Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Neuroshima Hex będzie wydrukowana przez Z-Man Games w USA

Post autor: hobb3 »

Ciekawe, NH naprawdę robi karierę:
http://www.boardgamegeek.com/thread/294518
Awatar użytkownika
aZiss
Posty: 91
Rejestracja: 24 paź 2005, 21:13
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex będzie wydrukowana przez Z-Man Games w USA

Post autor: aZiss »

Cytaty z powyższego wątku:
Excellent news. I hope the Z Man edition isn't $60 and has better production values.
Keep in mind error in Borgo army.
Ja też mam takie nadzieje. Wtedy zakupię porządne wydanie i liczę, że z kolei ja, w Polsce nie zapłacę za nie 60$.
Wokół sami lunatycy ...
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex będzie wydrukowana przez Z-Man Games w USA

Post autor: mst »

Ponieważ cena detaliczna będzie wynosiła $50 będziesz musiał znaleźć kogoś kto Ci grę z USA gratis przywiezie. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Geko »

Pojawiła się zagraniczna video instrukcja/recenzja NS Hex:

http://www.bookshelfgames.com/Permlink/Ep025.html

Majkel Orakz :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: maluman »

Geko pisze:Pojawiła się zagraniczna video instrukcja/recenzja NS Hex:
http://www.bookshelfgames.com/Permlink/Ep025.html
...
Spóźniłeś się o jakieś 17 postów :)
m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Geko »

maluman pisze:
Geko pisze:Pojawiła się zagraniczna video instrukcja/recenzja NS Hex:
http://www.bookshelfgames.com/Permlink/Ep025.html
...
Spóźniłeś się o jakieś 17 postów :)
m.
Faktycznie. Aż tak tego wątku nie śledziłem. Ale lepiej chyba powtórzyć jakąś wiadomość, niż miałaby się w ogóle nie pojawić.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 103 times
Been thanked: 24 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: ram »

Kolejna recenzja Neuroshimy Hex. Tym razem - Tom Vasel.
http://www.boardgamegeek.com/thread/295669

Pozdrawiam.
47
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: bazik »

w podcascie intoTheGamescape narzekaja w pewnym momencie na instrukcje, ze jest tam cos co sprawia ze nie dadza tej instrukcji swoim 10 letnim synom do przeczytania, i ze niby mala sprawa, ale jednak wydawca jest 'silly' ze to cos tam umiescil. nie chca mowic wiecej bo to audycja dla rodzin.

o co chodzi? (nie mam dostepu do drugiego wydania)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Nataniel »

Pierwsze wydanie mialo przeciez tez sporo pikantnych tekstow. Za granica sa na tym punkcie troche bardziej przeczuleni :-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: stalker »

Purytańscy Amerykanie - tak. Moim zdaniem w wydaniu amerykańskim takich rzeczy nie będzie....
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Dabi »

Najważniejsze aby żetony proste zrobili i ciekawą trwałą planszę. Graficznie i jakościowo będzie gra wypieszczona zapewne oraz pozbawią ją błędów z pomylonymi jednostkami w Borgo. Dodadzą moze jakiś nowy tryb gry czy chociaż pomysł na taki i tego w sumie ta gra potrzebowała.

Czy jest soczysty język w instrukcji czy też nie to akurat najmniej ważne w przypadku tej gry

Instrukcję jak trzeba to sobie ściągnę polską ;-)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: yosz »

Jedyne soczystości jakie widziałem w instrukcji to opowiadanie na wstępie i tez nie pamiętam żeby było coś tam bardzo szokującego. Po prostu oddawało dobrze klimat gry.

A skąd te przypuszczenia co zrobią amerykanie? To coś pewnego?
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Dabi »

A skąd te przypuszczenia co zrobią amerykanie? To coś pewnego?
Spojrzałem po jakości wydania innych gier Z-Man i samo to już pozwala wysnuć tezę że w końcu wykonanie gry tej bedzie na odpowiednim poziomie. Bo mechanika już stoi na dobrym poziomie, grywalność również brakuje tylko odpowiedniej oprawy.

Nie sądzę aby Amerykanie uznali krzywy wydruk za integralną część gry i próbowali kopiować to rozwiązanie. ;-)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: yosz »

Przechadzając się dzisiaj po empiku w BC w Warszawie, poniżej półki z książkami Pratchetta, była półka z podręcznikami do RPG . Mocno się zdzwiłem, kiedy pomiędzy podręcznikami do Neuroshimy stała Neuroshima HEX 1 wydanie... teraz leży u mnie na półce. Pudełko lekko obtarte w dwóch miejscach, gra cała, zafoliowana. Ciekawe skąd ją wyciągneli :)

Teraz tylko muszę namówić Agnieszkę żeby chociaż spróbowała ze mną w to zagrać ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: bazik »

http://boardgamegeek.com/thread/313618

ja nie wiem, caly swiat sie nabija z amerykanow ze przemoc i krew w filmie jest ok, a odslonieta piers albo przeklinanie nie jest ok, to pewnie dalo sie domyslec ze beda przewrazliwieni...

