Filary Ziemi

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Meyk
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2016, 19:19

Filary Ziemi

Post autor: Meyk »

Poszukuję gry podobnej do "Filarów Ziemi", dla co najmniej 4 osób z równie ciekawym mechanizmem gry.

Jeżeli ktoś ma do sprzedania "Filary" to bardzo chętnie kupię w rozdsądnej cenie ;)
Miszon
Posty: 2531
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: Filary Ziemi

Post autor: Miszon »

Świat bez końca?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

Re: Filary Ziemi

Post autor: vigdis »

Świat bez końca jest tak samo niedostępny jak Filary, a sądzę że to właśnie jest problemem.
Może po prostu inny worker placement w miejsce Filarów, żeby dawał podobne odczucia? Wszyscy pewnie zaproponowaliby Stone Age, ale ponieważ ja go chronicznie nie znoszę, to może Magnum Sal? Co prawda nie budujesz, ale też ciekawa i raczej prosta mechanika wykorzystania pracowników.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4114
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2575 times

Re: Filary Ziemi

Post autor: Gizmoo »

Świat bez Końca ma przede wszystkim kompletnie inną mechanikę, nie mającą nic wspólnego z mechaniką Filarów. Już bliżej jest A Castle For All Seasons, ale to jest też inne mechanicznie (chociaż wszystkie te tytuły łączy nazwisko ilustratora - Michaela Menzela). Jeżeli chodzi zaś o Worker Placement - bardziej zbliżony mechanicznie do Filarów Ziemi, to proponuję The Ancient World. To w ogóle mój nr1. Magnum Sal mi osobiście nie podeszło. Nie do końca intuicyjne mechanicznie (później idzie się przyzwyczaić, ale pierwsze kilka tur - to notoryczne popełnianie błędów), ciągnące się i jak dla mnie - nudne. Jest dużo lepszych gier w tym gatunku i jest w czym wybierać. Lords of Waterdeep, Champions of Midgard, Pupile Podziemi. A poza tym - poluj na Filary. Na forum co jakiś czas pojawiają się oferty ze sprzedażą. Moim zdaniem warto mieć tą grę w kolekcji. Ja osobiście ją uwielbiam.
Miszon
Posty: 2531
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: Filary Ziemi

Post autor: Miszon »

Osobiście chętnie kupię dodatek ;) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