Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
level up strefa
Posty: 95
Rejestracja: 12 lis 2015, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eldritch Horror

Post autor: level up strefa »

Furia pisze:
level up strefa pisze:Teraz z kolei Syzygium próbuje nas uświadomić, że się co do niego pomyliśmy i wcale nie jest prosty i przyjemny.
Zagraliśmy raz z Syzygium i poszło całkiem gładko. Rozgrywka była epicka a duża zasługa wygranej w kartach Adventure, które umożliwiły nam ukończenie ostatniej tajemnicy.
Nasze dwie pierwsze rozgrywki były boskie i wygraliśmy je. Dopiero później się zaczął horror :wink:
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Eldritch Horror

Post autor: Furia »

U nas kolejne podejście do niego dopiero za jakiś czas. Mamy wyzwanie pokonania wszystkich Przedwiecznych, a kilku ich jeszcze się ostało. :) Ale dodatek Ruiny super! Nawet chyba bardziej mi się podoba niż śniegowy, pomimo, że nie ma planszy to jest dużo fajnych spotkań, przedmiotów i te mityczne miejsca też robią swoje. :D
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Kurcze przestańcie! Ledwo kupiłem Góry Szaleństwa, a zaraz będę Ruiny przez Was zamawiał. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Eldritch Horror

Post autor: lynwith »

Bary pisze:Kurcze przestańcie! Ledwo kupiłem Góry Szaleństwa, a zaraz będę Ruiny przez Was zamawiał. ;)
Oj warto, warto ruiny sobie zamówić :P
Awatar użytkownika
JareQ
Posty: 36
Rejestracja: 25 sty 2015, 16:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: JareQ »

level up strefa pisze:
Furia pisze:
level up strefa pisze:Teraz z kolei Syzygium próbuje nas uświadomić, że się co do niego pomyliśmy i wcale nie jest prosty i przyjemny.
Zagraliśmy raz z Syzygium i poszło całkiem gładko. Rozgrywka była epicka a duża zasługa wygranej w kartach Adventure, które umożliwiły nam ukończenie ostatniej tajemnicy.
Nasze dwie pierwsze rozgrywki były boskie i wygraliśmy je. Dopiero później się zaczął horror :wink:
Dwie pierwsze rozgrywki wygrane? Śmiem twierdzić, że robiliście coś źle ;)
Artoth_
Posty: 16
Rejestracja: 03 mar 2016, 23:19

Re: Eldritch Horror

Post autor: Artoth_ »

Wiadomo coś o dodruku wiedzy? ;)
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Tyle, co jest napisane 2 strony wcześniej.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Artoth_ pisze:Wiadomo coś o dodruku wiedzy? ;)
Niestety najnowsze wieści na temat dodruku nie są najlepsze. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejny dodruk międzynarodowy. Poniżej oficjalne info:
"Zaginiona Wiedza Zamówienia na dodruk, na który powołujecie się według strony FFG były gromadzone w momencie, kiedy mieliśmy znaczną część naszego nakładu, stąd nie braliśmy w nim udziału. Obecnie czekamy jednak na informacje o kolejnej międzynarodowej koprodukcji tego tytułu. "
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: raiden25 »

Bary pisze:
Artoth_ pisze:Wiadomo coś o dodruku wiedzy? ;)
Niestety najnowsze wieści na temat dodruku nie są najlepsze. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejny dodruk międzynarodowy. Poniżej oficjalne info:
"Zaginiona Wiedza Zamówienia na dodruk, na który powołujecie się według strony FFG były gromadzone w momencie, kiedy mieliśmy znaczną część naszego nakładu, stąd nie braliśmy w nim udziału. Obecnie czekamy jednak na informacje o kolejnej międzynarodowej koprodukcji tego tytułu. "
Zastanawiam sie jaki związek ma dodruk zagraniczny z naszym Polskim. Przecież my mamy swój PL a międzynarodowy jest ENG....
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Międzynarodowy obejmuje wszystkie tłumaczenia, także polskie. Specjalnie dla nas FFG nie będzie dodruku w Chinach organizował.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: raiden25 »

Bary pisze:Międzynarodowy obejmuje wszystkie tłumaczenia, także polskie. Specjalnie dla nas FFG nie będzie dodruku w Chinach organizował.
Myślałem ze nasz odbywa sie u nas w PL. W takim razie wszystko jasne.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

raiden25 pisze:
Bary pisze:Międzynarodowy obejmuje wszystkie tłumaczenia, także polskie. Specjalnie dla nas FFG nie będzie dodruku w Chinach organizował.
Myślałem ze nasz odbywa sie u nas w PL. W takim razie wszystko jasne.
Sorry jeśli zabrzmiałem szorstko, w sumie nie każdy musi wiedzieć, jak FFG organizuje druk.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: TTR_1983 »

FFG nie da żyć-https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... f-carcosa/
Nowe rozszerzenie :mrgreen:
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: bulaxyz82 »

