Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: szczudel »

Widziałem katalog Rebela z Dobble z postaciami z Aut Disneya.
Przewertowałem kilka ostatnich stron watku i nie znalazłem nic na ten temat. Na sklepie tez nie ma.
Za płytko szukałem czy jeszcze nie ma zapowiedzi?
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: flowerus »

szczudel pisze:Widziałem katalog Rebela z Dobble z postaciami z Aut Disneya.
Przewertowałem kilka ostatnich stron watku i nie znalazłem nic na ten temat. Na sklepie tez nie ma.
Za płytko szukałem czy jeszcze nie ma zapowiedzi?
http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,711 ... -Auta.html
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: ChlastBatem »

Drogi Rebelu,

czy dodatkowe 4 karty jakie będą dodawane do gry Troyes (PL) będą opisane w instrukcji jak działają?
artur271177
Posty: 14
Rejestracja: 18 wrz 2015, 17:51
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: artur271177 »

REBEL.pl pisze:-------------------------
Do każdego zamówienia złożonego przed premierą dokładamy zestaw 4 kart promocyjnych.
Zgodnie z informacjami na BGG 4 karty dostepne wczesniej jako promocyjne (podobnie jak instrukcja do wariantu solo) sa juz w pudelku z gra. Czy w zwiazku z tym dobrze rozumiem, ze karty te otrzymaja takze osoby kupujace polskie Troyes poza przedsprzedaza, czy tez pudelko polskojezyczne jest ubozsze niz wersja angielska.
mkkraw
Posty: 6
Rejestracja: 25 paź 2015, 00:51

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: mkkraw »

Witam,

bardzo proszę o potwierdzenie czy Wsiąść do Pociągu: Dookoła Świata pojawi się w sklepach do końca września, tak jak było to zapowiedziane?

Pozdrawiam
Marcin
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: ObraneOrzechy »

konrad.rymczak pisze:
Wincenty Jan pisze:Np codziennie.... [emoji38]
Bez przesady! Proponuję tylko w wybrane święta:

29 października - Dzień Bez Kupowania
W te swieto niestety rabat sie nie przyda :(
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------
ZAPOWIEDZI:
-------------------------

Troyes

Obrazek

PEŁNA ZAPOWIEDŹ: http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,748 ... wiedz.html

Średniowiecze było ekscytującym okresem, pełnym przemian i rozwoju. To stwierdzenie jest wyjątkowo prawdziwe w odniesieniu do Szampanii, rejonu na północy Francji - znajdujące się tam miasto Troyes było siedzibą władzy politycznej, tętniącym życiem ośrodkiem handlowym, jak również przyczyniło się ono rozwoju artystycznego i kulturalnego tamtego okresu. Pomimo wojny, plagi oraz pożaru, które niemalże zniszczyły całe miasto, Troyes przetrwało jako ostoja cywilizacji w tym niepewnym świecie.

Troyes było długoletnią siedzibą władz kościelnych, dlatego to właśnie w tym mieście stanął prawdziwy cud średniowiecznej architektury: Katedra św. Piotra i Pawła. Choć budowa świątyni rozpoczęła się z początkiem XIII wieku, na jej ukończenie potrzeba było czterech stuleci. Klęski żywiołowe oraz wywoływane przez ludzi przeciwności pojawiały się przez cały okres wznoszenia budowli, jednak szlachta, duchowieństwo oraz chłopi wspólnie pracowali nad ukończeniem tego wspaniałego monumentu.


W grze Troyes gracze kierują wpływowymi rodzinami zamieszkującymi miasto, z których każda stara się osiągnąć pozycję polityczną oraz zbudować dziedzictwo dla swojego rodu, jednocześnie wspierając wznoszenie wielkiej katedry. Zatrudniaj obywateli w jednej z trzech dziedzin społecznych, dzięki czemu zwiększysz swoje wpływy wśród duchowieństwa, wyróżnisz się na tle szlachty, a także ochronisz miasto przed niespodziewanymi wydarzeniami zagrażającymi miastu. Wygrywa gracz, który zdobędzie największą chwałę za swoje zasługi dla Troyes.

Obrazek


Planowana data premiery: połowa września 2016 r.

