Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 23 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: nanautzin »

Czyż to nie jest piękne? Niby wydajesz 300, a jednak po podliczeniu wszystkiego oszczędzasz jakieś 200 :D
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: vojtas »

Tak to sobie tłumaczcie. :D
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: raiden25 »

Jestem po pierwszej rozgrywce. Przegraliśmy tylko dlatego ze mojej dziewczynie się spieszyło i nie wykonaliśmy misji z mojej karty obłąkanego. Namawiałem ja do nie konczenia jeszcze scenariusza, popatrzyła na mnie i powiedziała ze mam obłęd w oczach i ze ona kończy grę. Niestety mój warunek nie został spełniony. Gra bardzo fajna. Faktycznie sporo jest aplikacji ale to dość fajnie wyglada. Jak na razie jestem zadowolony.


Tapnięte z komóry
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: olsszak »

raiden25 pisze:Jestem po pierwszej rozgrywce. Przegraliśmy tylko dlatego ze mojej dziewczynie się spieszyło i nie wykonaliśmy misji z mojej karty obłąkanego. Namawiałem ja do nie konczenia jeszcze scenariusza, popatrzyła na mnie i powiedziała ze mam obłęd w oczach i ze ona kończy grę. Niestety mój warunek nie został spełniony. Gra bardzo fajna. Faktycznie sporo jest aplikacji ale to dość fajnie wyglada. Jak na razie jestem zadowolony.


Tapnięte z komóry
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 13 lis 2016, 09:37 przez olsszak, łącznie zmieniany 1 raz.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Nie wiem, na ile powyższy post to spoiler, bo jeszcze nie zagrałem. Miejcie to jednak, proszę, na uwadze przy pisaniu wrażeń z rozgrywki. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: olsszak »

POprawione, na wszelki wypadek :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
kaspers
Posty: 65
Rejestracja: 10 gru 2015, 00:00
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: kaspers »

Tetl pisze:z 1 ed mam tylko podstawkę. i tam konwerowane są wszystkie potwory oprócz kultystow. którzy są również w 2ed i wyglądają tak samo.

zabrałem drugi raz 1 scenariusz. Miałem kompletnie inne rozłożenie planszy. elementy losowe też sporo namieszaly i gra mimo tego samego celu wyglądała całkiem inaczej.
Coś mi ciężko w to uwierzyć. 3 razy grałem w 1. scenariusz i mapa (ułożenie kafelków) była za każdym razem identyczna...
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Night wolf »

Zagrałem 1 scenariusz 2 razy i miałem całkiem inne rozłożenie kafelków i z innego miejsca posiadłości zaczynaliśmy, przeszukiwania też odpalały inne efekty. Rozegrałem też 2 i 3 scenariusz i jedna rzecz która nas niesamowicie drażni to mnóstwo błędów w spolszczeniu i prawdopodobnie też technicznych samej aplikacji np. zdania z małej litery, nazwiska w tym samym tekście zapisywane inaczej Banchman a raz Bachman, błędy nazw kafelków i kart (dobrze że są rysunki), problemy z gramatyką zła odmiana (tutaj obstawiam problem techniczny stringów) i jeszcze event który się bugował w 2 i 3 scenariuszu bo wyskakiwał MYTHOS_EVENT_TEXT........ mimo to daliśmy radę, widać że aplikacja była robiona na szybko ;/
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Mansions of Madness Second Edition

Post autor: raiden25 »

