Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Kiedyś kupiłem gotowe pudło z drewna o wymiarach 42x30cm. Przegródki są tak ułożone, że wszystkie 5 sfer mi się mieści w tym pudle, ale nie mam całej kolekcji. Posiadam 2,5 cykla + wszystkie dodatki Sagowe. Jest jeszcze trochę miejsca, ale na pewno wszystkich kart nie pomieściłbym w jednym takim pudełku.
Karty spotkań i wyprawy mam w segregatorach i to rozwiązanie się tutaj mi mocno sprawdza. Wyjmowanie kart z klasera jest dość uciążliwe, ale ja zazwyczaj gram jedną przygodę z 10 razy, zanim przechodzę do kolejnej. Poza tym, gdy mi się nie chce grać, to biorę taki album do ręki i sobie przeglądam piękne grafiki na kartach. ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Prawie zapomniałem, że obiecałem zdjęcia : )

Wszystko w koszulkach FFG.

Pudełko z lewej to karty gracza. Lewo - sprzymierzeńcy. Środek - dodatki i bohaterowie. Prawo - wydarzenia.
Pudełko po prawej to przygody. W jednym rzędzie mieści się cały core (lub delux) + 6 małych dodatków + nightmare do każdego scenariusza.
Spoiler:
Separator zrobiony z wypraski.
Spoiler:
Spoiler:
Ogólnie nie ufam sklepowym wkładom, bo karty mieszczą się na styk, a tektura która oddziela rzędy kart jest bardzo cienka. Wkłady sklepowe, które są robione ze sklejki są grubsze, stąd karty już by się nie mieściły. Oczywiści mówimy to o kartach w koszulkach FFG.

Pudełko od sagi. w takim układzie mieszczą się wszystkie scenariusze razem z nightmare deckami.
Spoiler:
Spoiler:
I pudełko z Onirim/Sylvion. W ten sposób (w dwóch rzędach) mam zamiar trzymać deluxy ale jeszcze nie robiłem wkładek. W pudełku z deluxów w dwóch rzędach zmieszczą się wszystkie scenariusze delux + 6-pak + nightmare do każdego scenariusza.
Spoiler:
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Całkiem fajne, ale mimo wszystko słabo się skaluje :) Tylko na mniejsze kolekcje.

Karty w koszulkach są ok, ale pozbawiasz się przyjemności przeglądania ich w klaserze. Samo ich wyszukiwanie też pewnie nie jest zbyt wygodne/szybkie/precyzyjne? Przygód nie masz rozdzielonych chyba w ogóle, jak je wyciągasz?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Przygody są ułożone za kolejnością. Czyli np. najpierw core dalej core nightmare, pierwsza przygoda z cyklu i nightmare, druga przygoda i nightmare, itd. Nie ma separatorów, bo nightmare mają białe brzegi i widać gdzie się kończy jeden zestaw i zaczyna drugi.

Decki gracza układam TUTAJ. Na tej stronie też łatwo się wyszukuje potrzebnych kart np. z jakimś słowem kluczowym.

Karty gracza mam ułożone za kolorami w jednym rzędzie. Na dole fioletowe, później czerwone, zielone, niebieskie i szare. Karty w ramach koloru są ułożone alfabetycznie.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Dajcie już umrzeć temu cardgamesdb.

I co, jak złożysz taki deck, to potem wyciagasz wszystkie te karty i tak przeszukujesz po kolei?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Są poukładane alfabetycznie. Jak mam gotowy deck to w ciągu 5 minut mogę go przygotować fizycznie. Najdłużej i tak schodzi właśnie na zrobienie decka w cardgamedb. Nieraz siedziałem i 2 godziny pomimo, że wyszukiwanie kart jest tam na zawołanie.
Awatar użytkownika
xbor
Posty: 244
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:25
Lokalizacja: Katowice

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: xbor »

Co byście polecali kupić na początek oprócz podstawki, konieczna jest druga, czy może od razu jakiś dodatek dla urozmaicenia?
Krige
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2012, 11:16

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Krige »

Nic. Sama podstawka (w ilości sztuk jeden) ze spokojem starczy na kilkadziesiąt rozgrywek.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 479
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 17 times
Been thanked: 103 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zaan84 »

Pokusa kupowania większej ilości pudełek jest bardzo duża, jednak tak jak przedmówca polecam kupienie tylko podstawki. Jest w niej jedna przygoda "zapoznawczo/testowa", jedna typowa przygoda o umiarkowanym poziomie trudności, która stanowi pewne wyzwanie i jedna bardzo trudna, która pokazuje że ta gra to nie spacer po parku z watą cukrową.
Kolejnym krokiem jest wydrukowanie kilku scenariuszy fanowskich, ze szczególnym uwzględnieniem mini serii stworzonej przez Ninja Dorg, znajdziesz je TUTAJ. Są bardzo fajne i niczym nie ustępują scenariuszom autorstwa FFG!
Po ograniu tego wszystkiego będziesz wiedział czy Władca Pierścieni jest dla ciebie czy też nie i będziesz wiedział czy chcesz dalej w to inwestować.
Ja zacząłem przygodę w WP ponad pół roku temu. Postępowałem wg powyższego planu i wiem że gra jest fajna jednak nie porwała mnie na tyle żeby ładować w nią kupę kasy. Kupiłem KazadDum i na razie leży nie trącony od miesiąca.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