Sugerowana cena detaliczna: 169,95 zł.

Link do produktu na stronie wydawnictwa: http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,753/Troyes.html

-------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------
Harun pisze:Drogi Rebelu

Co powiesz na covert? Wygląda na nowatorski tytuł.

https://boardgamegeek.com/boardgame/187653/covert
Powiemy: Trzeba zagrać ;)
Coldar pisze:Będzie kiedyś wydana polska edycja dodatku "Small World - Tales and Legends" ? Po "Podziemiach" będzie to jedyny nieprzetłumaczony dodatek do Small World (jednocześnie z największą ilością tekstu do tłumaczenia).
Nie wykluczamy, ale na pewno nie w 2016 roku. Teraz wydane zostaną Podziemia oraz Świat Rzek.
Rune pisze:Kiedy +/- możemy spodziewać się udostępnienia instrukcji do Sherlocka?
Niestety nieprędko. Tak naprawdę to nie dostaliśmy jeszcze plików do tłumaczenia, więc Sherlock najprawdopodobniej zostanie przesunięty na 2017 rok, na pierwszy kwartał.
Banan2 pisze:Panie Rebelu!
Co prawda to wątek wydawniczy, ale mam takie pytanie. Czy kody rabatowe, które czasami dostajemy nie mogłyby być częściej? Teraz jest kod urodzinowy i ze trzy razy w roku jakiś okazjonalny/konkursowy. Tych okazjonalnych nie mogłoby być więcej?
Przekazane do działu marketingu jako inspiracja :)
mkkraw pisze:Witam,
bardzo proszę o potwierdzenie czy Wsiąść do Pociągu: Dookoła Świata pojawi się w sklepach do końca września, tak jak było to zapowiedziane?
Od momentu przygotowania plików do wydania (2 miesiące temu) termin druku jest już niezależny od nas. Wydawca podał orientacyjną datę druku i na razie nie została ona przesunięta.
artur271177 pisze:
REBEL.pl pisze:-------------------------
Do każdego zamówienia złożonego przed premierą dokładamy zestaw 4 kart promocyjnych.
Zgodnie z informacjami na BGG 4 karty dostepne wczesniej jako promocyjne (podobnie jak instrukcja do wariantu solo) sa juz w pudelku z gra. Czy w zwiazku z tym dobrze rozumiem, ze karty te otrzymaja takze osoby kupujace polskie Troyes poza przedsprzedaza, czy tez pudelko polskojezyczne jest ubozsze niz wersja angielska.
Nasza prośba była taka, aby promówki były dostępne 1:1 dla całego nakładu. Czy będą dodawane osobno czy od razu wpakowane do pudełka - nie wiemy tego. Sprawdzimy to jutro/pojutrze (13-14.09,2016) - gdy tylko dostawa do nas dotrze :)
ObraneOrzechy pisze:
konrad.rymczak pisze:
Wincenty Jan pisze:Np codziennie....
Bez przesady! Proponuję tylko w wybrane święta:
29 października - Dzień Bez Kupowania
W te swieto niestety rabat sie nie przyda :(
Przyda, przyda - to dzień bez kupowania, a nie bez zamawiania. Zapłacić można dzień później ;)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: warlock »

Jedyne co mnie gryzie w tłumaczeniu kart z Troyes to Terminator (ang. apprenticeship) :) . Wiem, że to historycznie poprawny zwrot, ale obecnie jest zbyt zakorzeniony w popkulturze, żeby nie wzbudzał uśmiechu (już widzę reakcję graczy na widok tej karty na stole ;)).
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: DarkSide »

warlock pisze:Jedyne co mnie gryzie w tłumaczeniu kart z Troyes to Terminator (ang. apprenticeship) :) . Wiem, że to historycznie poprawny zwrot, ale obecnie jest zbyt zakorzeniony w popkulturze, żeby nie wzbudzał uśmiechu (już widzę reakcję graczy na widok tej karty na stole ;)).
Właśnie sam podałeś przykład na rolę edukacyjną planszówek :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Trolliszcze »

