Essen 2016

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Essen 2016

Post autor: herman »

O to chodziło! Dzięki wielkie :)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Essen 2016

Post autor: playerator »

Spoiler:
Carramba! Po tym, co tu przeczytałem, głupio pytać i rozumiem, że to pytanie pozostanie najpewniej bez odzewu, ale zapytam, żeby sobie nie wyrzucać potem.
Czy ktoś z jadących do Essen będzie odbierał Duel: Pantheon, wersja ang. z monetami - LINK - i przy tej okazji mógłby odebrać również mój egzemplarz..?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Essen 2016

Post autor: rattkin »

Tak, ja będę. Mogę odebrać.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Essen 2016

Post autor: playerator »

rattkin pisze:Tak, ja będę. Mogę odebrać.
Yeah! :D
O Szlachetny i Przezacny, Dobra Duszo, Przyjacielu Na Zawsze! Ogarnę zamówienie i resztę na PW. Dziękuję!
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
el.kocyk
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2013, 22:17

Re: Essen 2016

Post autor: el.kocyk »

nie ma co straszyc tym parkingiem
bylem w 2014 I w 2015, przyjezdzalismy jak i w tym roku w sobote rano, kolo 8-9 I nigdy nie bylo problem z parkowaniem
jasne, do lewoskretu czeka sie chwile (10-20 minut), ale to nie jest jakis wielki klopot

za to zawsze mam problem z tym co wziac ze soba - plecak nieporeczny, wiele gier sie nie zmiesci, torby tak samo
ostanio mialem wozeczek z jakim babulenki czasem chodza na targ, taka duza torba na kolkach I to sie dosc sensownie sprawdzalo...

jakby co ja bede sobota niedziela, jakby ktos chcial sie spotkac, pogadac, zagrac to prosze o info
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Essen 2016

Post autor: rattkin »

Tak jak napisałem, jeśli się przyjedzie rano, to jest ok. Ale nie wszyscy mają komfort bycia tam już o 8, w dodatku gdy targi zaczynają się o 10 - a tam w okolicy nie ma za bardzo co robić.

A co do brania ze sobą, odpowiedź jest prosta.

Obrazek
ENDryu
Posty: 817
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 139 times
Been thanked: 29 times

Re: Essen 2016

Post autor: ENDryu »

el.kocyk pisze:nie ma co straszyc tym parkingiem
bylem w 2014 I w 2015, przyjezdzalismy jak i w tym roku w sobote rano, kolo 8-9 I nigdy nie bylo problem z parkowaniem
jasne, do lewoskretu czeka sie chwile (10-20 minut), ale to nie jest jakis wielki klopot

za to zawsze mam problem z tym co wziac ze soba - plecak nieporeczny, wiele gier sie nie zmiesci, torby tak samo
ostanio mialem wozeczek z jakim babulenki czasem chodza na targ, taka duza torba na kolkach I to sie dosc sensownie sprawdzalo...

jakby co ja bede sobota niedziela, jakby ktos chcial sie spotkac, pogadac, zagrac to prosze o info
<desperation mode> A mialbys może kawałek podlogi na śpiwór z zawartoscia mnie z soboty na niedziele? </desperation mode>
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Essen 2016

Post autor: Rafal_Kruczek »

rattkin pisze:Bilety na Essen zakupione razem z Kombi-Ticketem dają prawo poruszania się za darmo w rejonie VRR, o ile to poruszanie podpada pod "na targi i z targów". Trzeba sprawdzić, czy pociągi którymi chcemy się poruszać wpadają w tę umowę i ten rejon, jeśli tak, można sporo przyoszczędzić. Minusem jest to, że taka opcja dostępna jest tylko online i tylko dla pojedynczych biletów dziennych (nie dla całego, czterodniowego, czy rodzinnego) - prawdopodobnie dlatego, że z biletami związana też jest data i przy biletach na kilka dni, coś tam im się już nie zgrało z VRR.
No własnie też cos mi podejrzanie brzmaiło taki 4 dniowy bliet na duży obszar za 2 EUR. Ale ponieważ kupuje 4 dniowy to z oferty nie skorzystam.
Wybieram sie z ekipa z Legnicy/Wrocławia od czwartku do niedzielie - ale samochód już pełny...
ENDryu
Posty: 817
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 139 times
Been thanked: 29 times

Re: Essen 2016

Post autor: ENDryu »

Rafal_Kruczek pisze:Wybieram sie z ekipa z Legnicy/Wrocławia od czwartku do niedzielie - ale samochód już pełny...
A macie może wolne miejsce noclegowe? ;) Ja będę jechał pociągiem z Holandii i szukam desperacko noclegu :oops:
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Essen 2016

Post autor: mauserem »

rattkin pisze:Tak jak napisałem, jeśli się przyjedzie rano, to jest ok. Ale nie wszyscy mają komfort bycia tam już o 8, w dodatku gdy targi zaczynają się o 10 - a tam w okolicy nie ma za bardzo co robić.

A co do brania ze sobą, odpowiedź jest prosta.

