Wielka Wystawa Dinozaurów

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: wrzesien »

Jakieś wieści na temat gry i jej produkcji? Ostatnia aktualizacja miała bardzo mało informacji, ale przynajmniej była.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: ixi24 »

Dostałem swój egzemplarz. Macie wszystkie komponenty? Mi brakuje jednego dinozaura i nawet nie wiem którego

PS

Doda ktoś polską wersje na BBG, bo jest tylko angielska, a ja nie wiem jak w to się bawić ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: mikeyoski »

Instrukcji nie było w pudełku czy co?

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

hej
jesli brakuje Ci jakiejs karty napisz prosze na wydawnictwo[malpa]cubecp.pl i na pewno dojdziemy ktorego nie masz i podeslemy. Pewnie przydaloby sie jakbys wypisal ktore masz to bedzie latwiej.

Co do instrukcji to jest na http://factorycube.com/gra/Wielka-Wysta ... row/O-grze
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: vigdis »

Krwawisz pisze:
Co do instrukcji to jest na http://factorycube.com/gra/Wielka-Wysta ... row/O-grze
Ja jeszcze na moj egzemplarz czekam, ale czy to znaczy, ze w pudelku nie ma papierowej polskiej instrukcji? Czy to jakis zart?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

oczywiście że jest papierowa - nie wiem skąd prośba o BGG, ale rozumiem ze chodzilo o elektroniczna wiec podalem link
Ostatnio zmieniony 12 sty 2017, 12:04 przez Krwawisz, łącznie zmieniany 1 raz.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Daquan »

vigdis pisze:
Krwawisz pisze:
Co do instrukcji to jest na http://factorycube.com/gra/Wielka-Wysta ... row/O-grze
Ja jeszcze na moj egzemplarz czekam, ale czy to znaczy, ze w pudelku nie ma papierowej polskiej instrukcji? Czy to jakis zart?
Czy to jest "sranie żarem"?!

Jeszcze nie odebrałeś gry, a już piszesz o żartach ze strony wydawnictwa? :roll:
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: ixi24 »

O kurcze przepraszam za kłopot, chodziło mi o dodanie na BGG polskiej wersji gry, bo jest tylko angielska ;) Instrukcja jest normalnie po polsku, a w niej pisze, że jest 21 kart dinozaurów, a ja mam 20. Potem wypisze, które mam.

Edit: Karty dinozaurów się zgadzają. Dwie miałem sklejone ze sobą! Przepraszam za nie potrzebne zamieszanie ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: TTR_1983 »

Również mam już swój egzemplarz.
Gra jest wykonana przepięknie! Szczęka opada!
Tylko te dinozaury są takie maleńkie, że myślałem że ich nie ma w pudełku :mrgreen:
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Relo »

Do mnie również dotarła. Wykonanie na plus. Szkoda jedynie, że karty paleontologów nie mają standardowego rozmiaru (np formatu kart do Dixita).

Mam pytanie odnośnie instrukcji oraz ilości kart w grze. Otóż według instrukcji według gry w wariant Rodzinny, każdy z graczy otrzymuje kartę do tego wariantu. Czyli powinienem otrzymać 5 takich kart, a mam jedną.
Drugie pytanie dotyczy informacji odnośnie kart paleontologów. W instrukcji jest info o 17 kartach, a w pudełku było ich tylko 15 plus osobno dołożone do przesyłki. Czy to świadome założenie, czy jednak powinniśmy otrzymać jeszcze kolejne dwie karty?
Nie pogniewałbym się :wink:

Pierwsza rodzinna rozgrywka już za mną. Ogólne wrażenia pozytywne. Jakie to "cuda starożytne" potrafią być wykopane, to głowa mała. Zobaczymy jaki będzie "wyrok" po normalnej partii.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

Fajnie, że gra się podoba - ja też mega się nią jaram ;-)

Co do pytań - jesli chodzi o paleontologów to wszystko jest ok. W wersji angielskiej jest 15tu - w polskiej dostajecie jeszcze 2 polskich paleontologów co uwzględniliśmy w instrukcji, ale nie było możliwości, żeby znaleźli się w pudełku więc dokładamy ich osobno.

Co do karty akcji rodzinnych to z tego co widzę wkradła się nieścisłość w angielskiej wersji instrukcji, której nie wychwyciliśmy przy tłumaczeniu.. karta powinna być jedna i tyle też jest w oryginalnym angielskim wydaniu , gdyż generalnie pełni ona jedynie funckję informacyjną i nie wykorzystuje jej się w żaden sposób w grze. Wybaczcie zamieszanie - jak się ogarniemy z bieżącymi rzeczami to zbadam możliwość wrzucenia pdf na strone, jeśli ktoś będzie miał ochotę sobie wydrukować i mieć ich więcej.
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Relo »

dzięki za info.

