[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

edrache pisze: u mnie to samo - próbowałem coś znaleźć o goldach, ale nie uda mi się :/
Niestety z goldami u Ciebie krucho :wink:

http://www.boardgamegeek.com/user/edrache/geekstuff
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

ok. goldy przekazane.

edrache - w poniedziałek z "nowości" będziemy mieli Lost Valley, więc nie marudź ;-)

p.s.
a skąd ja właściwie mam te goldy?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

sprawdziłem i nie mam złota na bgg. W związku z tym w poniedziałek biorę aparat i będę zarabiał :twisted:

rokter, ciekawe to Lost Valley - na razie widziałem tylko zdjęcia ;) i jest jedno takie. Ciekawe na czym oni grają? Na ceracie? Obrusie? ;)
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

edrache pisze: rokter, ciekawe to Lost Valley - na razie widziałem tylko zdjęcia ;) i jest jedno takie. Ciekawe na czym oni grają? Na ceracie? Obrusie? ;)
Jak to na czym? Na suknie :!: :wink:
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

rokter pisze: p.s.
a skąd ja właściwie mam te goldy?
Od czasu do czasu dostaje się od BGG jako prezent.
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

Pjaj pisze:
rokter pisze: p.s.
a skąd ja właściwie mam te goldy?
Od czasu do czasu dostaje się od BGG jako prezent.
jasne
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

edrache pisze:
Pjaj pisze:
rokter pisze: p.s.
a skąd ja właściwie mam te goldy?
Od czasu do czasu dostaje się od BGG jako prezent.
jasne
To "jasne" zabrzmiało nieprzekonująco. Czyżbyś sugerował, że celem pozyskania goldów jestem w stanie oszukać nawet Boardgamegeek? :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: maluman »

Po 1. Uważam że nadal powinniśmy być aktywni tutaj. Tam - jak napisałem - można wpisywać ewentualne ustawki, być może wyniki rozgrywek(?) i rzeczy które zaśmiecałyby to forum.
Po 2. Nie chcę GeekGoldów. Jako fundator Gramajdy przypisuję sobie prawo do sprawowania nad nim pieczy i nie zmieniania nazwy :). Jeśli ktoś chce się dołączyć, płaci 100 GG.

Żartowałem.

Pozdrawiam, m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

rokter pisze:To "jasne" zabrzmiało nieprzekonująco. Czyżbyś sugerował, że celem pozyskania goldów jestem w stanie oszukać nawet Boardgamegeek? :-)
Bardziej chodziło mi o to, że ja nie dostałem jeszcze żadnego prezentu, ale miło że się "obnażyłeś" na forum. Teraz wszyscy poznają prawdę :twisted:
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

edrache pisze:
rokter pisze:To "jasne" zabrzmiało nieprzekonująco. Czyżbyś sugerował, że celem pozyskania goldów jestem w stanie oszukać nawet Boardgamegeek? :-)
Bardziej chodziło mi o to, że ja nie dostałem jeszcze żadnego prezentu, ale miło że się "obnażyłeś" na forum. Teraz wszyscy poznają prawdę :twisted:
hehehe... no kto jak kto, ale ja nie muszę się się z oszukiwaniem "obnażać" (to tak, jakbym nagle zdekonspiorwał się na forum z informacją, że gram w planszówki ;-). Twoją sugestię potraktowałem raczej jako powód do dumy - wynika z tego przecież, że jestem tak dobry, iż nawet BGG daje się nabrać na moje ciemne sztuczki.
Dziękuję, ocierając łzę wzruszenia :-)

p.s.
Ufff... udało mi się wreszcie dopisać nowe gry do naszej alibijskiej kolekcji...
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 653 times
Been thanked: 528 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Harun »

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że się pojawię w poniedziałek, zwłaszcza że niestety ominą mnie gry w weekend. (Wiem Radku, że to czytasz, zobacz jak mi się serce kraje).

Jeżeli faktycznie przyjdę to wezmę zgodnie z życzeniami: Timbuktu i Brass.

