Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pan_satyros »

warlock pisze:Serio :)? Od razu deszczowy dzień zrobił się lepszy :).
Mogę się jedynie przyłączyć do pochwał ;)
PS. Nie martw się aparatem, są jeszcze czytelnicy na tym świecie (nie tylko zdjęcioluby :))
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mikeyoski »

Aaaaaaa i oczywiście Ciekawe gry i For2players i kilka innych blogów. Powiem tak. Poziom polskich recenzji pisanych moim zdaniem przewyższa te "jutubowe" :-)

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4080
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: lacki2000 »

mikeyoski pisze:Powiem tak. Poziom polskich recenzji pisanych moim zdaniem przewyższa te "jutubowe" :-)
A propos, ale bardziej vice-versa tudzież quasi modo;) : Czy ktoś czyta jakieś dobre recki po angielsku? (oprócz recek na BGG)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mikeyoski »

Czasem, ale tylko wtedy, gdy nic sensownego po polsku nie znajdę :-)

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

ostoja pisze:
rattkin pisze:
ostoja pisze:Wookie niestety nie potrafi łączyć bycia recenzentem i sprzedawcą. Wiadomo, że jeśli gra pojawia się w jego sklepie to dostanie 5 gwiazdek, wobec pozostałych jest znacznie bardziej krytyczny.
Zawsze mnie zastanawia ten niesamowity tok myślowy, który prowadzi do powyższej konkluzji. Tak jakby jakaś odgórna siła decydowała za niego, jaka gra będzie w jego sklepie.
Nie do końca. Nie neguję tego, że Wookie ma w swoim sklepie tylko dobre gry - może i tak jest. Irytujące jest to, że wobec gier, które trafiają do sklepu, jest zdecydowanie mniej krytyczny i zawsze daje 5/5, chociaż przecież 3 i 4 to też według niego dobre oceny.
Ty tak na poważnie, czy trollujesz nas od kilku postów?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3371
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 2039 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ardel12 »

rattkin pisze: Ty tak na poważnie, czy trollujesz nas od kilku postów?
Nie zabraniaj mu wiary w jego tok rozumowania :) Dziwi mnie bardziej fakt, że Wookie w swoich video w ogóle odpowiada na podobne teksty. Marsjanie atakują!
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arracan »

Ardel12 pisze:
rattkin pisze: Ty tak na poważnie, czy trollujesz nas od kilku postów?
Nie zabraniaj mu wiary w jego tok rozumowania :) Dziwi mnie bardziej fakt, że Wookie w swoich video w ogóle odpowiada na podobne teksty. Marsjanie atakują!
Serio? Widzę tutaj merytorycznie panowie dają radę, Wasze argumentu prawie mnie przekonały. WRÓC. Nie, nie zrobiły tego bo
a) żadnych nie ma
b) żadnych nie ma
c) jest nieśmieszne

Czy naprawdę tak ciężko uwierzyć i zrozumieć, że ktoś ma problem (jak ja) z faktem, że człowiek, który od kilku lat jest znanym recenzentem, osobą, która gry OCENIA i kształtuje gusta odbiorców, zaczyna sprzedawać? Czy to moja wina, że nagle Alhambra dostała 5/5, chociaż rok temu to było 4? Timeline Polska dostaje 5/5, chociaż swego czasu Timeline Wynalazki dostał 7/10. Moja wina, że gry, które dostają 5, po za tymi w sprzedaży u Wookiego, są zazwyczaj trudno dostępne? Kurde no, naprawdę wszyscy musimy być tak bezkrytyczni?
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

arracan pisze: Czy naprawdę tak ciężko uwierzyć i zrozumieć, że ktoś ma problem (jak ja) z faktem, że człowiek, który od kilku lat jest znanym recenzentem, osobą, która gry OCENIA i kształtuje gusta odbiorców, zaczyna sprzedawać?
Jak podaje "takie" argumenty, to, no, dosć ciężko.
arracan pisze:Czy to moja wina, że nagle Alhambra dostała 5/5, chociaż rok temu to było 4? Timeline Polska dostaje 5/5, chociaż swego czasu Timeline Wynalazki dostał 7/10.
A oglądałeś te recenzje, czy tylko tak sobie gadasz? I zdajesz sobie sprawę, że z czasem ocena gry może się zmienić? Przy Alhambrze bylo na początku w wersji EN/DE "4 na zachętę", a potem 4 z ułamkami dla wersji PL, bo "przetrwała próbę czasu". Jest to najnormalniejsze w świecie wyjaśnienie i konsekwencja.
arracan pisze:Moja wina, że gry, które dostają 5, po za tymi w sprzedaży u Wookiego, są zazwyczaj trudno dostępne?
Nie Twoja. Ani też nie jego. Czemu to jest problem? Dobre gry dobrze się sprzedają, to naturalne że mogą być trudno dostępne.
arracan pisze:Kurde no, naprawdę wszyscy musimy być tak bezkrytyczni?
A rozumiesz, że człowiek, który pracuje wiele lat na swoją markę, nie będzie chciał jej tracić przez proceder który sugerujesz? Ja nawet nie bardzo rozumiem, co sugerujesz. Że co, jakaś hurtownia daje mu cienkie gry po super korzystnej cenie i Wookie, żeby zarobić na marży krocie, wsadza je do sklepu, a potem wystawia piątkę?
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ostoja »

