombuje się rewelacyjnie z Gandalfem, bo pozwala użyć normalnie jego efektu, czyli obniżyć zagrożenie lub zadać 4 obrażenia, no a sprzymierzeńca możesz normalnie użyć np. do questowania, obrony lub ataku.

Co do Podróży: spróbuj przede wszystkim z bohaterami, którzy mają niższy startowy poziom zagrożenia, bo taki zestaw jak piszesz to od razu musi tłuc się z trollem. Np. Berawora, Eowina i Eleanor/Denethor/Bilbo z Polowania na Golluma. Warto mieć więcej czasu na przygotowanie się do walki z trollem, a i więcej zasobów Wiedzy nie zawadzi: jak Ci podejdzie Leśna pułapka, to właściwie trolla masz ogarniętego...

edit:
Tutaj na BGG masz wątek z talią złożoną z kart z zestawu pdst przez użytkownika xanalor, to jest talia trójsferyczna, ale działa naprawdę dobrze.

A, no a talię spotkań tworzysz ze wszystkich kart z danego zestawu, może jak najbardziej być w niej kilka takich samych obszarów, wrogów, podstępów.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: RUNner »

Podróży nie powinno się zaczynać z tak wysokim zagrożeniem, bo wtedy nie ma czasu na przygotowania. Troll w strefie przeciwności jest niegroźny i może czekać tam kilka rund. Nie można jednak przesadzać bo jak pojawi się drugi troll to w zasadzie w grze solowej jest pozamiatane.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Wujek Fester
Posty: 24
Rejestracja: 10 sty 2016, 18:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Wujek Fester »

krokodiler pisze:Wujku ;),

Atak z zaskoczenia tak właśnie działa: płacisz jeden zasób przywództwa i umieszczasz (na jedną fazę, w uproszczeniu) w grze sprzymierzeńca z ręki. Kombuje się rewelacyjnie z Gandalfem, bo pozwala użyć normalnie jego efektu, czyli obniżyć zagrożenie lub zadać 4 obrażenia, no a sprzymierzeńca możesz normalnie użyć np. do questowania, obrony lub ataku.

Co do Podróży: spróbuj przede wszystkim z bohaterami, którzy mają niższy startowy poziom zagrożenia, bo taki zestaw jak piszesz to od razu musi tłuc się z trollem. Np. Berawora, Eowina i Eleanor/Denethor/Bilbo z Polowania na Golluma. Warto mieć więcej czasu na przygotowanie się do walki z trollem, a i więcej zasobów Wiedzy nie zawadzi: jak Ci podejdzie Leśna pułapka, to właściwie trolla masz ogarniętego...

edit:
Tutaj na BGG masz wątek z talią złożoną z kart z zestawu pdst przez użytkownika xanalor, to jest talia trójsferyczna, ale działa naprawdę dobrze.

A, no a talię spotkań tworzysz ze wszystkich kart z danego zestawu, może jak najbardziej być w niej kilka takich samych obszarów, wrogów, podstępów.
Dzięki za odpowiedzi i porady :) Ogarnę sobie tą talię, którą zapodałeś w linku ( może lekko zmodyfikuję bo Kram i Pieśń Wiedzy to bardzo dobre karty :wink:
RUNner pisze:Podróży nie powinno się zaczynać z tak wysokim zagrożeniem, bo wtedy nie ma czasu na przygotowania. Troll w strefie przeciwności jest niegroźny i może czekać tam kilka rund. Nie można jednak przesadzać bo jak pojawi się drugi troll to w zasadzie w grze solowej jest pozamiatane.
Też dziękuję RUNner za jak zawsze szybką reakcję i odpowiedź :wink:
Wujek Fester
Posty: 24
Rejestracja: 10 sty 2016, 18:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Wujek Fester »

Krokodiler dzięki za podesłanie tego linka i porady :wink: Dzisiaj zrobiłem podejście do Podróży Anduiną i udało się :D ( za trzecim razem ).

Przy okazji pytanie do wszystkich:
Orientujecie się czy istnieje gdzieś w internetach jakiś spis dodatków z wyszczególnionymi kartami, które w nich są?? Coś na podobieństwo X-wing companion...

Pozdro.
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: krokodiler »

A proszę bardzo :) . Ale złożyłeś talię właśnie na tej trójce bohaterów od xanalora?

