Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: stalker »

Lim-Dul pisze:A propos zmiany drukarni - mam nadzieję, że wiecie, że to już druga czy trzecia drukarnia, z której korzysta Portal? =)
I to nie ostatnia ... :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: stalker »

jax pisze:
Paalek pisze: Co do drukarni jeszcze, przypominam sobie niedawnego newsa na stronie głównej g-p.pl i oświadczenie. I tak się zastanawiam.
Tak, tez sie zastanawiam...
Portal nie chce/nie stac na postawienie sie drukarni a malutki Styks stac...
Nie wiemy, czy nie stać czy w grę wchodziły inne względy. Inna sprawa, że kwestia Styksu pokazuje, że niełatwo znaleźć dobrego podwykonawcę, który nasze malutkie zlecenie potraktuje poważnie (zważywszy jeszcze na to, że nie będzie się z nim wiązało specjalne wynagrodzenie -- wręcz przeciwnie, chcielibyśmy, aby było przy tym możliwie tanio :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: draco »

Rozmawiałem swego czasu w sklepie z osobą płci męskiej pracującą w drukarni. Mówił, że nie da sie zrobić żetonów do NsHex dobrze, bo w maszynie luz musi być. Winił za to projekt żetonów. Bez czarnej obwódki, z tłem rozlewającym się poza wykrojnik, żetony sprawiałyby lepsze wrażenie. Zresztą gry Galakty też nie są najlepiej wydrukowane. Małe okrągłe żetony w Żeglarzach też potrafią być mocno krzywe. Nie mówiąc już o negatywie z 80 dni.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: dasilwa »

Akurat negatyw w "80 dni..." jest inną parą kaloszy niż krzywo przycięte żetony. Ten pracownik drukarni jest jakiś mało doinformowany o możliwościach druku, mogę podać masę przykładów prosto wyciętych żetonów bez czarnej obwódki i z rozlewającym się tłem poza wykrojnik ( jeśli dobrze zrozumiałem co masz na myśli ). Takie tłumaczenie jest dla mnie mało zrozumiałe. Mój brat pracował długo w drukarni i wiem o tym trochę. W drukarni w której pracował mój brat jeśli coś się nie zgadzało całość leciała do kosza i nie była nawet pokazywana klientowi bo pracownicy sami mieli pilnować jakości a nie klient. Drukarni jest na tyle dużo że na pewno można znaleźć tą właściwą, kwestią są tylko pieniądze i nakład.
Awatar użytkownika
kmiernik
Posty: 172
Rejestracja: 01 lip 2006, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: kmiernik »

Dziwi mnie trochę taka opinia drukarza. To brzmi jak jakieś tanie wykręty. Mam mnóstwo gier ze sztancowanymi żetonami, wiele z nich nie ma żadnych obwódek i są wycięte idealnie. Nie wymieniając rozlicznych gier wojennych, wystarczy, że wezmę kafelki z "Carcassonna", żetony z "Samuraja", a żeby było też coś z polskiego podwórka to na przykład kafelki z "Wilków i Owiec".
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: pomimo »

no ta ja tu plasnę linka:

http://spiellust.blogspot.com/2008/02/n ... czech.html

bawta się dobrze, w mojej nowej edycji ns, ale niemiecko- angielskiej żetony tez krzywo, fuj fuj,

za to instrukcja ładnie wydrukowana, miodzik, a na niej mi najbardziej zależało z sentymentu w zasadzie ;-)
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: bazik »

tak zeby zwiekszyc presje na portalu zeby sie nie obijal:

http://boardgamegeek.com/thread/288095

niby szczegol, ale udawanie ze tematu nie ma szybko calkowicie zrujnuje cala dobra opinie jaka portal sobie w zeszlym roku na essen wypracowal. bgg jest troche za duzy zeby ryzkowac ze nas tam zlinczuja chyba...
Awatar użytkownika
vder
Posty: 731
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 306 times
Been thanked: 124 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: vder »

Na stronce http://bookshelfgames.com/Permlink/Ep025.html można zobaczyć video recenzję gry. Recka pochlebna (nawet bardzo), chociaż krzywizna żetonów aż bije po oczach. No i śmiesznie posłuchać, że gra jest droga, bo importowana z Polski :).
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Mordeczka »

vder pisze:...chociaż krzywizna żetonów aż bije po oczach.
Jak to zobaczyłem to stwierdziłem, że nie jest tak tragicznie :). Taki Starcraft ma też spore niedokładności w wycięciu żetonów, niektóre przesunięcia są takie same jak w NHex. A przecież takiego Starcrafta nie wydała siakaś mała polska firemka tylko FFG. Może też mają problemy z drukarnią? :wink:
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: janekbossko »

