Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: krisow »

Mogłyby być też lepsze jakościowo planszetki graczy przy okazji dużego dodatku z planszą (coś tam chyba było obiecane?).
annak2
Posty: 53
Rejestracja: 10 sty 2017, 22:12
Has thanked: 25 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: annak2 »

Cześć,
mam dodatkowe pytania co do planowanego na luty zakupu dodruku 'Terraformacji Marsa':

1). Czy warto dokupić koszulki (czy karty w trakcie gry eksploatowane są na tyle często, że ulegają uszkodzeniu?). Jeżeli tak, to pasujący będzie rozmiar 63,5x88mm (standard ccg) czy 69x94mm (standard ccg)?
http://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModProduc ... andard+ccg

2). Ponieważ w dodruku planszetki nie zostaną poprawione, podobne pytanie dotyczy organizera. Jak bardzo okazuje się on przydatny? Zakup 4 organizerów znacznie zwiększa łączny koszt samej gry.
http://www.rebel.pl/product.php/1,5128/ ... Marsa.html

3). Czy ktoś z was laminował planszetki by zwiększyć ich wytrzymałość?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Yavi »

annak2 pisze:Cześć,
mam dodatkowe pytania co do planowanego na luty zakupu dodruku 'Terraformacji Marsa':

1). Czy warto dokupić koszulki (czy karty w trakcie gry eksploatowane są na tyle często, że ulegają uszkodzeniu?). Jeżeli tak, to pasujący będzie rozmiar 63,5x88mm (standard ccg) czy 69x94mm (standard ccg)?
http://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModProduc ... andard+ccg

2). Ponieważ w dodruku planszetki nie zostaną poprawione, podobne pytanie dotyczy organizera. Jak bardzo okazuje się on przydatny? Zakup 4 organizerów znacznie zwiększa łączny koszt samej gry.
http://www.rebel.pl/product.php/1,5128/ ... Marsa.html

3). Czy ktoś z was laminował planszetki by zwiększyć ich wytrzymałość?
1. Nie wiem czy ulegają, bo szybko zakoszulkowałem, ale karty przez długi czas trzyma się w rękach, więc z czasem pewnie będzie po nich widać, że są używane. Swoje zapakowałem w Ultra Pro Platinum.
2. Gramy cały czas na zwykłych planszetkach, na ogół wsuwając je lekko pod planszę i jest okej, nic nie lata. Trzeba tylko planszetkę trzymać trochę dalej od siebie, nie tuż pod łokciami ;)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Ja laminowałem planszetki i jest ok. Nie trzeba się martwić że rogi się pozaginają itd.
To samo chciałem zrobić z planszetkami w Zamkach Burgundii ale niestety po zalaminowaniu nie zmieściłyby się do pudła i trzeba by je trzymać oddzielnie, więc dałem sobie spokój.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Bary »

Dr. Nikczemniuk pisze:Ja laminowałem planszetki i jest ok. Nie trzeba się martwić że rogi się pozaginają itd.
To samo chciałem zrobić z planszetkami w Zamkach Burgundii ale niestety po zalaminowaniu nie zmieściłyby się do pudła i trzeba by je trzymać oddzielnie, więc dałem sobie spokój.
Laminowanie nie spowodowało, że kosteczki jeszcze bardziej się na niej slizgaja?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Bary pisze:
Dr. Nikczemniuk pisze:Ja laminowałem planszetki i jest ok. Nie trzeba się martwić że rogi się pozaginają itd.
To samo chciałem zrobić z planszetkami w Zamkach Burgundii ale niestety po zalaminowaniu nie zmieściłyby się do pudła i trzeba by je trzymać oddzielnie, więc dałem sobie spokój.
Laminowanie nie spowodowało, że kosteczki jeszcze bardziej się na niej slizgaja?
Ślizgowatość jest praktycznie taka sama, więc śmiało można laminować.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Pewnie nie jesteście tego świadomi :wink: , ale Terraformacja Marsa jest w pierwszej dwudziestce.
BGG#20
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
kaspers
Posty: 65
Rejestracja: 10 gru 2015, 00:00
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: kaspers »

