02.02.08 Polsat Wydarzenia

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: 02.02.08 Polsat Wydarzenia

Post autor: draco »

Credo ver. 2.0 brzmi mniej więcej tak:

Gry planszowe bawią, uczą, integrują. Są znakomitym uzupełnieniem spotkań rodzinnych i w gronie znajomych. Budują więzi między pokoleniami. W ciągu ostatnich 20 lat nastąpił dynamiczny rozwój gier planszowych. Wymyślono wiele sposobów na stałe angażowanie graczy w rozgrywkę. Najpopularniejszą współczesną grą są Osadnicy z Catanu, zaś najlepiej ocenianą przez graczy z całego świata - Puerto Rico. Gry planszowe poprzez zabawę uczą podejmowania decyzji i radzenia sobie w życiu z porażkami.

Czas 31 sekund.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: 02.02.08 Polsat Wydarzenia

Post autor: Pancho »

draco pisze:Czas 31 sekund.
Da się w osiem :)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: 02.02.08 Polsat Wydarzenia

Post autor: draco »

Pancho pisze:
draco pisze:Czas 31 sekund.
Da się w osiem :)
Czekam na nagranie. :lol:
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: 02.02.08 Polsat Wydarzenia

Post autor: waffel »

draco pisze:
Pancho pisze:
draco pisze:Czas 31 sekund.
Da się w osiem :)
Czekam na nagranie. :lol:
Zróbcie konkurs na Planszostacji :)
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: 02.02.08 Polsat Wydarzenia

Post autor: edrache »

draco pisze:Credo ver. 2.0 brzmi mniej więcej tak:

Gry planszowe bawią, uczą, integrują. Są znakomitym uzupełnieniem spotkań rodzinnych i w gronie znajomych. Budują więzi między pokoleniami. W ciągu ostatnich 20 lat nastąpił dynamiczny rozwój gier planszowych. Wymyślono wiele sposobów na stałe angażowanie graczy w rozgrywkę. Najpopularniejszą współczesną grą są Osadnicy z Catanu, zaś najlepiej ocenianą przez graczy z całego świata - Puerto Rico. Gry planszowe poprzez zabawę uczą podejmowania decyzji i radzenia sobie w życiu z porażkami.

Czas 31 sekund.
Pancho pisze: Da się w osiem :)
zapraszam do wątku komiksowego ;)
przerzut
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: 02.02.08 Polsat Wydarzenia

Post autor: Van »

draco pisze:Credo ver. 2.0 brzmi mniej więcej tak:

Gry planszowe bawią, uczą, integrują. Są znakomitym uzupełnieniem spotkań rodzinnych i w gronie znajomych. Budują więzi między pokoleniami. W ciągu ostatnich 20 lat nastąpił dynamiczny rozwój gier planszowych. Wymyślono wiele sposobów na stałe angażowanie graczy w rozgrywkę. Najpopularniejszą współczesną grą są Osadnicy z Catanu, zaś najlepiej ocenianą przez graczy z całego świata - Puerto Rico. Gry planszowe poprzez zabawę uczą podejmowania decyzji i radzenia sobie w życiu z porażkami.

Czas 31 sekund.
Co ta telewizja z człowiekiem robi :roll:
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: 02.02.08 Polsat Wydarzenia

Post autor: MichalStajszczak »

Może zatrudnić kogoś, kto ćwiczył szybkość mówienia na tekście "Przed użyciem skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą" :D
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 02.02.08 Polsat Wydarzenia

Post autor: Lim-Dul »

Ha, ha - widziałem ten komiks podlinkowany przez edrache. =)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: 02.02.08 Polsat Wydarzenia

Post autor: Filippos »

Obejrzałem reportaż, przeczytałem spięcie Polarosa ze steady'm, ubawiłem się przy komiksie edrache.

Generalnie zgodzę się że fajnie że powstał ten reportaż na zasadzie "lepszy rydz niż nic". Lepszy taki reportaż o planszówkach (jako fajnej zabawce dla dzieci) niż żaden.
Natomiast mam w pogardzie taki typ dziennikarstwa, który najpierw ustala temat (również w szczegółach) a dopiero później spotyka się z rozmówcami/znawcami/pasjonatami i wybiera z ich wypowiedzi to co pasuje do uprzedniego założenia. To iście na łatwiznę, komercha i brak szacunku do rozmówców.

