Escape Room - teraz na planszy

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Escape Room - teraz na planszy

Post autor: piton »

Dzisiaj dzięki konkursowi na BGG zobaczyłem to:
Escape Room na BGG
na stronie ThinkFun

ThinkFun planuje zrobić serię gier z serii "escape the room" na planszy :) do każdej gry będą jakieś dodatki on-line typu muzyka, tekst wprowadzający itp. Gra składa się z serii zagadek logicznych, jak rozwiążemy idziemy dalej - zresztą każdy kto grał w escape rooma na kompie wie o co chodzi :) Wg pudła gra jest przeznaczona od 3-8 graczy, czyli szykuje się łamigłówkowa kooperacja. Instrukcja ma kilka stron więc, można poczytać i zacząć się nakręcać.
Sugerowana cena to $22 czyli na grę, która ma trwać do dwóch godzin na taką ilość graczy to całkiem fajnie. Jeszcze jakby polska wersja wyszła ;)

Już zapowiadają kolejne tytuły http://www.thinkfun.com/escapetheroom/

Dla mnie miodzio, chociaż wolałbym tryb już od jednej osoby :)
(teraz mi się to skojarzyło z Pandemiciem nowym, bo tam są też zaklejone koperty i w ramach rozwoju akcji gramy dalej, ...nastaje moda na jednorazowe gry? ;) )
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Escape Room - teraz na planszy

Post autor: kwiatosz »

Vasel mówił w recenzji, że na dwie powinno działać i jest to pełna kooperacja - podejrzewam, że na jedną też da radę tak naprawdę.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Escape Room - teraz na planszy

Post autor: bukimi »

Chyba w każdej kooperacji można spokojnie zagrać samemu. Jeśli zasady gry tego nie przewidują, po prostu gramy za siebie i "za kogoś".
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Escape Room - teraz na planszy

Post autor: kwiatosz »

Niby tak, ale potencjalnie mogłyby być informacje na przykład podzielone na trzy osoby i z tego trzeba coś ułożyć - w stylu Time Stories.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Komsta
Posty: 51
Rejestracja: 25 sty 2008, 14:56
Lokalizacja: Legnica

Re: Escape Room - teraz na planszy

Post autor: Komsta »

Ku mojemu zaskoczeniu wygrałem egzemplarz w konkursie na BGG :D , więc kiedy gra dojdzie, dam znać jak to wygląda w praniu.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Escape Room - teraz na planszy

Post autor: piton »

Komsta pisze:Ku mojemu zaskoczeniu wygrałem egzemplarz w konkursie na BGG :D , więc kiedy gra dojdzie, dam znać jak to wygląda w praniu.
Gratulacje! :) pewnie wygrałeś mój egzemplarz ;)
no to czekamy teraz na Twoją recenzję.
ODPOWIEDZ