warlock pisze:Przecież to działa w drugą stronę - do sklepu idą właśnie te gry, które ocenia wysoko.
Niekoniecznie - są w sklepie gry, które nie dostały 5/5 (albo przynajmniej 9/10 w starej skali) w recenzji nagrywanej przed uruchomieniem sklepu, a teraz są oceniane jako doskonałe 5/5 :-)

EDIT: Żeby nie być gołosłownym:
szalona misja 8/10
dobble 8/10
7 cudów świata: pojedynek 4/5
robinson crusoe 8/10
splendor 7/10
Ostatnio zmieniony 03 lis 2016, 14:43 przez ostoja, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

tomb pisze:Top 50 albo top 100 to jakiś absurd. Ja nie jestem wstanie ułożyć swojego top 3.

jakbym słyszał słowa piosenki z top 100 dice tower :P
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

rastula pisze:
tomb pisze:Top 50 albo top 100 to jakiś absurd. Ja nie jestem wstanie ułożyć swojego top 3.
jakbym słyszał słowa piosenki z top 100 dice tower :P
Dla referencji:
https://www.youtube.com/watch?v=umTBFFoRSzU

:)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Błysk »

ostoja pisze:
EDIT: Żeby nie być gołosłownym:
szalona misja 8/10
dobble 8/10
7 cudów świata: pojedynek 4/5
robinson crusoe 8/10
splendor 7/10
Czyli nadal wszystkie oceniane wysoko.
wirusman
Posty: 1978
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wirusman »

A co ze "słuchowiskami" :) "100 na trzech" :) ostatnio ich odkryłem. Chociaż nie zawsze się zgadzam z ich argumentami. Z przyjemnością ich się słucha. Tak samo jak, "2pionki"- Pan Trzewik z małżonka.

A z recenzentów najbardziej mi odpowiada gamie i granie w chmurach.

Nie mogę znieść kolegów trolla. Sądzę że wybili się na Piotrku. Ale nie mają charyzmy.
A w wookiem, zawsze mnie denerwowalo poprawianie żony i wcinanie się w jej słowo. Szczególnie, że to naprawdę ładna i mądra dziewczyna (tylko mojej tego nie pokazujcie :)).
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Pan_K »

wirusman pisze:A co ze "słuchowiskami" :) "100 na trzech" :) ostatnio ich odkryłem.
To Gradanie ZnadPlanszy. Najlepszy podcast :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: UncleLion »

Przydałoby się wyedytować temat i wspomnieć o tych słuchanych. Bo w tej kwestii trochę się rusza na polskiej scenie recenzenckiej i wiem, ze szykują się nowe media. A, że głównie słucham i czytam to wspomnę tutaj o chłopakach z Gradania (choć nowa forma faktycznie trochę utrudnia słuchanie bez obrazu) i ekipę z Gra Warta Świeczki - zawsze trafiają na mój odtwarzacz mp3. Piszących recenzentów też mamy dobrych i w tej formie w sposób naturalny bardziej przebija się idea dla której piszą dane osoby teksty - promocja gier - a mniej twarz recenzenta. Ale spośród piszących wspomnę choćby o tekstach Tycjana ze znadplanszy, który choć pisze rzadko to wyczerpująco i ciekawie, Pełną Parą też zawsze zachęcają do czytania... wymienić wymieniłbym pewnie więcej osób, ale nie do końca mi wypada ;)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: dewodaa »

arracan pisze: Kurde no, naprawdę wszyscy musimy być tak bezkrytyczni?
Czasami to że ktoś nie chce trollować wynika po prostu ze zrozumienia świata :roll:

Hmmm.... Wookie jak każdy inny recenzent i w ogóle gracz gier planszowych jest...CZŁOWIEKIEM! Na całym świecie nie znajdziesz 2 ludzi z takimi samymi osobowościami. Co z tego wynika? Wszyscy w mniejszej lub większej mierze jesteśmy SUBIEKTYWNI. I kropka. Osobiście lubię Dice Tower (szczególnie Sama), Wookiego i TableTop z Willem Wethonem (sorry, nie chce mi się sprawdzać jak zapisuje się jego nazwisko). Mimo to nie zawsze się z nimi zgadzam. Czy prowadzenie sklepu odbija się na Wookie'm i jego recenzjach? Na pewno, nie może być inaczej. Ale jeżeli sugerujesz, że próbuje nam wciskać buble przez swoje zawyżone oceny gier w recenzjach to... wyobraź sobie mnie z prawą ręką ustawioną w kształcie litery L położoną na wysokości czoła :lol:
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ostoja »

Błysk pisze:
ostoja pisze:
EDIT: Żeby nie być gołosłownym:
szalona misja 8/10
dobble 8/10
7 cudów świata: pojedynek 4/5
robinson crusoe 8/10
splendor 7/10
Czyli nadal wszystkie oceniane wysoko.
Co nie zmienia faktu, że wali ludziom ściemę mówiąc, że do niego trafiają tylko gry 5/5 [WHITE SMILING FACE]️ EOT
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2820
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 104 times
Been thanked: 160 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ink »

UncleLion pisze:A, że głównie słucham i czytam to wspomnę tutaj o chłopakach z Gradania (choć nowa forma faktycznie trochę utrudnia słuchanie bez obrazu)
Zatem dobra wiadomość - wygląda na to, że wracamy do poprzedniej formy bezwizualnej, albowiem...
windziarz44 pisze:Formuła będzie dawna, bo mimo oczywistych zalet video, chyba podcastowo lepiej i łatwiej nam szło.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pkajak »

UncleLion pisze:wspomnę tutaj o chłopakach z Gradania (choć nowa forma faktycznie trochę utrudnia słuchanie bez obrazu) i ekipę z Gra Warta Świeczki - zawsze trafiają na mój odtwarzacz mp3.
Nie ma to jak skromnie nie wspomnieć o sobie i audycji na Przystanku Planszówka, a z pewnością też słuchasz. :)
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ostoja »

Muszę przeprosić Wookiego, bo wreszcie wrzucił do sklepu grę, której dał mniej niż 5/5 - Kakao :-)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Pan_K »

ostoja pisze:Muszę przeprosić Wookiego, bo wreszcie wrzucił do sklepu grę, której dał mniej niż 5/5 - Kakao :-)
Idziesz po laur trolla roku forum gier planszowych?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ostoja »

Nie, nie chcę robić Ci konkurencji ;-)
Skellig
Posty: 123
Rejestracja: 18 wrz 2014, 14:16
Has thanked: 3 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Skellig »

Bicie piany i trolling niebywały.

Wookie daje do sklepu dobre gry. 5/5 czy 8/10 - obojętne. To nadal bardzo dobra gra, tylko skala inna.
Gdyby kiedyś to było 5/10, a dziś 5/5, to zarzut miałby rację bytu.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Tycjan »

UncleLion pisze:... spośród piszących wspomnę choćby o tekstach Tycjana ze znadplanszy, który choć pisze rzadko to wyczerpująco i ciekawie, Pełną Parą też zawsze zachęcają do czytania...
Dziękuję :) Czytając ten wątek jest to szczególnie miłe, bo z wypowiedzi wynika, że pisanie/czytanie staje się formą coraz mniej popularną. Na szczęście wspólnie z Adamem z Pełnej Pary, mamy już ustalony plan B, w sytuacji kiedy wideo recenzenci opanują w całości nasze media :) Wciąż jednak mocno wierzymy, że nigdy tego planu nie wprowadzimy w życie... Choć mogło by być bardzo ciekawie ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pan_satyros »

Tycjan pisze:
UncleLion pisze:... spośród piszących wspomnę choćby o tekstach Tycjana ze znadplanszy, który choć pisze rzadko to wyczerpująco i ciekawie, Pełną Parą też zawsze zachęcają do czytania...
Dziękuję :) Czytając ten wątek jest to szczególnie miłe, bo z wypowiedzi wynika, że pisanie/czytanie staje się formą coraz mniej popularną. Na szczęście wspólnie z Adamem z Pełnej Pary, mamy już ustalony plan B, w sytuacji kiedy wideo recenzenci opanują w całości nasze media :) Wciąż jednak mocno wierzymy, że nigdy tego planu nie wprowadzimy w życie... Choć mogło by być bardzo ciekawie ;)
O jak miło i o nas ktoś wspomniał ;) Dziękujemy.
ODPOWIEDZ