Gra pozytywna, każdy po wykopaliskach, czekał aby "złożyć" swojego dinozaura. Przy pierwszej rozgrywce punktowanie na kategoriach muzealnych trochę po omacku, ale pod koniec gry już bardziej świadome.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: ixi24 »

No gra naprawdę na plus, przetestuje dopiero w weekend, ale prosiłbym o dodanie polskiej wersji na BBG, bo takowej nie ma :(
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

właśnie to zrobiłem :) mind-reading? ;)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

W ramach przypomnienia i pomocy, gdyby nie chciało się Wam czytac instrukcji, przypominam link do pełnej wideoinstrukcji w wykonaniu Wookiego :)

Wielka Wystawa Dinozaurów - Instrukcja
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: ixi24 »

Oj instrukcja jest tak krótka i prosta, że chyba każdy z chęcią ją przeczyta ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

ok, jak nie instrukcje to moze ktos bedzie chcial sobie zobaczyc unboxing ;-)

UNBOXING - WWD
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: mikeyoski »

A czemu te dwie karty polskich paleontologów nie mają zaokrąglonych rogów, tak jak ich "zagraniczni" bracia? W dodatku z innego rodzaju papieru. Nie lubię takiej niekonsekwencji :-(

Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

Nie mają gdyż są to karty promocyjne drukowane w innym miejscu, których żadna inna wersja językowa nie ma. Niestety drukowanie rodzimych wersji językowych gier które juz wcześniej powstały w Chinach w wersji angielskiej wiąże się z tym ze w wielu przypadkach nie można zmienić liczby bazowych komponentów. Stąd też ta różnica. Mam nadzieje ze do wybaczenia :-)
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: matio2007 »

Pierwsza partia za nami. Na razie wariant rodzinny. Rozgrywka bardzo przyjemna, jedyny mankament to 1 karta akcji rodzinnych (o czym pisał już ktoś wyżej). Rozumiem, że to pomyłka w instrukcji, i faktycznie miała być jedna, ale szkoda że producent jednak nie zdecydował się na dodanie ich kilku do zawartości gry. Problem polega na tym, że na początku gracze nie pamiętają co tam dokładnie można robić i muszą sobie przekazywać kartę, zamiast w spokoju planować. Oczywiście po kilku rozgrywkach nikt już karty używać nie będzie, bo nie jest trudna do zapamiętania :)

Podsumowując jestem zadowolony z zakupu :)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

Cieszę się, że sie podoba.

Co do kart akcji, to niestety ale nie mieliśmy na to żadnego wpływu. Mam nadzieję, że uda się szybko oswoić z tą jedną, dodatkową akcją (reszta jest na zasłonkach) rodzinną i będziecie już mogli grać zupełnie bez niej. Pozdrawiam i życzę udanych rozgrywek - spróbujcie też koniecznie wariantu standardowego! Moim zdaniem tam dopiero zaczyna się zabawa, ale to pewnie dlatego, że jestem mało "rodzinny" ;-)
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: romeck »

Może gdzieś już o tym było...
Jaka szkoda, że dodatkowe dwie karty paleontologów mają niezaokrąglone rogi...
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

3 posty wyżej wypowiadałem się w tym temacie. Niestety ze względu na specyfikę druku międzynarodowego w Chinach oraz (jak ktoś wcześniej stwierdził) niestandardowy rozmiar "kart" paleontologów, inaczej nie dało się tego przeprowadzić. Mam nadzieję jednak, że fakt iż mamy coś czego nikt inny nie ma jest na tyle fajny, że nam te rogi wybaczycie.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: romeck »

Faktycznie, nie doczytałem.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: matio2007 »

Krwawisz pisze:spróbujcie też koniecznie wariantu standardowego! Moim zdaniem tam dopiero zaczyna się zabawa, ale to pewnie dlatego, że jestem mało "rodzinny" ;-)
Ja gram z 7-latką i 4-latkiem, więc na razie musimy grać w jak najprostszy wariant. I tak 4-latkowi musimy trochę pomagać jak próbuje ułożyć jakiegoś dinozaura specjalnego z karty. Osobiście preferuję gry z mega negatywną interakcją :)
ODPOWIEDZ