Tak, unikajmy używania słów zgodnie z ich pierwotnym i poprawnym znaczeniem, bo ktoś się może zaśmiać przy stole...
Warlock, jak się Twoi koledzy roześmieją, to może im grzecznie poradź, żeby mniej filmów oglądali, a więcej czytali książek. U Pratchetta jest na przykład jeden słynny terminator. Na dodatek wybuchy śmiechu przy lekturze Pratchetta są jak najbardziej wskazane, więc nie będzie siary, jak kogoś rozbawi to niespotykane słowo.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: kwiatosz »

Do zdań terminatora należy dbanie o to, żeby pipy były czyste. To tak z Piwnego imperium ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: warlock »

Trolliszcze pisze:Tak, unikajmy używania słów zgodnie z ich pierwotnym i poprawnym znaczeniem, bo ktoś się może zaśmiać przy stole...
Warlock, jak się Twoi koledzy roześmieją, to może im grzecznie poradź, żeby mniej filmów oglądali, a więcej czytali książek. U Pratchetta jest na przykład jeden słynny terminator. Na dodatek wybuchy śmiechu przy lekturze Pratchetta są jak najbardziej wskazane, więc nie będzie siary, jak kogoś rozbawi to niespotykane słowo.
Więcej dystansu ;).
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Yavi »

Przepraszam, musiałem.
Spoiler:
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: hutriel »

Yavi pisze:Przepraszam, musiałem.
Spoiler:
Ale to przecież elektronicky mordulec? Co to ma wspólnego z tematem?. (również przepraszam, również musiałem). :D
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Nadis »

Szukałam informacji, ale nie znalazłam - czy planujecie wydać dodatek do Pupili Podziemi?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
niedzwiedzzz
Posty: 30
Rejestracja: 24 mar 2016, 12:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: niedzwiedzzz »

Wiadomo coś na temat nowego wydania ca$h 'n gun$?:)
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: vincentblack »

REBEL.pl pisze:
artur271177 pisze:
REBEL.pl pisze:-------------------------
Do każdego zamówienia złożonego przed premierą dokładamy zestaw 4 kart promocyjnych.
Zgodnie z informacjami na BGG 4 karty dostepne wczesniej jako promocyjne (podobnie jak instrukcja do wariantu solo) sa juz w pudelku z gra. Czy w zwiazku z tym dobrze rozumiem, ze karty te otrzymaja takze osoby kupujace polskie Troyes poza przedsprzedaza, czy tez pudelko polskojezyczne jest ubozsze niz wersja angielska.
Nasza prośba była taka, aby promówki były dostępne 1:1 dla całego nakładu. Czy będą dodawane osobno czy od razu wpakowane do pudełka - nie wiemy tego. Sprawdzimy to jutro/pojutrze (13-14.09,2016) - gdy tylko dostawa do nas dotrze :)
Delikatnie zapytam: Troyes dotarł? Jak z kartami promo? Kiedy wysyłka do sklepów?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: warlock »

I jak tam w kwestii Troyes? Bo troszkę przycichł temat, a myślałem, że wysyłka tuż tuż ;).
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: palladinus »

warlock pisze:I jak tam w kwestii Troyes? Bo troszkę przycichł temat, a myślałem, że wysyłka tuż tuż ;).
Pearl Games podało przed chwilą, że są jakieś problemy jakościowe z pudełkami i wszystkie będą wymieniane. Pytanie czy to również dotyczy polskiej wersji.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: DarkSide »

palladinus pisze: Pearl Games podało przed chwilą, że są jakieś problemy jakościowe z pudełkami i wszystkie będą wymieniane. Pytanie czy to również dotyczy polskiej wersji.
A to jest wydanie "multilingua"? Myślałem, że Rebel własnym sumptem robi.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: palladinus »

DarkSide pisze:
palladinus pisze: Pearl Games podało przed chwilą, że są jakieś problemy jakościowe z pudełkami i wszystkie będą wymieniane. Pytanie czy to również dotyczy polskiej wersji.
A to jest wydanie "multilingua"? Myślałem, że Rebel własnym sumptem robi.
Wydanie Rebela ma być w pełni polskie, ale zakładam, że drukowali razem z Pearl Games ich nowy dodruk. Oczywiście mogę się mylić, aczkolwiek oba wydania pojawiają się w tym samym czasie, więc tak się zasugerowałem.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------
AKTUALIZACJA
-------------------------

Na stronie kampanii gry "TIME Stories" pojawiła się nowa aktualizacja, w której pokazujemy grafiki alternatywnych postaci do scenariusza "Proroctwo Smoków".

