Soccer City: The Beautiful Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 33 times
Been thanked: 27 times

Soccer City: The Beautiful Game

Post autor: the_ka »

Soccer City: The Beautiful Game - https://boardgamegeek.com/boardgame/147 ... tiful-game

Obrazek Obrazek

Gra z 2013, ufundowała się kikstarterze.

Ktoś może grał, coś więcej jest w stanie powiedzieć o rozgrywce? Na bgg raptem jeden filmik po angielsku a reszta po hiszpańsku. Na forum gra tylko wspomniana w kilku postach.
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Soccer City: The Beautiful Game

Post autor: zbajszek »

Dzisiaj mi przyszło właśnie (trzeba scoutować konkurencję ;) ) więc jak będę miał okazję zagrać w najbliższym czasie to postaram się coś napisać. Choć filmik Ricky'ego dość dobrze pokazuje myślę jak gra działa ;).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Soccer City: The Beautiful Game

Post autor: DDP »

Ja mam i grałem. Mam mieszane uczucia, zasady są napisane ok ale mają luki. Ogólnie aby móc grać w to płynnie trzeba zacisnąć zęby i rozegrać kilka partii aby nauczyć się na pamięć wszystkich taktyk. Niestety bez tego ani rusz i gra będzie mozolna. Pierwsza partia trwała prawie 3 godziny a rozegraliśmy tylko jedną połowę! Można oczywiście grać z brzucha ale wtedy jest totalny los. Nie wiem czy to wina pierwszej partii ale gra jest mało dynamiczna - pomijam wynik 0:0 ale przez całą połowę oddaliśmy w sumie 2 strzały. Wynika to z tego że bardzo ciężko porusza się zawodnikami z piłką. Chciałbym spróbować raz jeszcze o ile będzie z kim. Gra wymaga do rozegrania aby obaj gracze byli fanami piłki kopanej bo bez znajomości zasad jak również chęci gry ze względu na tematykę ani rusz - zbyt ciężki tytuł.
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 33 times
Been thanked: 27 times

Re: Soccer City: The Beautiful Game

Post autor: the_ka »

zbajszek pisze:Dzisiaj mi przyszło właśnie (trzeba scoutować konkurencję ;) ) więc jak będę miał okazję zagrać w najbliższym czasie to postaram się coś napisać. Choć filmik Ricky'ego dość dobrze pokazuje myślę jak gra działa ;).
Zasady są dobrze wytłumaczone natomiast zastanawia mnie małą popularność tej gry. Na papierze zasady wyglądają ciekawie ale zastanawia mnie jak z regrywalnością oraz czy większość meczy nie kończy się wynikiem 0:0 lub 1:0.
DDP pisze:Ja mam i grałem. Mam mieszane uczucia, zasady są napisane ok ale mają luki. Ogólnie aby móc grać w to płynnie trzeba zacisnąć zęby i rozegrać kilka partii aby nauczyć się na pamięć wszystkich taktyk. Niestety bez tego ani rusz i gra będzie mozolna. Pierwsza partia trwała prawie 3 godziny a rozegraliśmy tylko jedną połowę! Można oczywiście grać z brzucha ale wtedy jest totalny los. Nie wiem czy to wina pierwszej partii ale gra jest mało dynamiczna - pomijam wynik 0:0 ale przez całą połowę oddaliśmy w sumie 2 strzały. Wynika to z tego że bardzo ciężko porusza się zawodnikami z piłką. Chciałbym spróbować raz jeszcze o ile będzie z kim. Gra wymaga do rozegrania aby obaj gracze byli fanami piłki kopanej bo bez znajomości zasad jak również chęci gry ze względu na tematykę ani rusz - zbyt ciężki tytuł.
Dzięki za odpowiedź. Tak właśnie podejrzewałem że gdzieś jest problem skoro gra nie zrobiła większej kariery.
Boję się że to będzie takie gonienie się po boisku bez oddawania strzału.

A jak jest ze strzałami na bramkę? Duża szansa na gola czy jednak zależy jakie karty podejdą?
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Soccer City: The Beautiful Game

Post autor: DDP »

Ciężko oddać porządny strzał gdyż dodatkowe punkty do strzału są za wykonanie konkretnego zadania, np. okiwaj rywala przed strzałem, i masz konkretne 3 na ręce więc może się zdarzyć że żaden nie podejdzie do sytuacji. Można grać wariant bez kart - że wszystkie strzały są dostępne i to co Ci się uda to taki strzał oddajesz (nawet to mi się podoba ale trzeba by było być ogranym aby spamiętać te 7-10 różnych sytuacji strzałowych). Gra ma potencjał ale gdzieś skrzypi w zasadach. Z jednej strony jest symulacją a z drugiej dalej jest w niej duży element losowy (pojedynki na przykład - niby są tam jakieś punkty ale są też kiwki/bloki z auto-winem ala papier-nożyce-kamień przez co nawet gdy masz przewagę możesz przegrać) lub rzut kością przy niektórych podaniach. Jak mam grać w losową grę to musi być szybka i dynamiczna. Wydaje mi się że tu chcieli to połączyć i nie do końca wyszło.
Zawsze gram o zwycięstwo!
ODPOWIEDZ