This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: sewhoe »

No niestety, są to minusy crowdfundingu, gdzie wydający starają się przerzucić maksimum ryzyka na wspierających.
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

Niektórzy marudzą jak stare baby. Dajcie spokój. Po pierwsze to nie wątek o croftfundingu (czy jak to się tam pisze) a o grze. Po drugie jak kogoś nie stać zapłacić więcej te 30zł czy nawet 100zł to niech nie kupuje dodatków i już. Kupi sobie w sklepie w przyszłym roku. Drożej.
A jak ktoś się podłączył do zamówienia zbiorowego to za grę zapłaci w złotówkach kwotę podobną co zapłacił wspierający. Wolelibyście by na czymś zaoszczędzili, coś usunęli albo opóźnili wydanie o rok tylko dlatego by zadowolić kogoś bo ten sobie przeliczył i teraz zapłacił by mniej gdyby zapłacił w funtach niż w dolarach? To śmieszne.
Oczywiście, można by to inaczej zorganizować np od początku darować sobie te funty albo podnieść teraz ceny dodatków w funtach itp. Jednak prowadzący kampanię mogą ale nie muszą tak robić. Zdecydowali o takim a nie innym rozwiązaniu i już. Brytyjczycy mają lepiej bo płacą w funtach? Trudno niech mają. Wydawcy robią tak by było dobrze, oczywiście dla nich też a dlaczego mają sobie utrudniać? Najważniejsze by gra wyszła w formie jaką była zapowiedziana i tyle. Wszystko będzie po polsku a przecież dodatki nie musiały być. Mogli zrobić jednak po angielsku było by na pewno taniej w produkcji a jednak zrobią i za samo to warto dopłacić.
Dolar też się osłabia nieco a pewnie do wyborów jeszcze trochę spadnie więc klepanie piany o te funty trochę bez sensu.
Inna sprawa cena przesyłki było powiedziane że do Polski 50% więc ciekawe czy tak będzie?
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Muad'Dib »

Kisun pisze:(...)
Inna sprawa cena przesyłki było powiedziane że do Polski 50% więc ciekawe czy tak będzie?
Napisałem do nich w tej sprawie, poinformowali, że wysyłka do Polski powinna być obniżona. Na potwierdzenie słów podałem im printscreena i od wczoraj czekam na odpowiedź.

EDIT
W sumie to nie wiem w jakim języku do nich pisać. Wszędzie odp po angielsku ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Ink »

Kisun pisze:Inna sprawa cena przesyłki było powiedziane że do Polski 50% więc ciekawe czy tak będzie?
W czasie kampanii shipping za Core Box był za 8 GBP. Teraz Pledge Manager poprosił mnie o 6.52 USD. Czyli zniżka jest.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Muad'Dib »

Ink pisze:
Kisun pisze:Inna sprawa cena przesyłki było powiedziane że do Polski 50% więc ciekawe czy tak będzie?
W czasie kampanii shipping za Core Box był za 8 GBP. Teraz Pledge Manager poprosił mnie o 6.52 USD. Czyli zniżka jest.
A na jakim etapie? Bo jak sprawdzam swój koszyk to mi pokazuje od wczoraj 11,59$. Tylko, że dla 6-paku ale w tym przypadku przesyłka miała być minimalnie droższa niż w przypadku 1szt.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: crsunik »

Koszty wysyłki podane w update (+1 jest dla Brytyjczyków):
Core Box – 9 GBP (+1 GBP)

Collector’s edition – 10 GBP (+1 GBP)

Exclusive edition – 15 GBP (no change)

6x Core Box – 16 GBP (+1 GBP)
Więc nie minimalnie większa, a prawie dwa razy większa, co w sumie się zgadza (6.5 -> 12)
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Ink »

Muad'Dib pisze:
Ink pisze:
Kisun pisze:Inna sprawa cena przesyłki było powiedziane że do Polski 50% więc ciekawe czy tak będzie?
W czasie kampanii shipping za Core Box był za 8 GBP. Teraz Pledge Manager poprosił mnie o 6.52 USD. Czyli zniżka jest.
A na jakim etapie? Bo jak sprawdzam swój koszyk to mi pokazuje od wczoraj 11,59$. Tylko, że dla 6-paku ale w tym przypadku przesyłka miała być minimalnie droższa niż w przypadku 1szt.
Na etapie checkoutu w PM, po podaniu adresu dostawy zdaje się (że Polska). Dodam, że niczego nowego nie dorzucałem nowego w PM, po prostu potwierdziłem Core Box.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Muad'Dib »

Hmm umknęły mi w update wartości podane przez crsunika. Jakby nie patrzeć koszt przesyłki mocno poszedł w górę. Pozostaje go tylko zaakceptować i zacisnąć zęby. Znam firmy, które wysyłają paczki do 30kg po 10zł a nie prawie 50. Niby nie są to duże kwoty, zwłaszcza przy grupowym zamówieniu, ale niesmak pozostaje. Nigdy nie byłem malkontentem ale smutno to wygląda. Gra produkowana w Polsce, przez Polaków, kosztowała najpierw w funtach, potem przewalutowana na dolary a na koniec wysoki koszt przesyłki ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: olsszak »

