Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szczudel »

karawanken pisze:Mając jedną podstawkę i ten duży dodatek nadal można grać maksymalnie w dwie osoby?
Nie znamy rozkładu kart dodatku.

Wydaje mi się że od tego to bardzo duzo zależy. Chyba zawsze będzie brakować kart neutralnych przy graniu w więcej niz 2 osoby z jednej podstawki. Coś tam złożysz ale będziesz się musial chyba mocno ograniczać.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: donmakaron »

Z tego co kojarzę z jednego core seta można złożyć tylko dwa legalne decki.

Zdjęcia mat:
Spoiler:
Sądząc po ostatnim zdjęciu będą do kupienia jak maty do innych LCGów, w tym również duża mata wieloosobowa.
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szczudel »

Ta podwójna jest fantastyczna. Spodizewłem się jeszcze wyznaczonych miejsc na lokacje czy karty graczy w grze alei tak jest super. Na pewno taką sobie sprawię. Nie trzeba będzie szorować bóg wie ile przed każdą rozgrywka stołu. Poza tym będę mógł z synem w Pokemona na niej grać :)
GunWar
Posty: 65
Rejestracja: 26 cze 2015, 16:34
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: GunWar »

Na stronce FFG podstawka ma już status shipping a dodatek on the boat :)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Rune »

News wyłapany spośród dzisiejszych komentarzy na fanpejdżu Galakty jest taki, że instrukcja w wersji PL ma się pojawić na stronie wydawnictwa na początku przyszłego tygodnia.

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Rune »

No i można składać zamówienia w sklepie Planszomania:
Horror w Arkham: Gra karciana

W cenie 123,90 zł :)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: TTR_1983 »

Rune pisze:No i można składać zamówienia w sklepie Planszomania:
Horror w Arkham: Gra karciana

W cenie 123,90 zł :)
Zamówiłem w 3 Trollach za 117, ale to tylko dlatego że miałem swój rabat+ 10% promo. Cena w planszomanii bardzo dobra.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Sekator »

Rune pisze:No i można składać zamówienia w sklepie Planszomania:
Horror w Arkham: Gra karciana

W cenie 123,90 zł :)
Eh, no i zamowione...

A mialem nic do konca roku nie kupowac. A tu jeszcze w grudniu dodatek :D
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Rune »

TTR_1983 pisze:
Rune pisze:No i można składać zamówienia w sklepie Planszomania:
Horror w Arkham: Gra karciana

W cenie 123,90 zł :)
Zamówiłem w 3 Trollach za 117, ale to tylko dlatego że miałem swój rabat+ 10% promo. Cena w planszomanii bardzo dobra.
Ja miałem tak samo, ale jak zauważyłeś, cena w Planszomanii jest baaaardzo dobra.

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: TOMI »

Wiem że pytanie wyda się banalne ale ....... na czym polegają gry LCG kooperacyjne. Wiem co to system LCG ale do tego klimat współpracy !? Kompletnie nie mogę sobie tego wyobrazić. Mogę prosić tak wyjaśnienie w kilku słowach. Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Rune »

Jak każda kooperacja. Wspólnie probujecie pokonać przeciwności na waszej drodze. Kolejne paczki to nowe przygody, postaci, ekwipunek itd.

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
mythil
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2015, 17:01
Lokalizacja: Wołów k/Wrocławia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: mythil »

Cześć, przeglądałem wątek, ale nie znalazłem informacji odnośnie rozmiaru kart, ktoś coś już wie? :) Chce od razu z grą zamówić koszulki.
Michajlo
Posty: 38
Rejestracja: 16 kwie 2016, 20:01

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Michajlo »

Na stronie FFG przy opisie gry masz podane że potrzeba 5 paczek Standard Card Game Sleeves (63.5 x 88 MM) i jednej Mini American (41x63 MM) na karty badaczy. Ja bym chciał zadać pytanie tym którzy mają doświadczenia z grami karcianymi jakie koszulki na karty polecają jeśli chodzi o stosunek jakość/cena?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pan_satyros »

