Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Andreal »

To się teraz Standalone DLC nazywa.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Bary »

misioooo pisze:
TTR_1983 pisze:Mnie się wydaje, że z rozwijania Robinsona będą powoli rezygnować. Gra miała swoje chwile sławy, ale teraz są nowe i będą jeszcze nowsze. W sumie trudno się dziwić.
Jak to? To ta nowa gra marsjańska to nie jest robinson w kosmosie? Czyli takie hiper-rozwinięcie?
Coś jak WH i WH 40k? :P
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Tycjan »

We wrześniu czeka nas nowe wydanie Robinsona :)

Obrazek

Link: https://goo.gl/uJP80G

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: pan_satyros »

Ta okładka to estetyczna bomba :D cudo
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Bary »

pan_satyros pisze:Ta okładka to estetyczna bomba :D cudo
Heh, a dla mnie krok w tył. :P
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: karawanken »

Okładka super :D Skoro to jest ostateczna edycja to pewnie w końcu się skuszę. Zwłaszcza jeśli instrukcja bedzie poprawiona.
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Andreal »

Na nowe wydanie raczej się nie skuszę, cieszy jednak errata instrukcji. Zastanawiają mnie też nowe komponenty, już w edycji gry roku były naprawdę świetne, ciekawym co poprawią.
Na scenariusz ciśnienia nie mam, zwłaszcza że dopiero przy pierwszym jestem. Zanim przejadę przez pięć podstawowych rok nowy mnie zastanie.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: pan_satyros »

Bary pisze:
pan_satyros pisze:Ta okładka to estetyczna bomba :D cudo
Heh, a dla mnie krok w tył. :P
Jaki tam tył, wygląda niczym ze starego filmu :D
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Tycjan »

Niestety nie będzie polskiej edycji tego wydania. Komentarz Portal Games:
Robinson z nową okładką jest planowany tylko i wyłącznie na ang rynek. W polsce mamy bardzo dobre wydanie gry. Tak więc nowa edycja jest edycją angielską.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: orzeh »

Pisałem na FB. Moim zdaniem ten news dotyczy tylko wersji EN - Portal (z tego co pamiętam) odyskał prawa licencyjne do wersji angielskiej i p.Trzewiczek mówił na jakimś cone że wyda wersje angielską "na wypasie", więc moim zdaniem news nie dotyczy PL.
AFAIK do tej pory angielska była jak polska 1ed.

edit - za wolno piszę :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Bary »

Uff. ;) Ale w sumie tłumaczenie nowej instrukcji mogliby wrzucić na stronkę.

@Pan_satyros: Eee tam stare filmy, trzeba iść z postępem czasu i doceniać nowe, świetne tytuły. Takie chociażby Rekinado 4: Niech szczęki będą z tobą... ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Portal Games »

orzeh pisze:Pisałem na FB. Moim zdaniem ten news dotyczy tylko wersji EN - Portal (z tego co pamiętam) odyskał prawa licencyjne do wersji angielskiej i p.Trzewiczek mówił na jakimś cone że wyda wersje angielską "na wypasie", więc moim zdaniem news nie dotyczy PL.
AFAIK do tej pory angielska była jak polska 1ed.

edit - za wolno piszę :)
Racja ;)
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Kal-El83 »

Ueeeee. trochę szkoda. Na jakimś filmiku na yt IT mówił że będzie bardziej "odpicowana" wersja ... To to tam pal licho.
Bardziej się zastanawiam nad stwierdzeniem że dokonano ok/ponad 400 korekt w kartach/zasadach żeby były bardziej dostępne.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
DeBOB
Posty: 74
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:32
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: DeBOB »

A mi się marzy podobna ewolucja jaką przeszła 51-ka, czyli wspierana aplikacją edycja Robinsona, w której powróciły by przygody wywalone do kosza, ze względu na zbytnie ich skomplikowanie, nie do ogarnięcia przy zwykłym przetasowywaniu talii.
Czytając posty wyobraźcie sobie, że osoba je pisząca uśmiecha się do Was życzliwie, bez podtekstu.
- Merry