Dr. Nikczemniuk pisze:Pewnie nie jesteście tego świadomi :wink: , ale Terraformacja Marsa jest w pierwszej dwudziestce.
BGG#20
Właśnie dziś to też zauważyłem :). No nic, pozostaje jednak kupić grę po dodruku w myśl zasady: Zamki Burgundii też brzydkie, a jakie grywalne :P.
PS. Ten dodruk to na początku lutego, yes?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

kaspers pisze:
Dr. Nikczemniuk pisze:Pewnie nie jesteście tego świadomi :wink: , ale Terraformacja Marsa jest w pierwszej dwudziestce.
BGG#20
Właśnie dziś to też zauważyłem :). No nic, pozostaje jednak kupić grę po dodruku w myśl zasady: Zamki Burgundii też brzydkie, a jakie grywalne :P.
PS. Ten dodruk to na początku lutego, yes?
Ptaszki ćwierkają że yes :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Marx »

Proponuje samemu sprawdzić, bo imho Terraformacja Marsja wcale nie jest taka brzydka. Wydanie ma wady i może nie jest to najurodziwsza planszówka ever, ale może się wizualnie podobać.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mikeyoski »

Mi się wizualnie TM bardzo podoba. No może oprócz planszetek ;-)

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Marx »

mikeyoski pisze:Mi się wizualnie TM bardzo podoba. No może oprócz planszetek ;-)
:D Właśnie te planszetki to jedna z wad. Może któryś z dodatków je podmieni?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mikeyoski »

Oby :-)

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1289 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: seki »

Tez mi sie podoba TM wizualnie. Ciekawe jak by miala wyglądać żeby większość uznała ją za ładną. Jak dla mnie gdyby zrobić ją bardziej kolorową to by klimat zmalał. I każdy by wtedy narzekał, że mars nie może być kolorowy.

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Michał M »

seki pisze:Ciekawe jak by miala wyglądać żeby większość uznała ją za ładną.
Na przykład mogłaby mieć dobre rysunki zamiast beznadziejnych i dobre zdjęcia zamiast psa na trawniku albo krzaków rosnących u mnie pod blokiem.

Tak, wiem, że to specjalnie, wiem, że to nawiązanie do magazynów naukowych, wiem, że to kwestia gustu, wiem, że jestem złośliwy, wiem, że nie mam racji, wiem, że jest klimat, wiem, że Terraformacja Marsa wygląda świetnie, wiem, że "A taką Terra Mysticę to pewnie za ładną grę uważacie?".
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: norkbes »

To pewno pytanie bardziej do Rebela, ale może ktoś coś wie: czy przy okazji dodruku będą jakieś poprawki w tekście kart i/lub ogólnie rozumianej jakości wydania? Ocenę jakości grafik na kartach/oprawy graficznej gry pomijam milczeniem.. Trochę jednak szkoda, bo bardzo amatorsko zostało to zrobione.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1289 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: seki »

Z grami jak ze wszystkim. Każdy ma inny gust. Więc każdy z nas ma swoje rację i dlatego każdy wyraża opinię i się nie kłóci gdy ktoś uważa inaczej :)

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1289 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: seki »

Jeśli się nie mylę to błędy na kartach majaq być poprawione ale ogólna jakość bez zmian

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Lothrain »

Prawdopodobnie wymyślą też coś w kwestii wypraski, która nie bardzo przeszła próby transportu ostatnio.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 848 times
Been thanked: 364 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Gromb »

Ja tylko liczę na możliwość dokupienia / pozyskania poprawionych kart. Resztę można spokojnie ogarnąć.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Arek B
Posty: 68
Rejestracja: 12 kwie 2016, 13:56
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Arek B »

