This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: espresso »

Wiem jak wygląda TotAN - mam na półce i bardzo lubię. Natomiast mało wiem o TWoM. W TotAN księga to centralna część gry. A tutaj jak często czyta się te skrypty? Kolejne wydarzenia i wybory są ze sobą powiązane? Bo z Twojej recenzji bardziej mi przypominały karty rozdroży z Martwej Zimy ("znajdujesz psa: zabierasz czy zostawiasz").
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Gambit »

espresso pisze:Wiem jak wygląda TotAN - mam na półce i bardzo lubię. Natomiast mało wiem o TWoM. W TotAN księga to centralna część gry. A tutaj jak często czyta się te skrypty? Kolejne wydarzenia i wybory są ze sobą powiązane? Bo z Twojej recenzji bardziej mi przypominały karty rozdroży z Martwej Zimy ("znajdujesz psa: zabierasz czy zostawiasz").
Jak pokazałem w recenzji, nie dostałem pełnej księgi, tylko trzy kartki z mini wycinkiem tego co można będzie tam znaleźć. Nie wiem zatem, jak bardzo rozbudowane i rozgałęzione będą to wydarzenia i wybory. Na pewno mogę powiedzieć, że część z nich będzie miała wpływ na rozgrywkę, a nawet na zakończenie gry i prawdopodobnie epilogi postaci.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: yosz »

To jeszcze jak nie macie dość filmików dorzucę nasz live playthrough tylko domontowalem rzut z drugiej kamery. Postaram się to zmontować do krótszej wersji ale nie wiem czy jest na to jeszcze zapotrzebowanie :D

https://youtu.be/0jwS3lQBUFk
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: vojtas »

@ Tycjan, yosz

Wiecie chociaż KIEDY będą jakieś wieści? Ich brak zaczyna mnie męczyć.
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: grabash4u »

a tymczasem, w komentarzach na stronie projektu
Creator Awaken Realms pisze: Hey guys, Sorry for being a little silent today on the comment section, but we were finalizing few things and there are really 2 cool update coming today, so I hope you will be happy with it ;)
Xawras
Posty: 103
Rejestracja: 01 lut 2015, 11:14
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Xawras »

Witam,

Mam 2 pytania, które być może uda się jeszcze zmieścić w nowym FAQ?
Czy planowana jest figurka kota jako jeden z dodatków do kupienia?
Czy byłaby możliwość udostępnienia po zakończeniu kampanii/po wydaniu gry czystych kart bohaterów?

Pozdrawiam
Moja kolekcja, wishlist, na sprzedaż:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Xawras
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Tycjan »

Uwaga, mam komunikat :)

Miło mi ogłosić, że wydawnictwem odpowiedzialnym za wydanie polskiej (i nie tylko) wersji gry “This Wa of Mine Board Game” jest... wydawnictwo Galakta :)

Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://info.znadplanszy.pl/2016/05/25/t ... -medialny/

FAQ 2.0 opublikujemy zaraz jak tylko otrzymamy dostosowane do powyższej informacji odpowiedzi oraz na pytania, które padły dzisiaj.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: TTR_1983 »

Lol

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
robert89ns
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2016, 14:54

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: robert89ns »

Obrazek
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kaimada »

Rodzą się szybkie dwa pytania:
1) Grę od Galakty dostajemy również przez wsparcie na KS?
2) Czy na wsparciu na KS apropo ceny nie wyjdziemy przez kurs funta na wielki minus jako wspierający? Głupio zapłacić 300 zl na KS i zobaczyć SCD Galakty 239 ;)
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: grabash4u »

kaimada pisze:Rodzą się szybkie dwa pytania:
1) Grę od Galakty dostajemy również przez wsparcie na KS?
"ZnadPlanszy.pl":
Dzięki temu nie tylko będziemy mogli kupić grę po polsku w ramach kampanii na Kickstarterze bez konieczności spełnienia progu 500 sztuk zamówionych gier, ale również później, tradycyjnie w sklepie.
kaimada pisze:2) Czy na wsparciu na KS apropo ceny nie wyjdziemy przez kurs funta na wielki minus jako wspierający? Głupio zapłacić 300 zl na KS i zobaczyć SCD Galakty 239 ;)
Podstawka może być tańsza, ale w kampanii, masz już odblokowane 3 mini dodatki każdy ~12 funtów.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2016, 21:27 przez grabash4u, łącznie zmieniany 1 raz.
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

