Potion Explosion / Wybuchowa Mieszanka (S. Castelli, A. Crespi, L. Silva)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: blazej »

Podejrzewałem, że to kwestia złego tłumaczenia, ale nie miałem czasu spojrzeć do oryginalnej instrukcji.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: donmakaron »

Nie zawsze udaje się robić 2 eliksiry co turę. Wszystko przecież zależy od układu na podajniku, na cztery osoby podajnik bywa pustawy, a wzięcie dużej ilości kulek nie zawsze zapewnia kulki w różnych kolorach. Dlatego czasem warto brać te mniej punktowane (zwłaszcza jeśli załatwią nam żeton +4 za dopełnienie do trójki lub piątki). Czasem też widzimy, że przeciwnik zaraz skończy grę i możemy chcieć wziąć eliksiry, które na 100% zrobimy, a nie ryzykować wzięcie dużych, które może zrobimy. O podbieraniu eliksirów przeciwnikom nie wspominając.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 430 times
Been thanked: 126 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Coen »

blazej pisze:Podejrzewałem, że to kwestia złego tłumaczenia, ale nie miałem czasu spojrzeć do oryginalnej instrukcji.
Co do instrukcji, to w kolejnej wersji warto też poprawić słówko "ingediencji", które parę razy jest tam użyte zamiast ingrediencji :)
Jakoś mnie to strasznie irytowało, jak w kolejnych po sobie zdaniach raz słówko jest dobrze napisane, a raz źle :twisted:
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8787
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2696 times
Been thanked: 2370 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Curiosity »

...a najlepiej w ogóle zastąpić je słowem "składniki".
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Marudka
Posty: 140
Rejestracja: 13 lip 2015, 09:09
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Marudka »

Curiosity pisze:...a najlepiej w ogóle zastąpić je słowem "składniki".
Dla mnie to i tak są kulki 8)





W jakim stanie są wasze dozowniki po kilkunastu partiach? Za każdym razem gdy ktoś odrzuca większą ilość kulek patrzę na swój z niepokojem :oops:
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Yavi »

Marudka pisze: W jakim stanie są wasze dozowniki po kilkunastu partiach? Za każdym razem gdy ktoś odrzuca większą ilość kulek patrzę na swój z niepokojem :oops:
Nasz się trzyma, ale staramy się ostrożnie wrzucać do niego kulki - z niewielkiej wysokości i raczej delikatnie. Przed każdą grą upewniam się tylko czy przednia część (ta blokująca kulki przed wypadnięciem) jest wsadzona w wycięcia na dole - w innym wypadku potrafi się niebezpiecznie wyginać pod ciężarem kulek.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: rattkin »

donmakaron pisze:Nie zawsze udaje się robić 2 eliksiry co turę. Wszystko przecież zależy od układu na podajniku, na cztery osoby podajnik bywa pustawy, a wzięcie dużej ilości kulek nie zawsze zapewnia kulki w różnych kolorach.
W moich grach, raczej nie. Od 3-4 tury, wszyscy trzaskają po dwa eliksiry, wtedy kulki wracają do podajnika na koniec tury i znów jest z czego wybierać. Oczywiście, trzeba sobie tak brać nowe eliksiry, żeby zwiększać szanse, ale ogólnie użycie pomocy profesora oraz same eliksiry zwykle dają duże ilości kulek po odpowiednim zachachmęceniu. Oczywiście, zdarza się, że nie uda się zrobić drugiego eliksiru, ale to sporadyczne przypadki (najczęściej gdy ktoś zakosi nam trzy kulki z kolby). Często pierwszy zrobiony eliksir od razu boostuje zrobienie drugiego, i tak to się kręci. Jeśli ma się jeszcze 2-3 zapasowe w odwodzie, to udaje się zrobić dwa.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8787
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2696 times
Been thanked: 2370 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Curiosity »

A może by tak skleić podajnik na kulki? I tak się go nie rozkłada. Ktoś już może kleił?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: yosz »

Gdyby ktoś chciał przeczytać moje zdanie na temat gry to zapraszam na bloga: http://marcinkrupinski.znadplanszy.pl/2 ... mieszanka/

Albo na youtube do obejrzenia recenzji w trzy minuty (lub krócej) https://www.youtube.com/watch?v=XJzcVt3C1uI
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Kisun »

Ekstra filmik i w dodatku w trzy minuty. Lub krócej ;)
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: crsunik »

Hm, ktoś trafił na kopię gry gdzie brakowało elementów stojaka na kulki?
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Karit »

Instrukcja do tej gry sprawiła iż mocno musiałem zastanowić się nad poziomem mojej wiedzy: czytam pierwsze strony i widzę "ingediencje", czytam dalej i to samo. Myślę, kurde może naprawdę tak się to pisze, a ja całe życie byłem w błędzie. Na szczęście w końcu pojawiło się "ingRediencje".
Kto to sprawdzał? 50% ingediencji w tej instrukcji :D
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: mikeyoski »

