(Gliwice) Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
bman
Posty: 184
Rejestracja: 10 lut 2008, 22:32
Lokalizacja: laziska

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: bman »

WItam Miło wspominam wczorajsze spotkanie BO jestem TWARDY!!! :mrgreen: Najpierw uśmiechnięto sie do mnie wygraną w glika , potem pokazano w EiT kto rządzi, na koncu dano po głowie Galxy truckerem i dobito małą różową pastylką w pitch car STraaaaszny obciach :) ALE powtarzam sobie histeryczie iż jestem TWARDY Zjawiam sie za tydzień i pisze na gre w shogun :)
x
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

to jeszcze 2 :)
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Michał pewnie znowu będzie chętny na Shoguna ale nie odwiedza Forum więc może wstępnie zarezerwujmy mu miejsce.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

Bardzo się cieszę że w końcu ktoś mądry wyjaśnił lekko łatwo i przyjemnie zasady Shoguna, i powiem szczerze że gra jest bardzo ciekawa ale zupełnie inna niż sobie wyobrażałem :) żeby kuć żelazo póki gorące jeszcze w poniedziałek zagrałem ze znajomymi w domu 4 osobową partię oni byli zieloni a ja tylko po jednej rozgrywce ale grało się super potraktowałem to jak utrwalenie zasad ale ku mojemu zaskoczeniu moi znajomi którzy nie grają na co dzień w planszówki bardzo szybko złapali bakcyla i zasady, walka była o każdy kawałek mapy i już się szykują na kolejną walkę :) dzięki za pomoc Silent kolejny dobry tytuł na półce :)

Pozdrawiam Salou
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

salou pisze:kolejny dobry tytuł na półce :)
Salou, to chyba fajne uczucie gdy półka pełna i co raz to kolejny tytuł z tej półki okazuje się być dobrym. :lol:

P.S.: piszę to z nadzieją, że także tytuły leżące u mnie w kartonach i stojące w stosach na podłodze okażą się nienajgorsze :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

Mst to bardzo fajne uczucie :)

bo raz że shogun miał wysokie oceny a dwa to że przypadł do gustu mi i moim znajomym a właśnie z nimi będę grał. Tak samo miało być w Wow niestety wysokie oceny nie pomogły gra jest monotonna i mimo wszystko nawet dla mnie wielkiego fana tej tematyki nużąca. :)

Pozdrawiam Salou
bman
Posty: 184
Rejestracja: 10 lut 2008, 22:32
Lokalizacja: laziska

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: bman »

salou pozazdrościć znajomych :) ja jakos nie bardzo mogę zaciągnąć ekipę do gry. MAM nadzieje przygarniecie mnie znow w poniedziałek w gliwicach .
x
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Pewnie, zwłaszcza jak znowu dasz nam powygrywać. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
bman
Posty: 184
Rejestracja: 10 lut 2008, 22:32
Lokalizacja: laziska

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: bman »

pewnie sami sobie wygracie, nic tu do dawania niemam :lol:
x
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: adam.lakomy »

czyzby godny mnie konkurent w "przegraj wszystko" ;)?
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Gotowy na przyjęcie drwin i docinków ogłaszam moje plany na dzisiejsze spotkanie:
- przyjść troszkę wcześniej i zagrać w Pick&Pack
- razem z bman'em znaleźć 1-2 chętnych do EiT
- namówić Korzenia żeby namówił jeszcze kogoś i zagrać w Puerto Rico
- wypróbować Golden Kompass (to pewnie będzie cena za namówienie Korzenia na PR) :wink:
- zrobić kolejny krok do ustanowienia tradycji wygrywania w PitchCara.
No i teraz możecie spróbować ocenić, która część planu jest najmniej realna. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
bman
Posty: 184
Rejestracja: 10 lut 2008, 22:32
Lokalizacja: laziska

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: bman »

W ciemno strzelam ze w eufrata nie zagramy hehe;)
x
Awatar użytkownika
multidej
Posty: 75
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:43

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: multidej »

A i nowa świecka nie zaskoczy :)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Na wczorajszym spotkaniu okazało się, że jeśli dajecie grze 10 na BGG to powinniście mieć ją zawsze ze sobą - po pierwszym, nieudanym werbunku (zagrać chciała tylko Jola) drugi, skuteczniejszy (bman, Krzysiek, Silent) także zakończył się niepowodzeniem ze względu na brak Eufrata i Tygrysa w MDK'u - w zamian zagraliśmy w inną grę w wykładanie na planszę kafelków czyli Blokusa. :wink:
Wcześniej zagrałem z Silentem dwie partyjki w niezwykle intensywnie testowany przez Trzewika prototyp gry o .... (nie będę zdradzał szczegółów bo jeszcze wszystko może się zmienić :wink: ). Następnie Marcin okazał się znacznie lepszym ode mnie zbieraczem i pakowaczem jabłek przy czym obaj zgadzamy się z Trzewikiem, że Pick&Pack to bardzo dobra gra jest. Jako główne danie dnia Silent nauczył nas (Jolka, bman, Krzysiek, mst) najpierw teoretycznie reguł Shoguna a później praktycznie pokazał nam jak zrobić z nich jak najlepszy użytek. Bardzo chętnie zagram znowu - w tej pierwszej partii Silent bez najmniejszych problemów realizował swoje plany a wszyscy debiutanci błądzili po omacku zbierając cięgi nawet od zbuntowanych chłopów. Pod koniec spotkania Pitchar, w którym umiejętności i fantazji starczyło mi jedynie na kwalifikacje. I już zupełnie na zakończenie miażdząca przegrana z Multidejem w Crokinole, która razem z niedokończoną wcześniej rogrywką w Carrom oraz aktualną klasyfikacją Ligi Pitchara podpowiadają mi, że Rafał stał się niedoścignionym specjalistą od gier pstrykanych (czy aby na pewno używał kiedyś pionów do Go w prawidłowy sposób? :twisted: ).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
wajwa
Posty: 2235
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 267 times
Been thanked: 418 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wajwa »