The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than to produce it.
- Brandolini's law
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: LordMongo »

Zgodzę się z Barym. O ile kolorystycznie nowa okładka prezentuje się bardzo dobrze, to sama kompozycja jest dość kiczowata. :roll:
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: kastration »

Ja podam ciekawostkę, nie wiem, czy wasza nowa postać Marynarza też taka jak moja (zapewne tak), ale nieco żenada wydawnictwa, że daje kartę ze zwykłego papieru, podczas gdy w wersji podstawowej są twarde karty graczy. Papierowy Marynarz, serio? Ładnie wygląda, ale funkcją bliżej mu do spłukania w łazience niż estetycznej gry. Moim zdaniem wtopa.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: kastration »

Mam jeszcze pytanie: które z postaci dodatkowej Załogi zapewniają pionek akcji? Konował i Tubylec nie zapewniają, to jest napisane. Ale co z resztą, tj.: Artystką, Starym Kucharzem, Pielgrzymem i Kwatermistrzem - zapewniają po pionku?
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: YuZ »

kastration pisze:Ja podam ciekawostkę, nie wiem, czy wasza nowa postać Marynarza też taka jak moja (zapewne tak), ale nieco żenada wydawnictwa, że daje kartę ze zwykłego papieru, podczas gdy w wersji podstawowej są twarde karty graczy.
W podstawowej wersji także masz karty postaci "papierowe". Tekturki, o których piszesz są dostępnie jedynie w edycji Gry roku. Pudełek edycji Gry roku jest znacznie mniej niż edycji zwykłych, więc nie dziwi ruch wydawcy by karty Marynarza nie wydawać na tekturce.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Bary »

kastration pisze:Ja podam ciekawostkę, nie wiem, czy wasza nowa postać Marynarza też taka jak moja (zapewne tak), ale nieco żenada wydawnictwa, że daje kartę ze zwykłego papieru, podczas gdy w wersji podstawowej są twarde karty graczy. Papierowy Marynarz, serio? Ładnie wygląda, ale funkcją bliżej mu do spłukania w łazience niż estetycznej gry. Moim zdaniem wtopa.
Marynarz był dodawany jako promo, a darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. ;) Jak zapomniałeś natomiast czegoś dodać w poście to użyj funkcji edycja zamiast
dodawać post za postem.

@YuZ: Wyszedł już chyba drugi dodruk edycji GotY, polemizowałbym że jest ich mniej niż poprzednich, przynajmniej w PL.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2016, 13:01 przez Bary, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: kastration »

YuZ pisze:
kastration pisze:Ja podam ciekawostkę, nie wiem, czy wasza nowa postać Marynarza też taka jak moja (zapewne tak), ale nieco żenada wydawnictwa, że daje kartę ze zwykłego papieru, podczas gdy w wersji podstawowej są twarde karty graczy.
W podstawowej wersji także masz karty postaci "papierowe". Tekturki, o których piszesz są dostępnie jedynie w edycji Gry roku. Pudełek edycji Gry roku jest znacznie mniej niż edycji zwykłych, więc nie dziwi ruch wydawcy by karty Marynarza nie wydawać na tekturce.
Masz rację, może i nie doczytałem, jakkolwiek standardem powinna być Gra Roku, bo jednak jest nieco bardziej rozwinięta pod względem estetyki to już na pewno, a chyba rozwój powinien być miarą usprawniania gry. Lub przynajmniej dodruk tekturowych do wyboru razem z papierowymi dla tych, co mają starsze edycje. Chyba kosztowo by to nie zabiło wydawcy, skoro i tak Gier Roku jest mniej, a dwa to dodatek i nie każdy jest zobligowany w ogóle do interesowania się nim. Kiepsko to wygląda, jeśli dodać do Gry Roku. Pomijając już fakt, że sam muszę sobie drukować naklejki na dodatkowe postacie na papierze samoprzylepnym czy dorabiać ewentualne żetony dla postaci. Więcej nie kupię z tego wydawnictwa raczej.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: kastration »

