Leaving Earth (Joseph Fatula)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Leaving Earth

Post autor: pattom »

Mi się udało kupić od jednego z forumowiczów, który miał dwa komplety i już jutro powinienem mieć swój, nowy, nieotwarty egzemplarz :-)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Kosternik pisze:Misiooo podrzuć proszę łączną ilość kart lokacji dla podstawki i dodatku outer planets bo nie wiem czy kupować paczkę 50 szt czy 100 szt.
Dzięki.
Z tego co pamiętam to jest tych kart ok 70 (podstawka z dodatkiem). Więc kupuj 100-pak.
32 w podstawce. Dodatkowe 5 z mini-dodatku merkury (jest w pudle z podstawką) = 37.
Outer Planets ma też 30+ kart lokacji.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Pan_K »

misioooo pisze:
Kosternik pisze:Misiooo podrzuć proszę łączną ilość kart lokacji dla podstawki i dodatku outer planets bo nie wiem czy kupować paczkę 50 szt czy 100 szt.
Dzięki.
Z tego co pamiętam to jest tych kart ok 70 (podstawka z dodatkiem). Więc kupuj 100-pak.
32 w podstawce. Dodatkowe 5 z mini-dodatku merkury (jest w pudle z podstawką) = 37.
Outer Planets ma też 30+ kart lokacji.
Jakbyś chcił sobie przypomnieć, to wszystko jest w pierwszym poście tego wątku. Dane podał niejaki misioooo... 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Kosternik »

misioooo pisze:
Kosternik pisze:Misiooo podrzuć proszę łączną ilość kart lokacji dla podstawki i dodatku outer planets bo nie wiem czy kupować paczkę 50 szt czy 100 szt.
Dzięki.
Z tego co pamiętam to jest tych kart ok 70 (podstawka z dodatkiem). Więc kupuj 100-pak.
32 w podstawce. Dodatkowe 5 z mini-dodatku merkury (jest w pudle z podstawką) = 37.
Outer Planets ma też 30+ kart lokacji.
Dzięki :)
Pan_K pisze:
misioooo pisze:
Kosternik pisze:Misiooo podrzuć proszę łączną ilość kart lokacji dla podstawki i dodatku outer planets bo nie wiem czy kupować paczkę 50 szt czy 100 szt.
Dzięki.
Z tego co pamiętam to jest tych kart ok 70 (podstawka z dodatkiem). Więc kupuj 100-pak.
32 w podstawce. Dodatkowe 5 z mini-dodatku merkury (jest w pudle z podstawką) = 37.
Outer Planets ma też 30+ kart lokacji.
Jakbyś chcił sobie przypomnieć, to wszystko jest w pierwszym poście tego wątku. Dane podał niejaki misioooo... 8)
Si si.. zabrakło tylko informacji o ilości kart lokacji, stąd prośba.
Moja mała kolekcja, a myślę o...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Pan_K pisze:Jakbyś chcił sobie przypomnieć, to wszystko jest w pierwszym poście tego wątku. Dane podał niejaki misioooo... 8)
Jakbyś przeczytał co Kosternik napisał to byś wiedział... Zacytował fragment z pierwszego postu, gdzie nie podałem info ile jest kart kwadratowych. Jest tylko informacja, że na te karty pasują koszulki mini-cd 8) Już lecę poprawić pierwszy post o orientacyjną ilość!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Pan_K »

misioooo pisze:
Pan_K pisze:Jakbyś chcił sobie przypomnieć, to wszystko jest w pierwszym poście tego wątku. Dane podał niejaki misioooo... 8)
Jakbyś przeczytał co Kosternik napisał to byś wiedział... Zacytował fragment z pierwszego postu, gdzie nie podałem info ile jest kart kwadratowych. Jest tylko informacja, że na te karty pasują koszulki mini-cd 8) Już lecę poprawić pierwszy post o orientacyjną ilość!
OK - mea culpa. Zaprawiam się w szybkim czytaniu. Jak widać ten format nie jest bezstratny... ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Pastorkris »

misioooo pisze:Czyli... Kolejny zadowolony planszonauta? :) Pisałem, że będzie inaczej niż w innych grach. Niby sucho, ale klimatu więcej niż w niejednym ameri.
Teraz proponuję grać na poziomie HARD (graliście na normalnym?). Po nastu grach (albo od razu - a co!) dołożyć planety zewnętrzne i amerykański 4 lipca będziecie mieli co turę - fajerwerki non stop a szef agencji będzie co chwilę poganiał, bo czas płynie nieubłaganie...
Tak, graliśmy na normalnym ;) By się nie wynudzić, ale też się nie zniechęcić. Choć na te Marsjańskie misje to tak raczej mało ochoczo patrzyliśmy... :D Ale w środę już pewnie będę kombinował jak tylko się tam dostać! Technika małych kroków, ale pamiętajmy: to był mały krok dla człowieka...

