Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

Błędy popełnia każdy wydawca. Tego się nie przeskoczy. Liczę, że Galakta podejdźe do tego problemu profesjonalnie i błędne karty zostaną dołączone do kolejnego dużego rozszerzenia.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Wosho »

Pytanie czy w przypadku gdybym musiał grac sam, grać jedną postacią czy dwoma?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pan_satyros »

Nie wie czy zauważyliście, ale w polskiej instrukcji (zasady wprowadzające str. 11) jest błąd, który potrafi wprawić w zakłopotanie (dłuższą chwilę gdybałem, widząc tę sprzeczność między zasadami wprowadzającymi, a pełnymi).
Błąd dotyczy relacji między Atakiem, a Zwarciem.

PL: "Walka
Badacz używający tej akcji wchodzi w zwarcie z jednym wrogiem
w swojej lokalizacji. Taki badacz wykonuje test walki
w odniesieniu do wartości bojowej danego wroga:"

ANG: "Fight
The investigator using this action attacks (ani słowa o "Engage") one enemy
that is at his or her location. That investigator makes a
combat test against the enemy’s fight value:"

W oryginale nie ma słowa o wchodzeniu w zwarcie z atakowanym wrogiem, gdyż (zasady pełne, strona 16):

"Badacz może walczyć z wrogiem w swojej lokalizacji: z wrogiem,
z którym jest w zwarciu, z niebędącym w zwarciu wrogiem
w danej lokalizacji lub z wrogiem będącym w zwarciu z innym
badaczem znajdującym się w tej samej lokalizacji."
Czyli rozpoczęcie walki =/= wejściu w zwarcie.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: carlos »

Bary pisze:Błędy popełnia każdy wydawca. Tego się nie przeskoczy. Liczę, że Galakta podejdźe do tego problemu profesjonalnie i błędne karty zostaną dołączone do kolejnego dużego rozszerzenia.
Jest to tylko połowicznie dobre rozwiązanie, bo co z ludźmi, którzy kupili dwie podstawki? Musieliby kupić dwa dodatki żeby wymienić wszystkie karty.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pan_satyros »

carlos pisze:
Bary pisze:Błędy popełnia każdy wydawca. Tego się nie przeskoczy. Liczę, że Galakta podejdźe do tego problemu profesjonalnie i błędne karty zostaną dołączone do kolejnego dużego rozszerzenia.
Jest to tylko połowicznie dobre rozwiązanie, bo co z ludźmi, którzy kupili dwie podstawki? Musieliby kupić dwa dodatki żeby wymienić wszystkie karty.
Galakta i FFG nigdy nie drukowało poprawek dla swoich LCGów i to się raczej nie zmieni (poza poprawkami w kolejnych drukach - dla nowych nabywców). Dostaniemy faq + erratę i tyle. Spójrzcie na faq do SW LCG - 17 stron.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: carlos »

pan_satyros pisze:
carlos pisze:
Bary pisze:Błędy popełnia każdy wydawca. Tego się nie przeskoczy. Liczę, że Galakta podejdźe do tego problemu profesjonalnie i błędne karty zostaną dołączone do kolejnego dużego rozszerzenia.
Jest to tylko połowicznie dobre rozwiązanie, bo co z ludźmi, którzy kupili dwie podstawki? Musieliby kupić dwa dodatki żeby wymienić wszystkie karty.
Galakta i FFG nigdy nie drukowało poprawek dla swoich LCGów i to się raczej nie zmieni (poza poprawkami w kolejnych drukach - dla nowych nabywców). Dostaniemy faq + erratę i tyle.
To oczywiste.
Odpisywałem tylko w kontekście samego pomysłu dołożenia ich do kolejnego dodatku. :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pan_satyros »

carlos pisze: To oczywiste.
Odpisywałem tylko w kontekście samego pomysłu dołożenia ich do kolejnego dodatku. :)
:twisted:
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Karit »