Night wolf pisze:Zagrałem 1 scenariusz 2 razy i miałem całkiem inne rozłożenie kafelków i z innego miejsca posiadłości zaczynaliśmy, przeszukiwania też odpalały inne efekty. Rozegrałem też 2 i 3 scenariusz i jedna rzecz która nas niesamowicie drażni to mnóstwo błędów w spolszczeniu i prawdopodobnie też technicznych samej aplikacji np. zdania z małej litery, nazwiska w tym samym tekście zapisywane inaczej Banchman a raz Bachman, błędy nazw kafelków i kart (dobrze że są rysunki), problemy z gramatyką zła odmiana (tutaj obstawiam problem techniczny stringów) i jeszcze event który się bugował w 2 i 3 scenariuszu bo wyskakiwał MYTHOS_EVENT_TEXT........ mimo to daliśmy radę, widać że aplikacja była robiona na szybko ;/
Też szukałem karty której nazwa w aplikacji była inna niż rzeczywiście się ta karta nazywała ale dałem radę domysłami :)

Mnie drażnią tylko średniki. Podobnie jest chyba w Eldritch Horror.
Przykład:
"Jeśli zdałes test napełnianie cie energia. Jeśli nie zdałes testu weź dwie karty przerażenia; Odkryj dwie karty przerażenia"

Nie jest dokładnie tak jak na karcie, ale o to samo chodzi. Do tej pory nie wiem jak to rozumieć. Średnik powinien odcinać się od wcześniejszego tekstu, czyli tak czy siak powinienem odkryć dwie karty przerażenia (z tych co posiadam bo nie dobieram przy zdanym teście kolejnych). Jednak w wielu przypadkach to nie miało sensu i jednak łączyłem to z "nie zdaniem testu".
Jeśli grałem dobrze, to ktoś chyba z wyd. Galakta musi wziąć lekcje gramatyki, jeśli grałem źle, to naprawdę kilka karty jest totalnie bez sensu.


Tapnięte z komóry
kaspers
Posty: 65
Rejestracja: 10 gru 2015, 00:00
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: kaspers »

Night wolf pisze:Zagrałem 1 scenariusz 2 razy i miałem całkiem inne rozłożenie kafelków i z innego miejsca posiadłości zaczynaliśmy, przeszukiwania też odpalały inne efekty.
Kurcze, aż odinstalowałem aplikację, zainstalowałem od nowa i... mapa jest już tak jak należy, generowana losowo. Czyli polecam od czasu do czasu przeinstalować apkę.
Chrostek84
Posty: 74
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Chrostek84 »

Czy będzie konwersja i czy w aplikacji pojawią się scenariusze z Druku na Żądanie ?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: sirafin »

raiden25 pisze:Mnie drażnią tylko średniki. Podobnie jest chyba w Eldritch Horror.
Przykład:
"Jeśli zdałes test napełnianie cie energia. Jeśli nie zdałes testu weź dwie karty przerażenia; Odkryj dwie karty przerażenia"

Nie jest dokładnie tak jak na karcie, ale o to samo chodzi. Do tej pory nie wiem jak to rozumieć. Średnik powinien odcinać się od wcześniejszego tekstu, czyli tak czy siak powinienem odkryć dwie karty przerażenia (z tych co posiadam bo nie dobieram przy zdanym teście kolejnych). Jednak w wielu przypadkach to nie miało sensu i jednak łączyłem to z "nie zdaniem testu".
Jeśli grałem dobrze, to ktoś chyba z wyd. Galakta musi wziąć lekcje gramatyki, jeśli grałem źle, to naprawdę kilka karty jest totalnie bez sensu.
Z tego co mi wiadomo, w grach FGG stosowana jest taka forma zapisu:

Jeśli zdałeś, opis fabularny; opis mechaniczny.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Reid666 »

kaspers pisze:
Night wolf pisze:Zagrałem 1 scenariusz 2 razy i miałem całkiem inne rozłożenie kafelków i z innego miejsca posiadłości zaczynaliśmy, przeszukiwania też odpalały inne efekty.
Kurcze, aż odinstalowałem aplikację, zainstalowałem od nowa i... mapa jest już tak jak należy, generowana losowo. Czyli polecam od czasu do czasu przeinstalować apkę.
To nie dokońca tak że mapa jest generowana losowo, 1 scenariusz ma po prostu dostępne 4 różne mapy (6 jeśli ma się 1 ed). Z czego połowa to odbicia lustrzane. Można je poznać po startowym kafelku oraz położeniu kuchni. Kuchnia raz będzie po lewej a w odbiciu lustrzanym mapy po prawej. Odbicia lustrzane różnią się podobno tylko kafelkiem ostatniego pomieszczenia.

