Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: wajdzik83 »

coldsoul pisze:Właśnie nabyłem Aliena, jako że nie wszyscy współgracze znają angielski na zadawalającym poziomie postanowiłem pobrać wkładki do koszulek z BGG. Niestety, z całym szacunkiem dla ich autora i ogromu włożonej pracy (wiem jakie to czasochłonne), znalazłem tam sporo błędów. Czy ktoś z Was ma może jakąś poprawioną, nowszą wersję?
Dobrze że dałeś znać bo też się zastanawiałem nad wersją angielską i wykorzystaniem właśnie przetłumaczonych wkładek ale jak jest sporo błędów to chyba dam sobie spokój i poczekam kilka lat...może jakieś wydawnictwo zdecyduje się na wydanie PL :/
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

W przypadku serii Legendary wystarczy żeby jedna osoba znała ang., jako że to kooperacyjna gra, gra się praktycznie z odkrytymi kartami a tekstów aż tak dużo nie ma, i nie są zbyt skomplikowane . Ja gram na przykład w Marvela z moim 6-letnim synkiem, który nawet nie umie czytać, a jednak po kilku rozgrywkach zapamiętuje jak działa dana karta i coraz mniej muszę mu tłumaczyć.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

13thcaesar pisze:W przypadku serii Legendary wystarczy żeby jedna osoba znała ang., jako że to kooperacyjna gra, gra się praktycznie z odkrytymi kartami a tekstów aż tak dużo nie ma, i nie są zbyt skomplikowane . Ja gram na przykład w Marvela z moim 6-letnim synkiem, który nawet nie umie czytać, a jednak po kilku rozgrywkach zapamiętuje jak działa dana karta i coraz mniej muszę mu tłumaczyć.
Dokładnie, język tam jest bardzo prosty, kwestia wychwycenia kluczowych słów a to juz mamy w głowie po jednej rozgrywce.
coldsoul
Posty: 222
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: coldsoul »

No, tak chyba właśnie zrobię, będę grał bez wkładek. Może dadzą radę z moją pomocą.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: misioooo »

13thcaesar pisze:W przypadku serii Legendary wystarczy żeby jedna osoba znała ang., jako że to kooperacyjna gra, gra się praktycznie z odkrytymi kartami a tekstów aż tak dużo nie ma, i nie są zbyt skomplikowane . Ja gram na przykład w Marvela z moim 6-letnim synkiem, który nawet nie umie czytać, a jednak po kilku rozgrywkach zapamiętuje jak działa dana karta i coraz mniej muszę mu tłumaczyć.
W przypadku Aliena mamy grę z agendami, może zdrajcą, grę obcym ... nie do końca wtedy da się grać w otwarte karty...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: trabiniu »

Dysponuje ktoś może wiedzą w temacie daty wydania dodatku do Aliena ? Na BGG jakieś ponure daty ludzie podają - może to tylko plota ?

https://boardgamegeek.com/thread/1603677/release-date

Info od wydawcy -dodatek będzie dopiero na koniec roku.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2016, 19:40 przez trabiniu, łącznie zmieniany 1 raz.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Sekator »

trabiniu pisze:Dysponuje ktoś może wiedzą w temacie daty wydania dodatku do Aliena ? Na BGG jakieś ponure daty ludzie podają - może to tylko plota ?

https://boardgamegeek.com/thread/1603677/release-date
Ja tam już przestałem się tym interesować, 2 razy zamawiałem w 2 różnych sklepach w odstępie miesiąca, i w obydwu anulowali mi zamówienia, bo nie mają pojęcia co z tym :D
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Pynio »

Widziałem chyba gdzies w tym wątku link do polskiej instrukcji do Aliena, nie wiecie przypadkiem gdzie to jest? Przepatrzyłem cały wątek i jakoś nie znalazłem.
maras2002
Posty: 2
Rejestracja: 06 paź 2014, 21:30

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maras2002 »

Podpinam się do prośby Pynia.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Carmash »

maras2002
Posty: 2
Rejestracja: 06 paź 2014, 21:30

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maras2002 »

Dzięki Carmash!

Instrukcja super, myślałem, że będzie zwykły .txt\.doc a tutaj miła niespodzianka, którą można porządnie wydrukować.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

maras2002 pisze:Dzięki Carmash!

Instrukcja super, myślałem, że będzie zwykły .txt\.doc a tutaj miła niespodzianka, którą można porządnie wydrukować.
W istrukcji na str.13 jest błąd:

"Jeżeli działanie nakazuje zrobienie czegoś jedną
z „Twoich” jednostek, to dotyczy kart na ręce, nie zaś
karty zagranych w tej turze i wystawionych Czujek. Jeśli
musisz „wskazać” jednostkę do rozpatrzenia efektu,
możesz wskazać na Czujkę."

Powinno być:

"Jeżeli działanie nakazuje zrobienie czegoś jedną
z „Twoich” jednostek, to dotyczy kart na ręce,jak również
kart zagranych w tej turze i wystawionych Czujek. Jeśli
musisz „wskazać” jednostkę do rozpatrzenia efektu,
możesz wskazać na Czujkę."