Na stronie Rebela pojawiła się zapowiedź dodatku Hellas i Elysium

Dwustronna plansza z dwoma nowymi mapami - obszarami na marsie, kurcze już nie mogę się doczekać kiedy to wyjdzie :D zapowiada się bardzo ciekawy dodatek :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5615
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 806 times
Been thanked: 1256 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mat_eyo »

Nie czytałem dokładnie zapowiedzi, ktoś się orientuje, czy ta mapa będzie używana dodatkowo do tej z podstawki, czy zamiast niej? Kurcze, dodatek do Terraformacji to moja najbardziej oczekiwana premiera w tym roku ;)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Tycjan »

mat_eyo pisze:Nie czytałem dokładnie zapowiedzi, ktoś się orientuje, czy ta mapa będzie używana dodatkowo do tej z podstawki, czy zamiast niej? Kurcze, dodatek do Terraformacji to moja najbardziej oczekiwana premiera w tym roku ;)
W dodatku będzie dwustronna plansza... ale w sumie, to nie jestem teraz pewny, czy to będą duże, nowe plansze. To chyba będą dodatkowe, nowe obszary - miniplansze? Z drugiej strony mają być też nowe nagrody i osiągnięcia. To jak to będzie? :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: REBEL.pl »

Tycjan pisze:
mat_eyo pisze:Nie czytałem dokładnie zapowiedzi, ktoś się orientuje, czy ta mapa będzie używana dodatkowo do tej z podstawki, czy zamiast niej? Kurcze, dodatek do Terraformacji to moja najbardziej oczekiwana premiera w tym roku ;)
W dodatku będzie dwustronna plansza... ale w sumie, to nie jestem teraz pewny, czy to będą duże, nowe plansze. To chyba będą dodatkowe, nowe obszary - miniplansze? Z drugiej strony mają być też nowe nagrody i osiągnięcia. To jak to będzie? :)
Będzie to dwustronna plansza o takim samym rozmiarze jak plansza z gry podstawowej. Do rozgrywki będzie można wybrać jedną ze stron. Na każdej są nowe nagrody, tytuły oraz premie za pola dopasowane do specyfiki danej strony Marsa. Każda ze stron zmienia dynamikę terraformacji powierzchni swoją unikalną charakterystyką, odkrycie tej dynamiki przez graczy samo w sobie jest ciekawym doznaniem, nie wspominając jak pozytywnie dwie nowe mapy wpływają na żywotność gry :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: AkitaInu »

REBEL.pl pisze:
Tycjan pisze:
mat_eyo pisze:Nie czytałem dokładnie zapowiedzi, ktoś się orientuje, czy ta mapa będzie używana dodatkowo do tej z podstawki, czy zamiast niej? Kurcze, dodatek do Terraformacji to moja najbardziej oczekiwana premiera w tym roku ;)
W dodatku będzie dwustronna plansza... ale w sumie, to nie jestem teraz pewny, czy to będą duże, nowe plansze. To chyba będą dodatkowe, nowe obszary - miniplansze? Z drugiej strony mają być też nowe nagrody i osiągnięcia. To jak to będzie? :)
Będzie to dwustronna plansza o takim samym rozmiarze jak plansza z gry podstawowej. Do rozgrywki będzie można wybrać jedną ze stron. Na każdej są nowe nagrody, tytuły oraz premie za pola dopasowane do specyfiki danej strony Marsa. Każda ze stron zmienia dynamikę terraformacji powierzchni swoją unikalną charakterystyką, odkrycie tej dynamiki przez graczy samo w sobie jest ciekawym doznaniem, nie wspominając jak pozytywnie dwie nowe mapy wpływają na żywotność gry :)
Jeżeli to będzie sama plansza to optuje za brakiem pudełka = niższymi kosztami :) Ja chętnie przyjmę bez pudła :)
ODPOWIEDZ