Najlepsze, że koszt 1 gry w zakresie wysyłki to 6,52 a dwóch jest x 2. Tez dziwne.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: crsunik »

Zależy w sumie czym wysyłają. Twierdzą, że pudła będą wazyly 4kg. Więc może 2 po prostu wpadaja juz w kolejne widelki
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: olsszak »

crsunik pisze:Zależy w sumie czym wysyłają. Twierdzą, że pudła będą wazyly 4kg. Więc może 2 po prostu wpadaja juz w kolejne widelki
Jarek,
ale jakie widełki? Paczki są wysyłane z jakiejś miejscowości w Polsce do Polski - przesyłki kurierskie kosztują ok 16 zł do 30 kg w umowach ramowych. To skąd ten koszt? za opakwoanie mozę 4 zł bym doliczył czy 5 :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: crsunik »

Kiedyś jak oglądałem cenniki to różnie z tymi wagami bywało. Np Poczta Polska bodaj rozróżnia paczki do 5kg i pozniej chyba do 25 czy 30
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Gothik »

EDIT: Autocenzura. Trochę przeszarżowałem, mój post mógłby być obraźliwy dla cytowanych użytkowników forum. Sorry.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2016, 20:10 przez Gothik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: crsunik »

Ale kurde ludzie, przecież w tej chwili kupując w $ płacicie tyle samo co podczas kampanii w GBP. To, że chłopaki wzięli przelicznik GBP -> USD/EUR z czasów kampanii, nie powoduje, że na was zarabiają tylko, że wy nie zarobicie na różnicy kursowej. Podwójne przewalutowanie faktycznie może zaboleć, jeśli nie posiada się konta w USD, a założyło specjalnie w GBP (w co swoją drogą osobiście ciężko mi uwierzyć). W innym przypadku jest to samo podwójne przewalutowanie, które i tak by nie nastąpiło.

I tak, prowadzący kampanię powinni faktycznie powiadomić ludzi wcześniej, że niezależnie od wszystkiego gra będzie kosztowała równowartość XXXPLN. Nie zrobili tego - ich wina. Ale gadanie, że wymuszają kasę, że sprzedają grę drożej o 10% jest wg mnie chamstwem i cwaniactwem. KS nie pozwala zbierać w PLN, więc musieli wybrać inną walutę. Wybrali źle - znowu ich wina. Kurs poleciał w dół. Wybrali rozwiązanie - umożliwili dobieranie wszystkiego w PM, po cenie takiej jaka obowiązywała w trakcie kampanii, aby ludzie płacili tyle, ile faktycznie kosztowała gra i przewidywali zysk. W związku z czym, klienci płacą tyle samo, dostawca dostaje tyle samo. Nie widzę tutaj sytuacji, w której obie strony przegrywają.

I tak, nie spotkałem czegoś takiego w innych kampaniach, a wsparłem ich naprawdę dużo za dużo, ale też żadna inna waluta nie zmieniła kursu między kampanią, a late pledgem o 10%. Ogarnijcie się ludzie, zacieraliście rączki i śmialiście się z tych, którzy wsparli w trakcie kampanii, bo sądziliście, że zarobicie kosztem wydawcy i innych wspierających. Guzik, płacicie dokładnie tyle samo co reszta z nas.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

crsunik pisze:Ogarnijcie się ludzie, zacieraliście rączki i śmialiście się z tych, którzy wsparli w trakcie kampanii, bo sądziliście, że zarobicie kosztem wydawcy i innych wspierających. Guzik, płacicie dokładnie tyle samo co reszta z nas.
Trochę nieładnie tak pisać, zresztą zakłamując rzeczywistość. Opiszę może mój "przypadek".
W momencie jak gra była na KS byłem w dołku finansowym i zwyczajnie nie było mnie stać, żeby wpłacić pieniądze. Dowiedziałem się od AR, że w PM mogę dopłacić 47,5 funta do sześciopaka i tego się trzymałem. Kwota była podana w trakcie kampanii i uznałem ją za odpowiednią.

Zbiórkę dla Poznania robi hamanu, który specjalnie na tę okazję założył konto w funtach. W lipcu, po zakończeniu kampanii, przelałem mu na konto 48 funtów. Dwa dni później dowiaduję się o otwarciu PM i o tym, że:

- będzie przewalutowanie, więc dostanę po głowie
- domówić grę można nie za 47,5, tylko za cenę pojedynczego egzemplarza.

I tutaj pytanie: czy teraz nie powinienem napisać do hamanu, żeby oddał mi pieniądze, bo nie ma dla mnie większej różnicy czy zamówię sam ze swojego konta dolarowego, czy zamówi on w zbiorówce ze swojego funtowego? Okay, ale przelew waluty na inne konto jest u nas (w Polsce) problematyczny - bank pobiera bardzo wysoką opłatę za przelew. Jestem w kropce.