Ta zasada nie dotyczy kart w Diskardzie i Deku :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Pynio »

Dzięki za link do instrukcji. Mam jeszcze pytanie: jak ustawić setup do pierwszego scenariusza dla 1 osoby? Widzę, że w opisie mam player roles ustawione na minimum 3 osoby... mam grać 3 taliami na raz?
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 934
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 98 times
Been thanked: 71 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: louiscyphre »

Pynio pisze:Dzięki za link do instrukcji. Mam jeszcze pytanie: jak ustawić setup do pierwszego scenariusza dla 1 osoby? Widzę, że w opisie mam player roles ustawione na minimum 3 osoby... mam grać 3 taliami na raz?
Gram w większości solo na 2 postacie (2 talie). Przy 1 tracisz koordynację, co jest wg mnie ważną istotą rozgrywki. Możesz grać i 5 ale ciężko będzie to wszystko ogarnąć.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

louiscyphre pisze:
Pynio pisze:Dzięki za link do instrukcji. Mam jeszcze pytanie: jak ustawić setup do pierwszego scenariusza dla 1 osoby? Widzę, że w opisie mam player roles ustawione na minimum 3 osoby... mam grać 3 taliami na raz?
Gram w większości solo na 2 postacie (2 talie). Przy 1 tracisz koordynację, co jest wg mnie ważną istotą rozgrywki. Możesz grać i 5 ale ciężko będzie to wszystko ogarnąć.
Można grać solo jedną talią ale jest stanowczo za łatwo (trzeba grać bez kart z drone deka).
Kolga louiscyphre ma rację,lepiej grać na dwie ręce :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: orzeh »

Bary pisze:
wirusman pisze:No właśnie premiera tuż tuż a ja dalej nie wiem jak będzie wyglądał dodatek
Mniej więcej tak. :)
A o dodatku ani słychu ani widu?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1579
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 208 times
Been thanked: 605 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Ayaram »

Bardzo mnie ciekawi jaki jest generalnie plan wydawcy co do całej serii Legendary i Legendary Encounters. Mamy super-regrywalnego Marvela, Aliena i Predatora z zaginionym dodatkiem, i dwie podstawki. Planują wydawać pełno podstawek bez dodatków (z takiego LBC to chyba nie ma zbytnio co więcej wydawać.. ;) ), wychodzą z założenia, że wszystkie uniwersa świata powinny się mieszać w jedną jatkę, chcą rozwijać jakoś wszystko... ?

Ciekawi mnie ta cisza z dodatkiem do Aliena. Nie wiem jak tam Firefly i LBC, ale co jak co Alien nie powinien się dużo słabiej sprzedawać niż Marvel, więc o opłacalność raczej się nie można obawiać, jakieś problemy z licencją coś...? Jak nic się nie pojawi, to chyba będzie można sprzedać Aliena bez żalu :?

Żebym ja narzekał na brak dodatków do jakieś gry, do czego to doszło :roll:
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: orzeh »

Na BGG znalazłem informację że dodatek ma być w listopadzie. Pewnie i tak przełożą ;)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Wincenty Jan »

Wiadomo już jakie są planowane kolejne edycje Legendary? Wczoraj zagrałem pierwszy raz w Aliena i zdecydowanie rozumiem zachwyt nad grą. Kawał dobrej gry. Tylko nie jest to mój "wymarzony" klimat...
I tak szczerze, żaden z Legendary klimatycznie to nie moja bajka...
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Na Facebooku pojawil sie juz pierwszy preview (skromny bo tylko startowa karta dla gracza grajacego Alien Queen), napisali tez ze do konca tego roku napewno sie ukaze. Beda tez ukazywac kolejne previews (sadze ze jeden tygodniowo) wiec powoli coraz wiecej bedzie wiadomo.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1579
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 208 times
Been thanked: 605 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Ayaram »

Spoko, dobrze że jest w ogóle jakaś oznaka, że temat żyje ;)

Chociaż.. możliwość grania Alien queen? Niby spoko, że kombinują z wariacjami jak tylko moga, ale mam nadzieje, że jednak większość kart z dodatku będzie "zwykła", bo tego chyba najbardziej w tej chwili alien potrzebuje ;) No ale kart będzie sporo, więc chyba spoko? :wink:
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: smutas123 »

Ma być opcja grania Alien Queen, mają być po jednej postaci do rekrutacji na każdy z filmów (jedyna Cain, w czwóce kapitan statku, 3 chyba naczelnik więzienia i w 2 nie pamiętam).
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Carmash »

W końcu nabyłem moją kopię. Do tego sprawiłem sobie idealnie pasujące koszulki i insert od Geekmod. Fakt, trochę zabawy przy liczeniu, układaniu i koszulkowaniu było, ale nie ukrywam, że sprawiło mi to niemałą przyjemność. W dodatku grafiki z gry zdążyły mnie w sobie rozkochać do tego stopnia, że przed samą grą zamierzam odświeżyć sobie wszystkie części filmu.

Jednocześnie poczułem ochotę na Predatora...

Efekt prac poniżej. Sorki za kiepskiej jakości zdjęcie:
Spoiler:
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: kastration »

Mam pytanie co do zależności językowej. Zdaję sobie sprawę z ogromu kart, ale jakaś średnia tego wszystkiego mocno specjalistyczna językowo, czy spokojnie do poradzenia sobie przy dobrym, "nietechnicznym" angielskim? I analogicznie, tłumaczenie PL bggowskie dać sobie spokój ewentualnie przy kupnie gry, jak już?
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 403 times
Been thanked: 270 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Deem »

kastration pisze:Mam pytanie co do zależności językowej. Zdaję sobie sprawę z ogromu kart, ale jakaś średnia tego wszystkiego mocno specjalistyczna językowo, czy spokojnie do poradzenia sobie przy dobrym, "nietechnicznym" angielskim? I analogicznie, tłumaczenie PL bggowskie dać sobie spokój ewentualnie przy kupnie gry, jak już?
Teksty są nieskomplikowane i średnia znajomość angielskiego w zupełności wystarczy.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
ODPOWIEDZ