Impulse (Carl Chudyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Impulse

Post autor: Pan_K »

Ja też nie mam na razie przesyłki. Zobaczymy dziś. Ale może braki dotyczą całego Wrocławia ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Impulse

Post autor: myszor »

Pan_K pisze:Ja też nie mam na razie przesyłki. Zobaczymy dziś. Ale może braki dotyczą całego Wrocławia ;)
Zaprzeczam ;) Wczoraj znalazłem w skrzynce pocztowej swój pakiet naprawczy.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

Dziś wracam ze stolicy i sprawdzę czy karty czekają. Z tego co pytałem Czacha brała adresy ze wspieram. Więc jak ktoś miał w profilu wypełniony to tam powinni wysyłać pocztą. Jak nie miał pewnie pytali.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Impulse

Post autor: Andy »

misioooo pisze:Dziś wracam ze stolicy i sprawdzę czy karty czekają.
Czekam na opinię o ich jakości merytorycznej i technicznej. I z góry za nią dziękuję!
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
ivan2k5
Posty: 155
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:13
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Impulse

Post autor: ivan2k5 »

Odcień koszulek w porządku, merytorycznie to co w arkuszu. Można grać/kupować ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: pan_satyros »

ivan2k5 pisze:Odcień koszulek w porządku, merytorycznie to co w arkuszu. Można grać/kupować ;)
dokładnie, nawet ja ze swoją obsesją, nie widzę różnic :)
Awatar użytkownika
Siemlac
Posty: 185
Rejestracja: 27 cze 2016, 18:30
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Siemlac »

Toudi pisze:A dostaliscie te karty paczkomatem czy jak? Bo ja nie dostalem zadnego zapytania o adres pocztowy?
W aktualizacji do kampanii Impulsa stoi: "Większość z Was podawała swój adres korespondencyjny w profilu na wspieram, jednak nie wszyscy. W dniu dzisiejszym wyślemy do tych osób maile z prośbą o podanie adresu do wysyłki. Karty zostaną wysłane pocztą polską do waszych skrzynek pocztowych. Jeszcze raz przepraszamy za zaistniałą sytuację."

Zakładając, że nie masz adresu podanego w profilu na WT lub mail nie poszedł do spamu to raczej oczekiwałbym listonosza :)
PiLi
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2015, 18:29
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Impulse

Post autor: PiLi »

Ktoś z was miał uszkodzone karty w pakiecie naprawczym, czy tylko ja miałem takie szczęście? U mnie połowa kart jest lekko wgnieciona przy lewym rogu, a na dodatek dwie karty są postrzępione.
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Impulse

Post autor: zomboni »

W talii, przed podmianą mam cztery karty budowa/niebieski/1 o opisie: "Zbuduj [1] Krążownik w swojej bazie". W instrukcji do podmiany jest tylko jedna taka karta. Miałem 3 nadmiarowe karty tego typu?

@PiLi: takie rzeczy się zdarzają. Skontaktuj się Czacha Games, na pewno pomogą.
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: Quetzalcoatl »

Nie, chyba mają być 3 karty budujące krążownik i 2 transportowiec. Przynajmniej tak obstawiam.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Impulse

Post autor: tomb »

Quetzalcoatl pisze:Nie, chyba mają być 3 karty budujące krążownik i 2 transportowiec. Przynajmniej tak obstawiam.
Dobrze obstawiasz.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: pan_satyros »

Może ktoś zajrzeć do tematu z Zasadami, bo od 2,5h odchodzę od zmysłów :|
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Impulse

Post autor: Xfenix »

Przymierzam się do zakupu własnej wersji Impulsu i natrafiłem na ciekawą ofertę gry + Gratis. Nigdzie nie mogłem znaleźć informacji co to za gratis aż w końcu się dowiedziałam że są nim poprawione karty do gry i to całkiem za darmo. :lol:
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Czacha Games »

Nigdzie nie podawaliśmy, że gratisem są naprawione karty do gry - gratisem są 3 dodatkowe karty, wysłane do Was razem z poprawionymi kartami. Te takty , to karty, które nie zostały ufundowane na wspieram.to, a które w ramach "zadośćuczynienia" postanowiliśmy Wam dać. Także czytać nasze posty ze zrozumieniem prosimy :)

pozdrawiamy zmęczeni Essen
Zespół Czacha Games
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Impulse

Post autor: rattkin »

Chodziło o ofertę z trzeciej ręki, zapewne.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Impulse

Post autor: tomb »

Na allegro jest taka oferta.
Czacha Games pisze:Także czytać nasze posty ze zrozumieniem prosimy :)
Heh.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Impulse

Post autor: Xfenix »

@ up, muszę sprostować.
Nie odnosiłem się do waszych wypowiedzi tylko właśnie do oferty jednego ze sklepów. :)
Jako fan Chudyka nie wytrzymałem i rano zamawiam grę. 8) Teraz zapewne zacznę spamować w temacie z zasadami. :D
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Veridiana »

Na pewno. Bo instrukcja jest FA-TAL-NA :?
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Impulse

Post autor: Pan_K »

