Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świecie!

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: piton »

W weekend jest Gratislavia. Będziecie mieli testerów na pęczki.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: detrytusek »

piton pisze:W weekend jest Gratislavia. Będziecie mieli testerów na pęczki.
elementh pisze: Doskonale wiemy o tych imprezach, ale zdajemy sobie też sprawę z tego, że nie jesteśmy jeszcze na nie gotowi. Nie chcemy spalić tematu, bo później odbudowanie było by jeszcze cięższe niż jest teraz. Niedługo na pewno, ale jeszcze nie teraz.
To taki specyficzny przypadek, że szukają testerów ale tylko troszeczkę.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: bukimi »

elementh pisze:
misioooo pisze:Gdzie można będzie was spotkać? Games Fest przyciąga blisko tysiąca graczy... Gratislavia nieco mniej, ale to świetne okazje do pokazania się.
Doskonale wiemy o tych imprezach, ale zdajemy sobie też sprawę z tego, że nie jesteśmy jeszcze na nie gotowi. Nie chcemy spalić tematu, bo później odbudowanie było by jeszcze cięższe niż jest teraz. Niedługo na pewno, ale jeszcze nie teraz.
elementh pisze:No dobra. To kto chce zagrać?
Czy ja dobrze rozumiem? Gra nie jest gotowa, by pokazać ją przypadkowym ludziom na konwentach i imprezach, a jest gotowa do wysyłki losowym ludziom na forum do oceny? Jeśli spodziewacie się kiepskich ocen przez liczne grono graczy z powodu obecnego etapu, na jakim znajduje się gra, to po co Wam oceny tego wczesnego prototypu przez nas? To się nie trzyma kupy, bo w obu przypadkach dostaniecie taką samą opinię: gra jest słaba (i zostanie Wam pytanie bez odpowiedzi, czy ocena jest skutkiem nieprzygotowania gry czy nie).

Przy okazji warto wspomnieć o tym, że na wielu imprezach jest specjalny kącik dla prototypów, często bez gotowej oprawy graficznej. Możecie śmiało pokazać się właśnie tam, także z grą, która wymaga jeszcze wielu godzin pracy. Niemniej jednak, jeśli uważacie, że gra jest niegotowa do masowego testowania to nie rozumiem propozycji zaproszenia użytkowników forum (takich samych graczy, jak na w/w imprezach) do testowania :roll:

Proponuję udostępnienie pełnej instrukcji i całej gry w wersji Print&Play - wszystkie zainteresowane osoby sobie wytną karty, zagrają i ocenią. Jak im się spodoba - będą potencjalnymi klientami.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: asiok »

Spróbuję się nie rozpisywać :)

Nie pokazaliście właściwie nic - więc nic dziwnego, że nie ma uwag merytorycznych. Oparcie się na temacie i humorze zmusza czytelników wątku do potraktowania Waszej gry jako imprezowej ciekawostki a nie gry.

W "prawdziwych" grach - gdzie oprócz chwilowej beczki śmiechu i rechotania jest jeszcze coś - najważniejsza jest mechanika. I tu pojawia się podstawowy zarzut wobec przedstawionych przez Was założeń. Jeżeli ma to być mechanika regrywalna i wciągająca - absolutnie i z całą pewnością nie macie najmniejszych szans, aby stworzyć ją w 2-3 tygodnie. Tym bardziej, że tworzycie ją i testujecie na z założenia nieobiektywnych znajomych i kumplach.
Jeżeli chcecie stworzyć coś, do czego gracz będzie wracał - potrzebujecie więcej testów/prac itd aż wszystko będzie działać jak trzeba. Oczywiste są zapiski z każdej partii z wynikami/strategiami oraz notatkami i całą dokumentacją testów - ale o tym na pewno wiecie.