Spis dodatków: np. tutaj.
Wujek Fester
Posty: 24
Rejestracja: 10 sty 2016, 18:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Wujek Fester »

krokodiler pisze:A proszę bardzo :) . Ale złożyłeś talię właśnie na tej trójce bohaterów od xanalora?
Oczywiście :wink: Zagrałem jego talią plus "Pieśń Mądrości" x3 i "Kram" x3. Dzięki temu mam też więcej już wiem o sposobie konstruowania talii i taktyce. W zasadzie to w tej trzeciej partii to Gandalf mi "zrobił" 90% Trolla. Kluczowe jest dostać jak najprędzej "Namiestnika Gondoru". Tą kartę zresztą miałem w 2 kopiach w swojej talii, którą grałem wcześniej. 2 razy też obniżałem sobie "Pozdrowieniami" poziom zagrożenia. W poprzednich partiach próbowałem obniżać też Gandalfem ale jednak jego lepiej wykorzystać żeby ranić wrogów, zwłaszcza Trolla. Na pewno będę więcej grał tą trójką bohaterów teraz. Startowy poziom zagrożenia poniżej 30 to jednak mądra rzecz :wink: Właściwie dopiero zaczynam przygodę z Władcą LCG ale staram się kupować co jakiś czas dodatki i marzy mi się za jakiś czas zrobić talię dla Krasnoludów i rozegrać sobie własną kampanię ( z tych przygód które będę miał ).
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: sqb1978 »

Kto by pomyślał, że po ponad 100 grach trafię na taką zagwozdkę: co się dzieje z kartą celu, która pojawia się w grze jako karta cienia? Z tego co wyczytałem w FAQ powinno się ją umieścić w strefie przeciwności (FAQ 1.39). Czy dobrze rozumiem?
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 399
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 19 times
Been thanked: 24 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: piechotak »

Czy kartą Szybkie Uderzenie mogę zadeklarować postać, aby zaatakować wroga w strefie przeciwności? Czy "dozwolony cel" oznacza tylko wrogów w zwarciu?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: RUNner »

Zasadniczo tylko wrogów w zwarciu choć jak zagrasz na Dunherna to możesz zaatakować strefę przeciwności.
sqb1978 pisze:Kto by pomyślał, że po ponad 100 grach trafię na taką zagwozdkę: co się dzieje z kartą celu, która pojawia się w grze jako karta cienia? Z tego co wyczytałem w FAQ powinno się ją umieścić w strefie przeciwności (FAQ 1.39). Czy dobrze rozumiem?
Ta reguła dotyczy tylko kart odkrytych z talii spotkań. Jeśli karta celu jest cieniem, to niestety trafia na śmietnik na koniec fazy walki. Wyjątek to Trollowa Sakiewka i Klucz, które wracają do strefy przeciwności gdy mają być odrzucone.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 399
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 19 times
Been thanked: 24 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: piechotak »

1. Jeżeli wykonuję test ukrywania się, a w talii spotkań nie ma już kart, to czy mam tasować talie kart odrzuconych i tworzyć nową talię, czy po prostu nie dobieram kart?
2. Gra solo. Efekt karty cienia mówi, że po zakończonym ataku wróg atakuje następnego gracza. Czy w takim wypadku następuje drugi atak, czy efekt nie działa?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: RUNner »

piechotak pisze: 2. Gra solo. Efekt karty cienia mówi, że po zakończonym ataku wróg atakuje następnego gracza. Czy w takim wypadku następuje drugi atak, czy efekt nie działa?
W grze solo nie następuje kolejny atak. FAQ 1.46.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: krokodiler »

piechotak pisze:1. Jeżeli wykonuję test ukrywania się, a w talii spotkań nie ma już kart, to czy mam tasować talie kart odrzuconych i tworzyć nową talię, czy po prostu nie dobieram kart?
Zgodnie z zasadami ogólnymi czyli tylko jeśli jest to faza wyprawy, a talia spotkań właśnie się skończyła.
viagrom
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2014, 11:17
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: viagrom »

Mam pytanie o denethora. Czy może spojrzeć na kartę spotkania kilkukrotnie w ciągu rundy? np gdy ma nieoczekiwaną odwagę? jeśli ma 3x nieoczekiwana odwaga to może 4 razy skorzystać ze swej akcji?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: RUNner »

Można tyle razy podejrzeć ile razy Denethor będzie przygotowany.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: ceville »

Mam pytanie dotyczące tego orła, który po ataku zostaje odrzucony z gry. Czy można wydarzeniem (powiązanym z orlami więc wydaje się że tak) cofnąć go sobie na rękę po ataku zanim zostanie odrzucony? To wydarzenie jest oczywiście z taktyki i jest za zero z tego co pamiętam.
ODPOWIEDZ