Dice Brewing

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Dice Brewing

Post autor: aspo »

Dobry wieczór.

Właśnie odebrałem maty gracza i z niejakim smutkiem zauważyłem, że nie mieszczą mi się w pudełku (I edycja gry). Też tak macie, czy po prostu teraz maty dopasowano do zwiększonego pudełka 2. edycji, a kiedyś wszystko się mieściło? Smutne to, będę musiał obcinać te parę mm.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 436 times
Been thanked: 126 times

Re: Dice Brewing

Post autor: Coen »

aspo pisze:Dobry wieczór.

Właśnie odebrałem maty gracza i z niejakim smutkiem zauważyłem, że nie mieszczą mi się w pudełku (I edycja gry). Też tak macie, czy po prostu teraz maty dopasowano do zwiększonego pudełka 2. edycji, a kiedyś wszystko się mieściło? Smutne to, będę musiał obcinać te parę mm.
Tak to niestety wygląda. Maty trzymam poza pudełkiem.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dice Brewing

Post autor: Board&Dice »

aspo pisze:Dobry wieczór.

Właśnie odebrałem maty gracza i z niejakim smutkiem zauważyłem, że nie mieszczą mi się w pudełku (I edycja gry). Też tak macie, czy po prostu teraz maty dopasowano do zwiększonego pudełka 2. edycji, a kiedyś wszystko się mieściło? Smutne to, będę musiał obcinać te parę mm.
Tak, maty są o dosłownie minimetr, 1,5 większe od pudełka. Ja natomist bym ich nie przycinał, a raczej wsadził między DiceBrewing a inną grę.

Pozdrawiam,
Irek
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Dice Brewing

Post autor: Hipke »

O ile większe są te nowe plansze gracza? I jakie są różnice w żetonach?
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dice Brewing

Post autor: Board&Dice »

Hipke pisze:O ile większe są te nowe plansze gracza? I jakie są różnice w żetonach?
Filip nieco strzela łapami, ale za to są tam chyba odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania:
https://www.youtube.com/watch?v=mGFiHS34qGM
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Dice Brewing

Post autor: Hipke »

O, dzięki. Są wszystkie odpowiedzi, bez chyba ;-) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dice Brewing

Post autor: Board&Dice »

Hipke pisze:O, dzięki. Są wszystkie odpowiedzi, bez chyba ;-) pozdrawiam
To tym bardziej się cieszę ;)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Dice Brewing

Post autor: Veridiana »

Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dice Brewing

Post autor: Board&Dice »

Pięknie dziękujemy GF za recenzję i 7/10.
Natomiast ewolucji Dice Brewing nie koniec a w planach na 2016 jest już coś ciekawego - ale o tym w swoim czasie.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dice Brewing

Post autor: Board&Dice »

Tymczasem dzisiaj do północy promocja w naszym sklepie internetowym na Dice Brewing - w cenie gry zawiera się Dice Tower
Link do sklepu Board&Dice
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Dice Brewing

Post autor: Skryty Planszoholik »

ja w kwestii wariantu rozgrywki chciałem zagaić:

sprawa jest taka, że choć gra jest bardzo przyjemna to w niektórych rozgrywkach może bardzo boleć losowość kości - szczególnie jeśli się kilka razy pod rząd wyrzuca 1ki,2ki,3ki ... fajnie że są maty ze specjalnymi zdolnościami oraz nowa reguła na pozyskiwanie niebieskich kości ALE ciągle i tak każdy woli mieć wysokie rzuty... a zatem:

