Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: aryann »

Angielską. Nie chcę by ktoś za mnie decydował kiedy już mam mieć dosyć karcianki poza producentem. Nie nastawiam się że będę grał w to przez 10 cykli, ale tego nie wykluczam. Jedyne co mogłoby zmienić moje zdanie to duża rozbieżność cen między wersjami językowymi.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Karit »

Ayaram pisze:Jak po 2ch padnie - dalej jest ok ;)
szczudel pisze:jeśli polska wersja pójdzie do piachu to i ja uznam, że mam kompletną kolekcję.
Już tak nie kraczcie, bo Galakta weźmie to sobie do serca i łatwiej odpuści ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: crsunik »

Jak zwykle - angielska :)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Karit »

https://boardgamegeek.com/thread/162874 ... o-rulebook
Hei all,

I got a hold of some pics of the rulebook from someone that attended GenCon. I asked permission to make them available to everyone, but meanwhile I share some info you guys may wanna know:


-Difficulty: the game comes with 4 levels of difficulty depending on which chaos tokens you put in the bag. Easy has a couple of "+1"s (for example) and expert has seven tokens that range from "-3" to "-8". In theory the difficulty cannot be changed along the campaign

-Campaigns: As we expected the whole core set is a single campaign. Also, each deluxe + 6 Mythos Packs will in principle contain a long campaign. You are recommended to create a new character for each campaign (starting from 0 experience) but can reuse the one from an old one (taking your experience and traumas).

-Core set: The set comes with 234 cards. 5 are the investigators, 110 are campaign cards and 119 are player cards. They have some starter sets with 33 cards each (30 cards + weakness + 2 fixed card of the player). Roland and Wendy (the ones deomed at GenCon) have each 2 copies of the neutral cards "Knife", "Flashlight" and "Cache"....so some cards will appear once in the core set and others will have 4 in the core.

I will upload the pics as soon as I get permission
Z tego wynika że CS to zamknięta kampania. I teraz sam nie wiem, czy oni chcą dać po CS jakiegoś deluxa i potem cykl, czy jednak CS bedzie zamkniętą kampanią, ale karty postaci zostaja a te z dodatków 1 cyklu to same przygody...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Olgierdd »

We Władcy Pierścieni core set też tworzył zamkniętą kampanię i jednocześnie był bazą dla pierwszego cyklu. Pierwszy Deluxe był bazą dla kolejnego cyklu itd.
Tu pewnie będzie tak samo.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Ayaram »

Kampania w przypadku WP to za dużo powiedziane ;) To były raczej luźne przygody połączene wspólnym motywem/miejscem/klimatem
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szczudel »

Karit pisze:Już tak nie kraczcie, bo Galakta weźmie to sobie do serca i łatwiej odpuści ;)
Może i troche krakanie. Jestem świadomym konsumentem. Rozumiem, że na naszym rynku wydawanie niektórych gier wiązałoby sië z dopłacaniem. Co to za LCG skończyło swój polski żywot szybciej - Netrunner, Warhammer? Ciekawy jestem do jakiego poziomu spadła sprzedaż polskiej edycji, że zdecydowano się na ten krok. Baza konsumentów jest ograniczona i spadek zainteresowania produktem jest naturalny. Nie wierzę, że AH będzie u nas wydawane wiecznie. Cieszę się, że będzie w ogóle polska wersja bo pozwoli mi to grać z najbliższymi. Będę się nią cieszył do momentu aż będzie. Takie nieskończone LCGtasiemce tylko po angielsku lub na ogromnym rynku mają zapewnione "wieczne" wsparcie - polski taki nie jest.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Olgierdd »

Ayaram pisze:Kampania w przypadku WP to za dużo powiedziane ;) To były raczej luźne przygody połączene wspólnym motywem/miejscem/klimatem
Te 3 przygody były połączone wspólną fabułą:
1. Gracze niosą przez Mroczną Puszczę ostrzeżenie od Thranduila do Galadrieli o zagrożeniu z Dol Guldur.
2. Po wydostaniu się z Puszczy uciekają przed zasadzką wzdłuż rzeki prosto do Lorien.
3. Po dostarczeniu wiadomości jeden z bohaterów wyruszył na zwiad do Dol Guldur i został schwytany. Reszta rusza mu na ratunek i w kulminacji spotyka Nazgula.
dariuszkoziel
Posty: 107
Rejestracja: 18 lut 2015, 00:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/ Katowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: dariuszkoziel »

