T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kamron6 »

No jak dla mnie pomysł zły: 1) na pewno przestanę się interesować wynikiem, po to żeby uzyskać więcej treści gry 2) nie będę mógł podjąć innych ścieżek / decyzji / postaci 3) mechanizmy zostały stworzone w ten sposób by zmuszać do działania jak najszybciej, bo mamy ograniczone czas - niekiedy trzeba podjąć ryzyko, żeby zaoszczędzić czas, już widzę podejmowanie takiego ryzyka przy nieograniczonym czasie 4) konstrukcja gry sprowadza się do tych powrotów w czasie (mechanika czy sposób "prowadzenia" scenariusza)

Gra musiałaby być bardziej liniowa / bardziej nieliniowa, żeby to miało sens. W układzie scenariuszów jakie są teraz nie jest to możliwe.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: pan_satyros »

charlie brown pisze:W grze najbardziej irytowało mnie ponowne przechodzenie tego samego scenariusza. Po komentarzach widzę, że nie jestem w tym odosobniony. Wobec tego pozwoliłem sobie wrzucić post do działu "modyfikacje zasad", w którym proponuję jak rozwiązać ten problem.
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 19&t=46900
Ta gra już taka jest i dokładnie o to w niej chodzi, by mierzyć się z czasem i poznawać historie z perspektywy podróżników w czasie (wykorzystując zdobytą wiedze w kolejnych podejściach).
Z początku byłem otwarcie przeciwny temu rozwiązaniu, nadal nie jestem do końca przekonany (chyba że kolejne scenariusze mocniej to akcentują, bo ja narzekałem raczej na niepełne wykorzystanie tej mechaniki), ale nie przeszkadza mi to już w poznawaniu historii.
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Znacie już dokładniejsza datę cumowania statku z dodatkami?
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

Przy kolejnych scenariuszach gdy patrzyłem na nie z perspektywy agenta temporalnego to nie było dla mnie uciążliwe przechodzenie scenariusza. Gdzieś w głowie włączyło mi się zachowanie takiego właśnie agenta. Czyli pierwsza wyprawa to zwiad po to by w drugiej wszystko załatwić jak należy bez potrzeby ponownego powrotu. Kolejne scenariusze przy takiej grze dały się ograć bez jakiegoś uciążliwego drążenia tematu. Tego właśnie bym nie ruszał. Jest ok wpisuje mi się w klimat.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: REBEL.pl »

wirusman pisze:Znacie już dokładniejsza datę cumowania statku z dodatkami?
Wysyłkę planujemy na pierwszy tydzień stycznia. Więcej informacji już niebawem :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

REBEL.pl pisze:
wirusman pisze:Znacie już dokładniejsza datę cumowania statku z dodatkami?
Wysyłkę planujemy na pierwszy tydzień stycznia. Więcej informacji już niebawem :)
Mniam:D
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: REBEL.pl »

Aktualizacja p.t. "TIME Stories - Pariah Missouri i scenariusze oficjalne" już dostępna, zapraszamy:

https://wspieram.to/TIMEstories?normaln ... acje#a3448
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: asiok »

Przede mną dopiero atak na pierwszy scenariusz z "podstawki" - Sylwester będzie mroczny!

A teraz zamawiajcie szybko w tej drukarni i napiszcie że są świetnie wydrukowane - tak, żebym mógł spokojnie zamówić. Przecież nie będę ryzykował własną kasą :D
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Banan2 »

asiok pisze:Przede mną dopiero atak na pierwszy scenariusz z "podstawki" - Sylwester będzie mroczny!

A teraz zamawiajcie szybko w tej drukarni i napiszcie że są świetnie wydrukowane - tak, żebym mógł spokojnie zamówić. Przecież nie będę ryzykował własną kasą :D
Zamówiłem, ale dostałem info, że "Ze względu na dużą ilość zamówionych kompletów czas realizacji może się wydłużyć maksymalnie do około tygodnia." Co oznacza, że nie ja jeden ryzykuję własną kasą :wink:

Tak przy okazji. Rebel podał, że "przemaluje" kolejny fanowski scenariusz tj. "Switching Gears" (PL: "Machinacje"). Hmm, czy to dobry pomysł ? :wink: Jak co niektórzy zaczęli przemalowywać gry (oczywiście na ładniejsze) to dostali "bana" na wydawanie dodatków. Rozumiem Rebelu, że trzymacie rękę na pulsie? :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: REBEL.pl »

Banan2 pisze:(...) Rebel podał, że "przemaluje" kolejny fanowski scenariusz tj. "Switching Gears" (PL: "Machinacje"). Hmm, czy to dobry pomysł ? :wink: Jak co niektórzy zaczęli przemalowywać gry (oczywiście na ładniejsze) to dostali "bana" na wydawanie dodatków. Rozumiem Rebelu, że trzymacie rękę na pulsie? :wink:
Pozdrawiam
Z fanowskim dodatkiem można robić co się żywnie podoba (jeśli ma się zgodę jego autora), nadal będzie on fanowskim dodatkiem. W przypadku zmian w oficjalnych scenariuszach działanie niezgodne z ustaleniami z wydawcą mogłoby skończyć się nałożeniem sankcji, do czego rzecz jasna nie dążymy.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Muad'Dib »