Ja używam tylko zwykłych UltraPro Silver. Do nieturniejowego grania nie potrzeba nic więcej, a kosztują 2 zł :D
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 275
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 56 times
Been thanked: 46 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Malibu »

pan_satyros pisze:Ja używam tylko zwykłych UltraPro Silver. Do nieturniejowego grania nie potrzeba nic więcej, a kosztują 2 zł :D
No a te koszulki Ultra-Pro nie będą za duże? Wymiary mają 67mm X 92mm, nie będzie to w tym latało? Nigdy nie korzystałem z koszulek na karty stąd też moje pytanie. AH będzie moją pierwszą typową karcianką i zastanawiam się czy w ogóle takie koszulki się przydadzą.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pan_satyros »

Malibu pisze:
pan_satyros pisze:Ja używam tylko zwykłych UltraPro Silver. Do nieturniejowego grania nie potrzeba nic więcej, a kosztują 2 zł :D
No a te koszulki Ultra-Pro nie będą za duże? Wymiary mają 67mm X 92mm, nie będzie to w tym latało? Nigdy nie korzystałem z koszulek na karty stąd też moje pytanie. AH będzie moją pierwszą typową karcianką i zastanawiam się czy w ogóle takie koszulki się przydadzą.
Owszem są nieco większe niż karta, ale nigdy nie narzekałem że coś lata (a dzięki temu górna krawędź karty się nie uszkodzi). Dla przykładu łatwo się w nich tasuje "na wcisk" i to mi odpowiada. Dawno przeszło mi płacenie po 10 zł za 100, czy 50 sztuk idealnie dopasowanych koszulek ;)
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 481
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 18 times
Been thanked: 117 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Zaan84 »

Popieram, używam takich samych do Władcy Pierścienia i w domowym graniu sprawdzają się bardzo dobrze. Jak się wkrecisz w LCG to zaczniesz doceniać tego typu oszczędności (a ta jest niemała).
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: LordMongo »

Malibu pisze:
pan_satyros pisze:Ja używam tylko zwykłych UltraPro Silver. Do nieturniejowego grania nie potrzeba nic więcej, a kosztują 2 zł :D
No a te koszulki Ultra-Pro nie będą za duże? Wymiary mają 67mm X 92mm, nie będzie to w tym latało? Nigdy nie korzystałem z koszulek na karty stąd też moje pytanie. AH będzie moją pierwszą typową karcianką i zastanawiam się czy w ogóle takie koszulki się przydadzą.
Jedyną zaletą koszulek UltraPro silver jest ich cena. Płacisz całe g... i dostajesz, no w sumie to również całe g... Koszulki te zakupiłem raz, również zachęcony ich atrakcyjną ceną i po wypróbowaniu poleciały do kosza.
Jak zdążyłeś zauważyć koszulki nie są spasowane, co mnie osobiście strasznie irytowało; bardzo szybko się "zużywają"; karty są w nich mniej czytelne - fatalna folia sprawia, że mamy tu do czynienia z efektem "lekkiej mgiełki" (z braku lepszej nazwy). Zdecydowanie odradzam.

Czy warto w ogóle inwestować w koszulki? To zależy. Jeżeli nastawiasz się na to, ze gra cie wciągnie i będziesz często łupał, a jednocześnie jakakolwiek skaza, przetarcie na karcie będzie wywoływać palpitacje serca, to wtedy jak najbardziej warto wyposażyć się w solidne protektory. W innym przypadku można sobie odpuścić.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pan_satyros »

Wrócę do domu i postaram się wrzucić kilka zdjęć w Silverach (+ może vs Mayday). Ja nie widzę pogorszenia czytelności, zużycie tak samo szybkie, jak w innych szmaciakach (np. ten tańszy mayday).
Że są za duże to niezaprzeczalny fakt, mi jednak to nie przeszkadza.
Jeśli chcesz rozwiązania pośredniego to polecam na karty graczy kupić coś lepszego - trzymasz je w ręce (np. grubszy mayday, Arcane), a na resztę - wrogów, lokacje itd - Silvery (i tak leżą 90
% czasu na stole).
M.K.
Posty: 25
Rejestracja: 03 gru 2015, 14:30

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: M.K. »

Michajlo - na ten rozmiar kart używam koszulek Ultra Pro Fit 64x89 - cena ~8PLN/100szt, idealnie spasowane, nic nie wystaje, aczkolwiek w porównaniu do koszulek FFG trochę cieńsze.
Nic mnie tak nie irytuje jak wystające koszulki.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