hmm wiedzialem i slyszalem o zetonach ale zeby az tak byly zle wyciete....to nawet moja pierwsza wersja wyglada lepiej...chociaz brakuje je lepszych grafik..
jakos nowszej wersji obrazki sa ladniejsze IMO

ale co do recenzji...
rzeczywiscie wzmianka o tym ze gra jest droga przez sprowadzenie troszke mnie zaskoczylo bo wychodzi na to ze amerykanckie tytuly dla nas polakow sa poprostu w podobnej cenie..fakt troszke drozsze ale nie az tyle by nie kupic w polskim sklepie :)


pozdrawiam


PS
mialem kupic nowa wersje ale chyb zostane przy starej...chociaz poodbno ma wyjsc dodatek i plansza szczegolnie nowa ma sie do czegos przydac ale..pozyjemy zobaczymy
Awatar użytkownika
Paalek
Posty: 15
Rejestracja: 05 gru 2006, 10:35
Lokalizacja: Katowice

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Paalek »

Mordeczka pisze:Jak to zobaczyłem to stwierdziłem, że nie jest tak tragicznie
No nie wiem. Jak dla mnie chyba raczej nie do przyjęcia. A już na pewno nie za tą cenę.

Nie wiem jak wygląda StarCraft, ale żetony np. w moim Przez Pustynię są wycięte idealnie. Nie mówię o okrągłych żetonach źródeł, bo gdyby były minimalnie krzywe (ale nie są), to może nie byłoby widać. Ale kwadratowe żetony punktów? Na milimetry. Każdy jeden.

Nie twierdzę, ze tu ma być co do milimetra, ale bez przesady. Żeby obrazek nie mieścił się na żetonie?
Ciągle się zastanawiałem, ale jestem już definitywnie zdecydowany... na pierwszą edycję.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Don Simon »

Mordeczka pisze: Taki Starcraft ma też spore niedokładności w wycięciu żetonów, niektóre przesunięcia są takie same jak w NHex.
Mozesz jakies zdjecia zamiescic? W moim egzemplarzu Starcrafta nie ma zadnych przesuniec...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Mordeczka »

Don Simon pisze:
Mordeczka pisze: Mozesz jakies zdjecia zamiescic? W moim egzemplarzu Starcrafta nie ma zadnych przesuniec...
Czyli jestem wybrańcem? :wink:
http://grupaa2.com/zetony.jpg

Jak widac nawet najlepsi potrafią :lol: Nie widziałem żetonów NHex v.2 na żywo, więc może jest gorzej niż to było widac na filmie. Tylko, że w takim NHex żetony stanowią główną część gry, więc muszą wyglądać b.dobrze. Taki Starcraft niewiele straci na poprzesuwanych żetonach rozkazów.

Swoją drogą, z powodu brzydkiej szaty graficznej, NHex v.1 leży w szafie, a ja jestem w trakcie opracowywania własnej wersji - (plansza i Posterunek zrobione, kolejne frakcje czekają na grafikę).
Próbka http://grupaa2.com/nhex.jpg
Ostatnio zmieniony 11 lut 2008, 21:24 przez Mordeczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: janekbossko »

troche rzeczywiscie krzywo...ale naprawde nie iwem czy bym zauwazyl podczas gry ;)

a w porownaniu do tego co jest w NS hex to naprawde nic...i mistrzostwo swiata

na poczatku myslalem ze w tej video recenzji pada jakis cien albo cos jest pod zeton jednostek podlozone...a to sie okazaly krzywo przyciete czarne tlo na zetonie...
nie jestem esteta...ale czegos takiego za wlasne zarobione pieniadze (ciezko) nie kupie
Awatar użytkownika
Clagus
Posty: 106
Rejestracja: 07 wrz 2007, 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Clagus »

Mordeczka: Nie jest tak źle. Te żetony są dosyć małe (chociaż często się ich używa). Tak czy inaczej mi by nie przeszkadzało ;)
"Szlachetna gra posiada otchłanie, w których szlachetna dusza często przepada"
Moje gry
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: mst »

janekbossko pisze:rzeczywiscie wzmianka o tym ze gra jest droga przez sprowadzenie troszke mnie zaskoczylo bo wychodzi na to ze amerykanckie tytuly dla nas polakow sa poprostu w podobnej cenie..fakt troszke drozsze ale nie az tyle by nie kupic w polskim sklepie :)
Amerykanom wrażenie drożyzny potęguje porównanie z innymi produktami, z których większość (kosmetyki, AGD, samochody, elektronika itd.) jest duuużo tańsza niż w Polsce.

