Gra dla dwójki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ololo3
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2016, 21:56

Gra dla dwójki

Post autor: ololo3 »

Witam

Poszukuje jakiś ciekawych gier dla dwóch osob. Z posiadanych i granych (i lubianych :) ) mogę wymienić Pandemię (faworyt), Ucieczkę: Światynie Zagłady, małą Agricole (która jak dla mnie jest dosyć średnia, ale to tylko moje odczucie), 7 cudów pojedynek, abalone. Nie wiem dlaczego, ale kooperacje nam bardzo odpowiadają i dlatego tez na naszym celowniku jest Robinson. Czas gry nie ma znaczenia ale żeby to bylo max 2h. I żeby zasady nie były zbyt zawiłe bo w sumie jesteśmy nowicjuszami (do kazdej gry odpalony byl filmik tłumaczacy zasady, który ja preferuje bardziej niż czytanie instrukcji). Oczywiscie nie musi być to kooperacja, ale fajnie by było żeby gra miała ciekawą mechanike, może być interakcja negatywna, blef. I żeby nie była nie wiadomo jak droga (czyt. max 200zł). Mam nadzieje, że pomożecie :D
Artoth_
Posty: 16
Rejestracja: 03 mar 2016, 23:19

Re: Gra dla dwójki

Post autor: Artoth_ »

Wiele osób poleca Eldritch, mi akurat nie przypadło do gustu więc mam na sprzedaż ;) a tak od siebie to Robinson jak najbardziej, osobiście jeszcze bardzo lubię grać kooperacyjnie w Mage Knighta ale dziewczyna mniej ;) Ghost Stories było ok ale nas nie zachwycilo
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Gra dla dwójki

Post autor: Gosterq »

Skoro tak lubicie Pandemię, to może wymiana na wersję Legacy?
Osobiście nie grałem w Robinsona, ale bardzo mocno zastanawiałem się nad zakupem, a co za tym idzie zgromadziłem całkiem sporo informacji na jego temat :-P w przypadku tej gry bez czytania instrukcji raczej się nie obejdzie, a ze względu na poziom trudności granie solo pewnie jest najlepszym rozwiązaniem, bo efekt lidera jest bardzo silny...
Ostatnio natknąłem się też na recenzję gry Dead men tell no tales - wydaje się być świetną alternatywą dla Pandemica, tyle że chyba trzeba czekać na dodruk.
Jeśli nie musi to być kooperacja, to na forum jest zatrzęsienie tematów z propozycjami gier dla dwojga.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra dla dwójki

Post autor: akahoshi »

Robinson jak najbardziej ok, tylko dużo cięższy niż wymienione przez Ciebie tytuły.
Jeśli podoba się Pandemia, to może Was zainteresować również Ognisty Podmuch.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Gra dla dwójki

Post autor: detrytusek »

Przed Robinsonem przestrzegam. Gra jest świetna ale tak ze 4x cięższa od Pandemii. Mnóstwo małych reguł, długa instrukcja itp (na pewno z filmików się jej nie nauczysz). I 2h może być problem. Zależy od scenariusza ale zdarzało nam się przekraczać. Ja polecę za to Ghost Stories. Bardzo ładna i wymagająca - tak jak w R. przegrasz 9/10 razy ale ten 1 bardzo smakuje ;)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla dwójki

Post autor: Pixa »

Artoth_ pisze:Wiele osób poleca Eldritch, mi akurat nie przypadło do gustu więc mam na sprzedaż ;)
Eldritch na max 2 h? No litosci.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Artoth_
Posty: 16
Rejestracja: 03 mar 2016, 23:19

Re: Gra dla dwójki

Post autor: Artoth_ »

Pixa pisze:
Artoth_ pisze:Wiele osób poleca Eldritch, mi akurat nie przypadło do gustu więc mam na sprzedaż ;)
Eldritch na max 2 h? No litosci.
Uh, przyznaję się nie doczytałem, da się w 2 sskończyc ale prawda że to raczej od dwóch ;)
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 479
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 103 times

Re: Gra dla dwójki

Post autor: Zaan84 »

Też polecam Legacy jeżeli lubicie Pandemię. Świetna zabawa dająca wiele emocji. A jak nie Eldritch Horror to może coś lzejszego: Znak starszych bogów. Ja się na to czaję bo po Robinsonie właśnie szukam ciut bardziej zwiewnej kooperacji.
anamania52
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2016, 15:40

Re: Gra dla dwójki

Post autor: anamania52 »

Ja polecam nowość na rynku, planszówkę z rysunkami Andrzeja Mleczki "Gierki Małżeńskie". Przez przypadek znalezione w Empiku. Zabawna gra, która ma dwie opcje - z jednej strony planszy, gra przeznaczona dla jednej pary, z drugiej dla aż czterech par. Świetnie się bawiliśmy, najpierw testowane romantycznie we dwoje, potem ze znajomymi. Gra jest lekka i przyjemna, a co najważniejsze dużo przy niej śmiechu:) Najfajniejsza konkurencja to kalambury, na wierzch wychodzą zdolności artystyczne, a przy okazji można dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy o swoim partnerze. Naprawdę polecam, świetna zabawa, a sama instrukcja bezproblemowa;)
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Gra dla dwójki

Post autor: KamradziejTomal »

Ja polecam nowość na rynku, planszówkę z rysunkami Andrzeja Mleczki "Gierki Małżeńskie". Przez przypadek znalezione w Empiku. Zabawna gra, która ma dwie opcje - z jednej strony planszy, gra przeznaczona dla jednej pary, z drugiej dla aż czterech par. Świetnie się bawiliśmy, najpierw testowane romantycznie we dwoje, potem ze znajomymi. Gra jest lekka i przyjemna, a co najważniejsze dużo przy niej śmiechu:) Najfajniejsza konkurencja to kalambury, na wierzch wychodzą zdolności artystyczne, a przy okazji można dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy o swoim partnerze. Naprawdę polecam, świetna zabawa, a sama instrukcja bezproblemowa;)
Ja osobiście nie zgodzę się z przedmówcą, Gierki to w moim odczuciu połączenie kilku prościutkich gier typu kalambury, czy "co-wiesz-o-drugiej-połówce" zlepione razem fajnymi ilustracjami Andrzeja Mleczki. Po 2 rundach ze znajomymi na imprezie mieliśmy jej serdecznie dość podobnie jak Korporacji (także z rysunkami Mleczki). Myślę że autor postu także może szukać czegoś nieco ciekawszego. Może Marco Polo? Zakupiłem w zeszłym tygodniu ale jeszcze nie zdążyłem nakłonić żony do zrozumienia zasad na tyle, żeby rozegrać partię testową :)
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
ODPOWIEDZ