czy ktoś próbował (może sami autorzy?) zagrać ze wspólną pulą kości? Tzn. jeden gracz rzuca wszystkimi kośćmi graczy (które mają do przerzucenia na początku rundy) a następnie zgodnie z kolejnością rozgrywki każdy gracz zabiera z puli 1 kość dowolnego koloru ALE oczywiście tylko tak, aby liczba i kolor kości które wyciągnie na koniec doboru, odpowiadały liczbie i kolorom kości które do puli włożył. W związku z tym gracz który miał więcej kości do przerzucenia niż inni, na końcu tej fazy dobierałby nadwyżkowe kości już bez czekania na innych graczy, którzy wcześniej wybrali swoje kości. Oczywiście taki wariant wymagałby jakiegoś dodatkowego elementu pilnującego co rundę jaki gracz wkłada jakie kości do puli (karty z kolorami, dodatkowa mini plansza, nieużywane kości z pudełka (po 1 z koloru na gracza) obrócone na odpowiednią ściankę, itp).

co mam nadzieję osiągnąć tym wariantem?
- bardziej wyrównany rozkład kości czyli zminimalizowanie wpływu czynnika losowego na wynik gry
- zamiast losowego rzutu kośćmi, pojawi się wybór, którą z kości chce wziąć wysoką a którą zaryzukuję poczekać, bo może ją zwinąć ktoś inny

co myślę, że może pójść nie tak:
- pilnowanie kto ile kości włożył do puli może być upierdliwe
- gra się nieprzyjemnie wydłuży

ciekaw jestem co o tym myślicie?

przy najbliższej okazji chętnie sam przetestuje taki wariant ale to może nie nastąpić zbyt szybko więc pomyślałem, że się podzielę na forum pomysłem, może ktoś szybciej do tego siądzie, albo może już to próbował?
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Dice Brewing

Post autor: Skryty Planszoholik »

Skryty Planszoholik pisze: czy ktoś próbował (może sami autorzy?) zagrać ze wspólną pulą kości?

ciekaw jestem co o tym myślicie?

przy najbliższej okazji chętnie sam przetestuje taki wariant ale to może nie nastąpić zbyt szybko więc pomyślałem, że się podzielę na forum pomysłem, może ktoś szybciej do tego siądzie, albo może już to próbował?
czyżby
a) nikt nie uznał mojego wariantu za warty uwagi?
b) nikt już nie grał i nie pamiętał jak się gra w DB żeby to ocenić?
c) całe multum zainteresowanych od kilku dni testuje zaciekle wariant na swoich stołach?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dice Brewing

Post autor: Wincenty Jan »

Dobrzy ludzie, zdradźcie mi proszę jak to możliwe , że tak dobra gra jest tak słabo oceniona na BGG?
Nie sugeruje, że to planszówkowy święty graal ale to kawał dobrej gry. Jedtem szalenie zaskoczony tą grą. To jedno z większych pozytywnych planszowkowych zaskoczeń. Wiecie może jak została przyjęta za granicą? Chociaż pewnie ocena na BGG jest odpowiedzią na moje pytanie.
Turnavine

Re: Dice Brewing

Post autor: Turnavine »

A czy ta ocena jest taka ważna? Gra się dobrze sprzedaje, będzie dodatek, nie jest źle. ; )
Tutaj można poczytać co nieco z perspektywy samego wydawnictwa:
http://boardanddice.com/blog_post/2015- ... rzyszlosc/
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dice Brewing

Post autor: Wincenty Jan »

Jasne, ocena nie jest najważniejsza. Miałem na myśli tylko to że według mnie powinna być zdecydowanie wyższa! Dzięki za info o dodatku.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dice Brewing

Post autor: Board&Dice »

Wincenty Jan pisze:Jasne, ocena nie jest najważniejsza. Miałem na myśli tylko to że według mnie powinna być zdecydowanie wyższa! Dzięki za info o dodatku.
Cześć!
Dzięki za Twoją opinię i zdanie. Cóż, przede wszystkim trzeba zacząć, że wiele naprawdę dobrych gier jest ocenianych na BGG od poziomu 6 w górę.
Generalnie na BGG zasada jest jedna - im więcej gier sprzedałeś, tym relatywnie masz wyższą ocenę.
Dodatkowo nasza gra jest nieco... "kontrowersyjna" :)
Nie każdy lubi taki poziom negatywnej interakcji i wzajemnego "przeszkadzania", dodatkowo (jak się okazuje) temat piwny nie zawsze pomaga - ludzie spodziewają się lżejszej gry, wymagającej mniej zaangażowania a tymczasem to nie gra do piwka, a gra która w naszej idei miała przekazać też nieco z zakresu naszej drugiej pasji (jaką jest piwowarstwo).