Wiadomo coś o dostępności mat do gry w Polsce? Fajnie by było mieć te duża https://images-cdn.fantasyflightgames.c ... laymat.png
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

carlos pisze:
pan_satyros pisze:
carlos pisze: Jest to tylko połowicznie dobre rozwiązanie, bo co z ludźmi, którzy kupili dwie podstawki? Musieliby kupić dwa dodatki żeby wymienić wszystkie karty.
Galakta i FFG nigdy nie drukowało poprawek dla swoich LCGów i to się raczej nie zmieni (poza poprawkami w kolejnych drukach - dla nowych nabywców). Dostaniemy faq + erratę i tyle.
To oczywiste.
Odpisywałem tylko w kontekście samego pomysłu dołożenia ich do kolejnego dodatku. :)
Nie uważam, że jest to optymalne rozwiązanie, a raczej jedyne realne rozwiązanie, które Galakta będzie w stanie zaproponować. Oczywiście, przyjęło się, że w LCG nie poprawia się kart, tylko wydaje errary. Ale to przyzwyczajenie, wynikające głównie z oszczędności wydawcy, zawsze można zmienić, wszak nie płacimy za te karty 15 zł. Płacimy za markę, płacimy za pomysł, wreszcie płacimy za jakość. Nie bójmy się wymagać jakości. Co innego zresztą poprawki wynikające z optymalizacji zasad (tutaj errata jest na miejscu), a co innego błędy w tłumaczeniu. Reasumując jescze raz podkreslę, rozumiem i akceptuję, gdy zdarzają się błędy, jednak zamiatanie tego pod dywan (tak jak ostatnio zrobiła Lacerta przy okazji P:Cthulu) powinno budzić sprzeciw konsumenta. Mam nadzieję, że Galakta podejdźe z klasą i postara się wyjść naprzeciw graczom tak, jak zrobiła to chociażby w przypadku EH.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pan_satyros »

Jasne, ze budzą mój sprzeciw, ale i niestety wynikającą z doświadczenia bezsilność ;/
Chociaż, zawszę można się powołać na casus Eldritch Horror, gdzie dostaliśmy w dodatku poprawione karty zaklęć (tyle, że to był chyba błąd samego FFG)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

Błąd Galakty, w Zaginionej Wiedzy chciała poprawić typo z podstawki i przez przypadek użyła niepoprawnych rewersow na kartach przez co z małego problemu powstał duży. ;) Błąd został naprawiony przy okazji kolejnego dodatku. Przy okazji poprawiono jedną kartę artefaktów z tego, co pamiętam.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Ash »

Jak fajnie, że mam wersję ang. Te błędy w instrukcji, o których pisze pan_satyros to tak jakby tłumacz chciał pisać własną wersję zasad.
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Vins3nt »

Hej, czy gra jest już dostępna w stacjonarnych sklepach, weryfikował ktoś tę kwestię?
Zależy mi na tym, aby nabyć dzisiaj w Warszawie, ale z tego co widzę większość sklepów z planszówkami jest zamkniętych, znalazłem 2 otwarte ale nie mają gry.
Może ktoś gdzieś ze stolicy, widział tytuł i podpowie gdzie mogę po niego podjechać?:)
Pozdrawiam
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Wosho »

Odezwij się do nas na fejsie jeśli chcesz wersje pl ;)
Powergames.pl
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 722
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kempy »

Bary pisze: Oczywiście, przyjęło się, że w LCG nie poprawia się kart, tylko wydaje errary.
W Doomtown: Reloaded wydawca niektóre zerratowane karty, albo dawał bonusowo do kolejnych dodatków jako nadwyżkę (znaczy 21-y wzór), albo wypuszczał ich wersje z alternatywną grafiką w kitach turniejowych.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2016, 12:36 przez kempy, łącznie zmieniany 1 raz.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: bulaxyz82 »

Mnie zastanawia czy wydadzą jako niespodziankę przed dużym dodatkiem scenariusz Curse of the Rougarou, który został wycięty z Core Setu jako drugi scenariusz kampanii.

