Cry Havoc (G. Rodiek, M. Oracz, M. Walczak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Dellas »

Wolę porozmawiać o samej grze
O! to jest to o czym chciałbym poczytać w tym wątku.
Dopiero jak zwróciłem uwagę na temat Twojego trollingu zacząłeś dyskutować o grze a nie jej cenie, a w zasadzie opisywałeś jak ewolucja prototypowania gry Ciebie urzekła. O samej grze nie powiedziałeś praktycznie nic w przeciwieństwie do mnie, bo jako pierwszy w tym wątku opisywałem mechanikę gry (zwłaszcza tryb walki) i bardzo grę chwaliłem.
Zatem proszę bardzo, chętnie zapoznam się z dyskusją na temat mechaniki gry, jej dynamiki, asymetryczności, stylu i trybu walki, Twoich doświadczeń w ogrywaniu prototypu. Jestem tym bardzo zainteresowany.
Natomiast jak już wymawiasz komuś i oczekujesz treści od wątku to ją także dostarcz, aby dyskusja nie sprowadzała się jedynie do ceny. A na razie o grze bardzo mało wiadomo (oprócz tych co grali i jednego wywiadu na YT), zatem cena jest jednym z nielicznych namacalnych faktów, które można komentować.
Awatar użytkownika
Macok
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: NeoGliwice 3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Macok »

mauserem pisze:Kemet też pierwotnie taki tani nie był
Moze cos zle pamietam, ale Kemet jak go kupowalem (a bylo to 3.5 lat temu, na swieta) mial jedynke z przodu we wszystkich sklepach. Nawet w tych najdrozszych. Mozna go bylo spokojnie dorwac za ~50% SCD Cry Havoca.

Mam nadzieje ze bedzie sie mozna bedzie dorwac do CH na Pionku.
Spoiler:
Owned
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: mauserem »

Dellas pisze:
Wolę porozmawiać o samej grze
O! to jest to o czym chciałbym poczytać w tym wątku.
Dopiero jak zwróciłem uwagę na temat Twojego trollingu zacząłeś dyskutować o grze a nie jej cenie, a w zasadzie opisywałeś jak ewolucja prototypowania gry Ciebie urzekła. O samej grze nie powiedziałeś praktycznie nic w przeciwieństwie do mnie, bo jako pierwszy w tym wątku opisywałem mechanikę gry (zwłaszcza tryb walki) i bardzo grę chwaliłem.
Zatem proszę bardzo, chętnie zapoznam się z dyskusją na temat mechaniki gry, jej dynamiki, asymetryczności, stylu i trybu walki, Twoich doświadczeń w ogrywaniu prototypu. Jestem tym bardzo zainteresowany.
Natomiast jak już wymawiasz komuś i oczekujesz treści od wątku to ją także dostarcz, aby dyskusja nie sprowadzała się jedynie do ceny. A na razie o grze bardzo mało wiadomo (oprócz tych co grali i jednego wywiadu na YT), zatem cena jest jednym z nielicznych namacalnych faktów, które można komentować.
W takim razie polecam lekturze ten wątek
oraz ten, gdzie też ludzie odrobinę piszą
Ostatnio zmieniony 09 cze 2016, 11:03 przez mauserem, łącznie zmieniany 1 raz.
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Kisun »

Słusznie :) Na angielskiej stronie sklepu kosztuje taniej bo 75dol czyli aktualnie około 286zł zawsze można tam kupić.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Dellas »

W takim razie polecam lekturze ten wątek
oraz ten, gdzie też ludzie odrobinę piszą
Ooo i tego własnie oczekiwałem ;) Choć informacje dość stare i sprzed tym jak grałem w prototyp, ale zawsze coś. Dzięki.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: Bary »

W sumie te wątki przydałoby się scalić.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: mauserem »

Macok pisze:
mauserem pisze:Kemet też pierwotnie taki tani nie był
Moze cos zle pamietam, ale Kemet jak go kupowalem (a bylo to 3.5 lat temu, na swieta) mial jedynke z przodu we wszystkich sklepach. Nawet w tych najdrozszych. Mozna go bylo spokojnie dorwac za ~50% SCD Cry Havoca.

