Figurki antycznych cywilizacji

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Figurki antycznych cywilizacji

Post autor: michalldz90 »

Czy ktoś mógłby polecić miejsce gdzie znajdę figurki różnych antycznych nacji (Chiny, Aztekowie, Egipcjanie, Majowie itp.) w rozsądnej cenie i jakości ?


Nie jestem pewien czy to odpowiednie miejsce na ten temat
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Figurki antycznych cywilizacji

Post autor: Rafalm »

Hmm, nie jestem pewien o jakie figurki chodzi, ale to co przychodzi mi do głowy podaję niżej:

- Cyklady - figurki greckich wojowników i okrętów. Do tego figurki kilku antycznych potworów (minotaur, cyklop, centaur i chyba jeszcze jakieś dwie).
- Kemet - j.w., tylko klimaty starożytnego Egiptu.
- Mexica - figurki budowli azteckich, a właściwie świątyń.
- Mare Nostrum: Empires - to gra, która dopiero pojawi się w sprzedaży jakoś na jesieni. Znajdziesz tam figurki statków i budowli (twierdz), natomiast jednostki wojskowe są symbolizowane przez figurki hełmów poszczególnych nacji starożytnych (Rzymu, Grecji, Persji, Egiptu i Kartaginy).

Co do "rozsądnej ceny" to zawsze jest kwestia indywidualna ile kto jest skłanny zapłacić. Ale generalnie za kupno nowej gry z figurkami raczej musisz się nastawić na wydatek 150+ PLN (wyjątek stanowi chyba tylko Mexica). Trochę taniej wyjdą pewnie używki, na forum w dziale Sprzedam można znaleźć gry w bardzo dobrym stanie.
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Figurki antycznych cywilizacji

Post autor: michalldz90 »

Rafalm pisze:Hmm, nie jestem pewien o jakie figurki chodzi, ale to co przychodzi mi do głowy podaję niżej:

- Cyklady - figurki greckich wojowników i okrętów. Do tego figurki kilku antycznych potworów (minotaur, cyklop, centaur i chyba jeszcze jakieś dwie).
- Kemet - j.w., tylko klimaty starożytnego Egiptu.
- Mexica - figurki budowli azteckich, a właściwie świątyń.
- Mare Nostrum: Empires - to gra, która dopiero pojawi się w sprzedaży jakoś na jesieni. Znajdziesz tam figurki statków i budowli (twierdz), natomiast jednostki wojskowe są symbolizowane przez figurki hełmów poszczególnych nacji starożytnych (Rzymu, Grecji, Persji, Egiptu i Kartaginy).

Co do "rozsądnej ceny" to zawsze jest kwestia indywidualna ile kto jest skłanny zapłacić. Ale generalnie za kupno nowej gry z figurkami raczej musisz się nastawić na wydatek 150+ PLN (wyjątek stanowi chyba tylko Mexica). Trochę taniej wyjdą pewnie używki, na forum w dziale Sprzedam można znaleźć gry w bardzo dobrym stanie.
Może, źle się wyraziłem ale chodziło mi o same figurki, bez gier. Najlepiej jakby można było kupować na sztuki.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2016, 10:25 przez michalldz90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Figurki antycznych cywilizacji

Post autor: rastula »

polecam forum strategie.net.pl tam znajdziesz prawdziwych fachowców od minisów i oferty sprzedaży
eszu
Posty: 32
Rejestracja: 13 sty 2016, 14:10

Re: Figurki antycznych cywilizacji

Post autor: eszu »

Proponuję zajrzeć na stronę Plastic Soldier Review i poszukać według epok i nacji a później szukać w sklepach modelarskich lub w necie wybranych zestawów.
ODPOWIEDZ