Warto było wpaść wczoraj do MDKu , chociażby po to ażeby zagrać w Shoguna , który okazał się prawdziwą rzezią debiutantów. Gra okazała się zupełnie inna , niż sobie wyobrażałem , ale na plus. Trochę przypomina mi Ryzyko , przynajmniej jeżeli chodzi o zdobywanie terytoriów i bitwy ( w Ryzyku roztrzygane rzutem kostkami , a tutaj wrzuceniem wszystkich chłopków do wieży ). Zagrałem też po raz pierwszy w Blokusa , całkiem fajna gierka. Ubolewam natomiast , że nie dało się odszukać EiT. Chciałbym wpaść za tydzień , mam nadzieję , że do EiT będzie równie chętna ekipa co wczoraj.
Na temat mojego występu w Pitchcar , nie chciałbym się szerzej rozpisywać , ponieważ mogłoby to być bolesne dla stałych uczestników , zwłaszcza dla Salou , wytrwale ćwiczącego samotnie w domowym zaciszu :D
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Na EiT jestem zawsze chętny i za tydzień będę miał grę ze sobą. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

Odpowiadając na obelgi zarzuty i pomówienia, w domowym zaciszu nic nie trenuję, nie uważam żeby moje statystyki były gorsze od prowadzącej trójki :) i tylko absencja w dwóch wyścigach spowodowała że nie jestem tam gdzieś bardzo wysoko hehe. Nadal nie wiadomo ile wyścigów będzie więc nic nie jest przesądzone :). A wczoraj miałem normalny jak zwykle fatalny dzień najpierw zostałem zlany kobieta mnie zniszczyła w grze logicznej koszmarnie to wygladało potem zezarły mnie zombiaki bo żle sobie znowu dobrałem sojuszników :) i na koniec porażka na torze taki sobie zwykły dzień.

Salou :D
bman
Posty: 184
Rejestracja: 10 lut 2008, 22:32
Lokalizacja: laziska

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: bman »

w shogunie wazne jest zeby rozstawiac sie w róznych częsciach mapy :) Teoria w połączeniu z rzeczywistością okazała sie byc hitem dnia owego pff :)
x
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Tak swoją drogą to być może nawet nie wiecie, że my z Multim z uporem ciągniemy www Kredensu! Zachęcam do współtworzenia, jeśli ktoś czuje w sobie moc.

http://kredensmdk.blogspot.com/
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Czy ktoś ze spotykających się w MDK'u planszówkowiczów rozważa wyjazd na Gratislavię. Ja z Mateuszem zaczęlismy myśleć o sobocie (19/04) - to jeszcze nic pewnego ale może bardziej zmobilizowalibyśmy się gdyby znalazł się ktoś chętny na wymienienie partycypacji w kosztach paliwa na możliwość wygodnego i szybkiego przemieszczenia się do i z Wrocławia. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: kolderek »

Ja rozważam, ale nie jestem z Gliwic a tym bardziej z MDKu :/
Też bym w sobotę raczej jechał - na razie rozważam podróż pociągiem ale samochodem byłoby lepiej i szybciej :)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Zobaczymy co z tego wyjdzie ale zawsze można dotrzeć do Gliwic pociągiem/autobusem a potem przesiąść się do osobówki (odbiór z dworca kolejowego/autobusowego nie byłby problemem). :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: kolderek »

no to spoko. czekam na info - bo samemu raczej nie pojadę a pociągiem się tłuc to strata czasu :)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Pozmieniały mi się plany na weekend i obawiam się, że w ogóle nie będę mógł pojechać na Gratislavię :cry: Ostateczną decyzję podejmę w środę/czwartek.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Dzisiaj do MDK'u przyniosę Modern Art (chyba jeszcze w nią nie graliśmy a warto :) ) oraz E&T (ostatnio byli chętni a nie było gry to może dzisiaj uda się zagrać). Bardzo chciałbym też wreszcie zagrać w Puerto Rico - apeluję do Was gorąco i patetycznie - nie wypada żeby gra przewodząca rankingowi BGG, zakupiona za ciężko zapracowane wspólne środki klubu, wydana po polsku i zmierzająca po tytuł Gry Roku (no chyba, że się mylę :wink: ) kurzyła się w szafie. A jeśli nic z powyższych argumentów do Was nie przemawia to chociaż uszanujcie tytaniczny wysiłek Korzenia, który wkuł reguły i nie ma możliwości wykazania się ich znajomością. :D
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
ODPOWIEDZ