Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Cierń
Posty: 602
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: Cierń »

Bary pisze:Hejka, miałbym pytanko odnośnie grania w BR z dzieciakami. Widzę, że Portal ma 8+ na pudełku, ale angielska wersja już 13+. Sama gra chyba nie ma zawartości nieodpowiedniej dla dzieci, a i poziom skomplikowania zasad nie jest jakiś kosmiczny. Jedyne zagrożenie, jakie widzę, związane jest z faktem, że zbyt mały dzieciak będzie dostawał sromotne baty od dorosłego. Macie jakieś doświadczenia z rozgrywek w BR ze swoimi pociechami?
Sądzę że 13+ bardziej wynika z rygorystycznych regulacji dotyczących zabawek w Stanach, niż samego poziomu skomplikowania gry.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

Cierń pisze:
Bary pisze:Hejka, miałbym pytanko odnośnie grania w BR z dzieciakami. Widzę, że Portal ma 8+ na pudełku, ale angielska wersja już 13+. Sama gra chyba nie ma zawartości nieodpowiedniej dla dzieci, a i poziom skomplikowania zasad nie jest jakiś kosmiczny. Jedyne zagrożenie, jakie widzę, związane jest z faktem, że zbyt mały dzieciak będzie dostawał sromotne baty od dorosłego. Macie jakieś doświadczenia z rozgrywek w BR ze swoimi pociechami?
Sądzę że 13+ bardziej wynika z rygorystycznych regulacji dotyczących zabawek w Stanach, niż samego poziomu skomplikowania gry.
Słynne pydzifyrtin- może być. Na pewno spróbuję z moim ośmiolatkiem zagrać, bo jak zobaczy figurki, to mi nie daruje. :P Chociaż jakoś bardziej 10+ by mi tu pasowało (podobnie zresztą jak w Robinsonie). W każdym razie gra już zamówiona, a ja muszę choć jeden sezon Wikingów zobaczyć, żeby wejść w odpowiedni klimat. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Banan2 pisze:
Sekator pisze:Też miałem zamówioną,w drodze po odbiór do sklepu poczytałem jak chodzi na dwie osoby i... zrezygnowałem. Nie przekonuje mnie usuwanie kart, z tego co podejrzałem to te co fajniejsze mają znaczek 3+/4 (czyli że gra się je tylko w grze w 3 lub więcej graczy). Ale chętnie przeczytam inne opinie, może się skuszę
W materiałach Portalu są fragmenty recenzji i wersja na 2 osoby też jest chwalona.
Pozdrawiam

Banan,
zaufaj mi :) Da się grać, ale szału nie ma - we 4 jest bosko i wykorzystuje pełnię możliwości. Zupełnie inne doznania.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Blood Rage

Post autor: Flogiston »

Banan2 pisze:W materiałach Portalu są fragmenty recenzji i wersja na 2 osoby też jest chwalona.
Ok, wersja 2-osobowa w BR jest lepsza od tych w Smallworld, Cykladach, Tzolkinie czy Wysokim Napięciu, ale dalej jest przeciętna wobec ogromu solidnych gier typowo 2-osobowych. Grałem tak i nie widzę sensu rozkładać BR skoro na półce leży dużo tytułów lepiej pasujących do 1v1 :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Blood Rage

Post autor: rastula »

generalnie ok poza tzolkinem który we 2 graczy moim zdaniem nic nie traci.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Blood Rage

Post autor: tekknoboy »

Wczoraj pobieżnie przeleciałem wszystkie strony tego tematu.
Jeśli Dobrze zrozumiałem, to Portal wydaje BR w wersji podstawowej, dorzucając jedna z dwóch figurek, tak? Wersja podstawowa nie ma ani Bóstw ani wariantu dla 5go Gracza. Czy jest jeszcze cos czego na razie nie dostaniemy w wersji PL?
Ale nadal warto szarpnac się na ten tytuł? :) Dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Blood Rage

Post autor: rastula »

wersja ks też nie miała anu bóstw ani mistyków ani dodatku dla 5 gracza. to wszystko sa płatne dodatki, które zapowiedział również wydać portal po polsku.

portal wydaje wersję retail a w przedsprzedaży dodaje jedną figurkę z KS.

