Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: TTR_1983 »

Żeby się Portal nie zdziwił z tą ceną. Chyba, że robią bardzo mały nakład.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Blood Rage

Post autor: zioombel »

TTR_1983 pisze:Żeby się Portal nie zdziwił z tą ceną. Chyba, że robią bardzo mały nakład.
Nie rozumiem.
Podejrzewałem, że gra będzie po 300-320 zł w sklepach. Tutaj 319 jest SCD a w przedsprzedaży u wydawcy 299 zł.
Moim zdaniem spoko. Pamiętaj, że w sklepach będzie taniej zwłaszcza z rabatami.
Moim zdaniem spoko cena.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: TTR_1983 »

zioombel pisze:
TTR_1983 pisze:Żeby się Portal nie zdziwił z tą ceną. Chyba, że robią bardzo mały nakład.
Nie rozumiem.
Podejrzewałem, że gra będzie po 300-320 zł w sklepach. Tutaj 319 jest SCD w przedsprzedaży u wydawcy 299 zł.
Moim zdaniem spoko. Pamiętaj, że s sklepach będzie taniej zwłaszcza z rabatami.
Moim zdaniem spoko cena.
Przy takiej SCD przedsprzedaż powinna być bardziej atrakcyjna. Tak, wiem dodatkowa, niepotrzebna figurka. To moje zdanie. Oczywiście każdy ma swoje :)
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: kwiatech »

Mogę prosić o opinie osoby już grające w BR czy jest sens kupować na dwóch graczy?
pioma10
Posty: 300
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Blood Rage

Post autor: pioma10 »

kwiatech pisze:Mogę prosić o opinie osoby już grające w BR czy jest sens kupować na dwóch graczy?
Wg mnie żadnego.
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Blood Rage

Post autor: cezarr »

299 zł... :roll: Wiem, że masa ludzi kupi, ale jak dla mnie tak wysoka cena jest całkowicie nie do zaakceptowania. :(
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: kudlacz135 »

A jakby ktoś jednak kupował w portalowej przedsprzedaży (mimo tak wysokiej ceny), to ja chętnie obniżę (tę paskudnie wysoką) cenę zakupu i odkupię dodatkową angielską (bo gdyby ktoś miał wątpliwość, to figurka jest dołączona z angielską kartą ) figurkę :) Gdyby ktoś był chętny to proszę o PW.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Blood Rage

Post autor: Piehoo »

Nie wiem jakiej się spodziewaliscie ceny. Pudło wypełnione figurkami + mały dodatek. Moim zdaniem całkowicie w normie.
Ja się cieszę że tak dobra gra zawita do naszego kraju.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
mrozy16
Posty: 296
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 12 times
Been thanked: 8 times

Re: Blood Rage

Post autor: mrozy16 »

Warto brać z figurką? Chyba ciekawszy efekt ma ten troll, ale jak to wygląda w praktyce? Nie chce mi się wertować tematu... w przyszłości portal planuje wydać dodatki?
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 995
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 244 times
Been thanked: 243 times

Re: Blood Rage

Post autor: Moonday »

Jak na mój gust, to świetna cena. W sklepach pewnie będzie 250 zł, albo i mniej. Porównywalnie do PLO.
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: trabiniu »

mrozy16 pisze:Warto brać z figurką? Chyba ciekawszy efekt ma ten troll, ale jak to wygląda w praktyce? Nie chce mi się wertować tematu... w przyszłości portal planuje wydać dodatki?
Moim zdaniem warto. Gigant jest skuteczniejszy :)
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Blood Rage

Post autor: wirusman »

pioma10 pisze:
kwiatech pisze:Mogę prosić o opinie osoby już grające w BR czy jest sens kupować na dwóch graczy?
Wg mnie żadnego.
Uch to 300 zł do przodu jestem :)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Blood Rage