Stworzenie od podstaw gry to długi i pracochłonny proces. Dodatkowo - mozolny. Dodatkowo - nudny. Dodatkowo - upierdliwy...
Jeżeli chcecie aby ktoś Wam ją rzetelnie przetestował - nie możecie opierać się o kumpli. Znalezienie dobrych i merytorycznie mocnych testerów to ciężka sprawa. Istnieją w wielu miastach "grupy wzajemnego testowania" - jak Moonson w Warszawie czy Unpub w Gliwicach. Poszukajcie takich grup w okolicy - możecie tam liczyć na rzetelność.

Jeżeli macie taką możliwość - koniecznie udajcie się na konwenty w okolicy i popolujcie na graczy. Można tam spotkać osoby, które poświęcą Wam te pół godziny/godzinę i wypunktują wszystkie błędy. Pamiętajcie jednak, że nie zawsze uda się znaleźć osoby należące do Waszych potencjalnych Klientów. Eurogracze mogą na imprezówkę wzruszyć ramionami a ameritrashowcy oburzyć się na prototyp bez pięknej planszy i odrębnych zestawów figurek w prototypie dla każdego gracza - ale trzeba próbować. I testować, testować, testować..

Grafiki na razie nie mają większego znaczenia. Co więcej - nie ma co obecnie wydawać pieniędzy na ich tworzenie - gra może się zmienić jeszcze 10 razy i to za każdym razem o przysłowiowe 360 stopni ;) Może w tym wątku pojawiło się sporo ocen grafiki - ale do czasu opublikowania instrukcji nie ma właściwie nic innego do oceniania.

No i całkiem szczerze życzę powodzenia i przyszłego pławienia się w chwale i kasie :)

P.S.1. Nie wiem czy już pisałem.... Pisałem że najważniejsze są testy? :)

P.S.2. Miałem się nie rozpisywać.... Taaaaa....
elementh
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2016, 16:47

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: elementh »

No dobra, przyszedł czas żeby się przyznać do pewnych rzeczy ;-)
Wiele z moich postów, które wylądowały w tej dyskusji to były działania typowo marketingowe (tak, negatywny marketing potrafi mieć pozytywny oddźwięk). Chodziło głównie o narobienie trochę szumu wokół planszówki, aby później ten hot ruch przekierować na właściwy post :)
Post o którym mowa, znajdziecie tutaj, a ten temat zamykam, bo już chyba nie będzie nam potrzebny.
Jeśli ktoś poczuł się urażony to oczywiście przepraszamy :)
No ale sami przyznajcie, kto normalny by pisał to co ja np "ochłapy, które wam daliśmy" czy beztroskie "kto chce zagrać" :P

pozdrawiam ekipę, bo byliście dzielni :)
Imorezowa karcianka, której kampania nadal trwa https://polakpotrafi.pl/projekt/chlanie-czy-wyzwanie
Planszówko-karcianka w trakcie tworzenia "Who Let The Dogz Out" a tu Fanpage https://web.facebook.com/wholet.eu/
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: everan »

elementh pisze:No dobra, przyszedł czas żeby się przyznać do pewnych rzeczy ;-)
Wiele z moich postów, które wylądowały w tej dyskusji to były działania typowo marketingowe (tak, negatywny marketing potrafi mieć pozytywny oddźwięk). Chodziło głównie o narobienie trochę szumu wokół planszówki, aby później ten hot ruch przekierować na właściwy post :)
TO BYŁ TYLKO SPOŁECZNY EKSPERYMENT
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: rattkin »

Można powiedzieć "a, wiedziałem i tak", bo avatar za bardzo zdradzał.
Można powiedzieć "ale się dałem nabrać" i podkulić ogon (koci?)
Można powiedzieć "spierniczyliście, a teraz próbujecie odkręcić kota (wybuchającego) ogonem", na co też wskazują pewne elementy ostatniej wypowiedzi.
Można powiedzieć "nie, dalej trollujecie", bo na zdjęciach przedstawiacie urocze "labolatory" (o którym nie trzeba Wam przypominać... wait, what?)

