Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Mage Wars

Post autor: Trolliszcze »

eltadziko pisze:Cały czas się waham czy wziąć Arenę, czy Akademię :P Może coś doradzicie? xD
Weź obie =D
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 364
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 127 times
Been thanked: 79 times

Re: Mage Wars

Post autor: eltadziko »

Trolliszcze pisze:
eltadziko pisze:Cały czas się waham czy wziąć Arenę, czy Akademię :P Może coś doradzicie? xD
Weź obie =D
Haha, to byłoby najprostsze rozwiązanie :P Ale jest sporo innych gier i wątpię, bym w Mage Wars grał na tyle dużo, żebym potrzebował aż dwóch wariantów tej gry ;) I tak pewnie by się skończyło na tym, że grałbym tylko w jedną wersję cały czas. Teraz tylko muszę ustalić w którą xD
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Wars

Post autor: okon »

ktoś z Poznania kupuje ?? Ciekaw jestem czy bedzie z kim grac
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Gambit »

3 godziny to jakiś koszmar. Obie strony muszą grać ultradefensywnie i nie znając swoich ksiąg czarów. Poza tym zawsze można ustawić limit czasu na rozgrywkę i po problemie. Arena FTW :)
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Wars

Post autor: pinata »

Trolliszcze pisze:Weź obie
Popieram. I to całkiem serio.

Sam rozważałem wsparcie obu tytułów, mimo że Areny już kiedyś się pozbyłem. W końcu wybrałem samą Akademię, ale cena Areny nadal kusi...
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Yavi »

eltadziko pisze:
Trolliszcze pisze:
eltadziko pisze:Cały czas się waham czy wziąć Arenę, czy Akademię :P Może coś doradzicie? xD
Weź obie =D
Haha, to byłoby najprostsze rozwiązanie :P Ale jest sporo innych gier i wątpię, bym w Mage Wars grał na tyle dużo, żebym potrzebował aż dwóch wariantów tej gry ;) I tak pewnie by się skończyło na tym, że grałbym tylko w jedną wersję cały czas. Teraz tylko muszę ustalić w którą xD
Jeśli 2-3 godzinki na partię i trochę większy próg wejścia (więcej słów kluczowych) Cię nie przerażają, to bierz Arenę. Jeśli przerażają, ale przeżyjesz - bierz arenę :P.
Z drugiej strony kupując Akademię masz zawsze opcję "wejścia na wyższy poziom" nabywając Arenę...
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

eltadziko pisze:Cały czas się waham czy wziąć Arenę, czy Akademię :P Może coś doradzicie? xD
Do Areny mam wątpliwości ze względu na czas rozgrywki - 2-3h wydaje się być trochę długo. Akademia sporo krótsza, można zagrać parę razy pod rząd, ale brak elementu przestrzennego średnio do mnie przemawia. No i Akademia ma mniej bohaterów, a jest tylko trochę tańsza :P
Rozgrywka Areny trwa 1-1,5 godz. W poprzedniej rundzie szczecińskiej ligi wszystkie mecze skończyłem w mniej więcej 45-60 minut.
W ramach zapoznawania się z grą zacznij od trybu uczniowskiego, a następnie do każdego następnego meczu dokładaj około 10-20 punktów do księgi (tylko pomijaj atak o zasięgu 3 dopóki, nie będziecie grać na pełnej arenie). Jak dojdziesz do 80-90 graj na obszarze 3x3 i dodaj kartę zdolności maga. Dzięki temu zaczniesz od prostszych kart i krótszych rozgrywek, a jak będziesz grać na pełnej puli to będziesz już wystarczająco zaznajomiony z zasadami i kartami aby nie zamulać.
eltadziko pisze:
Trolliszcze pisze:Weź obie =D
Haha, to byłoby najprostsze rozwiązanie :P Ale jest sporo innych gier i wątpię, bym w Mage Wars grał na tyle dużo, żebym potrzebował aż dwóch wariantów tej gry ;) I tak pewnie by się skończyło na tym, że grałbym tylko w jedną wersję cały czas. Teraz tylko muszę ustalić w którą xD
Zawsze możesz potraktować Akademię jako rozszerzenie do Areny.
Solar
Posty: 35
Rejestracja: 06 maja 2012, 11:47

Re: Mage Wars

Post autor: Solar »

Ja wsparłem oba tytuły :) i mam nadzieję że w katowicach okolicach znajdę masę chętnych do grania:)

Oczywiście że arena rządzi:) ale w akademie tez pogram:)
Krzycho
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2013, 13:52

Re: Mage Wars

Post autor: Krzycho »

okon pisze:ktoś z Poznania kupuje ?? Ciekaw jestem czy bedzie z kim grac
W Poznaniu jest kilka osób które mają angielskie wersje Areny (z dodatkami), więc jak dojdą nowi gracze z polskim wydaniem to może uda się jakoś rozkręcić jakieś regularne granie :)
Taperonix
Posty: 50
Rejestracja: 11 cze 2015, 21:08

Re: Mage Wars

Post autor: Taperonix »

Warszawa ktoś tu pogrywa? Ktoś zamawiał Arenę?
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: GFP »

Proszę wpsierających Mage Warsa o zapoznanie się z postem http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 51#p791851 oraz odpowiedź. :) Chcemy poznać wasze zdanie.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: pan_satyros »

Czy zakup jednego pudełka do domowego grania na 2 osoby ma sens? (w obu tytułach)
Swego czasu chciałem kupić wydanie ANG, ale odstraszyła mnie opinia, jakoby do sensownej zabawy konieczne były specjalne dodatkowe boxy kart podstawowych.