Czy Byzantium i Siena będą dostępne? Ewentualnie through the desert?
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

edrache pisze:
rokter pisze:To "jasne" zabrzmiało nieprzekonująco. Czyżbyś sugerował, że celem pozyskania goldów jestem w stanie oszukać nawet Boardgamegeek? :-)
Bardziej chodziło mi o to, że ja nie dostałem jeszcze żadnego prezentu, ale miło że się "obnażyłeś" na forum. Teraz wszyscy poznają prawdę :twisted:
Muszę zmartwić roktera. Przeprowadziłem małe dochodzenie i musiałem z przykrością stwierdzić, że jego umiejętności oszukiwania nie zrobiły chyba jednak na BGG żadnego wrażenia :( i dostał prezent z przydziału. Tyle że ostatni prezent od BGG był 17.03.2006 r. a edrache zapisał się na BGG dopiero we wrześniu 2006 r.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2008, 13:19 przez Pjaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

maluman pisze:Po 1. Uważam że nadal powinniśmy być aktywni tutaj. Tam - jak napisałem - można wpisywać ewentualne ustawki, być może wyniki rozgrywek(?) i rzeczy które zaśmiecałyby to forum.
Rozumiem, że teraz przyszła pora wyborów na stanowisko kronikarza, a może raczej księgowego, który będzie wszystkie wyniki spisywał :wink:
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

A propos wyników - to jest kolejna rzecz, która jest niedopracowana w BGG, jak już zrobili coś takiego jak games played, to dobrze by było też wybierać z listy osoby, które grały i kto wygrał. Już sobie wyobrażam te piękne statystyki itd. :)
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 169
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Kmet »

Harun pisze:
Czy Byzantium i Siena będą dostępne? Ewentualnie through the desert?
Przez pustynię ...wstyd się przyznać, ale od czasu kiedy dostałem (pod choinkę) nie zagrałem w to jeszcze.
Jeżeli w weekend zdążę przejść przez instrukcję - przyniosę.
Chyba, że ktoś w to grał i mi wytłumaczy :).

Kmet
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Wlasnie wrocilam z wakacji :D i mam male pytanie co do ostatniego spotkania - od kogo i co dostaliscie do przykrycia stolow? Bo jezeli takie biale koronkowe obrusy i nie od szefa tylko od kogos innego to nastapila mala pomylka.
Szefowi wyraznie tlumaczylam ze potrzeba nam cos gladkiego i w calosci i obiecal ze zalatwi nam inne od tych ktore mamy na skladzie (czyli wlasnie bialych i dziurawych).
Squirrel pisze: specjalnie dla nas przywiezione obrusy :D Niestety nie widzialam jak wygladaja, podobno sa w kolorach pastelowych.
A tak w ogole to jak pisalam wczesniej cerata rulez! :P
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Squirrel pisze: od kogo i co dostaliscie do przykrycia stolow? Bo jezeli takie biale koronkowe obrusy i nie od szefa tylko od kogos innego to nastapila mala pomylka.
nastąpiła mała pomyłka ;-)
ale i tak wszyscy byliśmy pod wrażeniem miłego gestu ze strony szefostwa :-)

p.s.
kto wziął ceratę po ostatnim spotkaniu?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: maluman »

rokter pisze:kto wziął ceratę po ostatnim spotkaniu?
Szefowa (tak mi się wydaje) zwinęła w rulon i wzięła na przechowanie.

m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

Tyle tematów od odstatniego spotkania, ze nie dam rady skomentowac wszystkiego :)
Obrusy zdecydowanie mi sie nie podobaja, ale trzeba przyznac uczciwie, ze zapobiegaja wpadaniu drobnych elementow w szpary.

Arkham Horror rzeczywiscie moglby byc klimatyczny w innym miejscu, ciesze sie ze moje wysilki wprowadzenia chociaz namiastki klimatu zostaly zauwazone. Wprawdzie nie jest to RPG, ale mila jego namiastka. Mechanika, wymaga jednak kilku modyfikacji. Zupelnie nie wiem z czego wynikala latwosc w wystrzeliwaniu hord potworow przez graczy.

Milo sie gralo takze w kota (w koncu nie bylem ostatni), Mall of Horror i Saboteur (nie sadzilem, ze bede jeszcze czerpal przyjemnosc z tej gry).

Krotko, bo czasu ostatnio brak. Do zobaczenia jutro.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Jutro mają na 99% być obiecane nam obrusy - które wiem po ustaleniu z szefem ze nie są dziurawe, tylko gładkie i podobno nieśliskie (i nie są to na pewno obrusy które dostaliście ostatnio, jak je ktoś Wam da to mówcie że chcecie inne).