Mam nadzieje ze bedzie sie mozna bedzie dorwac do CH na Pionku.
No i wszystko się zgadza :mrgreen: - SCD Kemeta to 199,95zł - 3.5 roku temu USD kosztował pewnie jakieś 3.00zł :D
a to daje mniej-więcej $65 (a mam wrażenie że Matagot w dniu premiery w 2012 roku drożej wyceniał ten tytuł)
Dellas pisze:
W takim razie polecam lekturze ten wątek
oraz ten, gdzie też ludzie odrobinę piszą
Ooo i tego własnie oczekiwałem ;) Choć informacje dość stare i sprzed tym jak grałem w prototyp, ale zawsze coś. Dzięki.
płoszę bałdzo ;)

jestem za scaleniem wątków (o ile to wykonalne)
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Cry Havoc

Post autor: galthran »

mauserem pisze:No i wszystko się zgadza :mrgreen: - SCD Kemeta to 199,95zł - 3.5 roku temu USD kosztował pewnie jakieś 3.00zł :D
a to daje mniej-więcej $65 (a mam wrażenie że Matagot w dniu premiery w 2012 roku drożej wyceniał ten tytuł)
Obecna SCD Kemeta na oficjalnej stronie matagota to 55 euro, czyli ~63$, zatem cena wbrew Twojej teorii nie spadła i mieści się w widełkach CH, a de facto w Polszcze nadal cena sugerowana o 100 PLN mniej...
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Cry Havoc

Post autor: xelos80 »

Kisun pisze:Słusznie :) Na angielskiej stronie sklepu kosztuje taniej bo 75dol czyli aktualnie około 286zł zawsze można tam kupić.
Kurcze faktycznie. No to wg mnie Portal ostro przegiął. Oficjalnie uznał chyba ze Polacy zarabiają wiecej niż Zachód.
Nigdy nie byłem hejterem Portalu bo robił dobre gry i w normalnej cenie. Ale gdy widze ze zagranicznych graczy traktuje lepiej a teraz nawet i mają lepsza cenę to chyba przejdę na tą drugą stronę.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: kwiatosz »

Jeszcze niedawno te same 75 $ to było ponad 300 złotych - myślę, że rozpatrywanie po kursie dolara, którym za produkcję w Chinach się (chyba) nie płaci, nie do końca ma sens.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Cry Havoc

Post autor: xelos80 »

kwiatosz pisze:Jeszcze niedawno te same 75 $ to było ponad 300 złotych - myślę, że rozpatrywanie po kursie dolara, którym za produkcję w Chinach się (chyba) nie płaci, nie do końca ma sens.
Ale to znaczy i tak że Portal zrównuje portfele polaków z Zachodem. I albo za mało żąda sobie na zachodzie albo za duzo u nas.
Jak widać po innych grach polska wersja na ogół jest sporo tańsza od angielskiej. Patrząc na wspomniany wcześniej Kemet w USA sprzedaje się za 50$ w 3T 160zł bez zadnych zniżek.
Poza tym 300 zł / 75$ daje nam kurs 4 zł. Ostatnio 4 zł było w lutym wiec Portal po prostu wziął najładniejsze zaokrąglenie waluty które wychodzi niestety na niekożyść polaków. Czemu nie przyjął 3.9 albo 3,8, albo czemu nie sprzedaje za 80$ a u nas za 299. Wtedy bym mógł założyć ze jednak chociaz troche myśla o polskich graczach a tak widzę tylko ze juz nie myślą w złotówkach tylko w dolarach.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2016, 13:24 przez xelos80, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Cry Havoc

Post autor: ramar »

kwiatosz pisze:Jeszcze niedawno te same 75 $ to było ponad 300 złotych - myślę, że rozpatrywanie po kursie dolara, którym za produkcję w Chinach się (chyba) nie płaci, nie do końca ma sens.
Właśnie dolary, to najpopularniejszy [preferowany] środek płatniczy w Chinach za towary/produkty wysyłane w świat.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: kwiatosz »