Czasem trzeba się trochę pomeczyć i kilka razy restartować ten scenariusz aby uzyskać alternatywną mapę.
M.K.
Posty: 25
Rejestracja: 03 gru 2015, 14:30

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: M.K. »

Jak przechwujecie figurki ? Ja narazie luźno układam je w pudełku po skończonej grze wraz z podstawą ale takie rozwiązanie nie za bardzo mnie zadowala. Nie wiem czy sklejać wypraskę z pianki czy może macie jakieś rozwiązanie ?
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: raiden25 »

sirafin pisze:
raiden25 pisze:Mnie drażnią tylko średniki. Podobnie jest chyba w Eldritch Horror.
Przykład:
"Jeśli zdałes test napełnianie cie energia. Jeśli nie zdałes testu weź dwie karty przerażenia; Odkryj dwie karty przerażenia"

Nie jest dokładnie tak jak na karcie, ale o to samo chodzi. Do tej pory nie wiem jak to rozumieć. Średnik powinien odcinać się od wcześniejszego tekstu, czyli tak czy siak powinienem odkryć dwie karty przerażenia (z tych co posiadam bo nie dobieram przy zdanym teście kolejnych). Jednak w wielu przypadkach to nie miało sensu i jednak łączyłem to z "nie zdaniem testu".
Jeśli grałem dobrze, to ktoś chyba z wyd. Galakta musi wziąć lekcje gramatyki, jeśli grałem źle, to naprawdę kilka karty jest totalnie bez sensu.
Z tego co mi wiadomo, w grach FGG stosowana jest taka forma zapisu:

Jeśli zdałeś, opis fabularny; opis mechaniczny.
OK dzięki, zatem trzeba się przyzwyczaić :) grunt ze dobrze grałem.


Tapnięte z komóry
szczudel
Posty: 1446
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: szczudel »

M.K. pisze:Jak przechwujecie figurki ? Ja narazie luźno układam je w pudełku po skończonej grze wraz z podstawą ale takie rozwiązanie nie za bardzo mnie zadowala. Nie wiem czy sklejać wypraskę z pianki czy może macie jakieś rozwiązanie ?
Trzymam w pudelku z przegródkami. Potwory odłączam od podstawek i trzymam osobno. Wkladam tez do niego wiekszosc żetonów lamiglowek. Generalnie to do Posiadlosci mam 3 pojemniki plastikowe. Aha, duże potwory leżą w pudelku w woreczku strunowym.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Piehoo »

Nie wiem czy zauważyliście ale scenariusze zapowiadane jako 2,99dol za sztukę obecnie mają kosztować 4,99. (Premiera zima) Napisali na FB że poprzednia cena to pomyłka.
Dla mnie nadal cena ok, mam tylko nadzieję że od razu polska wersja.
Dolar po wyborach mocno spadł więc może nie będzie tak źle.
EDIT. Widać że się nie interesuje kursem walut. Dolar już wrócił. :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: pan_satyros »

M.K. pisze:Jak przechwujecie figurki ? Ja narazie luźno układam je w pudełku po skończonej grze wraz z podstawą ale takie rozwiązanie nie za bardzo mnie zadowala. Nie wiem czy sklejać wypraskę z pianki czy może macie jakieś rozwiązanie ?
Najpierw wkładam kafle, nad nimi karty, na to trochę folii bąbelkowej a na niej figurki. Na dole (patrząc z perspektywy pionu) większe, wyżej mniejsze. Później znów trochę folii, by nie latały i tyle. Na górę jedna z wypchniętych wyprasek, a na niej instrukcje.
Nie ma co szaleć, bo ani to nie są wybitne figurki, ani materiał nie jest delikatny by uległ uszkodzeniu z samego stania.
Kupować wypraski za 100 zł lub dłubać nad czymś, co realnie nic nie wniesie to dla mnie daremna robota i strata środków.
Chyba, że malujesz figurki, wtedy faktycznie można chcieć zadbać, by trud nie poszedł na marne.
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Eremita »