Zaan84 pisze:Pokusa kupowania większej ilości pudełek jest bardzo duża, jednak tak jak przedmówca polecam kupienie tylko podstawki. Jest w niej jedna przygoda "zapoznawczo/testowa", jedna typowa przygoda o umiarkowanym poziomie trudności, która stanowi pewne wyzwanie i jedna bardzo trudna, która pokazuje że ta gra to nie spacer po parku z watą cukrową.
Kolejnym krokiem jest wydrukowanie kilku scenariuszy fanowskich, ze szczególnym uwzględnieniem mini serii stworzonej przez Ninja Dorg, znajdziesz je TUTAJ. Są bardzo fajne i niczym nie ustępują scenariuszom autorstwa FFG!
Po ograniu tego wszystkiego będziesz wiedział czy Władca Pierścieni jest dla ciebie czy też nie i będziesz wiedział czy chcesz dalej w to inwestować.
Ja zacząłem przygodę w WP ponad pół roku temu. Postępowałem wg powyższego planu i wiem że gra jest fajna jednak nie porwała mnie na tyle żeby ładować w nią kupę kasy. Kupiłem KazadDum i na razie leży nie trącony od miesiąca.
+1

Twój post powinien być podpięty na górze tematu, by wszyscy nowi gracze mogli go przeczytać :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Kupowanie dodatków na zapas to problem wielu graczy, nie tylko jeśli chodzi o WP:LCG. Taką mamy mentalność, że trzeba kupować, a później często tego nie używamy.
WP nie wymaga od gracza ciągłych inwestycji, więc spokojnie można kupować po kolei, po maksymalnej eksploatacji wcześniejszych części. Jeśli podstawka znudzi się po kilkunastu partiach, to inwestowanie w grę nie ma najmniejszego sensu.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
toblakai
Posty: 1285
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 229 times
Been thanked: 248 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

Ja zaczynałem od samej podstawki i po rozegraniu kilkudziesięciu partii doszedłem do wniosku, że gra jest na tyle interesująca iż warto w to inwestować. Darowałem sobie fanowskie scenariusze, bo poza samym graniem dużą frajdę sprawia mi budowanie talii do czego potrzebuję nowych kart gracza. Zdecydowałem się na Khazad-dum i pierwszego Hobbita aby mieć fajną pulę kart wspierających krasnoludów. Po mocnym ograniu tych dodatków kupowałem systematycznie i po kolei pierwszy oraz drugi cykl.

Akurat nie uważam, że podstawka + fanowskie scenariusze to jedyna słuszna droga, ponieważ - przynajmniej w moim przypadku - samo ogrywanie tylu scenariuszy bez przebudowywania talii na nowe sposoby szybko by doprowadziło do znudzenia samą grą.

Trochę inne podejście do tego samego problemu ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

toblakai pisze: Akurat nie uważam, że podstawka + fanowskie scenariusze to jedyna słuszna droga, ponieważ - przynajmniej w moim przypadku - samo ogrywanie tylu scenariuszy bez przebudowywania talii na nowe sposoby szybko by doprowadziło do znudzenia samą grą.
W pełni się tutaj zgadzam, też uważam że siłą WP jest przygoda i budowa talii. Jeśli ktoś nie lubi kombinować z kartami gracza, to raczej szybko się grą znudzi.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

To zależy tylko dla kogo ile to jest "dużo" ;) Wcześniej wymienione kilkadziesiąt partii to wg. mnie już jest dużo. Po takim czasie powinno się znać mechaniki gry dość dobrze i ogólnie produkt, by wiedzieć czy dalsze inwestycje weń są tego czego pragniemy.
Ja po podobnej ilości gier sięgnąłem po fanowskie scenariusze i świetnie się bawiłem :) Pominięcie tego kroku oczywiście nic nie znaczy, jednak dla kogoś np kto boi się zainwestować ogrom funduszy zaraz na starcie (czyt. ja) skorzystałem z owych scenariuszy i się nie zawiodłem. Był to dobry gateway do dalszej przygody, z której już nie wyszedłem... ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

"Dużo" to umowna liczba, ważne żeby dostrzec potencjał gry. Jeśli ktoś zagra kilka razy i stwierdzi, że to działa, to niech kupuje dodatki. Ja rozegrałem 200 partii na samej podstawce i było dla mnie jasne, że kupno dodatków będzie dobrym pomysłem. I do dziś nie żałuję ani jednej wydanej złotówki na WP, bo do gry często wracam.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bary »