Piękna wiadomość na koniec dnia. Koncept Hastura wyrywa z trampek. No nic teraz rok czekania na polskie wydanie, dobrze że w międzyczasie piramidy.
Awatar użytkownika
level up strefa
Posty: 95
Rejestracja: 12 lis 2015, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eldritch Horror

Post autor: level up strefa »

Galakta mogłaby zrobić kampanie na wspieram.to wtedy mielibyśmy dodatki prawie bez opóźnień.
Ech... Juz chce kolejne mieć u siebie!!!!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Kurcze, ale się rozpędzili. Zaraz dogonimy Arkham w ilości dodatków. :) Ale co tam, Eldritch nigdy za wiele. Wiecie coś więcej o tym Hasturze?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: bulaxyz82 »

level up strefa pisze:Galakta mogłaby zrobić kampanie na wspieram.to wtedy mielibyśmy dodatki prawie bez opóźnień.
Oj fajnie by było, ale wiadomo druki zagraniczne są drugie w kolejności i tak by się czekało pół roku :)
Bary pisze:Wiecie coś więcej o tym Hasturze?
Niewiele wiki podaje na jego temat (trochę więcej opisu w angielskiej wersji jest) kilka różnych grafik także w internecie można znaleźć ale ta pokazana przez FFG najbardziej ''Cthulowata'' jest.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Jeżeli dobrze zebrałem dane to Hastur jest też znany jako Król w Żółci. Występuje w sztuce o tym samym tytule, która prowadzi do szaleństwa. Jest jednym z Przedwiecznych, prawdopodobnie przybranym bratem Cthulu. Uwięziony w starożytnym mieście Carcosa gdzieś w innym świecie stara się uwolnić i przeniknąć do naszego świata. Sama postać została przez Lovecrafta zapożyczona, że starszych źródeł. Pamiętam też że postać była nadmieniona w Detektywie.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 257
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 51 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Col. Frost »

Bary pisze:Jeżeli dobrze zebrałem dane to Hastur jest też znany jako Król w Żółci. Występuje w sztuce o tym samym tytule, która prowadzi do szaleństwa. Jest jednym z Przedwiecznych, prawdopodobnie przybranym bratem Cthulu. Uwięziony w starożytnym mieście Carcosa gdzieś w innym świecie stara się uwolnić i przeniknąć do naszego świata. Sama postać została przez Lovecrafta zapożyczona, że starszych źródeł. Pamiętam też że postać była nadmieniona w Detektywie.
A ja gdzieś czytałem, że Lovecraft zapożyczył Hastura od Roberta Chambersa, autora cyklu "Król w żółci", który to (cykl) podobno uważał za jedną z najlepszych powieści grozy. Co więcej, to właśnie do opowiadań Chambersa nawiązuje Detektyw.
gregee123
Posty: 24
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:43

Re: Eldritch Horror

Post autor: gregee123 »

Dawno nie było nowego dodatku......

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... f-carcosa/

:twisted:
Kupię: Playmaty do LOTR LCG (inne niż z wiosny 2014)
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gosterq »

Niektórzy dawno wyzbyli się dobrych nawyków, jak choćby przeczytanie ostatniego postu w wątku...
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Col. Frost pisze:
Bary pisze:Jeżeli dobrze zebrałem dane to Hastur jest też znany jako Król w Żółci. Występuje w sztuce o tym samym tytule, która prowadzi do szaleństwa. Jest jednym z Przedwiecznych, prawdopodobnie przybranym bratem Cthulu. Uwięziony w starożytnym mieście Carcosa gdzieś w innym świecie stara się uwolnić i przeniknąć do naszego świata. Sama postać została przez Lovecrafta zapożyczona, że starszych źródeł. Pamiętam też że postać była nadmieniona w Detektywie.
A ja gdzieś czytałem, że Lovecraft zapożyczył Hastura od Roberta Chambersa, autora cyklu "Król w żółci", który to (cykl) podobno uważał za jedną z najlepszych powieści grozy. Co więcej, to właśnie do opowiadań Chambersa nawiązuje Detektyw.
Co ciekawe sam Chambers zapożyczył motyw Carcosy od innego autora: Ambrose Bierce. Krótkie opowiadanie tegoż autora, w którym pierwszy raz pojawia się to miasto możecie przeczytać tutaj: An Inhabitant of Carcosa.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Eldritch Horror

Post autor: lynwith »

Z tego, co pamiętam z podręcznika Zew Cthulhu to Król w Żółci był Avatarem Hastura ;) Sam zaś Wielki Przedwieczny była masą pozbawioną kości związaną z Aldebaranem i jeziorem Hail oraz Żółtym Znakiem ;)

Jak wrócę do domu mogę zrobić skan z podręcznika dotyczący Hastura ewentualnie przepisać jego notkę ;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Widzieliście może tą akcję? Genialne kości do EH: https://cucu.backerkit.com/hosted_preorders!
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: raiden25 »

Bary pisze:Widzieliście może tą akcję? Genialne kości do EH: https://cucu.backerkit.com/hosted_preorders!
Fajne tylko jak sie na to patrzy skoro są 3 cyfry na kości? :)
ODPOWIEDZ