Widać to po numeracji kart tego dodatku na załączonym filmie.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

bulaxyz82 pisze:Mnie zastanawia czy wydadzą jako niespodziankę przed dużym dodatkiem scenariusz Curse of the Rougarou, który został wycięty z Core Setu jako drugi scenariusz kampanii.

Widać to po numeracji kart tego dodatku na załączonym filmie.
Ten scenariusz był dostępny na Arkham Nights i bedzie do kupienia w DnŻ.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
szczudel
Posty: 1446
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szczudel »

Ależ nas z żoną drugi scenariusz sklepał. Poznaliśmy swoje miejsce. Pierwszy był sensowny, chodziłeś po liniowej mapie, badałeś walczyłeś. Teraz jak patrzę na to, to można go nazwać po prostu tutorialem. W drugim trafia się na ulice i przy pierwszym podejściu małe szanse są, że zdąży się wszystko zrobić. Trzeba się chyba nieźle przygotować i znać scenariusz aby go przejść za pomocą Aktu a nie Tajemnic.

Polecałbym do drugiego scenariusza, jeśli to możliwe, dobrać gościnnych badaczy. Dodatkowa para rąk pozwoli sprawdzić więcej mniejszym czasie. Owszem trzeba zdobywać więcej wskazówek, ale możliwość rozproszenia się po mieście ułatwi sprawę.
Szoker
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2014, 10:06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Szoker »

A jest moze aplikacja do losowania tych zetonow na androida?
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Reid666 »

bulaxyz82 pisze:Mnie zastanawia czy wydadzą jako niespodziankę przed dużym dodatkiem scenariusz Curse of the Rougarou, który został wycięty z Core Setu jako drugi scenariusz kampanii.

Widać to po numeracji kart tego dodatku na załączonym filmie.
Z tym wycięciem z podstawki to chyba lekka przesada. Cała kampania z podstawki rozgrywa się na przestrzeni jednego wieczoru/nocy. Naprawdę cieżko by było badaczom znależć chwilę wolnego czasu na krótką wycieczkę do Nowego Orleanu ;-)
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Eltonos »

janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: janekb »

No dobra pierwsze wpisy w wątku były o tym, że wychodzi i że WOW, potem, że czemu klienci w sklepach mają lepiej niż w necie, następnie o tym że Galakta jest zła, bo źle tłumaczy. A może by tak ktoś napisał jakąś mini recenzje, porównanie do LOTRa (bo do tego najczęściej porównywaliśmy to przed premierą)? Nie chodzi mi o opis rozgrywki i która postać jest lepsza, a która gorsza, ale jakieś konkrety? Na ile gra jest ciekawsza/mniej ciekawa od LOTRa, jak z regrywalnością (przez weekend kilka partii zagraliście więc pewnie jakieś wnioski są) bo to też była długa dyskusja przed premierą. Powiem szczerze najbardziej interesuje mnie to pod kątem porównania do LOTRa, czy warto zmienić go na AH?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: rattkin »

Mini recenzja ode mnie we wtorek/środę.
kaspers
Posty: 65
Rejestracja: 10 gru 2015, 00:00
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kaspers »

Czy ktoś mógłby napisać, czy warto zakupić te grę, posiadając świeżynkę: Posiadłość Szaleństwa - 2 edycja PL? I dlaczego warto? :P
Awatar użytkownika
ziggy
Posty: 4
Rejestracja: 02 mar 2011, 11:05
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: ziggy »

Nigdzie w instrukcji nie potrafię znaleźć jak wygląda przejście do kolejnego scenariusza w kampanii pod względem odniesionych obrażeń... rozumiem, że jeśli osiągam daną ilość damage/horror odpowiadającą mojej health/sanity value, to jestem wyeliminowany z gry i podczas kolejnego scenariusza w kampanii zaczynam z wartością pomniejszoną o physical/mental trauma, ale co z sytuacją gdy kończąc scenariusz w kampanii mam mniej niż maximum obrażeń fizycznych/psychicznych, czy te obrażenia przechodzą do kolejnego scenariusza?
"Now this is not the end. It is not even the beginning of the end. But it is, perhaps, the end of the beginning."
ODPOWIEDZ