Either way, zrobiliście prawie wszystko, żeby do siebie zniechęcić. Ale to też jest jakiś sukces. Byłoby równie uroczo, gdyby forum "typowo odstało kolejkę" i przestało udzielać się w tamtym wątku. Ach, pomarzyć...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: rastula »

marketing poziom master...a nawet He-Man


patetyczne - ale tak bardziej po angielsku...
elementh
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2016, 16:47

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: elementh »

rattkin pisze:o którym nie trzeba Wam przypominać... wait, what?)
Wspominać, czytamy że zrozumieniem ;)
Imorezowa karcianka, której kampania nadal trwa https://polakpotrafi.pl/projekt/chlanie-czy-wyzwanie
Planszówko-karcianka w trakcie tworzenia "Who Let The Dogz Out" a tu Fanpage https://web.facebook.com/wholet.eu/
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: rattkin »

elementh pisze:czytamy że zrozumieniem ;)
Bardzo watpię.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: detrytusek »

elementh pisze: No ale sami przyznajcie, kto normalny by pisał to co ja np "ochłapy, które wam daliśmy" czy beztroskie "kto chce zagrać" :P
Nikt. A jednak...

Jak dla mnie marna próba wyjścia z twarzą, która została utracona wiele postów temu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
elementh
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2016, 16:47

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: elementh »

detrytusek pisze:Jak dla mnie marna próba wyjścia z twarzą, która została utracona wiele postów temu.
Chętnie wytłumaczę mechanizm działania, natomiast to forum nie jest do tego przeznaczone, więc jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam do kontaktu inna drogą.

Wracając do gry, zapraszam wszystkich, którzy tu wylądowali do dyskusji właściwej w dziale pomysłów lub na skróty klikając w ten link:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 64#p859064
Imorezowa karcianka, której kampania nadal trwa https://polakpotrafi.pl/projekt/chlanie-czy-wyzwanie
Planszówko-karcianka w trakcie tworzenia "Who Let The Dogz Out" a tu Fanpage https://web.facebook.com/wholet.eu/
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: everan »

elementh pisze:
detrytusek pisze:Jak dla mnie marna próba wyjścia z twarzą, która została utracona wiele postów temu.
Chętnie wytłumaczę mechanizm działania, natomiast to forum nie jest do tego przeznaczone, więc jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam do kontaktu inna drogą.
Czy "postaraj się przenieść niewygodną rozmowę na nieistniejącego priva" to też nie zagranie z podręcznika "PR, marketing i social media w weekend"? :D Wytłumacz, proszę, mechanizm tutaj, bo może ginie po drodze jakaś autentycznie ciekawa wiedza.
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
elementh
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2016, 16:47

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: elementh »

everan pisze:Wytłumacz, proszę, mechanizm tutaj, bo może ginie po drodze jakaś autentycznie ciekawa wiedza.
Niestety to tak nie działa. Jeśli komuś faktycznie zależy na tej wiedzy to po nią przyjdzie lub poszuka na własną rękę. Nieudana próba sprowokowania mnie do wystawienia cennej wiedzy w miejscu gdzie jest ona skazana na reakcję osób, które jedynie chcą zwiększyć liczbę postów pod swoim awatarkiem, a nie są nastawione na edukację w tym kierunku. Przykro mi jeśli Cię zawiodłem, ale na profesjonalizm trzeba zasłużyć.

Wracając do tematu gry - chciałbyś mi coś przekazać czego jeszcze nie wiem?
Imorezowa karcianka, której kampania nadal trwa https://polakpotrafi.pl/projekt/chlanie-czy-wyzwanie
Planszówko-karcianka w trakcie tworzenia "Who Let The Dogz Out" a tu Fanpage https://web.facebook.com/wholet.eu/
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: Michał M »

Widzę, że beka nadal się kręci.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: rastula »

Spoiler:
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: vojtas »