Post autor: Błysk »

mrozy16 pisze:Warto brać z figurką? Chyba ciekawszy efekt ma ten troll, ale jak to wygląda w praktyce? Nie chce mi się wertować tematu... w przyszłości portal planuje wydać dodatki?
Trzewik na jednym z vlogów twierdził, że dodatki będą wydane. Na ile mnie pamięć nie zawodzi i na ile to było oficjalne, to nie wiem- tak mi się obiło o uszy.
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: kwiatech »

wirusman pisze:
pioma10 pisze:
kwiatech pisze:Mogę prosić o opinie osoby już grające w BR czy jest sens kupować na dwóch graczy?
Wg mnie żadnego.
Uch to 300 zł do przodu jestem :)
Czyli rozumiem ze nie ma sensu na dwoje? Prosilbym o uzasadnienie :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: misioooo »

kwiatech pisze:Czyli rozumiem ze nie ma sensu na dwoje? Prosilbym o uzasadnienie :)
Tirem z naczepą też można jechać na zakupy... Tylko po co i czy to jest fajne/wygodne/czadowe/przyjemne?
Ta gra po prostu na dwie osoby działa (jakoś) i tylko tyle. Za to na więcej osób jest to bardzo dobra gra.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: kwiatech »

misioooo pisze:
kwiatech pisze:Czyli rozumiem ze nie ma sensu na dwoje? Prosilbym o uzasadnienie :)
Tirem z naczepą też można jechać na zakupy... Tylko po co i czy to jest fajne/wygodne/czadowe/przyjemne?
Ta gra po prostu na dwie osoby działa (jakoś) i tylko tyle. Za to na więcej osób jest to bardzo dobra gra.
Mojej Kobiecie na pewno się spodoba, że jej nie kupimy bo zamiast BR i SW: Rebelia nabędziemy tylko Rebelię :) Gorzej ze mną bo myślałem, że dobrze się skaluje na dwoje :(
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Blood Rage

Post autor: Marx »

Rozumiem, że ta dodatkowa figura jak tak duża? Mam na myśli jej rozmiar na tle rozmiaru pudła. Czy to tylko taka grafika?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Eltonos »

No przecież by nie dali figurki prawie wielkości pudełka.. pół planszy by zajmowała:)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Blood Rage

Post autor: kamron6 »

Dla tych co się martwią ceną przedsprzedaży: HoN spokojnie dało się kupić 60 zł taniej niż w przedsprzedaży, więc dla większej gry będzie pewnie podobnie, 240 nie wygląda, aż tak tragicznie :p (przynajmniej mam taką nadzieję)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Blood Rage

Post autor: TOMI »

Fajnie że sprzedają grę szkoda tylko że nadal nie wiedzą kiedy się pojawi ;) "może czerwiec" albo i nie. Dobre ....
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1364
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 306 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Portal Games »