A czy zwróciliście uwagę na to, że żetony w samoróbce Mordeczki są równo wycięte? :shock: :D
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
vder
Posty: 731
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 306 times
Been thanked: 124 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: vder »

mst pisze:A czy zwróciliście uwagę na to, że żetony w samoróbce Mordeczki są równo wycięte? :shock: :D
To chyba obala teorię, że proste żetony W NS HEX mają (miałyby) zły wpływ na mechanikę gry :D :D.
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Mordeczka »

Może ktoś z Was miałby grafiki pasujące do tej gry? Neuroshima to raczej świat Fallouta, ale ja w swojej przeróbce korzystam ze screenów zrobionych w grze WH40k. Do Posterunku pasowała mi nacja Gwardii Imperialnej, do Molocha Necroni, a do Borgo Orkowie. Jednak jeśli macie jakieś inne pomysły to proszę o info. Może ktoś byłby kiedyś zainteresowany taką przeróbką :wink:
Awatar użytkownika
Paalek
Posty: 15
Rejestracja: 05 gru 2006, 10:35
Lokalizacja: Katowice

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Paalek »

Taka mała informacja, jeśli ktokolwiek chciałby jeszcze kupić Neuroshimę Hex i tak jak ja nie chce nowej edycji. Udało mi się znaleźć sklep (a nawet dwa), w którym gra jest dostępna i wysyłana w ciągu 24h. Ten w którym złożyłem zamówienie już podał informację, że paczka została zapakowana i wysłana, więc dostępność Hexa nie była błędem na stronie :)

Nie podam adresu, bo jeszcze Portal się do nich zgłosi i każe wycofać ze sprzedaży ;-) Tym bardziej, że cenę mają przyjemną :)
Jeśli ktoś jeszcze szuka, to piszcie.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: waffel »

Ja zgodnie ze swoimi poglądami żądam nazw sklepów z imienia i nazwiska. Nic mnie nie obchodzi NSH :) obchodzą mnie zasady. Od kiedy Portal może niezależnym podmiotom gospodarczym zakazywać sprzedaży czegokolwiek w jakichkolwiek cenach?
Awatar użytkownika
Paalek
Posty: 15
Rejestracja: 05 gru 2006, 10:35
Lokalizacja: Katowice

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Paalek »

No dobra, przekonałeś mnie.

Grę zamówiłem w sklepie sefer.pl i jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności gra jest już niedostępna :shock: Tak więc moje usilne próby uratowania Hexa ed. I dla kolejnych kupujących i tak spełzły na niczym ;)

Czyżbym kupił ostatni egzemplarz ?

PS. Z Portalem oczywiście żartowałem ;)
Awatar użytkownika
krwck
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: krwck »

Pierwszą edycję można też jeszcze dostać w sklepie Gryf, w Centrum Handlowym Land na warszawskim Służewiu. Widziałem jeszcze chyba ze 3 egzemplarze, około tygodnia temu.
krwck, czyt. karwacki :)
kolekcja
Uesugi Kenshin
Posty: 133
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:02
Lokalizacja: Bieruń Stary

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Uesugi Kenshin »

Wczoraj dostałem nowego HEX'a i moje pierwsze wrażenia są takie:

Żetony: z wyprasek wyszły znakomicie bez najmniejszego problemu, faktycznie niektóre są krzywo wysztancowane, ale nie zgodzę się z opinią że jest to jakaś tragedia. Podsumowując są solidne, twarde, duże i na mój gust ładne.

Plansza: Kolorystyka mnie zaskoczyła tzn. na necie kolory wydawały mi się faktycznie bardzo rażące i krzykliwe, a w rzeczywistości są bardziej stonowane i przyjemnie się na nie patrzy. Co do jakości to tektura jest bardzo gruba choć papier wierzchni i ten naklejony na dole w miejscach zgięć ma tendencję do wykruszania lakieru. Po rozłożeniu wszystko ładnie się łączy. Podsumowując: jest ok.

Instrukcja: Kawał dobrej roboty.

Pudełko: Najsolidniejsze z wszystkich gier które mam (Shogun, Osadniki,Mall,Carcassone) naprawdę gruba tektura.

WNIOSKI

Jedynym mankamentem są krzywe wypraski o których była mowa już setki razy więc nie będe rozwijał tematu, jak dlamnie niejest to jakaś specjalna wada, a nawet powiedziałbym że ma to swój postapokaliptyczny smaczek....no bo skąd k...a wziąść
dobrą sztancę po 30 latach wojny??

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: zedd »

Mordeczka - jasne, że byłby zainteresowany. Jak tylko skończysz zgłoś się do mnie przez mail, bądź PW. Serwis http://www.hex.elx.pl (dodaliśmy newsa na ten temat) na pewno zainteresuje się tą konwersją. Gdzieś ją wciśniemy upubliczniając ją tym samym dla szerszego grona odbiorców :-)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: ozy »

Z-Man Games wyda Hexa. To już wiem którą edycję kupię :D
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