Piehoo pisze:Nie wiem czy zauważyliście ale scenariusze zapowiadane jako 2,99dol za sztukę obecnie mają kosztować 4,99. (Premiera zima) Napisali na FB że poprzednia cena to pomyłka.
Czyli dodatek papierowy staniał, a elektroniczny zdrożał. Ktoś chyba przeanalizował sytuację i uznał że taki rozkład cen jest będzie rozsądniejszy.
Na pewno ja tak myślę. Wydaje mi się że:
• Podwyższenie ceny z $2.99 na $4.99 nie spowoduje dużego spadku sprzedaży dla DLC.
• Spadek ceny z $39.95 na $29.95 spowoduje spory wzrost sprzedaży dla "Beyond the Threshold".
Tym sposobem zysk ze sprzedaży DLC powinien wyrównać "stratę" ze sprzedaży dodatku papierowego.
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Helga »

M.K. pisze:Jak przechwujecie figurki ? Ja narazie luźno układam je w pudełku po skończonej grze wraz z podstawą ale takie rozwiązanie nie za bardzo mnie zadowala. Nie wiem czy sklejać wypraskę z pianki czy może macie jakieś rozwiązanie ?
Ja osobiście na tę chwilę mam 3 pudełka po Ferrero Rocher 8). W dużym trzymam te największe figurki + kilka najmniejszych, a w dwóch małych pudełkach figurki średnie + małe. Zmieściło się wszystko bez wyciągania wypraski.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Piehoo »

Eremita pisze:
Piehoo pisze:Nie wiem czy zauważyliście ale scenariusze zapowiadane jako 2,99dol za sztukę obecnie mają kosztować 4,99. (Premiera zima) Napisali na FB że poprzednia cena to pomyłka.
Czyli dodatek papierowy staniał, a elektroniczny zdrożał. Ktoś chyba przeanalizował sytuację i uznał że taki rozkład cen jest będzie rozsądniejszy.
Na pewno ja tak myślę. Wydaje mi się że:
• Podwyższenie ceny z $2.99 na $4.99 nie spowoduje dużego spadku sprzedaży dla DLC.
• Spadek ceny z $39.95 na $29.95 spowoduje spory wzrost sprzedaży dla "Beyond the Threshold".
Tym sposobem zysk ze sprzedaży DLC powinien wyrównać "stratę" ze sprzedaży dodatku papierowego.
Dokładnie. Tym bardziej że zawartość pudełkowego dodatku trochę biedna. Już tutaj argumentu o kosztach aplikacji w cenie gry nie można używać, jednak upgrade to dużo mniej czasochłonna robota. A zresztą... gadam, gadam a i tak pewnie kupię.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: crsunik »

Upgrade nie jest dużo mniej czasochłonną robotą
Wręcz przeciwnie.
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: TTR_1983 »

Dostałem dziś swój egzemplarz i powiem szczerze, że figurki szału nie robią niestety. A jedna z tych największych jakoś super nie jest odlana.
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Helga »

Też przednie "łapki" odstają kawałek nad podstawką? W jednej tak mam, druga jest w miarę ok.
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: TTR_1983 »

Helga pisze:Też przednie "łapki" odstają kawałek nad podstawką? W jednej tak mam, druga jest w miarę ok.
Dokładnie tak, poza tym skrzydła powinny być bardziej uniesione, bo wbijają się wręcz w podstawkę. Druga u mnie też jest ok.
ODPOWIEDZ