Zresztą Rebel nie sprzedaje fanowskich dodatków tylko je udostępnia za free do własnego druku. To trochę inna sytuacja ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
olo6353
Posty: 91
Rejestracja: 11 sty 2016, 13:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: olo6353 »

W sprawie drukowanego dodatku, to ja otrzymałem info że przyjęto do realizacji 3 stycznia, więc czekam. Jak ocenie to dam znać.
KQuest
Posty: 603
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 94 times
Been thanked: 60 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

Macie jakieś pomysły na przechowywanie scenariusza z drukarni? Jakieś pudełka (do zakupienia?) w odpowiednim rozmiarze?
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Szaweł »

Zdaje się, że oryginalna wypraska ma dwa sloty na talię. A z kolejnymi trzeba już będzie kombinować.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Szykuje już ktoś swój scenariusz na konkurs Rebel-a?
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: DarkSide »

wirusman pisze:Szykuje już ktoś swój scenariusz na konkurs Rebel-a?
A kreator scenariuszy już jest?


Ja z innej beczki zapytam. Wg. wszelkich informacji warto kolejne scenariusze grać po kolei z uwagi na małe smaczki.
A jak się ma sprawa z Pariah Missouri? Czy grać po oficjalnych dodatkach, czy można go gdzieś tam wpleść pomiędzy?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

DarkSide pisze:
wirusman pisze:Szykuje już ktoś swój scenariusz na konkurs Rebel-a?
A kreator scenariuszy już jest?


Ja z innej beczki zapytam. Wg. wszelkich informacji warto kolejne scenariusze grać po kolei z uwagi na małe smaczki.
A jak się ma sprawa z Pariah Missouri? Czy grać po oficjalnych dodatkach, czy można go gdzieś tam wpleść pomiędzy?
Już od dawna, link napewno jest w jednej z aktualizacji na wpsieram.to/

Pariah Missouri to chyba całkowicie odmienna potyczka. Ale jeszcze nei grałem i nie wiem
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: ObraneOrzechy »

Kreator jest ale byla tez informacja ze zawiera spoilery (prawdopodobnie przyklady tworzenia) ze scenariusza z podstawki i jednego dodatku.

Dlatgo ja sie wstrzymuje ;)
Ale juz obmyslam co by tu zrobic..
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Nataniel »

DarkSide pisze:Ja z innej beczki zapytam. Wg. wszelkich informacji warto kolejne scenariusze grać po kolei z uwagi na małe smaczki.
A jak się ma sprawa z Pariah Missouri? Czy grać po oficjalnych dodatkach, czy można go gdzieś tam wpleść pomiędzy?
Pariah Missouri jest zupełnie niezależy i nie ma żadnego elementu metaplotu z pozostałych scenariuszy.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

wirusman pisze:Szykuje już ktoś swój scenariusz na konkurs Rebel-a?
Szykuję :)
Arius
Posty: 1445
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 176 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Arius »

donmakaron pisze:
wirusman pisze:Szykuje już ktoś swój scenariusz na konkurs Rebel-a?
Szykuję :)
A można prosić link do konkursu?
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Ryslaw »

Daję znać, że kurier właśnie przyniósł Pariah Missouri z Ksero24. Nie jest to jakość profesjonalnej drukarni, ale do gry nada się bez problemu. Na razie oczywiście nie patrzyłem na treść kart, tylko z grubsza na ogólną jakość druku, papieru i przycięcia. Papier jest w miarę ok, ale wydaje mi się, że wyższa gramatura by nie zaszkodziła. Karty nie są oczywiście przycięte idealnie co do milimetra, ale to nie powinno chyba przeszkadzać w rozgrywce. Teraz tylko przygotować jakieś samoróbkowe pudełka na przygody :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

Ryslaw pisze:Daję znać, że kurier właśnie przyniósł Pariah Missouri z Ksero24. Nie jest to jakość profesjonalnej drukarni, ale do gry nada się bez problemu. Na razie oczywiście nie patrzyłem na treść kart, tylko z grubsza na ogólną jakość druku, papieru i przycięcia. Papier jest w miarę ok, ale wydaje mi się, że wyższa gramatura by nie zaszkodziła. Karty nie są oczywiście przycięte idealnie co do milimetra, ale to nie powinno chyba przeszkadzać w rozgrywce. Teraz tylko przygotować jakieś samoróbkowe pudełka na przygody :)
Wrzucisz jakieś zdjęcia karty z bliska?
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Arius pisze:
donmakaron pisze:
wirusman pisze:Szykuje już ktoś swój scenariusz na konkurs Rebel-a?
Szykuję :)
A można prosić link do konkursu?

Prosze

https://wspieram.to/TIMEstories?normaln ... acje#a3196
Strud
Posty: 319
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 43 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Strud »

Ryslaw pisze:Teraz tylko przygotować jakieś samoróbkowe pudełka na przygody :)
Może takie?
Przy okazji, jaki wyszedł koszt operacji?
ODPOWIEDZ