Aktualizację można zobaczyć pod adresem: https://wspieram.to/TIMEstories?active_ ... acje#a2895

-------------------------
ODPOWIEDZI
-------------------------
Nadis pisze:Szukałam informacji, ale nie znalazłam - czy planujecie wydać dodatek do Pupili Podziemi?
Nie, nie mamy go w planach.
niedzwiedzzz pisze:Wiadomo coś na temat nowego wydania ca$h 'n gun$?:)
Nie dostaliśmy od głównego wydawcy żadnych informacji o opóźnieniach, więc gra powinna do nas dotrzeć w październiku. :)
vincentblack pisze:Delikatnie zapytam: Troyes dotarł? Jak z kartami promo? Kiedy wysyłka do sklepów?
palladinus pisze:
warlock pisze:I jak tam w kwestii Troyes? Bo troszkę przycichł temat, a myślałem, że wysyłka tuż tuż ;).
Pearl Games podało przed chwilą, że są jakieś problemy jakościowe z pudełkami i wszystkie będą wymieniane. Pytanie czy to również dotyczy polskiej wersji.
Problem jest nie tyle z pudełkami, co z kartami - ostrza maszyny produkcyjnej musiały być stępione, przez co część kart w talii ma postrzępione brzegi. Problem niestety dotyczy nie tylko polskiego nakładu, została więc uruchomiona procedura reklamacyjna oryginalnego wydawcy w fabryce. Otrzymalismy właśnie informację, że mamy odesłać gry do fabryki - druk kart zostanie powtórzony i nowe, nieuszkodzone talie zostaną zapakowane do pudełek. Na chwilę obecną premiera gry musi zostać przesunięta - jeszcze nie wiemy o ile.

Co do kart promocyjnych - są one zapakowane w pudełku w każdym egzemplarzu gry, opis ich działania jest zawarty na osobnej karcie pomocy, która zawiera także zasady dotyczące rozgrywki solo.
DarkSide pisze:A to jest wydanie "multilingua"? Myślałem, że Rebel własnym sumptem robi.
Wydanie jest w pełni polskie, ale druk był robiony jednocześnie dla kilku wersji językowych.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2016, 13:03 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 3 razy.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: warlock »

REBEL.pl pisze:Problem jest nie tyle z pudełkami, co z kartami - ostrza maszyny produkcyjnej musiały być stępione, przez co część kart ma postrzępione brzegi. Zgłosiliśmy sprawę Pearl Games, póki co wstrzymaliśmy się ze sprzedażą i wysyłką gry. ;(
Co do kart promocyjnych - są one zapakowane w pudełku w każdym egzemplarzu.
No to sobie poczekamy...

Jak dobrze, że nie pozbywałem się swojej starej kopii. Z jakością nowej może być różnie...
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: ChlastBatem »

REBEL.pl pisze: Co do kart promocyjnych - są one zapakowane w pudełku w każdym egzemplarzu.
Czyli każdy dostanie karty promocyjne, nawet jeśli kupi za rok bo karty fizycznie są w każdym pudle. Więc przedsprzedaż kusi tylko albo aż ceną. Dobrze rozmyślam?

Uważam, że warto czekać na poprawione komponenty do Troyes. Gra zasługuje na porządne, pozbawione skazy wydanie.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: REBEL.pl »

ChlastBatem pisze:
REBEL.pl pisze: Co do kart promocyjnych - są one zapakowane w pudełku w każdym egzemplarzu.
Czyli każdy dostanie karty promocyjne, nawet jeśli kupi za rok bo karty fizycznie są w każdym pudle. Więc przedsprzedaż kusi tylko albo aż ceną. Dobrze rozmyślam?
Tak :) Karty promo otrzyma każdy kupujący grę, niezależnie od tego kiedy ją nabędzie.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Zablokowany