A co do klimatu: świetnie powiedziane. Gdy mam iść i walczyć z kolejnym generycznym goblinem przez rzut kostką... To chyba jednak wolę być Planszonautą :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Pastorkris pisze:Tak, graliśmy na normalnym ;) By się nie wynudzić, ale też się nie zniechęcić. Choć na te Marsjańskie misje to tak raczej mało ochoczo patrzyliśmy... :D Ale w środę już pewnie będę kombinował jak tylko się tam dostać! Technika małych kroków, ale pamiętajmy: to był mały krok dla człowieka...
Na trudnym jest inaczej... Jest tyle misji trudnych, wysoko punktowanych, że musisz je robić, aby wygrać (solo). Te misje łatwe to w ogóle nie mają znaczenia przy poziomie trudnym :) Z Outer Planets jest jeszcze ciekawiej, bo nie wiesz jakie będą misje na planetach zewnętrznych do czasu, aż wyślesz tam sondę na zwiad. Czasu jest tak mało, że trudno wysłać np na orbitę Jowisza dwie misje więc trzeba podjąć trudną decyzję co jeszcze ze sobą w misji nr 1 zabrać, bo "może się przyda" (zaawansowana sonda, łazik etc.). I po sprawdzeniu czy damy od razu radę zrobić misję może warto mieć zapas deltaV, aby skoczyć np. na Europę i tam poszukać szczęścia?... Przy planetach zewnętrznych jest to prawdziwy lot w nieznane...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Joe Fatula coś kombinuje w temacie...
Joe Fatula pisze:For this upcoming space station expansion I've been working on, I'd really like to have some kind of joint ventures, international groups formed by several players working together to accomplish things they might not do on their own.

Thematically, I'm looking at everything from small activities like the Apollo-Soyuz Test Project to major multinational undertakings like the International Space Station to interplanetary probes like Cassini-Huygens.

Mechanically, these joint ventures (or whatever they'd be called) would act like space agencies of their own, with a few exceptions.
- Instead of being owned by one player, they would be owned jointly by several players.
- One player would run the day-to-day operations.
- Certain actions could only be done with the approval of all the member agencies (like giving away a spacecraft).
- Any missions completed by the joint venture would have their points divided up among the members. (So if a two-agency joint venture completes a 10-point mission, that counts as 5 points for each of them.)

In general, I'm happy with this concept, but there are several rule areas I still need to explore a bit further. Before I get into them, what are your thoughts?
Dyskusja tutaj.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Leaving Earth

Post autor: pattom »

misioooo pisze:Joe Fatula coś kombinuje w temacie...
Joe Fatula pisze:For this upcoming space station expansion I've been working on, I'd really like to have some kind of joint ventures, international groups formed by several players working together to accomplish things they might not do on their own.

Thematically, I'm looking at everything from small activities like the Apollo-Soyuz Test Project to major multinational undertakings like the International Space Station to interplanetary probes like Cassini-Huygens.

Mechanically, these joint ventures (or whatever they'd be called) would act like space agencies of their own, with a few exceptions.
- Instead of being owned by one player, they would be owned jointly by several players.
- One player would run the day-to-day operations.
- Certain actions could only be done with the approval of all the member agencies (like giving away a spacecraft).
- Any missions completed by the joint venture would have their points divided up among the members. (So if a two-agency joint venture completes a 10-point mission, that counts as 5 points for each of them.)

In general, I'm happy with this concept, but there are several rule areas I still need to explore a bit further. Before I get into them, what are your thoughts?
Dyskusja tutaj.
eh...w pracy mam zablokowane BGG, jakiś mini skrót?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Masz w podanym cytacie ogólny zamysł autora :) "Wspólne agencje" poza agencjami gracza, możliwość "wykupienia i odsprzedania" w nich członkostwa, misje przez nie zrealizowane rozdzielają punkty pomiędzy członków, być może głosowania i trochę dyplomacji pomiędzy graczami... No i specjalne misje pod taką rozgrywkę (dużo bardziej skomplikowane i niemal niewykonalne przez pojedynczą agencję).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Pan_K »

Mam sygnał od Adam, że LE właśnie zlądowało w sklepie :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Pastorkris »

misioooo pisze:Joe Fatula coś kombinuje w temacie...
Nieee... Jeszcze nawet pudełka z dodatkiem nie otwarłem... ;)
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Kosternik »

Offtopowo również pragnę poinformować (głównie Misiooo i Curiosity, przez których to się zhypowałem), że dołączam do eksploratorów przestrzeni kosmicznej ponieważ dotarła do mnie podstawka z dodatkiem. Mimo wieku prawie średniego cieszę się jak nastolatka ;) Fajne uczucie.
Planszomania staje się moim ulubionym sklepem bo jest bardziej pedantyczna ode mnie i daje rabaty za uszkodzenia, które są praktycznie nieznaczące. Dodatek niby uszkodzony a szczerze mówiąc w pierwszej i nawet drugiej chwili nie zauważyłbym tego, gdybym nie był wcześniej poinformowany.
Więcej Misiooo twoich postów nie czytam bo twoje pomysły drenują mój portfel :P
Ukłony ślę.