Kemet to jest jakiś ewenement i nie wiem na czym to polega, zastanawiałem się nad tym kupując. Może przy produkcji złotówka jakoś wspaniale stała. Natomiast dla bardzo wielu gier różnice są kosmetyczne, więc nie widzę powodu pisać, że skoro Kemet jest tak dużo tańszy, to wszystko powinno być. Zakazane gwiazdy są tańsze ze 20 złotych raptem, z tego co kojarzę to generalnie gry robione w Chinach kosztują podobnie.
Edit: no i nie można zapominać, że ceny w dolarach nie zawierają VATu, a to jest też ładny kawałek ceny.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: mauserem »

kwiatosz pisze:Jeszcze niedawno te same 75 $ to było ponad 300 złotych - myślę, że rozpatrywanie po kursie dolara, którym za produkcję w Chinach się (chyba) nie płaci, nie do końca ma sens.
coraz częściej się nie płaci - po ostatnich ruchach ichniego banku centralnego - podwykonawcy w chinach zdecydowanie preferują rodzime renminbi (CNY) :mrgreen:
Ale w rozmowach z nimi nadal jako referencji lepiej używać dolara. Kiedy używają euro zaczynają mataczyć ;)

Portal priorytetowo traktuje rynek US, więc lepiej przyjąć, że kalkulują w USD :) przejechać się na zmianach kursu to niefajna sprawa. A przy okazji widać ładnie, że gra była kalkulowana przy wyższej cenie dolara - stąd mamy ten rozjazd :D
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Rocy7 »

Trochę mała różnorodność modeli jak za taką cenę, czy będą miały różne pozy?
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: TTR_1983 »

228 w 3Trollach zupełnie inaczej wygląda ;)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Banan2 »

TTR_1983 pisze:228 w 3Trollach zupełnie inaczej wygląda ;)
Nawet mniej, bo ok. 214 PLN (przy najczęstszej zniżce okazjonalnej 6%). Przy 10% (ale to bywa bardzo rzadko) jest ok. 206 PLN. I to jest bardzo uczciwa cena.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: TTR_1983 »

Banan2 pisze:
TTR_1983 pisze:228 w 3Trollach zupełnie inaczej wygląda ;)
Nawet mniej, bo ok. 214 PLN (przy najczęstszej zniżce okazjonalnej 6%). Przy 10% (ale to bywa bardzo rzadko) jest ok. 206 PLN. I to jest bardzo uczciwa cena.
Pozdrawiam
Dlatego właśnie dla 8 jakiś kart nie warto wg mnie kupować od Portalu bezpośrednio.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Cry Havoc

Post autor: KrzysiekL »

Przy 51MS forma kampanii i customowe elementy mnie skusiły, ale 8 kart za blisko 100 pln więcej to chyba faktycznie trochę drogo... ;)
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Dellas »

Przy 51MS forma kampanii i customowe elementy mnie skusiły, ale 8 kart za blisko 100 pln więcej to chyba faktycznie trochę drogo... ;)
To samo zrobił Cube w przedsprzedaży Magii i Myszy. Jak okazało się że cena była o 60-80zl droższa niż w innych sklepach, to nikomu nie chciało się kupować u wydawcy dla dodatkowej sakiewki czy dodatkowego rozdziału w pdfie. Teraz Cube wyciągnął wnioski i przedsprzedaż Martwej Zimy czy Seafalla wyglada całkiem inaczej.
Dlatego właśnie dla 8 jakiś kart nie warto wg mnie kupować od Portalu bezpośrednio.
Warto zauważyć, że najprawdopodobniej te 8 kart dodatkowych będzie mozna kupić za jakiś czas w sklepie internetowym Portalu w okolicach 10zł.

Zasadniczo mnie interesuje najbardziej to czy w ten weekend będzie można zagrać w CH i czy będzie dostępna już finalna wersja czy nadal prototyp.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Banan2 »

Dellas pisze:
Przy 51MS forma kampanii i customowe elementy mnie skusiły, ale 8 kart za blisko 100 pln więcej to chyba faktycznie trochę drogo... ;)
To samo zrobił Cube w przedsprzedaży Magii i Myszy. Jak okazało się że cena była o 60-80zl droższa niż w innych sklepach, to nikomu nie chciało się kupować u wydawcy dla dodatkowej sakiewki czy dodatkowego rozdziału w pdfie. Teraz Cube wyciągnął wnioski i przedsprzedaż Martwej Zimy czy Seafalla wyglada całkiem inaczej.
No dokładnie tak. Gdyby Portal zrobił to co Cube, czyli np. ogłosił przedsprzedaż w cenie 199 PLN dorzucając jeszcze karciany bonus to publika już teraz waliłaby drzwiami i oknami :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Cry Havoc