Czyli będzie wersja pl podstawowej gry - super. Niestety nadal nie wiem czy warto wspierać teraz i wspomagać odblokowywanie dodatkowych sg? Bo jak by miały być nie przetłumaczone to czy to ma sens? Wtedy chyba lepiej poczekać i kupić samą grę później i pewnie w podobnej cenie jeżeli nie taniej. A może warto i najwyżej sprzedać te dodatki ang? Przydało by się więcej informacji co wnoszą do gry. Galakta zarobi już na mnie na SW Rebelii a teraz jeszcze WoM :)
"Errare humanum est"
Syndelis
Posty: 122
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Syndelis »

Myślę, że powinno być jasno sprecyzowane, czy SG będą po polsku na koniec kampanii - jeśli nie, to chyba lepiej nie mrozić kasy, poczekać i kupić za złotówki przedpremierowy egzemplarz....
Chętnie pomogę:
Rebel - 5 %
3Trolle - 7 %
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: karawanken »

Super informacja :D
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

Syndelis pisze:Myślę, że powinno być jasno sprecyzowane, czy SG będą po polsku na koniec kampanii - jeśli nie, to chyba lepiej nie mrozić kasy, poczekać i kupić za złotówki przedpremierowy egzemplarz....
Wydaje mi sie, a przynajmniej dla mnie wynika z tego ogloszenia to ze nie bedzie na razie polskich stretch goali

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Syndelis
Posty: 122
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Syndelis »

AkitaInu pisze:
Syndelis pisze:Myślę, że powinno być jasno sprecyzowane, czy SG będą po polsku na koniec kampanii - jeśli nie, to chyba lepiej nie mrozić kasy, poczekać i kupić za złotówki przedpremierowy egzemplarz....
Wydaje mi sie, a przynajmniej dla mnie wynika z tego ogloszenia to ze nie bedzie na razie polskich stretch goali
FB Galakty - odpowiedź na komentarz:
"Potwierdzamy - na chwilę obecną wersję podstawową macie jak w banku. Co do dodatków i rozszerzeń - rozmowy trwają i będziemy Was informować na bieżąco o wszelkich postępach :)"
Chętnie pomogę:
Rebel - 5 %
3Trolle - 7 %
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: crsunik »

Super wiadomość. A możemy teraz rozmawiać tu o samej grze, a o wydaniach i kampanii w innych tematach. Został ogłoszony nowy dodatek i z chęcią poznałbym wasze wrażenia na jego temat;)
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: akahoshi »

ALLELUJA! :wink:
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 143 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: elbruus »

FAQ znadplanszy.pl:
Gdyby jakimś cudem udało się sfinansować podstawkę po polsku na KS, to czy jest szansa na wrzucenie dodatków po polsku na np. Wspieram.to?

Z Kamilem ze Wspieram.to jesteśmy cały czas w kontakcie, ale wygląda na to, że na Wspieram będziemy robić inne projekty, a TWoM damy radę zrobić w całości na KS oraz później, po KS, już tradycyjnie.
Czyli jest szansa na polskie dodatki, pytanie tylko kiedy? :D
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

Pytanie jest czy warto wspierać KS jak się ma dostać polską wersję z angielskimi SG, jeśli potem można dostać wszystko po polsku w sklepie? Po co przepłacać za angielskie SG?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Marx »

Zabawne, bardzo zabawne. Własnie dzisiaj wieczorem poważnie zacząłem zastanawiać się nad wsparciem projektu na KS. A tutaj taka rewelacja :-)
Ostatnio zmieniony 25 maja 2016, 23:04 przez Marx, łącznie zmieniany 1 raz.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: prz22 »

Czyli teraz ludzie zmieniają "nie będę wspierać bo nie będzie polskiej wersji " na "nie będę wspierać bo będzie polska wersja" :D

Super wieści:) dziękujemy komu trzeba za walkę o rodzimych graczy:)
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: grabash4u »

Chyba jednak nie jest tak pięknie jak zakładałem:
update ks #20 pisze:Please note that the aforementioned localizations will include ONLY the Core Game (Stretch Goals and Add – ons will for now remain in English).
Szkoda, bo znowu człowiek się zastanawia, czy nie lepiej czekać do jesieni na sklepową wersję... damn it...
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: piwoslaw »

Chyba jednak sobie daruję. Cieszę sie z polskiej edycji, ale skoro Sg po angielsku to chyba wole poczekac na grę w sklepach. Na razie nie wycofuje wsparcia poczekam jeszcze , jesli bedzie pewne że całość wychodzi przez ks po polsku biorę, jeśli tylko podstawka a sg po angielsku rezygnuje i czekam na gre w sklepach
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: vojtas »

Skoro teraz podstawka jest po polsku i trwają rozmowy co do dodatków, to nie wspieranie KS będzie błędem (oczywiście mam na myśli te osoby, które są zainteresowane grą). Brak nowych chętnych przypieczętuje brak dodatków po polsku.
ODPOWIEDZ