Sam piszę i wiem że to często jest trudne oddać sens jakiegoś zagadnienia którego samemu się nie zna. W końcu wiedza dziennikarza jest jak kałuża - rozległa i płytka. Wiem też że nigdy nie przedstawia się czegoś dokładnie tak jak ów pasjonat, bo trzeba to "przetłumaczyć" tak żeby było do przyjęcia przez ogół. Ale jednak różnica pomiędzy niewiedzą, czy drobnymi zmianami wypowiedzi czy przekazu a świadomym naginaniem prawdy jest oczywista i naprawdę inteligentny człowiek zawsze doskonale wie kiedy ją przekracza.

Wspomniana pani Magdalena sama mówi wprost (w cytacie przytoczonym przez Polarosa) że zrobiła to tak jak puściła redakcja.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: 02.02.08 Polsat Wydarzenia

Post autor: Don Simon »

Chyba nie ma szans na poprawe w temacie reportazy.

Im jestem starszy tym gorsze zdanie mam o kompetencjach dziennikarzy - i niestety nie tylko w tak błahym temacie jak planszowki...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Re: 02.02.08 Polsat Wydarzenia

Post autor: Polaros »

Niestety każda stacja ma pewne wymagania stawiane dziennikarzom. Moim zdaniem jak popatrzymy na wiadomości pojawiające sie w TV to jest Mc'Donald, ma być łatwo lekko i przystępnie.
Wiadomości Polsatu ogląda około 2 mln polaków dziennie. Jeżeli reportaż trafi do 0,1% oglądających tj. wejdą do netu i poszperają w poszukiwaniu sklepów z grami i niech 1/4 zainteresuje sie tym na tyle żeby cos kupić, to pojawiło sie nagle 500 nowych potencjalnych graczy. Wyliczenia wyssane z palca ale mam nadzieje ze przynajmniej tyle osób przyswoiło wiadomość ze istnieje coś takiego jak gry planszowe.
Ciekaw jestem czy doczekamy sie kiedykolwiek kolejnego reportażu o planszówkach w którymś z głowynych programów informacyjnych bo ja w to mocno wątpie.
I jeszcze jedna rzecz pamiętajcie że reportaż kreci się w ciagu paru godzin rano zebranie temat i ziuuu w teren.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 02.02.08 Polsat Wydarzenia

Post autor: Lim-Dul »

Co do dziennikarzy: dobrymi dziennikarzami są ludzie, którzy się na *czymś* znają. Mogą to być biolodzy, prawnicy, poloniści - byleby nie ludzie po dziennikarstwie. Na dziennikarstwie uczą wszystkiego, czyli niczego...
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: 02.02.08 Polsat Wydarzenia

Post autor: draco »

Don Simon pisze:Im jestem starszy tym gorsze zdanie mam o kompetencjach dziennikarzy
Pozdrawiam
Szymon
Witam w klubie. Sam doszedłem do tego w klasie maturalnej.

Ten puszczony w sobotę reportaż i tak był ok. Jak przyszła we wtorek do sklepu inna Pani redaktor z wydarzeń Polsatu, to chciała, abym potwierdził jej tezę, że "Monopoly super planszówką jest" i zapytała dlaczego. Zepsułem jej materiał i z tego co wiem nadal go nie puścili. Ciekawe, co skręcili z nagrania. Oglądajcie, nagrywajcie wydarzenia Polsatu, może puszczą. Niestety ja wieczorami pracuje i nie mogę tego zrobić.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: 02.02.08 Polsat Wydarzenia

Post autor: draco »

Pancho pisze:
draco pisze:Czas 31 sekund.
Da się w osiem :)
Na razie było 13,5 sek. Musisz jeszcze poćwiczyć.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: 02.02.08 Polsat Wydarzenia

Post autor: Pancho »

draco pisze:Na razie było 13,5 sek. Musisz jeszcze poćwiczyć.
I tak te twoje marne 31 sekund zostało ostro pobite :)
ODPOWIEDZ