Bary pisze:
kastration pisze:Ja podam ciekawostkę, nie wiem, czy wasza nowa postać Marynarza też taka jak moja (zapewne tak), ale nieco żenada wydawnictwa, że daje kartę ze zwykłego papieru, podczas gdy w wersji podstawowej są twarde karty graczy. Papierowy Marynarz, serio? Ładnie wygląda, ale funkcją bliżej mu do spłukania w łazience niż estetycznej gry. Moim zdaniem wtopa.
Marynarz był dodawany jako promo, a darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. ;) Jak zapomniałeś natomiast czegoś dodać w poście to użyj funkcji edycja zamiast dodawać post za postem.
Mi tam nic nie darowano, wszystko za $$ trzeba sobie załatwić teraz do tej gry. Ale dobrze, uczę się na pół-błędach w tym przypadku, bo reszta jest bardzo dobrze, jak i sam poziom wydania Gry Roku.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Bary »

kastration pisze:
Bary pisze:
kastration pisze:Ja podam ciekawostkę, nie wiem, czy wasza nowa postać Marynarza też taka jak moja (zapewne tak), ale nieco żenada wydawnictwa, że daje kartę ze zwykłego papieru, podczas gdy w wersji podstawowej są twarde karty graczy. Papierowy Marynarz, serio? Ładnie wygląda, ale funkcją bliżej mu do spłukania w łazience niż estetycznej gry. Moim zdaniem wtopa.
Marynarz był dodawany jako promo, a darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. ;) Jak zapomniałeś natomiast czegoś dodać w poście to użyj funkcji edycja zamiast dodawać post za postem.
Mi tam nic nie darowano, wszystko za $$ trzeba sobie załatwić teraz do tej gry. Ale dobrze, uczę się na pół-błędach w tym przypadku, bo reszta jest bardzo dobrze, jak i sam poziom wydania Gry Roku.
Aha, myślałem, że dostałeś jako promo (mi wysłali z pudłem). Ale w tym momencie tym bardziej nie rozumiem zdziwienia, wszak w sklepie jest podany dokładny opis przedmiotu: "karta postaci wydana wg wzoru z I i II edycji (miękki karton)".
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: kastration »

Brak dokładniejszego spojrzenia, ale też po fakcie nostalgiczny brak zrozumienia dlaczego nie ma do wyboru, skoro Gra Roku w pewnych aspektach różni się mocno na plus i możnaby dać wybór graczom. No cóż, niech leży w pudle, może to estetyczna fanaberia. Choć brak pionka dla Marynarza też nieco kiepścizna, ale to znów pewnie dostosowanie do starszych edycji.

A drugie pytanie o pionki do postaci? Które je zapewniać powinny?
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: ramar »

kastration pisze: A drugie pytanie o pionki do postaci? Które je zapewniać powinny?
Ja swoje piony wraz z naklejkami zakupiłem jako jeden zestaw na konwencie na stoisku Portalu.
W 3Trollach mają piony z naklejkami:
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: kastration »

ramar pisze:
kastration pisze: A drugie pytanie o pionki do postaci? Które je zapewniać powinny?
Ja swoje piony wraz z naklejkami zakupiłem jako jeden zestaw na konwencie na stoisku Portalu.
W 3Trollach mają piony z naklejkami:
Od razu do dodatku widzę też są, ale mi chodzi o coś innego: Co z Artystką, Starym Kucharzem, Pielgrzymem i Kwatermistrzem - czy zapewniają po pionku do Akcji w grze, jeśli zdecydujemy się na którąś z postaci czy nie?
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
ODPOWIEDZ