TOMI pisze:Bez względu jednak na dodatki, na samą grę przyjdzie nam jeszcze poczekać minimum dwa miesiące. Zastanawiam się czy Portal wydał jakąkolwiek grę w terminie!?
W zapowiedziach wydania Blood Rage PL podawaliśmy tylko jeden termin - pierwsza połowa 2016 roku - i ten na 100% będzie dotrzymany. Obecnie gwarantujemy czerwiec - najpóźniej w połowie maja będziemy w stanie podać dokładną datę. Nie ukrywamy, że mieliśmy nadzieję na szybsze wydanie, pliki wysłaliśmy jeszcze w grudniu zeszłego roku - cóż opóźnienia w wysyłce Zombicide BP, zapewne odbijają się też na innych projektach.
janekbossko pisze:A z tego co ja kojarzę exów nie bedzie, dodatki tak ale bez rzeczy z ks ktorych kupic sie nie da w normalnej dystrybucji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Potwierdzamy wydanie 3 dodatków w wersji PL. Jeśli chodzi o dodatki do KS - limitowana liczba dostępna w naszej przedsprzedaży to jedyna możliwość ich zdobycia - niestety nie jesteśmy w stanie dodać ich do każdego egzemplarza.
ObraneOrzechy pisze:Wiadomo, ze z tymi figurkami to FotoSzop dla reklamy ;)
Zadziałał niezamierzony efekt Pyrkonu :) - zdjęcia miały dać pogląd na ilość detali na figurce nie na ich wielkość. Oczywiście są w pełni grywalne:).
zioombel pisze:
TTR_1983 pisze:Żeby się Portal nie zdziwił z tą ceną. Chyba, że robią bardzo mały nakład.
Nie rozumiem.
Podejrzewałem, że gra będzie po 300-320 zł w sklepach. Tutaj 319 jest SCD a w przedsprzedaży u wydawcy 299 zł.
Moim zdaniem spoko. Pamiętaj, że w sklepach będzie taniej zwłaszcza z rabatami.
Moim zdaniem spoko cena.
Gutta cavat lapidem - jesteśmy wydawcą i dystrybutorem naszych gier. Sklepik internetowy ma na celu głównie ułatwienie naszym fanom dostępu do mini-dodatków. Walka cenowa ze sklepami, którym sprzedajemy nasze gry byłaby przysłowiowym strzałem w stopę. Ale jest grono fanów. którzy doceniając naszą pracę kupują gry bezpośrednio u nas. Wychodząc im naprzeciw staramy się wzbogacać egzemplarze zakupione w przedsprzedaży (sztandarowymi przykładami nowy 51 Stan oraz Blood Rage), lub jeśli to niemożliwe dorzucić jakąś niespodziankę do paczki (jak mogli się przekonać klienci, którzy zakupili HoN w naszym sklepiku).
zioombel pisze:
TTR_1983 pisze:Żeby się Portal nie zdziwił z tą ceną. Chyba, że robią bardzo mały nakład.
Nie rozumiem.
Podejrzewałem, że gra będzie po 300-320 zł w sklepach. Tutaj 319 jest SCD a w przedsprzedaży u wydawcy 299 zł.
Moim zdaniem spoko. Pamiętaj, że w sklepach będzie taniej zwłaszcza z rabatami.
Moim zdaniem spoko cena.
Dokładnie - oficjalna cena SCD to 319 zł. Uważamy to za bardzo dobrą cenę, adekwatną do zawartości i jakości gry.
kwiatech pisze:
misioooo pisze:
kwiatech pisze:Czyli rozumiem ze nie ma sensu na dwoje? Prosilbym o uzasadnienie :)
Tirem z naczepą też można jechać na zakupy... Tylko po co i czy to jest fajne/wygodne/czadowe/przyjemne?
Ta gra po prostu na dwie osoby działa (jakoś) i tylko tyle. Za to na więcej osób jest to bardzo dobra gra.
Mojej Kobiecie na pewno się spodoba, że jej nie kupimy bo zamiast BR i SW: Rebelia nabędziemy tylko Rebelię :) Gorzej ze mną bo myślałem, że dobrze się skaluje na dwoje :(
Patrząc na opinie 120 graczy z BGG:
Zdecydowanie polecają grę w 4 osoby jako idealny skład do gry (85%) oraz chcą grać w 3 osoby (81%). Wariant dwuosobowy jest rekomendowany przez niemal połowę głosujących (49%) - sprawa nie jest więc tak oczywista jak by się wydawało.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: ramar »

Wszystko zgoda, z wyjątkiem oceny użytkownik BGG:
grę dwuosobową aprobuje 48.1% glosujacych, a nie poleca: 48.1%...
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: TTR_1983 »

Ulga. Gram głównie na 2 osoby, więc odpada.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 38 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Gra jest najlepsza 3-4 osoby, przy czym we 4 jest bardziej wyrównana rozgrywka.
W 5 jest za duzy tlok, ale daje rade. We 2 niestety za bardzo się trzeba szukac po planszy i nie ma takiego smaczku rywlizacja :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Blood Rage

Post autor: Gizmoo »

Na forach nie polecają też gry w 5 osób, a ja grałem w takim składzie i mi się bardzo podobało.

Waham się tylko czy kupować teraz, czy jednak poczekać, jak już będzie na sklepowych półkach. Raczej mnie jedna figurka nie zbawi, a mam już morze tytułów opłaconych, na które czekam.
ODPOWIEDZ