Czy powyższy tekst nie jest spoilerem?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Olgierdd »

Tak, wątku pobocznego książki Hobbit z 1937 r. ;)

(a tak serio: opis scenariusza i początkowe rozłożenie zdradza obecność Upiora)

PS. sorry za offtop, Cthulhu fhtagn.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Karit »

Mnie najbardziej ciekawi co będzie w małych dodatkach z cyklu.
Jedna przygoda to na pewno obowiązkowo a reszta - pojedyncze karty dla każdej z postaci + jakieś neutralne?
Co było w małych dodatkach do WP?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Olgierdd »

Jedna przygoda z kartami do niej potrzebnymi i karty graczy (dwa wzory dla każdej "frakcji" i neutrale). Ilościowo wychodziło chyba po połowie.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: sirafin »

Olgierdd pisze:
Ayaram pisze:Kampania w przypadku WP to za dużo powiedziane ;) To były raczej luźne przygody połączene wspólnym motywem/miejscem/klimatem
Te 3 przygody były połączone wspólną fabułą:
1. Gracze niosą przez Mroczną Puszczę ostrzeżenie od Thranduila do Galadrieli o zagrożeniu z Dol Guldur.
2. Po wydostaniu się z Puszczy uciekają przed zasadzką wzdłuż rzeki prosto do Lorien.
3. Po dostarczeniu wiadomości jeden z bohaterów wyruszył na zwiad do Dol Guldur i został schwytany. Reszta rusza mu na ratunek i w kulminacji spotyka Nazgula.
Ale Ayaram nie twierdzi, że scenariusza nie miały wspólnego motywu fabularnego. Nie zmienia to faktu, że rozegranie jednej przygody nie ma żadnego wpływu na pozostałe, a bez konsekwencji, jakiegoś mechanizmu rozwoju, trudno mówić o kampanii. To po prostu trzy niezależne przygody, które da się ułożyć chronologicznie.
Karit pisze:
(...)
-Campaigns: As we expected the whole core set is a single campaign. Also, each deluxe + 6 Mythos Packs will in principle contain a long campaign.
(...)
Z tego wynika że CS to zamknięta kampania. I teraz sam nie wiem, czy oni chcą dać po CS jakiegoś deluxa i potem cykl, czy jednak CS bedzie zamkniętą kampanią, ale karty postaci zostaja a te z dodatków 1 cyklu to same przygody...
Delux + cykl to nowa kampania, znacznie dłuższa niż ta z podstawki. Nie obawiałbym się, że w grze LCG z budowaniem talii nie dostaniesz w rozszerzeniach kart do budowania talii ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
GunWar
Posty: 65
Rejestracja: 26 cze 2015, 16:34
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: GunWar »

Tutaj ciekawy link, chyba go jeszcze nie było:

http://imgur.com/a/SnE4w
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Rune »

GunWar pisze:Tutaj ciekawy link, chyba go jeszcze nie było:

http://imgur.com/a/SnE4w
Wrzucałem wcześniej na facebookową grupę [emoji6] Już się zbliża.

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Ayaram »

sirafin pisze:Ale Ayaram nie twierdzi, że scenariusza nie miały wspólnego motywu fabularnego. Nie zmienia to faktu, że rozegranie jednej przygody nie ma żadnego wpływu na pozostałe, a bez konsekwencji, jakiegoś mechanizmu rozwoju, trudno mówić o kampanii. To po prostu trzy niezależne przygody, które da się ułożyć chronologicznie.
Dokładnie w Lotrze można spokojnie można wylosować sobie którąkolwiek porzygodnę, pocisnąć ją, potem znowu wylosować i tak w kółko.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Rune »

Na ostatnim zdjęciu w linku powyżej jest to rozpiska decków dwóch Badaczy. Wygląda na to, że w sklad każdej z tych dwóch talii wchodzi 35 kart, w tym kilka kart po dwie kopie.

