Gra dla ośmiolatka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
fluke79
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2013, 00:19

Gra dla ośmiolatka

Post autor: fluke79 »

Cześć,

Po raz kolejny szukam gry dla syna, który za trzy miesiące skończy osiem lat. Syn jest dość ogarnięty, gra między innymi w Carcassone, Ticket to ride, Catan Jr, szachy. Tak sobie myślę, że tym razem szukałbym czegoś w klimacie szeroko pojętego fantasy/wojowników itp. moze użyciem kart. Syn (jak wszyscy w szkole) zbiera kolekcjonerskie karty (Ninjago, Pokemon, Fifa), które walory grywalności mają raczej słabe ale chyba klimat kart, podbijania współczynników wojowników mu się podoba.

Krótko mówiąc:

- od 8-10 lat
- syn czyta dość płynnie
- elementy strategii, ekonomii w granicach rozsądku, nie będą mu obce
- klimaty fantasy/wojownicy/bitwy itp ew. kosmos, piraci, mitologia
- najlepiej jakiś miks planszy i kart ale nie koniecznie
- rozgrywka nie za długa, najlepiej ok 20-40 minut
- gra dla 2-3 osób (gra głównie z rodzicami ale przez to może być trudniejsza)

pozdrawiam
Sławek
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla ośmiolatka

Post autor: premek »

Ja z moją córką w tym wieku grałem w Talisman Magię i Miecz. Gra wśród dorosłych graczy ma mieszane opinie natomiast z dziećmi sprawdza się doskonale :)
Jedyny minus to potrafi trwać długo - pamiętam, że pierwsza rozgrywka w 2 osoby trwała 3h. I przez całe 3h córka miała uśmiech na twarzy i wypieki na policzkach.
Nie jest to gra do grania co wieczór - raczej raz na jakiś czas w weekend ale za to 'miodność' rozgrywki z perspektywy dziecka jest duża.
Jak mamy mało czasu na grę to wyciągamy różne mniejsze tytuły ale często mnie córka zagaduje o MiM mimo, że od pierwszej rozgrywki minęło już parę lat.

Jest duuuużo kart, duża plansza, jest rozwój bohatera, fantasy no i przygoda.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gra dla ośmiolatka

Post autor: KubaP »

fluke79 pisze:Cześć,

Po raz kolejny szukam gry dla syna, który za trzy miesiące skończy osiem lat. Syn jest dość ogarnięty, gra między innymi w Carcassone, Ticket to ride, Catan Jr, szachy. Tak sobie myślę, że tym razem szukałbym czegoś w klimacie szeroko pojętego fantasy/wojowników itp. moze użyciem kart. Syn (jak wszyscy w szkole) zbiera kolekcjonerskie karty (Ninjago, Pokemon, Fifa), które walory grywalności mają raczej słabe ale chyba klimat kart, podbijania współczynników wojowników mu się podoba.

Krótko mówiąc:

- od 8-10 lat
- syn czyta dość płynnie
- elementy strategii, ekonomii w granicach rozsądku, nie będą mu obce
- klimaty fantasy/wojownicy/bitwy itp ew. kosmos, piraci, mitologia
- najlepiej jakiś miks planszy i kart ale nie koniecznie
- rozgrywka nie za długa, najlepiej ok 20-40 minut
- gra dla 2-3 osób (gra głównie z rodzicami ale przez to może być trudniejsza)

pozdrawiam
Sławek
Pokaż mu Neuroshimę Hex.
zix
Posty: 258
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra dla ośmiolatka

Post autor: zix »

Do tego może np. Zaklinacze albo Zapraszamy do podziemi?
Jeżeli chodzi o jakąś prostą walkę, zbieranie ekwipunku itp to może coś w stylu Zombicide?
Gra prosta, kooperacyjna z toną elementów, jednak - cena wysoka i klimat nie ten.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Gra dla ośmiolatka

Post autor: krzyss »

Dzieciak pewnie zachwycił by się Talismanem, ale kurcze czas rozgrywki to nie ma możliwości aby to było 20-30 min.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla ośmiolatka

Post autor: bukimi »

krzyss pisze:Dzieciak pewnie zachwycił by się Talismanem, ale kurcze czas rozgrywki to nie ma możliwości aby to było 20-30 min.
Chyba, że 30 minut, ale dziennie, przez dwa tygodnie :D

Może Waleczne Piksele?
Będzie miał fajnych wojowników, karty, sporo statystyk i kombinowania.
Niestety tylko dla 2 osób.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
hydrox
Posty: 142
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:20
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Kontakt:

Re: Gra dla ośmiolatka

Post autor: hydrox »

Może jakiś Small World?
Awatar użytkownika
vder
Posty: 731
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 306 times
Been thanked: 124 times