jak wiele razy wspomniano wersja retail jest kompletną grą, warto mieć.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: crsunik »

wersja ks miała bóstwa i mistyków w podstawowym pledge ;) zestaw dla 5 gracza faktycznie był dodatkowo płatny
bolos13
Posty: 42
Rejestracja: 06 lut 2015, 19:36

Re: Blood Rage

Post autor: bolos13 »

Podstawka sama w sobie daje kupe zabawy i na dobra sprawe dodatki nie sa potrzebne ;)
Jesli bardzo chcesz to bogow mozesz latwo samemu "dorobic" (6 kart + 2 zetony do oznaczen).
Mistykow juz gorzej ;> Daja dodatkowe mozliwosci, ale nie moge powiedziec, ze bez nich to nie ma sensu grac, ot dodatkowa mozliwosc strategiczna, ktora urozmaica zabawe.

Z tych dwoch dodatkow wiecej mieszaja bogowie, wprowadzajac niezly twist w roznych epokach, zwlaszcza w wariancie z BGG gdzie co ere losuje sie dwoch nowych bogow, a starych odrzuca.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

Portal trzy dodatki zapowiedział więc mistycy, bogowie i piąta frakcja prawdopodobnie będą dostępni po polsku.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Blood Rage

Post autor: Qlaqs »

Znana jest data wysyłki?

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Lubel »

Qlaqs pisze:Znana jest data wysyłki?
Z tego co wiem początek czerwca
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Blood Rage

Post autor: Qlaqs »

Dopiero? ;(

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

Qlaqs pisze:Dopiero? ;(
Podpytywałem dziś Portal, czy nie ma szans na BR już w maju, ale niestety musimy uzbroić się w cierpliwość. Ale, jak to mówią, czekanie tylko wzmaga apetyt. :D
ps. "Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka" - warto usunąć to w opcjach, żeby nie śmiecić na forum.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Blood Rage

Post autor: tekknoboy »

Na pewno się orientujecie - gdzie znajdę najtaniej BR w ofercie sklepów. Chodzi o przedsprzedaż wersji Pl
Ostatnio zmieniony 04 maja 2016, 12:36 przez tekknoboy, łącznie zmieniany 1 raz.
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Eremita »

Wallenstein pisze:Count me in.

Chociaż jak nie będzie Exclusivów (na razie jest tylko jeden) to może poczekam na wersję sklepową. :roll:
Ja odwrotnie. Chętniej wesprę coś bez exclusive'ów.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Blood Rage

Post autor: malekith_86 »

przejrzałem wątek i mam pewne pytanie
jest kilka sklepów [kilka wspomnianych w tym wątku], które oferują BR też w przedsprzedaży z tym, że cena jest niższa o 40 - 70 zł
i czy skoro to też jest przedsprzedaż to w zestawie jest ta figurka ? czy tą figurkę oferuję tylko portal jeśli kupuje się od nich bezpośrednio ?
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Blood Rage

Post autor: tekknoboy »

TYLKO Portal dodaje figurkę
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Mnie ciekawi ile będzie trzeba poczekać na dodatki.
Mistycy dodają tylko kolejną opcję na zdobywanie punktów więc pyszna zabawa jest i bez nich. Bogowie to w ogóle się przydają gdy już znudzi się podstawka. Na początku zabawy z blood rage wydają mi się zbedni.
No ale 5 gracz to już bywa bardzo przydatna opcja :). Dla niektórych ekip wręcz must have.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

krecilapka pisze:Mnie ciekawi ile będzie trzeba poczekać na dodatki.
Mistycy dodają tylko kolejną opcję na zdobywanie punktów więc pyszna zabawa jest i bez nich. Bogowie to w ogóle się przydają gdy już znudzi się podstawka. Na początku zabawy z blood rage wydają mi się zbedni.
No ale 5 gracz to już bywa bardzo przydatna opcja :). Dla niektórych ekip wręcz must have.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
W 5 niestety jest za tłoczno i zbyt chaotycznie. Jednak jak się zbierze 5 osób to wiadomo, że nie wywali się piatego z gry :P
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Mnie się w piątkę całkiem fajnie grało i miło wspominam rozgrywkę. Nawet downtime nie bardzo wzrósł o dziwo. Wielkiej różnicy nie odczuwałem.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

krecilapka pisze:Mnie się w piątkę całkiem fajnie grało i miło wspominam rozgrywkę. Nawet downtime nie bardzo wzrósł o dziwo. Wielkiej różnicy nie odczuwałem.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
My dużo graliśmy we 4 (najwięcej razy w sumie) i potwierdza się, że gry robione przez Erica Langa najlepiej smakują w takim gronie. Nie mówię, że w 5 jest źle, ale jest gorzej niż we 4.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: kwiatosz »