Obrazek
phii...
Obrazek
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Essen 2016

Post autor: rattkin »

David Turczi (Anachrony) napisał na BGG, że potrzebuje pomocy od kogoś, kto jedzie na Essen z Warszawy - zostawił jakiś dokumenty w Warszawie i liczy, że ktoś pomoże mu je odzyskać przed Essen.

https://boardgamegeek.com/thread/165181 ... poland-ess
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Essen 2016

Post autor: Gizmoo »

rattkin pisze:David Turczi (Anachrony) napisał na BGG, że potrzebuje pomocy od kogoś, kto jedzie na Essen z Warszawy - zostawił jakiś dokumenty w Warszawie i liczy, że ktoś pomoże mu je odzyskać przed Essen.

https://boardgamegeek.com/thread/165181 ... poland-ess
Napisałem do niego. Może będę mógł mu pomóc. ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Essen 2016

Post autor: rattkin »

Dzięki. Zdaje się, że KubaP też już się do niego odezwał. Na pewno David się ucieszy.
Kościel
Posty: 403
Rejestracja: 23 maja 2013, 17:58
Lokalizacja: Ruda Śląska / Ginger Silesia
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Essen 2016

Post autor: Kościel »

Panowie pytanie - gdzie są parkingi w pobliżu targów, a poza miastem, mam nocleg w Rattigen i nie wiem jak podróżować między noclegownią, a targami.
Zapraszamy na naszą stronę: http://sharpgames.pl
Sklep z gadżetami dla graczy: http://meeple.pl
SILESIA ON BOARD
ENDryu
Posty: 817
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 139 times
Been thanked: 29 times

Re: Essen 2016

Post autor: ENDryu »

pytanie do tych, którzy już byli - z porad rattkina widzę, że warto przyjść z własnym zarciem i nie truc się syfem z "restauracji". A jak wyglada sprawa zakupu wody? Mozna ją w miarę szybko dostac w jakims kiosku czy automacie na monety? Czy tez trzeba stac w kolejnce z tymi do jedzenia? :) bo z jednej strony radzicie nie brac duzo gratow do plecaka, bo ciezko, ale jak mam czekac 1h na kupno butelki wody, to wolę taszczyc :)
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Essen 2016

Post autor: Moniczka.s »

ENDryu pisze:pytanie do tych, którzy już byli - z porad rattkina widzę, że warto przyjść z własnym zarciem i nie truc się syfem z "restauracji". A jak wyglada sprawa zakupu wody? Mozna ją w miarę szybko dostac w jakims kiosku czy automacie na monety? Czy tez trzeba stac w kolejnce z tymi do jedzenia? :) bo z jednej strony radzicie nie brac duzo gratow do plecaka, bo ciezko, ale jak mam czekac 1h na kupno butelki wody, to wolę taszczyc :)
Hej!
Wodę (i napoje) kupuje się na stanowiskach w przejściach między halami i na halach. Zazwyczaj nie czeka się zbyt długo, ale ceny są oczywiście "targowe".
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Essen 2016

Post autor: rattkin »

Mimo wszystko radziłbym wziąć ze sobą: wypije się w trakcie, i im bliżej końca dnia, tym ciężar mniejszy, a na końcu butelkę można wyrzucić.
ENDryu
Posty: 817
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 139 times
Been thanked: 29 times

Re: Essen 2016

Post autor: ENDryu »

super, dzięki za info!
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Essen 2016

Post autor: palladinus »

Ktoś znalazł jakąś aplikację na androida? W tamtym roku była, a tym razem nic nie mogę znaleźć.
Bez sieci na miejscu stanowczo się przydaje.
Kościel
Posty: 403
Rejestracja: 23 maja 2013, 17:58
Lokalizacja: Ruda Śląska / Ginger Silesia
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Essen 2016

Post autor: Kościel »

Uwaga - mam dwa miejsca w samochodzie - wyjeżdżam jutro około 22-23 z Katowic i wracam w niedzielę po targach. Podróżuję VW CADDY
Zapraszamy na naszą stronę: http://sharpgames.pl
Sklep z gadżetami dla graczy: http://meeple.pl
SILESIA ON BOARD
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Essen 2016

Post autor: rattkin »

Swoją droga, zawsze mnie ciekawiło ilu uczestników forum (i kto) jeździ na targi. Może jakaś pamiątkowa fota któregoś dnia pod koniec? :)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Essen 2016

Post autor: kaszkiet »

Za rok chętnie.
ENDryu
Posty: 817
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 139 times
Been thanked: 29 times

Re: Essen 2016

Post autor: ENDryu »

rattkin pisze:Swoją droga, zawsze mnie ciekawiło ilu uczestników forum (i kto) jeździ na targi. Może jakaś pamiątkowa fota któregoś dnia pod koniec? :)
Podaj miejsce i godzinę zbiórki i może coś się uda ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Essen 2016

Post autor: rattkin »

To moze: czwartek, stoisko Portalu, hala 3, 18:00. Tam jest blisko przejście do innych hal, bedzie miejsce poza tłokiem. Ja bede miał identyfikator jakis pewnie.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Essen 2016

Post autor: KubaP »

rattkin pisze:To moze: czwartek, stoisko Portalu, hala 3, 18:00. Tam jest blisko przejście do innych hal, bedzie miejsce poza tłokiem. Ja bede miał identyfikator jakis pewnie.
No ale tak od razu złośliwie? :)
ODPOWIEDZ