A można było użyć mniej "naukowych" składników :-)

Tapnięte z espiątki
Thanes
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2016, 20:19
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Thanes »

Witajcie, forum śledzę od kilku lat. Teraz wychodzę ze strefy nasłuchu niestety ze smutną sprawą. Chciałbym wszystkich przestrzec przed aktualnym nakładem gry wydawanym przez wydawnictwo R. W mojej grze kulki żółte i czerwone nie zostały w ogóle pokryte farbą. Są prawie przezroczyste przez co mieszają się w podajniku z czarnymi i ze sobą. Wydawnictwo nie widzi w tym żadnego problemu i stwierdziło, że wszystkie gry takie są (grałem u znajomych i kulki są piękne). Nie widzi też problemu, że wypuściło taka partię bo stwierdziło, że taka jest ich technologia produkcji...
Paeonia
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2016, 23:18
Been thanked: 3 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Paeonia »

Mozesz zamiescic zdjecie?
Kupilam Wybuchowa Mieszanke kilka dni przed swietami i u mnie kulki wygladaja tak jak powinny.
Kolekcja
brak polskich liter ;)
Fojtu
Posty: 3393
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 561 times
Been thanked: 1266 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Fojtu »

Ja też mam średniej jakości kulki, pod kątem czasem trochę gorzej widać jakiego koloru coś jest. Niektóre czarne wyglądają na srebrne, inne są mocno przezroczyste itp. Trochę słabe ze strony producenta, szczególnie, że młodsza widownia albo ktoś słabiej widzący kolorki może mieć większe problemy.
Thanes
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2016, 20:19
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Thanes »

Na 22 żółte kuli jedna jest pomalowana w 50%(1) i jedna w 25%...reszta sh*t Obrazek
Fojtu
Posty: 3393
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 561 times
Been thanked: 1266 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Fojtu »

Holy fuck, czegoś takiego się nie spodziewałem, wycofuję swoje narzekania : :lol:
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: kali »

Moje czerwone (też większość) są w podobnym stanie. Bardziej wygląda to tak jakby były maźnięte tylko z jednej strony i to ledwo. Napisałem, zobaczymy. Bo na razie bez silnego światła zdarza się pomylić żółte z czerwonymi.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Thanes
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2016, 20:19
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Thanes »

Mi wydawnictwo odpisało, że taka jest produkcja i tak musi być. Jak można wypuścić taki badziew? Nikt nie dba o jakość? Inne wydawnictwa potrafią wymienić cały nakład kart w grze jak sie odcienie rewersów nie zgadzają, a Rebel wypuszcza kulki bez kolorów w grze o kolorowych kulkach.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8787
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2696 times
Been thanked: 2370 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Curiosity »

Wiedziony ciekawością, sprawdziłem swoją kopię gry. I małe zaskoczenie.
O ile poszczególne kolory wyraźnie się od siebie różnią, to zamieszczone w osobnym woreczku "zapasowe" kulki mają dużo intensywniejszy kolor, niż te, którymi się gra.

Moje żółte są słabo wybarwione. Powiedziałbym, że bardziej "żółtawe" niż żółte. Niemniej jednak, wyraźnie się odróżniają od innych kolorów.

Po kliknięciu w miniaturkę, otworzy się zdjęcie w dużym rozmiarze.

Obrazek
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: kwiatosz »

Z partii na partię to się różni, zapasowe kulki, które Rebel mi dosłał, też mają nieco inne odcienie i intensywność. Tam ktoś chochlą barwnik leje ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Wroobel
Posty: 370
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 34 times
Been thanked: 18 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Wroobel »

Kurcze, właśnie przymierzałem się do zakupu ale teraz przez ten kolor kulek to mam wątpliwości.
Gdyby chociaż można było zerknąć do środka zanim kupię :D
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: kwiatosz »

Generalnie kolory między sobą są rozróżnialne bez problemu, nie ma powodu się wahać.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Paeonia
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2016, 23:18
Been thanked: 3 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: Paeonia »

Wroobel pisze:Kurcze, właśnie przymierzałem się do zakupu ale teraz przez ten kolor kulek to mam wątpliwości.
Gdyby chociaż można było zerknąć do środka zanim kupię :D
Kupuj bez wahania! Gra jest bardzo fajna.

Wyciagnelam prze chwila pudlo z Wybuchowa Mieszanka spod sterty innych pudel zeby popatrzec na kulki i faktycznie tez nie mam doskonalych kulek zoltych i czerwonych ale w niczym to nie przeszkadza. Kulki niebieskie i czarne sa jednolicie zabarwione, natomiast zolte i czerwone maja takie smugi. Nie wplywa to w niczym na gre, sa caly czas latwo rozroznialne jedne od drugich a gralam przy roznym swietle.

Moze jak sie zmobilizuje pozniej to zrobie i zamieszcze zdjecie :wink:
Kolekcja
brak polskich liter ;)
ODPOWIEDZ