Mam prawo być zawiedziony?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Wassago »

Mnie tam to trochę wkurzyło to narzucenie dla Polski płatności w $, bo do otwarcia PM zbierałem osoby chętne do 6 paku, kupowałem od razu funty, a tu bez żadnej zapowiedzi, zmieniają warunki i narzucają inne. No i koszty wysyłki dla Polski też inne niż zapowiadali.

EDIT
Jak dla mnie, nie ma też wprost napisane, że jest jakaś narzucona waluta dla regionu (może ślepy jestem, i gdzieś to napisali?). Jeżeli Brytyjczycy mogą płacić w funtach, to bardzo niefajnie...
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: crsunik »

Curiosity pisze:
crsunik pisze:Ogarnijcie się ludzie, zacieraliście rączki i śmialiście się z tych, którzy wsparli w trakcie kampanii, bo sądziliście, że zarobicie kosztem wydawcy i innych wspierających. Guzik, płacicie dokładnie tyle samo co reszta z nas.
Trochę nieładnie tak pisać, zresztą zakłamując rzeczywistość. Opiszę może mój "przypadek".
W momencie jak gra była na KS byłem w dołku finansowym i zwyczajnie nie było mnie stać, żeby wpłacić pieniądze. Dowiedziałem się od AR, że w PM mogę dopłacić 47,5 funta do sześciopaka i tego się trzymałem. Kwota była podana w trakcie kampanii i uznałem ją za odpowiednią.

Zbiórkę dla Poznania robi hamanu, który specjalnie na tę okazję założył konto w funtach. W lipcu, po zakończeniu kampanii, przelałem mu na konto 48 funtów. Dwa dni później dowiaduję się o otwarciu PM i o tym, że:

- będzie przewalutowanie, więc dostanę po głowie
- domówić grę można nie za 47,5, tylko za cenę pojedynczego egzemplarza.

I tutaj pytanie: czy teraz nie powinienem napisać do hamanu, żeby oddał mi pieniądze, bo nie ma dla mnie większej różnicy czy zamówię sam ze swojego konta dolarowego, czy zamówi on w zbiorówce ze swojego funtowego? Okay, ale przelew waluty na inne konto jest u nas (w Polsce) problematyczny - bank pobiera bardzo wysoką opłatę za przelew. Jestem w kropce.

Mam prawo być zawiedziony?
Jeśli faktycznie obiecywali domawianie ponad 6 pak po cenie z 6paka, a się z tego wycofali - to faktycznie do dupy z ich strony. Jeśli chodzi o przewalutowanie, to gdybyś z przelewem GBP poczekał do otwarcia PM, to nie dostałbyś po głowie, tylko byś nie zarobił i zapłacił równowartość GBP z kampanii. Teraz faktycznie zapewne dostaniesz po głowie kosztami przelewów walutowych - -witamy w Polsce i polskich bankach.

Co do tego, że postąpili nieodpowiedzialnie i beznadziejnie w kwestii tego, że nie powiadomili nikogo wcześniej o zmianach walut i zasad nie ma wątpliwości. Powinni byli poinformować o tym, zaraz jak to wymyślili (podobnie zresztą jak wcześniej z polską wersją językową gry)

Wkurzam się (lekko mówiąc0 tylko jak czytam, że goście z AR okradają wspierających z late pledge, bo nie pozwalają im zarobić na sobie i wspierających w trakcie kampanii.
coldsurgeon
Posty: 18
Rejestracja: 20 gru 2014, 20:55

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: coldsurgeon »

Wiadomo do kiedy otwarty jest PM? jakoś przeoczyłem tą informację (lub nie zostało to podane)

z góry dzięki ;)
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Wassago »

Napisali, że będzie otwarty miesiąc, a może nawet dłużej, zależy od tego jak szybko ludzie będą wpłacać ;)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: crsunik »

Jakby co mam otwarty PM, jakby się uzbieralo 5 chetnych to moge 6pak zamówić - informacja dla tych którzy nie zmieścili się w organizowanych 6. Ponoc można mieszac wersje językowe wiec nie powinno być problemu
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: playerator »

Podczas zamawiania sześciopaka, wybór wersji językowej jest taki sam jak przy core box - wybiera się jeden język. Ale nie dokończyłem tego zamówienia, może na dalszym etapie jest jakiś myk, tego nie wiem. W każdym razie lepiej dopytać.

Zamawiacie jakieś dodatki? Warto za któryś dopłacić, waszym zdaniem?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Muad'Dib »

Ja dostałem odpowiedź, że można mieszać. Trzeba tylko w komentarzach napisać, żeby tyle a tyle sztuk było w innych języku.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
zielok
Posty: 98
Rejestracja: 27 sie 2012, 11:13
Lokalizacja: Bobrowniki/Chorzów

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: zielok »

Ja dobrałem Incidents, Memories oraz Rubble Die. Zastanawialem sie na mebelkami ale odpuściłem.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: woytas »

Ktoś może mnie oświecić jak dodać koszt wysyłki w Pledge Manager?
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: olsszak »

woytas pisze:Ktoś może mnie oświecić jak dodać koszt wysyłki w Pledge Manager?
Sam się dodaje, na etapie checkout.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ODPOWIEDZ