Pastorkris pisze:
Zaan84 pisze:Pokusa kupowania większej ilości pudełek jest bardzo duża, jednak tak jak przedmówca polecam kupienie tylko podstawki. Jest w niej jedna przygoda "zapoznawczo/testowa", jedna typowa przygoda o umiarkowanym poziomie trudności, która stanowi pewne wyzwanie i jedna bardzo trudna, która pokazuje że ta gra to nie spacer po parku z watą cukrową.
Kolejnym krokiem jest wydrukowanie kilku scenariuszy fanowskich, ze szczególnym uwzględnieniem mini serii stworzonej przez Ninja Dorg, znajdziesz je TUTAJ. Są bardzo fajne i niczym nie ustępują scenariuszom autorstwa FFG!
Po ograniu tego wszystkiego będziesz wiedział czy Władca Pierścieni jest dla ciebie czy też nie i będziesz wiedział czy chcesz dalej w to inwestować.
Ja zacząłem przygodę w WP ponad pół roku temu. Postępowałem wg powyższego planu i wiem że gra jest fajna jednak nie porwała mnie na tyle żeby ładować w nią kupę kasy. Kupiłem KazadDum i na razie leży nie trącony od miesiąca.
+1

Twój post powinien być podpięty na górze tematu, by wszyscy nowi gracze mogli go przeczytać :)
Jest wyśmienity artykuł wprowadzający do WP LCG.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Mnie Wladca zdobyl i kupuje wszystko, choć mam tyle gier, że nie gości na mym stole tak często jakbym chciał :) poszedlem w polska wersje i plulbym sobie w brode gdyby skonczyli druki, a ja akurat zaczalbym w to grać więcej:) Na ten moment mam ograną podstawkę, scenariusze Ninijadorg i cykl Pierwszy przygodowy. Teraz albo zaczne Sagę, albo Khazad dum, choc korci,tez ogranie tego co wyżej tym razem taktyka plus duch (wcześniej wiedza plus przywodztwo). Gram solo na jedną rękę :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Tony23 »

Walcze solo z drugim scenariuszem z podstawki (podróz w dół Anduiny) i póki co wale głową w mur (na jedną rękę gram).

Zastanawia mnie jedno: czy dużym oszustwem i ułatwieniem gry jest wydrukowanie sobie dodatkowych jedynek tak jak by sie miało 3x core set?
wiekszosc z Was przechodziła misje bazujac tylko na jednym cs czy sobie ułatwialiście ?
AndO3131
Posty: 35
Rejestracja: 15 gru 2014, 18:37

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: AndO3131 »

Ja bazowałem na jednym cs taką talią, ale dodrukowanie kart nie jest oszustwem - w talii możesz mieć do 3 kopii danej karty.
toblakai
Posty: 1285
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 229 times
Been thanked: 248 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

Tony23 pisze:Walcze solo z drugim scenariuszem z podstawki (podróz w dół Anduiny) i póki co wale głową w mur (na jedną rękę gram).

Zastanawia mnie jedno: czy dużym oszustwem i ułatwieniem gry jest wydrukowanie sobie dodatkowych jedynek tak jak by sie miało 3x core set?
wiekszosc z Was przechodziła misje bazujac tylko na jednym cs czy sobie ułatwialiście ?
To nie jest oszustwo, przecież talia wciąż będzie legalna ;)
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Tony23 »

Oszustwo to zle slowo
Mialo byc- zbyt duze ulatwienie
Cos w stylu jak granie w scenariusze z podstawki kartami z pozniejszyciv dodatkow
Assur
Posty: 62
Rejestracja: 19 kwie 2013, 16:37
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Assur »

Nie uważam takiego rozwiązania za oszustwo ani zbyt duże ułatwienie.

Szczerze mówiąc lepiej dla żywotności gry wyjdzie jak się brakujące karty z CS dodrukuje a kasę zamiast na core set przeznaczy na dodatki.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Tony23 pisze: Cos w stylu jak granie w scenariusze z podstawki kartami z pozniejszyciv dodatkow
A czemuż by nie? Gra nie zabrania takich działań, a wręcz zachęca do podobnych testów. Starsze scenariusze z czasem stają się prostsze, ale nie aż tak żeby nudziły. Nie jest tak, że włożymy lepsze karty do talii i wszystko się samo zrobi.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: stary gracz »

Witam.

Koledzy jestem świeżo upieczonym posiadaczem tej gry. Niestety nigdzie nie mogę kupić ZP "Starcie u Stóp Samotnej Skały". Może macie jakiś namiar gdzie można tą część nabyć? Kontaktowałem się z innymi forumowiczami w sekcji sprzedam/wymienię ale brak odzewu.

Za wszelką pomoc będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Yavi »

stary gracz pisze:Witam.

Koledzy jestem świeżo upieczonym posiadaczem tej gry. Niestety nigdzie nie mogę kupić ZP "Starcie u Stóp Samotnej Skały". Może macie jakiś namiar gdzie można tą część nabyć? Kontaktowałem się z innymi forumowiczami w sekcji sprzedam/wymienię ale brak odzewu.

Za wszelką pomoc będę wdzięczny.
Trzeba chyba pytać Galakty kiedy druk na żądnie: http://sklep.galakta.pl/product.php?id_product=873
ODPOWIEDZ