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Karit »

Rune pisze: Wrzucałem wcześniej na facebookową grupę. Już się zbliża.
Podaj linka do funpage bo nie mogłem znaleźć na fb.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Rune pisze:Na ostatnim zdjęciu w linku powyżej jest to rozpiska decków dwóch Badaczy. Wygląda na to, że w sklad każdej z tych dwóch talii wchodzi 35 kart, w tym kilka kart po dwie kopie.
Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Źle policzyłeś, są po 33 karty: 30 dowolnych i 3 obowiązkowe dla danego Badacza (Roland: Roland's .38 Special, Cover Up i Paranoia, Wendy: Wendy's Amulet, Abandoned and Alone, Amnesia).
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: cahir »

Jakby coś, zmieniliśmy forum CoC LCG na forum Arkham LCG, z pozostawieniem miejsca na obydwie karcianki oraz czasy i życie HPL`a. Zapraszam.
http://www.cthulhu.otchlan.pl/forum/index.php
ponadto na FB działa też strona gier Cthulhu: https://www.facebook.com/Call-of-Cthulh ... 4/?fref=ts
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Rune »

Trolliszcze pisze:
Rune pisze:Na ostatnim zdjęciu w linku powyżej jest to rozpiska decków dwóch Badaczy. Wygląda na to, że w sklad każdej z tych dwóch talii wchodzi 35 kart, w tym kilka kart po dwie kopie.
Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Źle policzyłeś, są po 33 karty: 30 dowolnych i 3 obowiązkowe dla danego Badacza (Roland: Roland's .38 Special, Cover Up i Paranoia, Wendy: Wendy's Amulet, Abandoned and Alone, Amnesia).
Masz rację. Liczyłem na telefonie i w przypadku gdzie były dwa wiersze musiałem gdzieś policzyć, jako dwie karty, a nie jedna.

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szczudel »

cahir pisze:Jakby coś, zmieniliśmy forum CoC LCG na forum Arkham LCG, z pozostawieniem miejsca na obydwie karcianki oraz czasy i życie HPL`a. Zapraszam.
http://www.cthulhu.otchlan.pl/forum/index.php
ponadto na FB działa też strona gier Cthulhu: https://www.facebook.com/Call-of-Cthulh ... 4/?fref=ts
Po zarejestrowaniu na forum skin zmienił mi się na zielony. Można to jakoś odkręcić?
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Karit »

Czemu grupa zamknięta? Myślałem że zależy nam na jak największej społeczności.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szutek »

szczudel pisze:
Karit pisze:Już tak nie kraczcie, bo Galakta weźmie to sobie do serca i łatwiej odpuści ;)
Może i troche krakanie. Jestem świadomym konsumentem. Rozumiem, że na naszym rynku wydawanie niektórych gier wiązałoby sië z dopłacaniem. Co to za LCG skończyło swój polski żywot szybciej - Netrunner, Warhammer? Ciekawy jestem do jakiego poziomu spadła sprzedaż polskiej edycji, że zdecydowano się na ten krok. Baza konsumentów jest ograniczona i spadek zainteresowania produktem jest naturalny. Nie wierzę, że AH będzie u nas wydawane wiecznie. Cieszę się, że będzie w ogóle polska wersja bo pozwoli mi to grać z najbliższymi. Będę się nią cieszył do momentu aż będzie. Takie nieskończone LCGtasiemce tylko po angielsku lub na ogromnym rynku mają zapewnione "wieczne" wsparcie - polski taki nie jest.
Galakta Netrunnera porzuciła po około 12-13 dodatkach. Motywując swoją decyzję podzielili się danymi ze sprzedaży. Najnowsze paczki (Data Packi) z tego co pamiętam sprzedawali w ok. 80 sztukach. Była to sprzedaż kilkukrotnie niższa w stosunku do początkowych dodatków. Pamiętać też trzeba że znaczną część z tej liczby brały sklepy stacjonarne, gdzie dodatki pewnie do dziś zbierają kurz. W przypadku Arkham Horror LCG ja jednak zdecyduję się na wersję polską. Zapowiada się, że w grze będzie duży nacisk na klimat, a grając po angielsku może on się trochę rozmyć. Poza tym jak ktoś już wspominał gra nie ma charakteru rywalizacyjnego, grać się będzie raczej w domowym zaciszu, więc i ewentualne wtopy edytorskie Galakty (w stylu nazwanie dwóch innych kart tę samą polską nazwą) powinny być do przełknięcia.
ODPOWIEDZ