Cóż, odbiór gry przez rynek to w tym przypadku dość ważna wykładnia - sprzedajemy 3 dodruk, z czego 90% sprzedaży to "zachód", gra sprzedawała się dobrze już drugie Essen z rzędu, co bardzo nas cieszy, a upgrade kit z wersji 1 do dwa rozeszły się jak ciepłe bułeczki.

Co ważne już niebawem będzie naprawdę fajny dodatek, opracowywany przez Bartka Hysyka, który wprowadza naprawdę ciekawe modyfikacje do samej mechaniki. Już niebawem więcej informacji o dodatku :)

Jeszcze raz dzięki za ciepłe słowa :)

Pozdrawiam,
Irek
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Dice Brewing

Post autor: Gromb »

To BAD Company poproszę o pomysł na zgrabne pudełeczko mieszczące podstawkę + dodatek + maty graczy i dice tower.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Kilpa
Posty: 34
Rejestracja: 08 gru 2014, 12:46
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 5 times

Re: Dice Brewing

Post autor: Kilpa »

Witam, to już pewnie gdzieś było ale prosił bym o info o koszulki pasujące do gry.
Dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dice Brewing

Post autor: Karit »

Skryty Planszoholik pisze:
Skryty Planszoholik pisze: czy ktoś próbował (może sami autorzy?) zagrać ze wspólną pulą kości?

ciekaw jestem co o tym myślicie?

przy najbliższej okazji chętnie sam przetestuje taki wariant ale to może nie nastąpić zbyt szybko więc pomyślałem, że się podzielę na forum pomysłem, może ktoś szybciej do tego siądzie, albo może już to próbował?
czyżby
a) nikt nie uznał mojego wariantu za warty uwagi?
b) nikt już nie grał i nie pamiętał jak się gra w DB żeby to ocenić?
c) całe multum zainteresowanych od kilku dni testuje zaciekle wariant na swoich stołach?
Ad a,b,c :) :
Dawno mnie tu nie było, ale pomysl bardzo ciekawy. Chetnie sprawdze w swojej ekipie. Jak Tobie wyszło z takimi zasadami?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dice Brewing

Post autor: Wincenty Jan »

Czym się różni pierwsze wydanie od drugiego? Jest jakas różnica w grafikach, mechanice?
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Dice Brewing

Post autor: Skryty Planszoholik »

Karit pisze:Dawno mnie tu nie było, ale pomysl bardzo ciekawy. Chetnie sprawdze w swojej ekipie. Jak Tobie wyszło z takimi zasadami?
właśnie problem w tym, że pomysł pojawił się po ostatniej rozgrywce w DB i od tej pory nie miałem czasu zagrać :// ale koniecznie daj znać jak wypadło to w twojej ekipie :)
Turnavine

Re: Dice Brewing

Post autor: Turnavine »

Czym się różni pierwsze wydanie od drugiego? Jest jakas różnica w grafikach, mechanice?
Wielkością i jakością niektórych elementów dodano też bodaj nową możliwość wykorzystania niskich wyników. Nic wielkiego w sumie, ale raz wpadła mi pierwsza edycja w ręce na jakimś spotkaniu planszówkowym i wolę jednak swoją, drugą edycję. ; )

Czy coś się rusza może w sprawie dodatku? Od czasu wydania Multiuniversum nie ma chyba nowych wpisów na blogu, a z piwnych informacji pojawiła się tylko ta o karciance Brew Crafters.
ODPOWIEDZ