Post autor: prz22 »

Wytłumaczcie mi dlaczego jestem w błędzie. Powiedzcie, że tylko jeden rodzaj jednostek do rekrutacji na frakcję, całe 3 rodzaje budynków - i aż 8 kart taktyk to wcale nie jest mało i gra ma rozmach i ogrom możliwości taktycznych.. ;)

Bo po pobieżnym (!) przeczytaniu instrukcji jakoś ta głębia mi umyka, zamydlona nie powalającymi liczbami przytoczonymi powyżej..
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 52 times
Been thanked: 16 times

Re: Cry Havoc

Post autor: niwgnip »

prz22 pisze:Wytłumaczcie mi dlaczego jestem w błędzie. Powiedzcie, że tylko jeden rodzaj jednostek do rekrutacji na frakcję, całe 3 rodzaje budynków - i aż 8 kart taktyk to wcale nie jest mało i gra ma rozmach i ogrom możliwości taktycznych.. ;)

Bo po pobieżnym (!) przeczytaniu instrukcji jakoś ta głębia mi umyka, zamydlona nie powalającymi liczbami przytoczonymi powyżej..
Jest więcej budynków, każda frakcja ma inne i w innej ilości (nie zaglądam teraz do instrukcji więc dokładnie nie podam ile, ale maszyny mają z tego co pamiętam 5). Dodatkowo masz zestaw skillów, które są losowane co grę. Ich ilość i typ też znacząco zmienia taktykę.
Kart taktyk jest 8, ale w trakcie gry tworzy się decka dzięki kartom terenów. Tutaj też, zależy gdzie chcesz atakować, co chcesz osiągnąć, takie będziesz brał na rękę.
Mógłbym się jeszcze rozpisać o bitwach ;p
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Cry Havoc

Post autor: adikom5777 »

Banan2 pisze:
Dellas pisze:
Przy 51MS forma kampanii i customowe elementy mnie skusiły, ale 8 kart za blisko 100 pln więcej to chyba faktycznie trochę drogo... ;)
To samo zrobił Cube w przedsprzedaży Magii i Myszy. Jak okazało się że cena była o 60-80zl droższa niż w innych sklepach, to nikomu nie chciało się kupować u wydawcy dla dodatkowej sakiewki czy dodatkowego rozdziału w pdfie. Teraz Cube wyciągnął wnioski i przedsprzedaż Martwej Zimy czy Seafalla wyglada całkiem inaczej.
No dokładnie tak. Gdyby Portal zrobił to co Cube, czyli np. ogłosił przedsprzedaż w cenie 199 PLN dorzucając jeszcze karciany bonus to publika już teraz waliłaby drzwiami i oknami :wink:
Pozdrawiam
zabijając i jednocześnie wkur...rzając cały kanał retailerski. Ale Portal w przeciwieństwie do Cube jest mądry i nie konkuruje ze swoimi partnerami dumpingową ceną.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Cry Havoc

Post autor: karawanken »

adikom5777 pisze:
Banan2 pisze:
Dellas pisze: To samo zrobił Cube w przedsprzedaży Magii i Myszy. Jak okazało się że cena była o 60-80zl droższa niż w innych sklepach, to nikomu nie chciało się kupować u wydawcy dla dodatkowej sakiewki czy dodatkowego rozdziału w pdfie. Teraz Cube wyciągnął wnioski i przedsprzedaż Martwej Zimy czy Seafalla wyglada całkiem inaczej.
No dokładnie tak. Gdyby Portal zrobił to co Cube, czyli np. ogłosił przedsprzedaż w cenie 199 PLN dorzucając jeszcze karciany bonus to publika już teraz waliłaby drzwiami i oknami :wink:
Pozdrawiam
zabijając i jednocześnie wkur...rzając cały kanał retailerski. Ale Portal w przeciwieństwie do Cube jest mądry i nie konkuruje ze swoimi partnerami dumpingową ceną.
Ceny Cuba to przesada w drugą stronę. Nie załapie sie na przedsprzedaż bo akurat nie mam pieniędzy to potem nie kupię bo nigdy takiej ceny nie osiągnę rabatami.
ODPOWIEDZ