Prosta nie banalna gra / filler / 2-4 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
wujek2114
Posty: 149
Rejestracja: 14 sty 2015, 21:28
Lokalizacja: Wrocław (Górowo)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Prosta nie banalna gra / filler / 2-4 osób

Post autor: wujek2114 »

Witam
Zauważyłem ostatnio że w mojej kolekcji brakuje prostych (ale bez przesady) gier w których partia trwa do 30 minut.
Chodzi o gierki na rozgrzewkę, przerywnik albo po prostu na granie gdy jest mniej czasu.
Pewnie słąbo wytłumaczyłem o co mi chodzi, ale może przykłady pomogą.
Gry które się podobają:
Red7 - najlepsza z prostych
List Miłosny
6 bierze i Prohis (te trochę dłuższe i imprezowe więc to nie dokładnie to o co mi chodzi)

Nie do końca się sprawdziły:
Intryganci, Gra ze śliwka...

Jeżeli jest jakaś szybka gra kościana (inna niż Blef, który jest super, ale raczej imprezowy) to również może być.

Moja kolekcja
Ostatnio zmieniony 27 lis 2016, 11:08 przez wujek2114, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Prosta nie banalna gra / filler / 2-4 osób

Post autor: RunMan »

For Sale, Biblios - szybkie fillerki, w obu występuje mechanizm aukcji.
Splendor - kontrowersyjny tytuł, niektórzy lubią, inni nie cierpią, radzę obejrzeć gejmpleje przed kupnem ;)
Potwory w Tokio - kości i potwory, prosta i zabawna, choć nie każdemu podpasuje.
W 30min można spokojnie rozegrać partię w 7 Cudów Świata, choć nie wiem czy nie jest to zbyt 'duża' gra, jak na filler.
Jeśli lubicie kooperację - Hanabi.

Wszystkie z w/w raczej nie dla dwójki.
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: Prosta nie banalna gra / filler / 2-4 osób

Post autor: gaciak »

Kiedyś na Board Times popełniłam swoją 'topkę' ulubionych fillerów, może znajdziesz coś w niej dla siebie :) -> KLIK
wujek2114
Posty: 149
Rejestracja: 14 sty 2015, 21:28
Lokalizacja: Wrocław (Górowo)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Prosta nie banalna gra / filler / 2-4 osób

Post autor: wujek2114 »

RunMan pisze:For Sale, Biblios - szybkie fillerki, w obu występuje mechanizm aukcji.
Splendor - kontrowersyjny tytuł, niektórzy lubią, inni nie cierpią, radzę obejrzeć gejmpleje przed kupnem ;)
Potwory w Tokio - kości i potwory, prosta i zabawna, choć nie każdemu podpasuje.
W 30min można spokojnie rozegrać partię w 7 Cudów Świata, choć nie wiem czy nie jest to zbyt 'duża' gra, jak na filler.
Jeśli lubicie kooperację - Hanabi.

Wszystkie z w/w raczej nie dla dwójki.
Dodałem link do swojej kolekcji bo większość już mam, i właśnie gry typu Splendor, Potwory w Tokio, 7 Cudów Świata trwają trochę za długo jak na filler (przynajmniej jak dla mnie).

Z propozycji zainteresuje się grą Biblios, ale z tego co patrzyłem to jest raczej trudno dostępna niestety...
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Prosta nie banalna gra / filler / 2-4 osób

Post autor: Danielf »

Od siebie dorzucę jeszcze Dolinę kupców.
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Prosta nie banalna gra / filler / 2-4 osób

Post autor: piogar »

The Boss i Hanabi - krotkie, ale pozwalajaca pokombinowac.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 358
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 266 times
Been thanked: 62 times

Re: Prosta nie banalna gra / filler / 2-4 osób

Post autor: narandil »

krótkie kościane są BLUEPRINTS - ktoś zapowiedział polską wersję ale gra jest niezależna językowo więc możesz śmiało brać angielską i tylko instrukcję sobie druknąć jeśli osoba tłumacząca słabo zna angielski.

kolejną pozycją pasującą do opisu (tyle że nie kościaną) to nasza rodzima Multiuniversum - w sumie też niezależna językowo ;)
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Prosta nie banalna gra / filler / 2-4 osób

Post autor: TV3 »

Biblios mógłby być dobrym wyborem. Jeśli oczywiście uda się przełknąć cenę ;) (pomijam już dostępność). Bardzo przyjemna, mała gierka z blefem.

Poza tym chyba zacznę polecać do takich założeń grę Wiarusi. Bardzo dobrze wydana (jak na te kilka elementów), cena zdecydowanie przystępna. Co prawda zagrałem zaledwie jakieś 10 partii we 2, ale wygląda na to, że jest to pozycja mająca szansę na dość częste goszczenie na stole. Sprytna gierka z ciekawym tematem. Z tym, że to kooperacja jest.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Prosta nie banalna gra / filler / 2-4 osób

Post autor: Rafalm »

TV3 pisze:Poza tym chyba zacznę polecać do takich założeń grę Wiarusi. Bardzo dobrze wydana (jak na te kilka elementów), cena zdecydowanie przystępna. Co prawda zagrałem zaledwie jakieś 10 partii we 2, ale wygląda na to, że jest to pozycja mająca szansę na dość częste goszczenie na stole. Sprytna gierka z ciekawym tematem. Z tym, że to kooperacja jest.


Przychylam się do pozytywnej opinii o Wiarusach. Bardzo ciekawy tytuł, na pewno warto dołożyć do kolekcji. Ja przetestowałem go w grupach 3 oraz 5 graczy i sprawdziła się bardzo dobrze. Ciekawszy był w większej grupie, ale to chyba cecha wszystkich koopów.
zix
Posty: 258
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Prosta nie banalna gra / filler / 2-4 osób

Post autor: zix »

Warto sprawdzić jeszcze Maskaradę.
Świetne grafiki, trochę blefu i zabawy sporo :)
Awatar użytkownika
hydrox
Posty: 142
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:20
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Kontakt:

Re: Prosta nie banalna gra / filler / 2-4 osób

Post autor: hydrox »

Ostatnio na rozgrzewkę u mnie bywał Farmageddon i Kotobirynt. Obydwie sprawdzają się fajnie pod warunkiem, że gramy w max 4 osoby. Jak jest więcej zdarzają się rozgrzewki w Czarne historie ;)
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: Prosta nie banalna gra / filler / 2-4 osób

Post autor: Shantall »

Na rozgrzewkę lub przerywnik - Ucieczka ze świątyni zagłady. 1-5 osób. Gra 10 minut w czasie rzeczywistym z podkładem muzycznym. Trzeba uciec w wyznaczonym czasie. Emocje gwarantowane - w czasie gry te 10 min kurczy się niemiłosiernie.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
ODPOWIEDZ