Re: Gra dla ośmiolatka

Post autor: vder »

U mnie całkiem długo męczyliśmy/ lub nadal męczymy tytuły jak poniżej, ale to wszystko dwuosobówki:
legendy blue moon - bardzo ładne grafiki i całkiem dobrze się wpisuje w wymagania fantasy i wojowników, a i po taniosci mozna teraz dostać
władcy wojny - bardzo brzydkie grafiki, ale gra się całkiem przyzwoicie, tyle że blue moon lepszy :)
star realms :) - jedne wakacje całe to zgraliśmy - i nieszkodziło, że po angielsku skoro córka i tak nie umiała czytać :). Po za tym bardzo łatwo w grze dać handycupa.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 436 times
Been thanked: 126 times

Re: Gra dla ośmiolatka

Post autor: Coen »

Pierwsze co przyszło mi na myśl i u nas się sprawdziło:
- Drako - jest smok, są krasnoludy i w 20-30 minut można rozegrać partyjkę

Dorzucić można jeszcze (z dwóch różnych beczek):
- Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec
- Galaxy Trucker, czyli Ciężarówką przez Galaktykę

Wspomniana już Neuroshima Hex to też dobry wybór.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Paeonia
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2016, 23:18
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla ośmiolatka

Post autor: Paeonia »

Serce smoka i Szkola alchemii. Obydwie gry karciane, w tym Serce smoka z mala plansza.

Obydwie maja czas rozgrywki dosyc krotki (wlasnie w granicach 20-40 minut), spora losowosc dzieki czemu dziecko moze wygrac z doroslymi a jednoczesnie mozna troche pokombinowac.
Dodatkowa zaleta jest bardzo niska cena obydwu tytulow.
Kolekcja
brak polskich liter ;)
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: Gra dla ośmiolatka

Post autor: kmd7 »

Też radzę zerknąć na Zaklinaczy. Świetne grafiki w temacie fantasy, podbijanie parametrów, proste zasady, trochę kombinacji, można zagrać w 2-4 osoby.
A z planszą może Memoir'44? Są karty (niestety w j.angielskim, ale tekstu nie ma za dużo) są figurki żołnierzy, czołgów i artylerii, zasieki itp. Kiedyś moja obowiązkowa rozrywka z 8-9 letnim synem, a i dzisiaj od czasu do czasu gości na stole.
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Gra dla ośmiolatka

Post autor: vegathedog »

Potwory w Tokyo będą jak znalazł. Fantasy jest, karty są, rozgrywka max.30min.W 2 osoby można grać mając po 2 potwory.W 3 osoby już jest w miarę spoko.


Draco będzie fajne,ale tylko na 2os. Agricola wersja rodzinna gościła u nas ostatnio w rodzinie 3-os razem z 7-mio latkiem i jest ok.Super było patrzeć jak syn upodobał sobie pasanie zwierząt a potem szkoda mu je było kroić na mięso.Osadnicy klasyczni też się nadadzą. Nauka negocjacji i handlu.Ostatnio też z synem i żoną namiętnie cisnęliśmy Simurgha i też jest super. Piękne smoki i zarządzanie surowcami.
blastsoul
Posty: 40
Rejestracja: 25 wrz 2015, 16:00
Has thanked: 3 times

Re: Gra dla ośmiolatka

Post autor: blastsoul »

z doświadczenia z moim 8 latkiem 7 cudów świata Pojedynek - krótka, treściwa, w dobrej tematyce tylko na 2 osoby

A w podobnych wartościach czasowych to chyba też i Dominion się by nadał - mój uwielbia to budowanie coraz lepszej ręki.
Na tę chwilę kocha Terraformację i ciężko go zagonić do innych tytułów - może to mój wpływ trochę :).
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla ośmiolatka

Post autor: Leszy2 »

Potwierdzam Simurgha, świetna gra. Pięknie wygląda, bogata, nie zbyt trudna, a skłania do myślenia i kombinowania.
fluke79
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2013, 00:19

Re: Gra dla ośmiolatka

Post autor: fluke79 »

Dziękuję za sugestie. Na pewno odgrzebię zakurzoną "Magię i Miecz" jako odpowiednik Talismana. Strasznie długie te rozgrywki ale może będzie okazja.

Jeśli chodzi o nową grę to parę ciekawych tytułów już wypatrzyłem i coś na pewno wybiorę. Legendy blue moon, Draco, Simurgh, 7 cudów świata Pojedynek i parę innych... jest z czego wybierać :) Agricole, Galaxy truckers na pewno też ale w następnej kolejności. Terraformacja mnie też zaintrygowała ale na razie coś szybszego potrzebuję.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra dla ośmiolatka

Post autor: adam_k27 »

Draco, albo Magawojownicy

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