Ceratka leży grzecznie w kuchni - postaram się jutro być wcześniej i wszystko załatwić osobiście możliwe jednak że coś mi wypadnie, więc jakby co schowana jest za piecem i tak trzeba powiedzieć osobie która będzie jutro pracować.

Powstrzymajcie się proszę z zakupem innych cerat itd. bo może akurat te dostarczone przez Alibi nam podpasują - a na ewentualne wydawanie pieniędzy zawsze będzie czas.
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Hmmm... czy ktoś mi może wytłumaczyć na czym stanęło jeśli chodzi o przykrycie stołów?

Ponieważ szef obiecał mi obrusy a szefowa usłyszała od kogoś tydzień temu że już na wszystkie stoły mamy ceraty -> w efekcie pokłóciła się z szefem i obrusów nie wyprała a ja zgarnęłam przed chwilą za to ochrzan :(

Mamy się zdeklarować czy chcemy te obrusy za tydzień czy w ogóle nie, dziś ich jednak nie będzie (bo są niewyprane). Jakby co, możemy składować cokolwiek do przykrycia stołów przyniesiemy.

Będę ok.18 Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Squirrel pisze:

Hmmm... czy ktoś mi może wytłumaczyć na czym stanęło jeśli chodzi o przykrycie stołów?

Ponieważ szef obiecał mi obrusy a szefowa usłyszała od kogoś tydzień temu że już na wszystkie stoły mamy ceraty -> w efekcie pokłóciła się z szefem i obrusów nie wyprała a ja zgarnęłam przed chwilą za to ochrzan :(
Tydzień temu była jedna cerata kupiona na próbę i obrusy od szefostwa (ale to "pomyłkowe", dziergane). Dziś dzięki pjajowi zobaczymy także w akcji sukno. Żadne ostateczne ustalenia tydzień temu nie zapadły. Przykro mi, że dostałaś ochrzan za coś zupełnie niezawinionego...
Squirrel pisze:
Mamy się zdeklarować czy chcemy te obrusy za tydzień czy w ogóle nie, dziś ich jednak nie będzie (bo są niewyprane).
Obrusy za tydzień oczywiscie chcemy, ale nie widzielismy ich jeszcze na oczy, wiec trudno mi powiedzieć, na co ostatecznie zdecyduje się większość (tzn. czy to będzie wypróbowana w zeszlym tygodniu cerata, czy testowane dziś sukno, czy też obrusy, które zobaczymy za tydzień). Penie najlepiej będzie podjąć decyzję za tydzień, kiedy zobaczymy wszystkie trzy propozycje obok siebie.
Squirrel pisze:
Jakby co, możemy składować cokolwiek do przykrycia stołów przyniesiemy.
To świetna wiadomość. Dzięki.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Squirrel pisze: w efekcie pokłóciła się z szefem i obrusów nie wyprała a ja zgarnęłam przed chwilą za to ochrzan :(
No to niefajnie rzeczywiście wyszło. Squirrel należy się dzisiaj zdecydowanie jakaś rekompensata - sposoby zadośćuczynienia już zostały opisane przez roktera i można je znaleźć w wątku dotyczącym Barda :wink:

Sukno na próbę zamówiłem już wcześniej, dzisiaj jadę je odebrać, więc jakieś przykrycie dzisiaj będzie.
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: maluman »

Squirrel pisze:...Ponieważ szef obiecał mi obrusy a szefowa usłyszała od kogoś tydzień temu że już na wszystkie stoły mamy ceraty -> w efekcie pokłóciła się z szefem i obrusów nie wyprała a ja zgarnęłam przed chwilą za to ochrzan :(
Jeśli dobrze pamiętam, to ja mówiłem szefowej oddając na przechowanie ceratę, że coś sobie skombinujemy, bo te obrusy się nie sprawdziły. Wszystko przez to że Ciebie tydzień temu nie było (dostaniesz ochrzan :P ), albo jak kto woli - przez to, że nie pamiętaliśmy, że obrusy miały być pastelowe, wtedy wiedzielibyśmy że to nie to :/

m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

maluman pisze:przez to, że nie pamiętaliśmy, że obrusy miały być pastelowe, wtedy wiedzielibyśmy że to nie to :/
Moja żona zawsze twierdzi, że faceci się nie znają na kolorach, więc jest jeszcze opcja, że nie wiedzieliście, jakie to są pastelowe :wink:
ODPOWIEDZ