(choc troche jestem nieuczciwy, glowne problemy z tym co tam jest (nie wiem ciagle co, nie znalazlem skanow isntrukcji) maja brytyjczycy...)

nie ukrywam ze jakbym na pierwsza komunie czy rocznice (10lat?) kupil komus planszoweczke a tam by k*&% zakrety zaczely od pierwszej strony wyskakiwac, to tez moglbym sie troche zdziwic...

przynajmniej rozumiem skad sie biora takie serwisy jak hard-hex - to ludzie ktorzy zostali bezpowrotnie skrzywieni przeczytaniem tekstu na poczatku regul :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: pomimo »

Przejrzałem instrukcję i rzeczywiście w angielskojęzycznej wersji w opowiadaniu wprowadzającym w świat gry pojawiają się wulgaryzmy:

The Maschines had pinned us down and now they were pounding the shit out of the old pile of rubble we were hiding.
(...)
Motherfucker, was blasting off full auto like a machine gun, punching holes with the massive cannons. (...) When you're fucked, you'd believe in the weirdest shit. And that was weird shit.
(...)
We're never gonna make it to the fucking bikes!


Tyle ile mi sie rzuciło w oczy. Nie wiem czy Amerykanie i Anglicy znaleźli tam może jakieś tłumaczenia z podtekstami, które ich zbulwersowały - możliwe, nie znam angielskiego na tyle, żeby się wypowiadać. Znam jednak ten tekst, bo tłumaczyłem to opowiadanie na niemiecki. Stylistycznie (w wersji polskiej) przydałoby się mu kilka poprawek, tak przy okazji.

Wracając do meritum. Rzeczywiście są tam momenty, gdzie trzeba mocniejszych wyrażeń, tym bardziej, że to niby na froncie i takie tam. Pewnie stąd takie wybiegi tłumacza. O wersji niemieckiej mogę powiedzieć, że pozwoliłem sobie jedynie na jednego małego skromnego Arschlocha (~dupka). Jak dotąd w Niemczech żaden Arschloch szczęśliwie nikogo nie zbulwersował ;-).
Awatar użytkownika
krwck
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: krwck »

"Fuck" jest chyba w anglojęzycznych krajach dość mocnym słowem. A przynajmniej za takie jest traktowane. Razi bardziej niż nasz "przecinek", mimo że u nas ze względu na swoją obcość, dużo mniej. Mogłoby być np. ...to the damn bikes!, brzmi sporo lżej...
krwck, czyt. karwacki :)
kolekcja
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: MichalStajszczak »

Jak rozumiem, problem z "obscenicznym językiem" nie dotyczy właściwej instrukcji, lecz tekstu wprowadzającego w klimat gry. I tu jest faktycznie problem z granicą wieku. Mechanika gry jest do opanowania dla osób w wieku 10+, ale czy klimat gry jest dla takiej grupy wiekowej właściwy? Chociaż freduk, który rozpoczął na bgg ten wątek sam napisał, że jest "mnóstwo gier o wojnie i przemocy odpowiednich dla 10-latków". Czyli jemu klimat gry nie przeszkadza, natomiast przeszkadzają mu wulgaryzmy, użyte we wstępie. Czy musiały one tam się znaleźć? Pewnie lepiej by było, gdyby dało się ich uniknąć, ale czy wtedy dialogi brzmiałyby realistycznie? Mamy tu przecież "język pola walki" i tak delikatny w porównaniu z tym, jaki występuje np. w filmach Pasikowskiego.
Ale te filmy nie są przeznaczone dla 10-latków!
Reasumując: wstęp nie jest aż tak wybitnym dziełem literackim, żeby koniecznie musiał być zachowany w oryginalnej formie, jeżeli może to zaszkodzić dystrybucji gry.
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: adam.lakomy »

Tak na marginesie,

Kupiłem Neuroshime i... Jak dla mnie więcej w niej losowości niż taktyki... Nie wiem czy to tylko takie moje odczucie... Ale jak grałem ostatnio, to moja dziewczyna dociągała takie klocki, że ni jak mogła ze mną wygrać... (Ona grała żółtą armia, ja czerwoną)
EstEst
Posty: 282
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: EstEst »

Bo gracie pewnie w uproszczony wariant z losowaniem żetonów. W instrukcji autor poleca profesjonalny wariant - każdy układa sobie żetony przed bitwą i zna ich kolejność - wtedy losowości brak. A jeśli brak czasu na układanie, a losowość doskwiera, to polecam wariant pośredni: po losowaniu, zawsze jeden wylosowany żeton można wtasować i wyciągnąć inny - co dodaje sporo smaczków do taktyki, a losowość zmniejsza dramatycznie.
Sługa Koła. Młot na humanistów. Miecz w ręku dyrekcji.

Gry EstEsta
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: yosz »

Neuroshima HEX dostała nominację do nagrody The Dice Tower Awards w kategorii "small publisher"
The Dice Tower pisze:The SMALL PUBLISHER award recognizes the best game from any publisher with five or fewer published games.
http://www.thedicetower.com/thedicetowe ... wer_awards
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 401
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 19 times
Been thanked: 24 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: piechotak »

W najnowszym, #5 numerze ŚGP jest reklama trzeciej edycji Neuroshimy Hex wyprodukowanej we współpracy z firmą GRANNA. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: MichalStajszczak »

To jest chyba wersja eksportowa
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: yosz »

ale to znaczy że nie można jej będzie kupić? I jeżeli wersja eksportowa to po co się reklamować w polskim piśmie? Ja jestem zainteresowany kupnem
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Dabi »

A jak rozpoznać wersję drukowaną przez Grannę ? Będzie jakoś oznaczona specjalnie ?

Bo to jest w sumie dobra alternatywa jeśli nie chcę się czekać na wydanie wersji Z-Mana
ODPOWIEDZ