Costa Rica

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dosia
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2015, 18:35
Lokalizacja: Śląsk, TG
Has thanked: 3 times

Costa Rica

Post autor: Dosia »

Jakiś czas temu trafiłam na tę grę: https://boardgamegeek.com/boardgame/194100/costa-rica i powiem szczerze, że bardzo mnie zainteresowała, szczególnie za sprawą mechaniki push your luck. Myślę, że będzie to dobra gra typu gateway :) Jestem ciekawa, czy ktoś może pochwalić się jakimiś wrażeniami - póki co, widziałam, że for2players recenzowało.
Myślę sobie, że fajnie by było, gdyby Costa Rica została wydana w Polsce... ;)
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Costa Rica

Post autor: Legun »

Dosia pisze:Myślę sobie, że fajnie by było, gdyby Costa Rica została wydana w Polsce... ;)
Mówisz - masz: https://www.rebel.pl/product.php/1,1523 ... aryka.html
Rzuciłem okiem na reguły i wygląda to na wyraźnie ulepszone "Incan Gold". Bez wątpienia kiedyś kupię.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Costa Rica

Post autor: Veridiana »

Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Costa Rica

Post autor: Miszon »

Gra jest w tej chwili za 39,99 na muve.
W sumie niewiele o niej słyszałem. Polecilibyście? Warto? Dla kogo najlepiej pasuje ten tytuł?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 906
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 320 times

Re: Costa Rica

Post autor: Koziełło »

Dałem się skusić promocji w Muve i nabyłem drogą kupna. Wczoraj paczka doszła i gra została uruchomiona :D
Wrażenia w sumie w pełni zgodne z:
Irytuje układanie planszy. Przydałby się jakiś "trzymacz" jak w CATANie na przykład. Do tego odwracanie kafelków, szczególnie w drugiej fazie gry, gdy plansza jest już pocięta korytarzami stworzonymi przez ekspedycje, też do najfajniejszych nie należy - układ planszy rozjeżdża się dość szybko. Szczególnego główkowania też po grze nie należy się spodziewać - ale to może być jednocześnie zaleta, jak i wada. Mogę ostrożnie polecić jako grę do szybkiego zagrania z dziećmi, lub jako szybkiego fillerka. Ogólnie - będę grał, ale niezbyt często :lol:
ODPOWIEDZ