Ewentualnie czy zakup obu gier rozwiązuje ten problem (jeśli to jest problem)?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Yavi »

pan_satyros pisze:Czy zakup jednego pudełka do domowego grania na 2 osoby ma sens? (w obu tytułach)
Swego czasu chciałem kupić wydanie ANG, ale odstraszyła mnie opinia, jakoby do sensownej zabawy konieczne były specjalne dodatkowe boxy kart podstawowych.

Ewentualnie czy zakup obu gier rozwiązuje ten problem (jeśli to jest problem)?
Zależy, czy grając domowo masz presję na tworzenie turniejowych talii. My nie mamy, więc nie czuliśmy konieczności posiadania dodatkowych kopii tych samych kart z podstawki, chociaż byłem już ze dwa razy bliski dokupienia okazyjnie drugiej podstawki (żeby po prostu mieć więcej kart i możliwości). Aktualnie mamy stworzonych czterech grywalnych magów z kart samej podstawki, więc nie jest źle. Posiadanie Akademii umożliwi Ci korzystanie z jej kart w Arenie, więc będziesz miał ich trochę więcej niż w jednym pudełku (nie wiem na ile okażą się użyteczne). W skrócie: jedno pudełko ma sens, a w przyszłości będziesz mógł sobie ewentualnie dokupić jakiś dodatek, jeśli Ci się spodoba.
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 251 times

Re: Mage Wars

Post autor: toblakai »

Należy również dodać, że w dodatkach do Areny (i do Akademii chyba też) - są dodawane kopie podstawowych kart które zazwyczaj trafiają do każdej księgi. Tak więc w perspektywie czasu wcale nie będzie deficyt się rozrastać ;)
von Klamke
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2013, 00:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Mage Wars

Post autor: von Klamke »

Myślę też, że polska edycja również doczeka się spell tomów, na które składają się dodatkowe kopie kart z podstawki. W cenie niższej od podstawki.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mage Wars

Post autor: rastula »

okon pisze:ktoś z Poznania kupuje ?? Ciekaw jestem czy bedzie z kim grac

ja, banan 2, baku

ale my się chyba słabo towarzysko udzielamy ;)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Mage Wars

Post autor: Banan2 »

rastula pisze:
okon pisze:ktoś z Poznania kupuje ?? Ciekaw jestem czy bedzie z kim grac

ja, banan 2, baku

ale my się chyba słabo towarzysko udzielamy ;)
Bo my jesteśmy koneserami/kolekcjonerami/smakoszami gier i nie szlajamy się byle gdzie :wink:
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mage Wars

Post autor: Marx »

A z innej beczki, czy w Arenie jest jedno z moich ulubionych zaklęć magicznych "alohomora" ? Buduje klimat.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Mage Wars

Post autor: Kisun »

"Errare humanum est"
miszcz
Posty: 178
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Mage Wars

Post autor: miszcz »

Na wspieram.to pojawiły się dodatki, które można sobie dokupić. Dodatkowe kostki, znaczniki. Mam pytanie, czy jak ktoś zamawia obie gry, jest sens kupować dodatkowe kostki czy znaczniki?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Gambit »

miszcz pisze:Na wspieram.to pojawiły się dodatki, które można sobie dokupić. Dodatkowe kostki, znaczniki. Mam pytanie, czy jak ktoś zamawia obie gry, jest sens kupować dodatkowe kostki czy znaczniki?
Znaczniki warto dokupić, jeśli będzie się chciało grać w Arenę w więcej niż 2 osoby.
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Wars

Post autor: pinata »

Gambit pisze:Znaczniki warto dokupić, jeśli będzie się chciało grać w Arenę w więcej niż 2 osoby.
... przy czym znaczniki to nie wszystko. Należy mieć jeszcze dwa takie cuda.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Gambit »

pinata pisze:
Gambit pisze:Znaczniki warto dokupić, jeśli będzie się chciało grać w Arenę w więcej niż 2 osoby.
... przy czym znaczniki to nie wszystko. Należy mieć jeszcze dwa takie cuda.
Albo aplikację na Androida :)
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

Gambit pisze:
pinata pisze:
Gambit pisze:Znaczniki warto dokupić, jeśli będzie się chciało grać w Arenę w więcej niż 2 osoby.
... przy czym znaczniki to nie wszystko. Należy mieć jeszcze dwa takie cuda.
Albo aplikację na Androida :)
Albo drugi core set. ;)
Można się też posiłkować k20 lub k10 do oznaczania zasobów maga.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Mage Wars

Post autor: Piehoo »

Gambita opinie znam, czy znajdzie się ktoś kto jednak preferuje Akademię?
Zazwyczaj nie lubię bawić się w budowanie wymyślnych talii przed grą, jak również cenię szybki setup. Wszystko przemawia za Akademią, a może jednak wskoczyć na Arenę? ;)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
ODPOWIEDZ