Veridiana pisze:Na pewno. Bo instrukcja jest FA-TAL-NA :?
Fakt. Niefajna. Brakuje mi choćby takiej pierdółki, by przy wprowadzanych pojęciach było odesłanie do strony, na której znaleźć można pełne (czy choćby pełniejsze) omówienie tego pojęcia. Brak jasnych odpowiedzi na na wiele pytań, które rodzą się już przy pierwszej rozgrywce. Do tego dochodzi drażniąca maniera tłumacza, który najwyraźniej uznał, że zwrot "Ci" jest mniej elegancki, niż "Tobie", ale nie zauważył, że jest pomiędzy nim odcień różnicy znaczeniowej sprawiający, że nie są to formy w pełni ekwiwalentne.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: pan_satyros »

Pan_K pisze:
Veridiana pisze:Na pewno. Bo instrukcja jest FA-TAL-NA :?
Do tego dochodzi drażniąca maniera tłumacza, który najwyraźniej uznał, że zwrot "Ci" jest mniej elegancki, niż "Tobie", ale nie zauważył, że jest pomiędzy nim odcień różnicy znaczeniowej sprawiający, że nie są to formy w pełni ekwiwalentne.
też dostawałem z tym białej gorączki :D Jakbym słuchał jakiś couchingowych frazesów :D
Veridiana pisze:Na pewno. Bo instrukcja jest FA-TAL-NA :?
Największymi niedopowiedzeniami instrukcji są dla mnie:

a) brak jednoznacznego stwierdzenia, że liczby w nawiasach kwadratowych [2] są modyfikowalne w górę (dzięki doładowaniu) i w dół (zgodnie z podstawowymi zasadami), zaś cała reszta cyfr i liczebników również jest modyfikowalna, lecz tylko w dół (zgodnie z podst zasadami.

np. [3], 3 i "trzy" - wszystkie znaczą 3 lub mniej, przy czym [3] można doładować.

https://boardgamegeek.com/thread/141298 ... ays-always

b) pokrętne wyjaśnienie opcjonalności akcji. Na stronie 10 jasno jest wskazane że każda karta w Impulsie musi być rozegrana, po czym kilka stron dalej podkreśla się, że rozgrywanie jakichkolwiek akcji jest opcjonalne. Poprawna jest 2 wersja. Nigdy nie trzeba rozgrywać danej zdolności karty, można też rozegrać ją częściowo, na tyle na ile pozwala nam stan posiadania. Wszytko to wynika z nieścisłości a), jakoże gdy każdy liczebnik potraktujemy jako "max X" oznacza to, że za np. 2/dwa możemy podstawić zarówno 2, jak również 1 i 0.

Polecam poczytać ANG zasady i to: https://boardgamegeek.com/filepage/1052 ... es-summary

Na osobne miejsce zasługuje też kompletny rozgardiasz w układzie instrukcji, gdzie wariant drużynowy jest gdzieś na początku, opis Impulsu nim w ogóle zrozumiemy czym on jest, a wyjaśnienia akcji, które są cytowane przez całe 30 stron, pojawiają się w szczątkowej formie na samym końcu. ANG zasady są podobne, ale maja przynajmniej czarne ramki na krawędziach z wyjaśnieniami niektórych faktów.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 447
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Re: Impulse

Post autor: grabol »

Czacha udostępnili w sieci poradnik gracza opracowany przez misia i ska, linki do znalezienia na forum, fejsbuku i wspieramto. Polecam się zapoznać! Dobrze uzupełnia instrukcję.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

Własnie miałem pisać o poradniku. Linki do wersji kolor oraz printer-friendly tutaj: https://wspieram.to/impuls?active_tab=a ... acje#a2830
Jest tam szczegółowy opis działania każdej karty. Opisy te dostarczył autor gry więc powinny być poprawne merytorycznie :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: pan_satyros »

Poradnik jest bardzo przydatny w charakterze kompendium, do którego sięgamy w czasie gry, mając wątpliwości co do zasad samych kart, jednak nie poprawia rozgardiaszu, jaki panuje w instrukcji i nie systematyzuje jej treści.

W tym charakterze o niebo lepiej sprawdza się to: https://boardgamegeek.com/file/download ... olamar.doc
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Impulse

Post autor: tomb »

Niewątpliwie jest to najgorsza instrukcja z jaką miałem do czynienia. Co prawda wiele informacji zawiera (np. co można doładować i czy akcje wykonuje się w liczbie maksymalnej, czy niższej), ale są one porozrzucane i podane w wyjątkowo nieprzystępny, niemetodyczny, nie intuicyjny sposób. Przeczytajcie uważnie kuriozalny opis "Dobieranie z talii" ze str. 24 - można się jedynie domyślać, jak działa ten mechanizm, ale co najlepsze - przykład dobierania pomieszano z dokładaniem minerałów, co sugeruje trwałe powiązanie tych działań.

Tę instrukcję można w dość prosty sposób napisać od nowa. Gdybym miał ślad zdolności graficznych, to może bym się pokusił. Tyle że sam nie jestem jeszcze wszystkiego pewien. Ruch i walkę czytam od wczoraj i jakoś pewności nie mam co do wszystkich możliwych układów.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 447
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Re: Impulse

Post autor: grabol »

Zgoda co do instrukcji ale..., jest to tłumaczenie instrukcji oryginalnej, więc innej po prostu nie ma. Nie mniej jednak posiłkując się poradnikiem gracza można grać bez większych pomyłek, pomimo tak kiepskiej instrukcji. Przeczytałem przed chwilą skrót zasad z postu pana-satyrosa, polecam...!

Generalnie warto przebrnąć, bo gra jest bardzo zacna!
ODPOWIEDZ