M.K. pisze:Michajlo - na ten rozmiar kart używam koszulek Ultra Pro Fit 64x89 - cena ~8PLN/100szt, idealnie spasowane, nic nie wystaje, aczkolwiek w porównaniu do koszulek FFG trochę cieńsze. Nic mnie tak nie irytuje jak wystające koszulki.
Faktycznie, idealny stosunek cena/jakość. Także polecam. One są cienkie i dobrze dopasowane bo w zamyśle miały być koszulkami "wewnętrznymi".
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pan_satyros »

Bary pisze:
M.K. pisze:Michajlo - na ten rozmiar kart używam koszulek Ultra Pro Fit 64x89 - cena ~8PLN/100szt, idealnie spasowane, nic nie wystaje, aczkolwiek w porównaniu do koszulek FFG trochę cieńsze. Nic mnie tak nie irytuje jak wystające koszulki.
Faktycznie, idealny stosunek cena/jakość. Także polecam. One są cienkie i dobrze dopasowane bo w zamyśle miały być koszulkami "wewnętrznymi".
Zainteresuję się nimi przy kolejnym zakupie, aczkolwiek uważam, że lekka nadwyżka folii przy górnej krawędzi jest dobrą cechą - karta się nie ociera.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Carmash »

M.K. pisze:Ultra Pro Fit 64x89
Użyłem tych koszulek do Aliena i koszulki pasowały idealnie. Gdyby nie delikatny połysk, to mało kto zorientowałby się w ogóle, że karty są w jakikolwiek sposób zabezpieczone. Jednak podczas przymiarki tych kart do GoT LCG, wydawało mi się, że dosłownie 1/2 milimetry karty odstawały. Zostało mi kilka sztuk tych koszulek, więc po dostarczeniu Akrham zapewne sprawdzę, jak te karty będą się prezentowały w tych protektorach, ale odniosłem wrażenie, że karty od FFG mają minimalne inne rozmiary.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: donmakaron »

TOMI pisze:Wiem że pytanie wyda się banalne ale ....... na czym polegają gry LCG kooperacyjne. Wiem co to system LCG ale do tego klimat współpracy !? Kompletnie nie mogę sobie tego wyobrazić. Mogę prosić tak wyjaśnienie w kilku słowach. Dzięki
Każdy z graczy ma zbudowaną przez siebie talię z jakimiś bohaterami (3 w WP, 1 w AH), które to talie będą przeciwstawiać się talii scenariusza. Ta natomiast będzie na jakichś tam zasadach wyrzucać co turę karty, które trzeba pokonać, przejść czy po prostu takie, które uprzykrzają nam życie. Sam scenariusz składa się z kilku osobnych kart, które trzeba przejść - każda przedstawia jakiś warunek, dzięki któremu przechodzimy do następnego etapu, przejście ostatniego to zwycięstwo. Gracze wystawiają sobie sojuszników, itemki i takie różne, żeby pokonać przeciwników wyplutych przez talię scenariusza, wypełnić zadane cele itp.

Deckbuilding jest dwojako inny od standardowych karcianek lcg - trochę mniej skomplikowany, ale również wymagający współpracy między taliami. AH dodaje jeszcze element rozwoju postaci (jeszcze bardziej upraszcza deckbuilding, za to ze scenariusza na scenariusz dodajemy sobie nowe karty) i szczyptę erpegowej swobody (system akcji i mini-plansza z kart lokacji).


Odnośnie koszulek - W WP koszulkuję tylko aktualne talie graczy i wystarczy. Karty są dość wytrzymałe, żeby sporadycznie tasowane karty scenariusza się nie niszczyły. Nie ma turniejowej spiny, więc nie ma problemu. Podobnie z proxami i techniczną stroną gry - każdy inaczej tapuje, gdzie indziej zbiera zasoby, inaczej nazywa karty i stosuje swoje skróty, ale nikomu to nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: TOMI »

Dzięki za informację. Zastanawiam się tylko czy ten system to nie przypadkiem taka Magia i Miecz bez planszy. Wyciągnij kartę, przeczytaj, kulaj kostką i wyciągnij kolejną kartę. Hmmm ...... trochę suchy klimat !? Obym się mylił bo trochę się napaliłem na tą grę ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