Zagrałem w Blood Rage'a w końcu i muszę powiedzieć, że podobieństwo do Chaosu jest dla mnie niewidoczne, gdyby to był inny autor to pewnie by to nie było za bardzo podnoszone. Zdecydowanie bardziej jest to podobne do Cosmic Encounter. Począwszy od klimatu, gdzie niby coś jest, ale raczej mało wyczuwalne (jak w Cosmicu), poprzez fakt, że w zasadzie wszystko jest obok siebie, aż do bitew, gdzie mamy siłę statków modyfikowaną o karty walki, karty ze sztuczkami i właściwości (w CE ras, w BB kart rozwinięć). W Chaosie klimatu jest zdecydowanie więcej, dużo większe znaczenie ma tam mapa, a znaczenie figurek i kart jest zrównoważone, z kolei w BB to jest gra karciana z pewnym elementem przestrzenno-liczebnym.

Odnoszę wrażenie, że tańsza o 100 zł z mniejszymi figurkami wcale gorsza by nie była, bo owszem, są ładne, ale tacy ładni wojownicy nie są do niczego szczególnie potrzebni. Ładne potwory są za to super i one cieszą zmysły :)

Gra jest suchsza niż się spodziewałem, dodanie kart punktujących za konkretne rzeczy jako questy pozwala (w przeciwieństwie do CE) grać inaczej niż na totalną eksterminację, ale, póki co, nie cieszy mnie to jeszcze za bardzo, zobaczę po kolejnej partii. Obecnie Chaos jest u mnie absolutnie niezagrożony, Cosmic Encounter też wydaje mi się lepszy w kategorii gier "zbierz przepakowane karty w najlepszy sposób". Nieco boli mnie, co chyba stwierdził Windziarz, że w to można grać na planszy od 8 Minute Empire z samymi sześcianikami w kilku rozmiarach, bo ważne rzeczy dzieją się w zasadzie tylko na kartach. Samo składanie talii też cieszy, cieszy godzinka-półtorej na partię - ale z kolei na szybką rozwałkę wolę z kolei Nexus Ops. No muszę jeszcze zagrać, najlepiej bez Ciuńka, bo on już ma w głowie wszystkie drzewka możliwości draftowych ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Chaos wymaga większej uwagi i zerkania na to co, kto i gdzie układa a także jakie ma zdolności. W blood rage jakoś tak mniejsze skupienie przy planszy występuje jak dla mnie. Mniejsza losowość niż w cosmicu. Ciągle kombinujesz co co się kombi z otrzymywanych kart. Mnie to dobrze robi ;).
Owszem w grze nic nie stałoby na przeszkodzie by wykładać np. Kostki wpływów niczym w podanie lodowego ogrodu, zamiast figurek. I uczynić grę za stówkę. Hype byłby mniejszy, trudniej byłoby przypadkowych graczy do złupania zachęcić. No inny klimat po prostu.
Kwestia gustu. Może to też syndrom nowości: kemet czy nexus ops idą na razie w odstawkę w kategorii zabijajmy się stylowo :)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
R-bit
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2016, 19:14

Re: Blood Rage

Post autor: R-bit »

Mam pytanie odnośnie Mystic Troll'a. Karta trolla z przedsprzedaży miej więcej mówi: każda z figurek która bierze udział w bitwie w której jest troll dostaje +1 do siły. W wielu anglojęzycznych recenzjach kara mówi: figurki za darmo dokonują inwazji do prowincji w której jest troll. Czy od czasu kickstartera i edycji angielskiej karta się zmieniła?

P.S. Wysłane z mojego PC - komputera przy użyciu klawiatury i myszy ;p
ODPOWIEDZ