@ elementh

Jeśli cała Twoja radosna twórczość to nie jest zwykły trolling, to muszę Cię zmartwić - zraziłeś do siebie sporą część tego forum i Wasze szanse na zyskowną zbiórkę na Wspieram.to czy KS maleją w postępie geometrycznym.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: rastula »

vojtas pisze:@ elementh

Jeśli cała Twoja radosna twórczość to nie jest zwykły trolling, to muszę Cię zmartwić - zraziłeś do siebie sporą część tego forum i Wasze szanse na zyskowną zbiórkę na Wspieram.to czy KS maleją w postępie geometrycznym.

zmartwię cię, nie zasłużyłeś żeby wspierać ten projekt :)...


uwielbiam takie wątki - przekonują mnie że apokalipsa zombie to wcale nie byłoby takie złe wydarzenie :D
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: vojtas »

rastula pisze:zmartwię cię, nie zasłużyłeś żeby wspierać ten projekt :)...
A to trzeba zasłużyć? :O Jak????
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: Pan_K »

vojtas pisze:
rastula pisze:zmartwię cię, nie zasłużyłeś żeby wspierać ten projekt :)...
A to trzeba zasłużyć? :O Jak????
Trzeba się postarać i - nade wszystko chcieć się postarać o hermetyczną i niezwykle użyteczną wiedzę od Wtajemniczonego. Po prostu nie nadajesz się i dlatego się nie załapiesz na możliwość zostania dopuszczonym do niezwykle ekskluzywnego grona tych, którym łaskawie pozwoli się wesprzeć projekt.
Ja chyba też nie mam szansy...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
elementh
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2016, 16:47

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: elementh »

heh
Imorezowa karcianka, której kampania nadal trwa https://polakpotrafi.pl/projekt/chlanie-czy-wyzwanie
Planszówko-karcianka w trakcie tworzenia "Who Let The Dogz Out" a tu Fanpage https://web.facebook.com/wholet.eu/
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: detrytusek »

elementh pisze:Nieudana próba sprowokowania mnie do wystawienia cennej wiedzy w miejscu gdzie jest ona skazana na reakcję osób, które jedynie chcą zwiększyć liczbę postów pod swoim awatarkiem, a nie są nastawione na edukację w tym kierunku.
Narazie 84:33 w postach dla Everan. Czekam co będzie dalej wcinając popcorn!

@elementh - przewróć kartkę w podręczniku marketingu bo pierwszym słowem na niej prawdopodobnie jest "krzyży".

edit: już 34...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: rastula »

detrytusek pisze:
elementh pisze:Nieudana próba sprowokowania mnie do wystawienia cennej wiedzy w miejscu gdzie jest ona skazana na reakcję osób, które jedynie chcą zwiększyć liczbę postów pod swoim awatarkiem, a nie są nastawione na edukację w tym kierunku.
Narazie 84:33 w postach dla Everan. Czekam co będzie dalej wcinając popcorn!

@elementh - przewróć kartkę w podręczniku marketingu bo pierwszym słowem na niej prawdopodobnie jest "krzyży".

edit: już 34...


Czy wy też czujecie naprzemienne fale hormonów stresu i przyjemności? A gra jest dopiero na etapie głębokiego prototypu... boję się co będzie dalej.
elementh
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2016, 16:47

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: elementh »

rastula pisze:Czy wy też czujecie naprzemienne fale hormonów stresu i przyjemności? A gra jest dopiero na etapie głębokiego prototypu... boję się co będzie dalej.
No i brawo! W końcu pierwszy się wykazał błyskotliwością! Co prawda nie napisał tego, ale za pewno miał to na myśli. Wy właśnie gracie w grę, tylko nie ma jeszcze tytułu. Każdy post to ruch. Wszystko zależy od Was, czyli tak jak lubicie, losowość znikoma :) Dobra giera niee? :)
Imorezowa karcianka, której kampania nadal trwa https://polakpotrafi.pl/projekt/chlanie-czy-wyzwanie
Planszówko-karcianka w trakcie tworzenia "Who Let The Dogz Out" a tu Fanpage https://web.facebook.com/wholet.eu/
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Who let the dogz out - czyli nowość od Polaków na świeci

Post autor: detrytusek »

....36
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