p.s. Czy w dodatku macie również 3 karty lokacji Callisto przy czym 2 są identyczne?
Moja mała kolekcja, a myślę o...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Kosternik pisze:p.s. Czy w dodatku macie również 3 karty lokacji Callisto przy czym 2 są identyczne?
Tak ma być. Kartę losujesz jedną i dzieki temu masz większą szansę, że będzie tam kupa, a nawet nic :)

Zapraszam tutaj: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=43146
i tutaj: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=45538
Gwarancję daje misioooo, że to się da pokochać :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Kosternik »

misioooo pisze: Zapraszam tutaj: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=43146
i tutaj: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=45538
Gwarancję daje misioooo, że to się da pokochać :)
Niech Cię drzwi ścisną.... ;)
Moja mała kolekcja, a myślę o...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Leaving Earth

Post autor: mat_eyo »

Na początku gra mnie nie interesowała, zwłaszcza, że słyszałem kilka niepochlebnych opinii. I to niepochlebnych na tyle, że osoby je wygłaszające nie chciały zagrać ponownie. Jednak teraz poczytałem trochę i wychodzi na to, że może to być gra w moim stylu. W poniedziałek mam nadzieję sprawdzić, jeśli siądzie, to będę chciał kupić. Szkoda, że akurat nigdzie nie ma...
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Leaving Earth

Post autor: pattom »

MAM !! !! !!

...i mam nadzieję w piątek przetestować :-)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Leaving Earth

Post autor: mat_eyo »

Czytam spolszczoną instrukcję (świetna robota) i chyba znalazłem kolejne błędy:

Strona 8:
"KARTY MISJI przedstawiają cele gry. Mają trzy poziomy trudności: łatwy, średni0 i trudny."

Strona 29:
"[symbol_klucza_francuskiego] pozwala zużyć jedno zaopatrzenie aby naprawić "nie będący kosmonautą" komponent na statku." - powinno być wszystkie komponenty, na stronie 32 jest już poprawnie.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

mat_eyo pisze:Czytam spolszczoną instrukcję (świetna robota) i chyba znalazłem kolejne błędy:

Strona 8:
"KARTY MISJI przedstawiają cele gry. Mają trzy poziomy trudności: łatwy, średni0 i trudny."

Strona 29:
"[symbol_klucza_francuskiego] pozwala zużyć jedno zaopatrzenie aby naprawić "nie będący kosmonautą" komponent na statku." - powinno być wszystkie komponenty, na stronie 32 jest już poprawnie.
str 8 - literówka.
Str 29 - mając Inżyniera na pokładzie w zamian za 1 Zasób (supply) można naprawić wszystkie uszkodzone komponenty na statku, poza astronautami. Tych "naprawia" medyk bez zużywania zasobów.

Błędów znajdziesz pewnie więcej, bo to amatorska robota Ziemka i moja :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Leaving Earth

Post autor: mat_eyo »

Dlatego właśnie napisałem, że to błąd. Zmienione zostało na stronie 32, na stronie 29 (imo ważniejszej) już nie, dlatego zwracam uwagę ;)

Wiem, że to Wasza robota, co też doceniłem w poprzednim poście.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Curiosity »

Faktycznie.
Dzięki za uwagi!
Po weekendzie postaram się wrzucić aktualizację.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Leaving Earth

Post autor: mat_eyo »

Curiosity pisze:Faktycznie.
Dzięki za uwagi!
Po weekendzie postaram się wrzucić aktualizację.
Strona 41, ustęp LINIA CZASU, drugie zdanie:
"Data końcowa (1976 rok) została wybrana tak, aby zakończenie rozgrywki nastąpiło po wylądowaniu pierwszych pojazdów na Wenus i Marsie, ale przed osiągnięciem przez sondę Voyager zewnętrznych granic naszego układu słonecznego."
Brakuje tego, co pogrubiłem

Strona 46:
" Przy tej prędkości gdy jest przyciągany przez grawitację ZIemi
spada poza krzywiznę Ziemi."

Strona 47:
" Bardziej realny przykład to np. rozpędzenie samochodu o masie 1 tony to prędkości 60km/h

Strona 54:
"trry karty misji (Mercury Survey, Mercury Lander i Mercury Sample Return)"
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Leaving Earth

Post autor: c08mk »

To zamknięcie w "koszulach" mini CD to odcinacie czy zostawiacie kopertę w całości?
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Leaving Earth

Post autor: Toomek »

c08mk pisze:To zamknięcie w "koszulach" mini CD to odcinacie czy zostawiacie kopertę w całości?
Wkładam "do środka", tak jak zamyka się płyty ;).
ODPOWIEDZ